صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: اوضاع کار | آینده کاری | بازار کار رشته مهندسی پزشکی و مسائل مرتبط

Junior Member saeed.tr آواتار ها

پیش فرض اوضاع کار | آینده کاری | بازار کار رشته مهندسی پزشکی و مسائل مرتبط

کارشناسی ارشدو دکترای مهندسی پزشکی- موقعیت های فاند و بازار کار؟
    لطفا اگه اطلاعاتی در مورد این رشته و بازار کارش داخل ایران وخارج از کشور داشتید بنویسید
    در مورد وضعیت فاندینگ دوره های دکتراش توی کشورهای مختلف هم اطلاعاتی دارید؟

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشدو دکترای مهندسی پزشکی- موقعیت های فاند و بازار کار؟

مهندسی پزشکی یکی از معدود رشته های در حال پیشرفت به طور چشم گیری هست. بطوری که این رشته خاص کشور ما نیست در همه جای دنیا دیده میشه که جدیدا کار بالقوه ای روی این رشته انجام میشه. در کشور ما ایران هم از یکی از بهترین موقعیت شغلی برا فارغ التحصیلان این رشته برا 3 یا 4 سال بعد هست که در هر زمینه مربوط به رشته نیرو بتواند فعالیت کند.

و اما apply شدن از ای رشته به سایر کشور ها لازم به ذکر است به علت پیشرفت روز افزون این رشته اکثر کشور ها توجه خاصی بهش دارن و به علت کم بودن دانشجویان این رشته در سراسر دنیا مخصوصا کشور ما ایران apply شدن نسبت به ساییر رشته ها راحتر هست و با کمی خلاقیت در این زمینه می تونید تو بهتری نا ادامه تحصیل بدین. با شرایط خوب برای کار اینده البتهههه ااااینده مخصوصا ایران تا 4 یا 3 سال بهترین موقعیت شغلی خواهین داشت. چون واقعا هم در کشور هم در کشور های دیگر به طور جد کار میشه . باز از عملکرد این رشته در ایران www.isbme.org می تونید مراجعه کنید.
    با تشکر
    ویرایش توسط FanTasTic : May 20th, 2012 در ساعت 11:18 PM دلیل: اصلاح لینک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشدو دکترای مهندسی پزشکی- موقعیت های فاند و بازار کار؟

در رابطه با بازار کار در ایران خوب نیست مهندسی پزشکی در بیمارستانها،شرکتهای خصوصی،دانشگاه علوم پزشکی بصورت کارمند کار میکنند و معمولا کار در این مراکز بصورت قرار دادی میباشد یعنی شما یکسال قرار داد می بندید و تمام استخدام رسمس خیلی کم هست ماهانه حقوقی که می گیرند در حدود 600 هزار تومان با اضافه کاری از 8-16.30 هست در مورد شرکت خصوصی که بد تر هست یعنی حدودا 450 هزار تومان مدرک لیسانس و فوق تاثیر خیلی کمی دارد در زمینه کار تحقیقاتی هم که افتضاهه شما دستگاهی را میسازید و دوست دارید صنعتی کنید و این بسیار سخت میباشد چون باید از وزارت بهداشت مجوز بگیرید و تست حیوانی یا بالینی و خلاصه دردسر و هزینه زیاد و تازه رقابت با شرکت های خصوصی وارد کننده پس تغریبا غیر ممکن هست و اگر بخواهید وارد کنید پول زیاد و پارتی گردن کلفت که بتونید دستگاهتون بفروشی پس اگر بخواهی در این رشته پیشرفت کنی باید یک فروشنهد خوبی باشی در یک شرکت و یا اینکه استاد دانشگاه بشی و در دانشگاه در بدی من خودم سه سال سابقه کار در یک شرکت غول و انجام کار تحقیقاتی در این شرکت و الان به یک چیز فکر میکنم فرار !

پیش فرض پاسخ : مهندسی پزشکی

دوستان آینده ی این رشته چطوره به نظرتون؟
    برای آمریکا و کانادا بیشتر مد نظر منه...با توجه به اینکه مهندسی پزشکی بیشتر ریسرچه( مثل rehab) بعد از گرفتن دکترا کجا میشه کار کرد؟ به جز مراکز تحقیقاتی...

ApplyAbroad Senior Veteran

Thumbs up پاسخ : مهندسی پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    دوستان آینده ی این رشته چطوره به نظرتون؟
    برای آمریکا و کانادا بیشتر مد نظر منه...با توجه به اینکه مهندسی پزشکی بیشتر ریسرچه( مثل rehab) بعد از گرفتن دکترا کجا میشه کار کرد؟ به جز مراکز تحقیقاتی...
    درود

دوست عزیز عرضم به حضورتون که BME در آمریکا که قطب مادر مهندسی پزشکی در جهان که اولین دانشگاه بنیانگذار این رشته در جهان John Hapkins است ، از سال 2008 به بعد رشد 74 % به نقل از US News داشته و تا سال 2018 رتبه 1 Career ها رو در بر خواهد گرفت و همچنین این لینک که The best of TECH career in 2010 , 2011 هم گویای این مسئله هست ... .

