صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 70

موضوع: تحصیل در رشته مهندسی پزشکی و علوم مرتبط ( سوالات کلی و متداول )

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مهندسی پزشکی + سوالات کلی

سلام...
    بالاخره نتیجه کنکور وزارت بهداشت 91 اومد!!!
    بنده هم خدا رو شکر علوم پزشکی تهران قبول شدم...
    اما چه کنیم که از خارج رفتن موندیم!!!
    انشالله واسه PHD !!!
    دوستان اگر سوالی یا راهنمایی چیزی در مورد کنکور وزارت بهداشت بخان... بنده در خدمتم...

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط 8521413 نمایش پست ها
    سلام...
    بالاخره نتیجه کنکور وزارت بهداشت 91 اومد!!!
    بنده هم خدا رو شکر علوم پزشکی تهران قبول شدم...
    اما چه کنیم که از خارج رفتن موندیم!!!
    انشالله واسه PHD !!!
    دوستان اگر سوالی یا راهنمایی چیزی در مورد کنکور وزارت بهداشت بخان... بنده در خدمتم...
    درود

بسیار بسیار تبریک عرض می کنم خدمتتون درست اینجا جای این سوال نیست اما اگر امکان داره در مورد درصد هاتون و نحوه مطالعه منابعتون و میزان سختی کنکور و تفاوت اون با وزارت علوم یه توضیحاتی بفرمایید .

با سپاس

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

بسیار بسیار تبریک عرض می کنم خدمتتون درست اینجا جای این سوال نیست اما اگر امکان داره در مورد درصد هاتون و نحوه مطالعه منابعتون و میزان سختی کنکور و تفاوت اون با وزارت علوم یه توضیحاتی بفرمایید .

با سپاس

محمدرضا

سلام... خواهش میکنم!!!
    در مورد رتبه و درصدها... چون هنوز کارنامه نهایی صادر نشده... اطلاعی ندارم... احتمالا تا اواسط مهر مشخص میشه...
    ظرفیت امسال 40 نفر بود و تعداد شرکت کننده حدود 2000 نفر!!!
    علاوه بر دروس اصلی مهندسی برق، دروسی مثل فیزیولوژی، آناتومی، مقدمه ای بر مهندسی پزشکی و فقزیک پزشکی هم جزء منابع کنکور بود!!! برای ما که از رشته ی برق شرکت کرده بودیم... مطالعه ی این دروس کمی نامعنوس بود!!! اما بنده شخصا تنها دلیل موفقیتم رو مطالعه کافی زبان و این دروس میدونم ... به دلیل اینکه مدت زمان آزمون نسبت به وزارت علوم خیلی کمتر هست... جواب دادن به سوالات مدار، الکترونیک، ریاضیات و سیگنال کار سختیه و در کل هیچ کس نمیرسه به تمام سوالات جواب بده... پس همه ی داوطلبان یک سری از دروس رو حذف می کنن... در مورد سختی و آسونی سوالات... معمولا ریاضیات همیشه ساده تر از وزارت علوم هست... مدار و الکترونیک... بعضی از سال ها در حد سوالات وزارت علوم بوده... اما امسال خیلی ساده تر بود... سیگنال همیشه فوقالعاده سخت تر از وزارت علوم هست... زبان هم زبان عمومی پزشکی هست... یعنی هیچ ارتباطی با مهندسی پزشکی نداره و بین تمام رشته ها مشترکه و میشه گفت یکی از تعیین کننده ترین درسها ... همین زبان هست...
    اگر اطلاعات بیشتری خواستین... میتوینین به سایت و فروم مربوطه علوم پزشکی مراجعه کنین...

ویرایش توسط FanTasTic : September 3rd, 2012 در ساعت 01:48 AM دلیل: حذف لینک

نقل قول نوشته اصلی توسط 8521413 نمایش پست ها

سلام... خواهش میکنم!!!
    در مورد رتبه و درصدها... چون هنوز کارنامه نهایی صادر نشده... اطلاعی ندارم... احتمالا تا اواسط مهر مشخص میشه...
    ظرفیت امسال 40 نفر بود و تعداد شرکت کننده حدود 2000 نفر!!!
    علاوه بر دروس اصلی مهندسی برق، دروسی مثل فیزیولوژی، آناتومی، مقدمه ای بر مهندسی پزشکی و فقزیک پزشکی هم جزء منابع کنکور بود!!! برای ما که از رشته ی برق شرکت کرده بودیم... مطالعه ی این دروس کمی نامعنوس بود!!! اما بنده شخصا تنها دلیل موفقیتم رو مطالعه کافی زبان و این دروس میدونم ... به دلیل اینکه مدت زمان آزمون نسبت به وزارت علوم خیلی کمتر هست... جواب دادن به سوالات مدار، الکترونیک، ریاضیات و سیگنال کار سختیه و در کل هیچ کس نمیرسه به تمام سوالات جواب بده... پس همه ی داوطلبان یک سری از دروس رو حذف می کنن... در مورد سختی و آسونی سوالات... معمولا ریاضیات همیشه ساده تر از وزارت علوم هست... مدار و الکترونیک... بعضی از سال ها در حد سوالات وزارت علوم بوده... اما امسال خیلی ساده تر بود... سیگنال همیشه فوقالعاده سخت تر از وزارت علوم هست... زبان هم زبان عمومی پزشکی هست... یعنی هیچ ارتباطی با مهندسی پزشکی نداره و بین تمام رشته ها مشترکه و میشه گفت یکی از تعیین کننده ترین درسها ... همین زبان هست...
    اگر اطلاعات بیشتری خواستین... میتوینین به سایت و فروم مربوطه علوم پزشکی مراجعه کنین...

