صفحه 91 از 191 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100101141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 1905

موضوع: واکسیناسیون

پیش فرض پاسخ : واکسیناسیون

دوستانی که مثل من دانشگاهشون 2 نوبت MMR الزامیه توجه کنن که:

یه نوبت رو که همه کلینیک 16 آذر زدیم. یه نوبت هم انگار طرح همگانی بوده سال 82 .

اگه دوستان مثل من در طرح همگانی سال 82 تزریق این واکسن رو انجام ندادن تشریف ببرن همون کلینیک یه بار دیگه واکسن رو بزنن. تا بشه 2 نوبت.
    این رو دیروز اون خانمی گفت بهم که داشت کارت زردم رو صادر می کرد.

و اینکه کسانی که دو نوبت هپاتیت رو زدن ظاهرا بدنشون تا زدن نوبت 3 ایمن نیست.اینم تو پاستور به یه خانمه گفت.حواستون باشه.
    وافوض امری الی الله، انّ الله بصیرٌبالعباد

Junior Member

دوستان، من MMR رو سه نوبت تو بچگی زدم، هپاتیت b و سه گانه رو هم همینطور، فقط مننژیت بزنم کافیه؟ به نظر شما چه واکسنایی دیگه لازم میشه؟
    من دارم همه ی واکسنا رو تو شهرستان می زنم، حتی اون BD Skin Test روهم می خوام همینجا انجام بدم، بعداً نتیجه ی اینا رو ببرم پاستور تهران، تأیید می کنه؟!
    در نهایت این که دانشگاه بهم یه برگه داده واسه همین واکسنا، تو همون انیستیتو پاستور این فرم رو پر می کنن واسم یا همون کارت زردی که اونجا بهم میدن کافیه؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

در مورد تست سل پوستي عجله نكنيد. اول مطمئن بشيد كه دانشگاهتون تست سل پوستي خارج از آمريكا رو قبول مي كنه. براي ساير موارد هم پستهاي قبلي رو ببينيد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mazdak1365 نمایش پست ها
    دوستان، من MMR رو سه نوبت تو بچگی زدم، هپاتیت b و سه گانه رو هم همینطور، فقط مننژیت بزنم کافیه؟ به نظر شما چه واکسنایی دیگه لازم میشه؟
    من دارم همه ی واکسنا رو تو شهرستان می زنم، حتی اون BD Skin Test روهم می خوام همینجا انجام بدم، بعداً نتیجه ی اینا رو ببرم پاستور تهران، تأیید می کنه؟!
    در نهایت این که دانشگاه بهم یه برگه داده واسه همین واکسنا، تو همون انیستیتو پاستور این فرم رو پر می کنن واسم یا همون کارت زردی که اونجا بهم میدن کافیه؟
    شما فقط يك ايميل به دانشگاه بزنيد همه را به شما ميگن
    مثلا من پرسيدم گفتن تست سل را اينجا فقط ميشه بدين نه ايران
    شاد باشي
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shaghi نمایش پست ها
    تو طرح واکسیناسیون سال 2003 که اومدن تو مدارس زدن، شرکت کردین؟
    اگه آره و جدیدا هم یه دوز دیگه زدید نیازی نیست دوباره بزنید.
    سلام
    من سال 82 واکسنی با عنوان "طرح حذف سرخک - سندرم سرخچه مادرزادی" زدم (کارت صورتی رنگش رو دارم) سوالم اینه که با توجه به اینکه اوریون توی این واکسن عنوان نشده ایا این واکسن همون MMR بوده و دیگه نیازی به زدنش نیست؟
    و اینکه میدونید سمت غرب تهران هپاتیت رو کجا میزنند؟
    اگر صخره و سنگ در مسیر رودخانه نبودند صدای آب هرگز زیبا نمیشد

Junior Member shaghi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pharmacy Doctorate, Tehran University of Medical Sciences

