نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: مشاوره در خصوص شانس گرفتن پذیرش در مهندسی پزشکی و علوم مرتبط

Junior Member

Question مشاوره در خصوص شانس گرفتن پذیرش در مهندسی پزشکی و علوم مرتبط

یکی از دوستان من میخواد برای ارشد اقدام کنه و لیسانس مهندسی پزشکی از دانشگاه صنعتی اصفهان داره ولی معدلش 13 هست، سابقه تدریس داره توی یه بیمارستان و یه کتاب هم با استادش باهم تالیف کردن، شانسش رو برای پذیرش توی مستر چطور میبینید و اینکه چه دانشگاهی رو پیشنهاد میکنید؟ ترجیحا شهریه رایگان باشه. آیا برای دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان شانسی داره با این معدل؟؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مهندسی پزشکی + سوالات کلی

نقل قول نوشته اصلی توسط par_va نمایش پست ها
    یکی از دوستان من میخواد برای ارشد اقدام کنه و لیسانس مهندسی پزشکی از دانشگاه صنعتی اصفهان داره ولی معدلش 13 هست، سابقه تدریس داره توی یه بیمارستان و یه کتاب هم با استادش باهم تالیف کردن، شانسش رو برای پذیرش توی مستر چطور میبینید و اینکه چه دانشگاهی رو پیشنهاد میکنید؟ ترجیحا شهریه رایگان باشه. آیا برای دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان شانسی داره با این معدل؟؟؟
    درود

دوست عزیز ضمن خوشامدگویی ببینین شانس پذیرش به نمرات آزمون های زبان هم مربوط میشه که اگر بفرمایید بهتر میشه کمک کرد البته من هم رتبه شما از نظر آکادمیک هستم و تنها تجربیات و دانسته ها دیگران و خودم رو خدمتتون عرض می کنم لزوما سوالتون کلی هست و باید جریی تر و بیشتر تحقیق کنین . با توجه به GPA که دارن طبیعتا شانسشون پایین نباشه بالا هم نیست اما به این تاپیک و این تاپیک و این تاپیک ها مراجعه کنین چه بسا بتونن با فاکتورهای دیگه شرایطشون رو بهبود ببخشن . دانشگاه های رایگان که منحصر به چندین کشور همانند آلمان ، فنلاند ، نروز میشه که در فنلاند دانشگاه TUT گروه قوی داره و می تونین حتی تعداد Accept شده ها رو هم در سایتش ببینین و با مراجعه به نتایج پذیرش میزان پذیرش ها رو با معدل مشابه ببینین و تخمین بزنین دوست من .

در آلمان دانشگاهای خیلی مطرح در زمینه مهندسی پزشکی منحصر میشه به دانشگاههای مارتین لوهتر ، دانشگاه ماگدیبرگ ، دانشگاه کلن و دانشگاه هامبورگ که عموما شهریه ندارند .

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Question مشاوره در خصوص شانس گرفتن پذیرش در مهندسی پزشکی

با سلام خدمت همه بخصوص محمدرضا عزیز
    میخوام بدونم برای پروسه ارشد در کشور امریکا دانشگاه سن دیگو کالیفرنیا بهتره حدودا چه رزومه ای داشته باشیم که بتونیم فاند کامل رو بگیرم ایا فقط با مقاله معدل و دانشگاه و بان خوب میشه فاند برای مستر گرفت ؟
    و زمین چه دیریست دیوانه خانه ای بوده است ...

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : معرفی دانشگاه های مهندسی پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط pandemonium نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه بخصوص محمدرضا عزیز
    میخوام بدونم برای پروسه ارشد در کشور امریکا دانشگاه سن دیگو کالیفرنیا بهتره حدودا چه رزومه ای داشته باشیم که بتونیم فاند کامل رو بگیرم ایا فقط با مقاله معدل و دانشگاه و بان خوب میشه فاند برای مستر گرفت ؟
    درود

ببین دوست من بطور کلی سوال هایی که شما می پرسین نیازمند یه اطلاعات پایه هست که خود شما باید از اینجا دیگر تاپیک ها و تحقیقاتی که کردید بابت این امر ، بدست بیارین بعد امکان پرسیدن این سوال ها پیش بیاد . می دونین چرا این رو میگم . اینکه شما خیلی خوبه که از الان برای 4 و 5 سال آینده برنامه ریزی می کنین تا بهترین فاکتور ها رو برای خودتون بچینین تا بهترین ها رو بدست بیارین اما این رو هم در نظر داشته باشین که خدایی ناکرده شاید برحسب بدشانسی و یا عوامل دیگه مهندسی پزشکی پلی تکنیک قبول نشین اون موقع این نوع نگاهی که شما دارین مجبوره عوض بشه و گزینه هاتون یکی یکی حذف !!! نمی دونم تا چه حد تونستم منظورم رو برسونم اما مثلا از الان میشه گفت اگر من با معدل 17 دانشگاه پلی تکنیک با یه مقاله و ... فارغ التحصیل بشم شانسم چقدر هست ؟!!! خوب پاسخ این سوال زمانی موثر خواهد بود که شما در شرف اقدام باشین .ببینین شروع هر پروسه ای یه چارت کلی داره با کلی جزییات متغیر .از این رو شما باید مطالب تاپیک های دیگه ، ویکی اپلای ، سایت دانشگاه ها بخش افراد ، رزومه پذیرفته شدگان و ... رو مطالعه کنین بعد بیاین با توجه به ملزومات یه چارت کلی بکشین مثلا :