اما در رابطه با پیشرفت این فیلد با توجه به اینکه روزانه تکنولوژی های زیادی در زمینه های Bio & Medicine وارد میشه بخش Hardware فیلد BME روند رشدیش به هیچ وجه به میزان حداکثر قابل توقف نیست چراکه یه ضرب المثل فینگلیش میگه که تا زمانی که پزشکی هست مهندسی پزشکی هم هست ! گستردگی که در این فیلد هست شما رو منحصر به بخش خاصی از علوم نمی کنه مثال بارز BCI که زمینه مورد علاقه خود من هم هست تحقیقاتی در زمینه رابط کاربری مغزی می کنه که می تونه رفتار ها رو پیش بینی کنه که می تونه برای معلولین ،رانندگی ، سیستم های غیر هوشمند ( ربات ) و در نهایت ساخت مغز مصنوعی بشه ... همانطوز که می بینین یک موضوع از BME شما رو وارد حیطه Artificial Intelligence & Robotic & Social Science می کنه.

بر خلاف عقیده عموم که مهندسی پزشکی رو تنها با Medical Devices or Medical Instruments or Medical Eqiupments می شناسن گستردگی بسیاری در حیطه های مختلفی داره . بلعکس ایران !!! که بخش تجاری و صنعتیش منحصر شده به Sales Management ، Marketing ، Maintenance of medical devices ، Calibration و بخش Research هم همینجوری راکد مونده

البته لازم به ذکر هست که بالاترین میزان درامد هم برای بخش Research هست !!!

.:: در اینجا ( ویکی اپلای ) تا اونجا که تونستم مهندسی پزشکی رو نحوه ی اشتغال رو و غیره رو توضیح دادم . باز اگر سوالی بود در خدمتم.

محمدرضا
    ویرایش توسط FanTasTic : May 21st, 2012 در ساعت 12:05 AM دلیل: آپدیت لینک و متن
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

پیش فرض پاسخ : اوضاع کار | آینده کاری | بازار کار رشته مهندسی پزشکی و مسائل مرتبط

من شاید امسال ارشد بیوالکتریک قبول بشم.من کنترلی بودم و آشنایی ندارم ولی میشه بگین الان بازار کارش در ایران چقدر تغییر کرده؟(پستها قدیمی هستند)کجاها میشه کالبراسیون و تعمیرات و ... این دستگاه های معمولا بسیار گران رو یاد گرفت؟چجوری و با بلد بودن چه چیزایی این شرکتها ما رو جذب می کنن؟من تهرانم و احتمالا در یکی از دانشگاه های برتر قبول میشم(شریف،تهران،امیرکبیر دیگه بد بدش تربیت مدرس)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : اوضاع کار | آینده کاری | بازار کار رشته مهندسی پزشکی و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    من شاید امسال ارشد بیوالکتریک قبول بشم.من کنترلی بودم و آشنایی ندارم ولی میشه بگین الان بازار کارش در ایران چقدر تغییر کرده؟(پستها قدیمی هستند)کجاها میشه کالبراسیون و تعمیرات و ... این دستگاه های معمولا بسیار گران رو یاد گرفت؟چجوری و با بلد بودن چه چیزایی این شرکتها ما رو جذب می کنن؟من تهرانم و احتمالا در یکی از دانشگاه های برتر قبول میشم(شریف،تهران،امیرکبیر دیگه بد بدش تربیت مدرس)

دوست عزیز در ایران یک سری کلاس ها وجود داره که زیر نظر جهاد علوم پزشکی برگزار میشه...که مربوط به آموزش دوره هایی است در این خصوص....نمیدونم اجازه دارم که تو این سایت متن تبلیغاتش رو بذارم یا نه؟

Junior Member

سلام...
    من چند تا سوال دارم..من ترم سه مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد قزوین هستم..و میخواستم بدونم برای ارشد آمریکا بهتره یا اروپا؟(اگه اروپا بهتره کدوم کشور)..و اینکه برای ارشد راحت تر فاند میدن یا دکترا؟
    و برای فاند (معدلم تا الان 19.14 هست ) چه کلاسهایی برم یا چند تا مقاله باید داد؟(من اطلاعاتم کمه

و کدوم دانشگاه ها بهترن؟

مرسی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saba1372 نمایش پست ها
    سلام...
    من چند تا سوال دارم..من ترم سه مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد قزوین هستم..و میخواستم بدونم برای ارشد آمریکا بهتره یا اروپا؟(اگه اروپا بهتره کدوم کشور)..و اینکه برای ارشد راحت تر فاند میدن یا دکترا؟
    و برای فاند (معدلم تا الان 19.14 هست ) چه کلاسهایی برم یا چند تا مقاله باید داد؟(من اطلاعاتم کمه

و کدوم دانشگاه ها بهترن؟

مرسی

سلام دوست عزیز
    در اروپا دانشگاه های خوبی وجود داره ولی من به شخصه دانشگاه های آمریکا حتی با رنک پایین تر رو به دانشگاه های اروپا ترجیح می دم ...
    شما در آمریکا برای مستر زیاد شانس فاند ندارید ، در اروپا هم تنها تعدادی از دانشگاه ها برای مستر فاند دارند ، ولی اگر بتونید معدل کلتون رو بالای 18 نگه دارید و دست کم 2 کنفرانس معتبر اروپایی یا آمریکا و کانادا + 1 مقاله ISI ارائه کنید می تونید درخواست دکتری مستقیم بدید که شانس فاندش خیلی بیشتره ...
    در ضمن شما به نمرات بسیار بالای تافل و GRE هم نیاز دارید ...
    موفق باشید
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

سلام
    الان وضعیت بازار کار تو گرایش بیومکانیک چجوری هستش؟ میزان حقوق رو کسی میدونه؟
    احتمال استاد شدن با مدرک امیر کبیر تو یکی از شهرستان ها مثل کرمان تو 8 سال دیگه چقد هستش؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)