نقل قول نوشته اصلی توسط Paris نمایش پست ها
    سلام
    من سال 82 واکسنی با عنوان "طرح حذف سرخک - سندرم سرخچه مادرزادی" زدم (کارت صورتی رنگش رو دارم) سوالم اینه که با توجه به اینکه اوریون توی این واکسن عنوان نشده ایا این واکسن همون MMR بوده و دیگه نیازی به زدنش نیست؟
    و اینکه میدونید سمت غرب تهران هپاتیت رو کجا میزنند؟
    سلام
    اول ممنونم که سوالتونو اینجا مطرح کردین. اکثر بچه ها پیغام خصوصی میدن و
    یه سری مسائل مطرح نمیشه که به نظرم حیفه.
    راستش من اون موقع خودم دبیرستان بودمو هنوز دکتری مو نگرفته بودم :دی
    و نمیدونستم که اون واکسن MMR نبوده. من اینو شخصا از پاستور سوال کردم و بهم گفت لازم نیست بزنی.
    بعضی دانشگاهها اصرار میکنن که یادآور 28 روز بعدش رو بزنی و بعضی نه. اونهایی که دانشگاهشون اصرار داره باید دو دوز بزنن.
    ولی اگه این فایلی که ضمیمه کردم باز کنه و شما ببینید. طبق گفته CDC که سازمان معتبر کنترل بیماری ها و پیشگیری هست؛ یک یا دو دوز کافیه.
    http://cdc.gov
    adult-schedule.pdf

در مورد سوال دوم. نه. من خودم هپاتیت B رو 12 سال پیش تو پاستور زدم. 5 سال پیش تیتر دادم که بالا بودو دوباره نزدم.
    الانم دوباره تیتر دادم که اگر افت کرده باشه بزنم.
    یه نفر بالا اشاره کرده بود به interval.
    صحیحش اینه: اولا حتما باید سه دوز باشه و اختیاری نیست.
    روز اول که میزنید. یک ماه بعد از روز اول. شش ماه بعد از روز اول
    اگه احتمالا دوز سوم رو نمیرسید باید تو آمریکا بزنید.

بعضی فرم های دانشگاهها تو قسمت واکسن های اختیاری، هپاتیت A رو هم زده که تو ایران موجود نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering - Iran University of Science and Technology

سلام چند تا سئوال :
    1- من مننژیت رو تو هلال احمر زدم و تو یه برگه زرد مهر زد. حالا این برگه معتبره یا باید ببرم پاستور
    2- یک دوز MMR زدم و منتظرم وقت دوز دوم بشه، ولی می ترسم نرسونم برم پاستور برای تایید ( به نظر شما تایید می کنند تا من بعدا بزنم. البته تو همون وقت مقرر)
    3- دوز دوم هپاتیت چند ماه بعد از دوز اولش هست ؟ اگه نزنم چی میشه ؟ منظورم اینه که آیا دوز اول میتونه نقش یاد آور رو داشته باشه؟

مرسی

Junior Member shaghi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pharmacy Doctorate, Tehran University of Medical Sciences

نقل قول نوشته اصلی توسط APPLYNA نمایش پست ها
    سلام چند تا سئوال :
    1- من مننژیت رو تو هلال احمر زدم و تو یه برگه زرد مهر زد. حالا این برگه معتبره یا باید ببرم پاستور
    2- یک دوز MMR زدم و منتظرم وقت دوز دوم بشه، ولی می ترسم نرسونم برم پاستور برای تایید ( به نظر شما تایید می کنند تا من بعدا بزنم. البته تو همون وقت مقرر)
    3- دوز دوم هپاتیت چند ماه بعد از دوز اولش هست ؟ اگه نزنم چی میشه ؟ منظورم اینه که آیا دوز اول میتونه نقش یاد آور رو داشته باشه؟

مرسی
    سوال اول: بهتره همه رو ببرین پاستور بزنه تو کارت بین المللی واکسیناسیون. هرچند اون کارت مننژیت هم که هلال احمر داده روش نوشته بین المللی ولی پاستور نفری 14500 تومن میگیره که همه چیو وارد کنه
    چرا مال شما رو ناقص وارد کنه.
    سوال دوم: آره ولی پاستور میزنه مثلا یک ماه پیش و دوز سال 2003!!! اونی که نزدین رو نمیزنه. منطقی هم هست دیگه... شاید هیچ وقت نزنین!
    سوال سوم رو بالا جواب دادم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

ضمن تشكر از خانم دكتر شقايق براي اطلاع رساني دقيق در مورد واكسنها، يك مطلب رو هم به صحبتهاي ايشون اضافه كنم. دو تا پست بالاتر مطلبي رو به نقل از وبسايت CDC نقل كردن.