» چارت کلی پروسه اپلای :

1 . انتخاب هدف ها : ببینین شما باید هدفتون از اقدام به خارج از کشور مشخص کنین اینکه واسه چی می رین؟ چرا میرین؟ میرین چی بدست بیارین؟ چی از دست می دین؟ و .... .

2 . انتخاب علاقه مندی ها : ببینین شما باید علاقه تون رو به فیلدها مشخص کنین ( شاید الان یه علاقه مندی هایی داشته باشین خیلی خوبه اما با ورود به دانشگاه و شروع به پژوهش و بالارفتن اطلاعاتتتون احتمال قوی جهت فیلدتون تغییر خواهد کرد ) از این رو زوده و فعلا باید به صورت کلی مهندسی پزشکی رو در نظر داشته باشین .

3 . انتخاب کشور ها : ببینین شما باید با انتخاب هدف و علاقه مندی کشور مورد نظرتون رو انتخاب کنین نه اینکه مثلا یه دانشگاه از هلند بیاین بگین که چه رزومه ای می خواهد یه تعداد از آمریکا !!! شم باید در مورد کشور ها شرایط از آب و هوا گرفته تا شرایط اجتماعی ، دانشگاه هاش ، گروه های کاریش در این زمینه و ... رو مطالعه کنین بعد برین سراغ اینکه کدوم دانشگاه چه چیزی می خواد چون اگر شما اطلاعاتتون رو زیاد کنین در این زمینه بخودی خود پاسخ اکثر سوالاتتون رو بدست میازین ( آهسته و پیوسته با یک نگاه دوربعد .. )

4 . انتخاب دانشگاه ها : ببینین شما باید بعد از مراحل قبل ، دانشگاه هاتون رو انتخاب کنین ازنظر اساتید ، میزان فاند ، گروه ها ، شرایط ،سختی و ... اونم تنها با مطالعه در سایت دانشگاه های مختلف و تاپیک های دیگر بعد پرسیدن سوال .

» ملزومات کلی پروسه اپلای :

1 . نمرات مدارک زبان :
    Toefl , Ielts , Gre

2 . نمرات دانشگاهی و معدل : مثلا برای بدست آوردن فاند 100 % رو معدل سرمایه گذاری کنین هرچه بالاتر بهتر برای ارشد معدل مهمتر تا مقاله و اینا چون در مرحله کارشناسی کسی از شما که تازه دارین با جزییات فیلدتون آشنا می شین انتظار مقاله نداره .

3 . مقاله ها : ژورنالی یا کنفرانسی ، داخلی یا خارجی ( خوب شما باید اصلا با نحوه مقاله نویسی ، ژورنال ها و ... آشنا بشین بعد ... که نیازمند اول مطالعه است )

4 . موارد دیگه ... .

هدف از گفتن اینا بیشتر نحوه نگاه کردن به آینده اپلای هست از جایی که شما واستادین که براحتی می تونین آهسته و پیوسته با یه همت عالی با در نظر گرفتن شد ها و نشد ها باید ها و نباید ها و خیلی از موارد دیگر می دونین همش بر نمیگرده به موارد بالا مثلا هر سال شرایط متفاوت تر هست شما از الان دنبال فاند کامل اونم آمریکا اونم ارشد هستین به عنوان نمونه اخیرا امسال یکی از دوستان با معدل 19 دانشگاه شریف تونستن از آمریکا پذیرش با فاند رو بگیرن که تو نتایج پذیرش هست اگر جستجو نمایید ! در نتیجه این کمک خاصی به شما نمی کنه فعلا !!!

از این رو شما از الان شروع به جمع آوری اطلاعات و یه دیتابیس از موارد مذکور گن و به نمرات زبان ( GRE برای آمریکا خیلی مهمه ) و نمرات دانشگاهی ( معدل برای آمریکا ) و اینکه یه مهندس خوب باشی فکر کن و روش کار کن . وقتی در شرف اپلای قرار گرفتی خود بخود با جزییات مواجه خوای شد اما با این تفاوت که اون موقع کلی از سوال هاتون رو خودتون پاسخ دادین .