درود

بی نهایت سپاسگزارم منابعی که برای تک تک درس ها مطالعه کردین امکانش هست بفرمایید چیا بودن ؟

با سپاس

محمدرضا

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

بی نهایت سپاسگزارم منابعی که برای تک تک درس ها مطالعه کردین امکانش هست بفرمایید چیا بودن ؟

با سپاس

محمدرضا
    سلام...
    خواهش میکنم!
    مدار: جهش، پوران پژوهش، پارسه
    الکترونیک: کتاب درسی بهزاد رضوی... کتاب تست: پارسه... البته سپاهان هم خوبه اما حجمش خیلی زیاده
    سیگنال: سوالات وزارت بهداشت خیلی خیلی سخته و اصلا قابل مقایسه با وزارت علوم نیست... اما با این وجود من خوب خوندم و 75 درصد زدم... اگر بخایی به این درصدها برسی، حداقل به 500 ساعت مطالعه ی مداوم نیاز داره... من 6 ماه روزی 3 ساعت سیگنال خوندم... چون عاشق سیگنالم... باید سیگنال رو با همه ی وجودت درک کنی... به همین دلیل میگم که حذف درس سیگنال بسیار کار عاقلانه ای هست... اما اگر خواستی بخونی... کتاب مرجع اپن هاییم رو باید کامل بخونی... تمام مثال ها و تمرین هاشو حتی تمرین های پیشرفته اش رو کامل حل کنی... بعد از همه ی اینها... میرسیم به کتاب تست... کتاب دوجلدی راهیان ارشد نوشته ی مومن زاده و کتاب نارنجی پوران پژوهش تست های تالیفی نوشته مومن زاده...
    فیزیولوژی: خلاصه گایتون + کتاب تست شهرزاد خاکپور
    مقدمه ای بر مهندسی پزشکی: کتاب تجهیزات پزشکی دو جلدی، تالیف جان وبستر... و جزوات دکتر سامان پروانه... قابل دانلود از:http://www.saman-parvaneh.com/
    کتاب تستی نداره... اما خودم دارم یه کتاب تست واسش می نویسم...
    فیزیک پزشکی: کتاب دکتر عباس تکاور
    زبان هم باید خیلی خیلی کار کنی... چون زبان عمومی پزشکی هست... من که خودم تافل ibt داشتم و نمره reading رو 28 آوردم... 60 درصد بیشتر نتونستم بزنم!!! البته یکی از دلایل کم زدنم این بود که چون وقت خیلی کم بود... 40 سوال زبان رو در نیم ساعت جواب دادم و خب تاثیر منفی داشت...

Junior Member

سلام. ببخشید میشه بگید برای زبان از چه منبعی استفاده کردید؟ ممنون میشم

Junior Member april84 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته مهندسی پزشکی و علوم مرتبط ( سوالات کلی و متداول )

سلام

در مورد دانشگاه پلی تکنیک میلان کسی از دوستان اطلاعاتی داره در مورد course ها و اینکه تو مهندسی پزشکی در مقایسه با آلمان جقدر قوی هست ؟ ...

ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط april84 نمایش پست ها
    سلام

در مورد دانشگاه پلی تکنیک میلان کسی از دوستان اطلاعاتی داره در مورد course ها و اینکه تو مهندسی پزشکی در مقایسه با آلمان جقدر قوی هست ؟ ...

ممنون
    دروود.
    به ایتالیایی برگزار میشه. کلاً در زمینه مهندسی پزشکی کشورهای پیشگام انگلیس، فرانسه، المان، دانمارک و هلند می باشند.

Junior Member

سلام.
    در مورد کنکور مهندسی پزشکی وزارت بهداشت سوال داشتم. اینکه ارزش وقت گذاشتن داره؟ سطح علمی و امکاناتش به طور مثال نسبت به دانشگاه های وزارت علوم (مثل دانشگاه تهران) چطوره؟ و سوالات سال های گذشته آزمون رو چه جوری میشه تهیه کرد و منایع این آزمون چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mosiafi نمایش پست ها
    سلام.
    در مورد کنکور مهندسی پزشکی وزارت بهداشت سوال داشتم. اینکه ارزش وقت گذاشتن داره؟ سطح علمی و امکاناتش به طور مثال نسبت به دانشگاه های وزارت علوم (مثل دانشگاه تهران) چطوره؟ و سوالات سال های گذشته آزمون رو چه جوری میشه تهیه کرد و منایع این آزمون چیه؟
    درود

دوست عزیز این فروم در مورد تحصیلات خارج از کشور هست نه داخل ... به اینجا مراجعه نمایید .

محمدرضا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)