وبسايتهاي (CDC (Center for Disease Control and Prevention و همينطور (NIH (National Institute of Health مراجع رسمي اطلاع رساني دولت آمريكا در زمينه اطلاعات پزشكي هستن و هر چيزي كه در بخشهاي اطلاع رساني رسمي اين وبسايتها مي بينيد بايد وحي منزل تلقي كنيد، مگه اينكه تحقيقات جديد خلافش رو ثابت كنه.

پي نوشت: يك نكته رو روشن كنم كه ظاهرا مبهم بود. در مورد اين وبسايتهاي CDC يا NIH اون بخشي كه گفتم وحي منزل هست، قسمت بخشنامه ها يا آموزش وبسايت منظورم بود. مثل همين موردي كه خانوم دكتر لينك گذاشته بود به يك فايل pdf. اين سايتها علاوه بر بخشهاي آموزشي و اطلاع رساني رسمي، قسمت اخبار و وبلاگ و اينجور چيزا هم دارن. منظور من اونها نبود.
    ویرایش توسط Mehrad : July 10th, 2013 در ساعت 04:14 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member ram_f15 آواتار ها

دوستان مطلع یک سوال در مورد واکسن هپاتیت B داشتم؛ این یادآور 10 ساله که میگن چیه؟ هلال احمر به من گفت بعد از گذشت 10 سال از تزریق واکسن سوم دوباره باید یادآور بزنی، الانم که قحطی واکسنه؛ ولی یک از دوستانم که پزشکه میگه همون مرحله سوم که بزنی دیگه اصلا یادآور لازم نداره، من سال آینده 10 سال از نوبت سوم واکسن هپاتیتم میگذره، چکار کنم برم یه جا گیر بیارم بزنم یا برم تیتر آنتی بادی هپاتیت بگیرم با مشخصات انگلیسی؟ کسی بوده دانشگاه اینجوری بهش گیر بده یا برعکس قبول کنه ازش؟

یک نکته دیگه اینکه دیدم صفحات قبلی بعضی دوستان گفتن برای مننژیت پاشید برید دفترچه اعزام به خدمت بگیرید مفتی بزنید(!) خواستم بگم من از هلال احمر پرسیدم گفتن اون مننژیت که برای سربازی میزنن فقط داخل ایران اعتبار داره و دو ظرفیتیه ولی این مننژیت که برای خارج لازمه چهارظرفیته و فرق داره، توی کارت زرد هم اون بالا دوتا مننژیت داره یکی Meningitis AC و دیگری Meningitis ACYW که هلال احمر وقتی واکسنو میزنه جلوی Meningitis ACYW رو مهر میکنه؛ اینو گفتم که بچه ها الکی نرن مننژیت سربازی رو هم بزن چون به گفته هلال احمر، در خارج اعتبار نداره.

و یک مسئله دیگر، بعضی دوستان میان اینجا چیزایی که نباید پخش بشه رو لو میدن، آیا واقعا لازمه بیاید بگید فلان دکتر بدون واکسن مهر میزنه؟ ایشون که اینکار رو میکنه واقعا از سر لطف هست چون کار ملت رو توی این اوضاع راه میندازه که مجبور نشن اینهمه پول واکسن در خارج بدن؛ اشاره به مسائل اینچنینی میتونه برای سایرین دردسرساز باشه؛ مطمئن باشید هرکی بره هلال احمر مسئول پذیرش خودش میگه داستان این واکسنها چیه و به نظرم نیازی نیست در یک مکان معتبر این مسایل مطرح بشه.

در ضمن ایکاش میشد از بعضی دوستان که فداکاری میکنن و بیدریغ اطلاعاتشون رو به اشتراک میذارن، بدون محدودیت تشکر کرد؛ برای نمونه جناب Mehrad که اینقدر پست و تاپیک مفید توی این سایت دارن که من به شدت مدیونشونم. (اینجا تنها فرومی هست که میبینم سیستم امتیاز دهی رو برای جلوگیری از امتیاز شویی! محدود کرده) به هر حال Mehrad خان واقعا ممنونم.
    ویرایش توسط ram_f15 : July 11th, 2013 در ساعت 01:56 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)