در پاسخ به سوالتون هم با مراجعه به رزومه اساتید و دانشجویان دانشگاه USC و نتایج پذیرش فروم براحتی آشنا خواهید شد با مواردی که نیاز داره .

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص شانس گرفتن پذیرش در مهندسی پزشکی و علوم مرتبط

سلام من فارق التحصیل کارشناسی مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک از دانشگاه اصفهان هستم. معدلم 16.35 هست و یک مقاله کنفرانس انگلیسی و یک مقاله علمی-پژوهشی فارسی هم دارم. آیلتس رو دارم میخونم و حدودا 1 ماه دیگه امتحانش رو میدم. در کل زبانم خوبه. کسی میدونه چه دانشگاههایی ممکنه من رو پذیرش کنن و اینکه کجاها امکانش هست که بتونم فاند بگیرم؟ علاقم هم نوروساینس هست.
    یه سوال دیگه اینکه اگه بخوام واسه یه دانشگاه اپلای کنم قبلش برای اطمینان باید چجوری به استاد مورد نظرم ایمیل بدم؟ چه چیزایی باید بنویسم که بتونم متقاعدش کنم؟
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    وقت بخیر
    بنده لیسانس برق کنترل از دانشگاه نفت دارم. بعد از کمی مطالعه شدیییدا به مهندسی پزشکی علاقه مند شدم.واسه ارشد قصد دارم در کانادا ادامه تحصیل بدم. ازونجایی که این دو رشته در مقطع لیسانس شبیه به هم هستندوحس نمی کردم دچار مشکل بشم. ولی الآن که به فیلدهای تحقیقی اساتید خارج از کشور نگاه میکنم حس میکنم هیچ اطلاعات درستی در این زمینه ها ندارم. طی لیسانس هم که بیشتر درگیر صنعت و نفت بودم.راستی یادم رفت
    -بنده معدلم 16.05 هست
    -نمره مدرک آیلتسم 7 هست
    -از لحاظ مالی هم دجار مشکل نیستم
    -مدرکهای برنامه نویسی و صنعتی دارم ولی به مهندسی پزشکی خیلی مربوط نمیشن
    با این شرایط شانس پذیرش گرفتنم تا نهایتا اواخر زمستان چقدره و چیکار کنم تا اطلاعات بهتری بدست بیارم (لینکهایی که تو این صفحه بود رو دیدم) و یا اگه راهی واسه بهتر شدن شرایطم وجود داره اون چیه؟

پیشاپیش ممنون از وقتتون
    ps:این سوال رو جای دیگه ای هم مطرح کرده بدم. لطفا به من خرده نگیرید.

من میخوام در رشته مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد از یه دانشگاه خوب و رایگان پذیرش بگیرم همراه با ایلس و مدرک معتبر المانی مثلا b2..اطلاعاتم خیلی کمه..میشه راهنماببم کنید اسم چند تا دانشگاه که این رشته را دارد؟ایا امیدی به گرفتن پذیرش است؟

دانشگاه

سلام. من دانشجوی مهندسی پزشکی بیو الکتریک دانشگاه سجاد مشهد هستم.. میخاستم بدونم برای تحصیل توی کارشناسی ارشد و احتمالا پیدا کردن کار بعدش تو اونجا چه کشوری خوبه؟؟؟... دقیقا از الآن چه کار بکنم؟؟ آلمانی یاد بگیرم ؟؟ توی دوران تحصیلم تو ایران چیکار کنم شانسم بره بالا؟؟...

Junior Member

سلام دوستان وقتتون بخیر

24ساله فارغ التحصیل لیسانس فیزیوتراپی از دانشگاه تهران با معدل19.60هستم.از قشر متوسط رو به پایین جامعه.
    تافل110 و درتمام مهارت های آیلتس نمره7رو دارم.
    متاسفانه یا خوشبختانه طرح و سربازی نرفتم.
    هدفم فقط مهاجرته و به ترتیب به امریکا.استرالیا.آلمان و کانادا علاقه دارم.
    سوالی که اینجاس اینه که من میتونم بعداز گذروندن طرح(خدمت)برای ارشد فیزیوتراپی پذیرش بگیرم از دانشگاهایی در کشورای ذکر شده به همراه بورسیه؟ و درنهایت اوضاع اجتماعی و مالی(درآمدسالانه) من درآینده به عنوان فوق لیسانس فیزیوتراپی به چه صورت خواهد بود؟

سوال دوم اینکه به جای پذیرش در مقطع ارشد فیزیو تراپی،من اگر داخل ایران گرایش مهندسی پزشکی(بیواالکتریک)رو به عنوان فوق لیسانس تموم کنم و بعد بخوام اقدام کنم چه گزینه هایی پیش رومه؟
    و درنهایت کدوم یکی از این راه ها درامد و جایگاه شعلی و ارزش اجتماعی بالاتری رو در کشورمقصد به همراه داره؟
    تشکر از وقتی که گذاشتید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)