صفحه 18 از 19 نخستنخست ... 8910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 187

موضوع: اجاره خانه، خوابگاه و یافتن هم اتاقی در بلژِیک

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پیش فرض پاسخ : اجاره خانه، خوابگاه و یافتن هم اتاقی در بلژِیک

نقل قول نوشته اصلی توسط sheidaup نمایش پست ها
    سلام. من از دانشگاه لوون پذیرش دارم اما دانشکده من توی شهر گنت هست و خوابگاه نداره. کسی هست که بتونه در مورد گرفتن خونه راهنماییم کنه؟
    Immo.vlan.be: more than 115.000 real estate ads in Belgium
    این سایت برای یافتن خونه اجاره ای در بلژیک عالیغ

سلام دوستان. من برای فرصت مطالعاتی قراره بیام بلژیک دانشگاه گنت اول اکتبر باید اونجا باشم. با توجه به اینکه مشخص نیست ویزا کی اوکی میشه چطوز میشه خوابگا گرفت. هزینش بالاست اگر ویزا دیر بشه خیلی ضرر می کنیم. کسی تجربه یا راه حلی داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام

ممنون میشم اگه دوستان بتونن من رو در مورد یکی از راهکار های زیر راهنمایی کنین.
    1- اجاره محل اقامت
    A- خرید خونه به صورت اینترنتی از ایران، معایب: ندیدن خونه به صورت حضوری، و اینکه نمی دونم اصلا چطوری میشه اینترنتی قرارداد بست؟ (مشکلات واریز پول و احتمال کلاهبرداری ...) . محاسن: در ماه آگوست و سپتامبر احتمالا خونه های بیشری برای اجاره پیدا میشه کرد.

B- گرفتن خوابگاه دانشگاه برای شش ماه. معایب: پس از گذشت این زمان شاید پیدا کردن خونه سخت باشه (نمی دونم که واقعا این طور هست یا نه چون نقل و انتقال اکثر دانشجوها تابستونه فکر می کنم تو ماه های دیگه خونه سخت گیر بیاد)
    .

C- گرفتن خوابگاه برای یک ماه (آگوست) و پیدا کردن خونه طی این یکماه. معایب: نمی دونم که اصلا میشه فقط یکماه خوابگاه گرفت، و همین طورنمی دونم اگه ظرف مدت یکماه بخوام جام رو عوض کنم از نظر گرفتن کارت اقامت و آدرسی که واسه اون دادم به مشکل بر می خورم یا نه.

2- زمان گرفتن خانه یا خوابگاه:
    با توجه به اینکه باید توی فرم ویزا محلی رو برای اقامت مشخص کرد و همنین طور با توجه به اینکه زمان آماده شدن ویزا هم خیلی مشخص نیست من نمی دونم که تاریخ شروع قرارداد خونه و یا خوابگاهم رو برای چه تاریخی انتخاب کنم در صورتی که زودتر انتخاب کنم باید اجاره یکی دو ماه پرداخت کنم در حالی که نمی تونم از خونه استفاده و اگه منتظر باشم تا ویزام بیاد و بعد بخوام به فکر محل اقامت باشم احتمالا خوابگاه که دیگه نمیشه روش حساب کرد و برای خونه هم شاید نتونم تو اون فرصت کم جای خوبی رو پیدا کنم. با توجه به این شرایط میشه پیشنهاد خودتون رو بهم بگین.

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
    .

موفق باشی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_67 نمایش پست ها
    سلام

ممنون میشم اگه دوستان بتونن من رو در مورد یکی از راهکار های زیر راهنمایی کنین.
    1- اجاره محل اقامت
    A- خرید خونه به صورت اینترنتی از ایران، معایب: ندیدن خونه به صورت حضوری، و اینکه نمی دونم اصلا چطوری میشه اینترنتی قرارداد بست؟ (مشکلات واریز پول و احتمال کلاهبرداری ...) . محاسن: در ماه آگوست و سپتامبر احتمالا خونه های بیشری برای اجاره پیدا میشه کرد.

B- گرفتن خوابگاه دانشگاه برای شش ماه. معایب: پس از گذشت این زمان شاید پیدا کردن خونه سخت باشه (نمی دونم که واقعا این طور هست یا نه چون نقل و انتقال اکثر دانشجوها تابستونه فکر می کنم تو ماه های دیگه خونه سخت گیر بیاد)
    .
    C- گرفتن خوابگاه برای یک ماه (آگوست) و پیدا کردن خونه طی این یکماه. معایب: نمی دونم که اصلا میشه فقط یکماه خوابگاه گرفت، و همین طورنمی دونم اگه ظرف مدت یکماه بخوام جام رو عوض کنم از نظر گرفتن کارت اقامت و آدرسی که واسه اون دادم به مشکل بر می خورم یا نه.

2- زمان گرفتن خانه یا خوابگاه:
    با توجه به اینکه باید توی فرم ویزا محلی رو برای اقامت مشخص کرد و همنین طور با توجه به اینکه زمان آماده شدن ویزا هم خیلی مشخص نیست من نمی دونم که تاریخ شروع قرارداد خونه و یا خوابگاهم رو برای چه تاریخی انتخاب کنم در صورتی که زودتر انتخاب کنم باید اجاره یکی دو ماه پرداخت کنم در حالی که نمی تونم از خونه استفاده و اگه منتظر باشم تا ویزام بیاد و بعد بخوام به فکر محل اقامت باشم احتمالا خوابگاه که دیگه نمیشه روش حساب کرد و برای خونه هم شاید نتونم تو اون فرصت کم جای خوبی رو پیدا کنم. با توجه به این شرایط میشه پیشنهاد خودتون رو بهم بگین.

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
    .

موفق باشی.
    ممنون از
    Hankle عزیز بابت جواب کاملش:

1. به هیچ عنوان قبل از گرفتن ویزا خونه نگیرید. ممکنه ویزای شما یک روزه و یا حتی 6 ماهه آماده بشه. توی بلژیک شما نمی تونید قرارداد خونه رو لغو کنید.
    2. از ایران و بدون دیدن خونه اصلا خونه ای رو از روی عکس و ... اجاره نکنید. ممکنه جای خونه، امکانات و .... مناسب نباشه. اگر مجبورید در این مورد خوابگاه دانشگاه بهتره.
    3. چون اول همه دانشجوهن. دوم شما با دانشگاه طرف هستید که قانون هاشون عادلانه هست و اگر وسیله ای مشکل پیدا کنه سریع تر درست میشه و با صاحب خانه خصوصی طرف نیستید. اتاق های کاملا مستقل با آشپزخانه و دستشویی جدا هم هست.
    4. در سپتامبر معمولا هرکسی میخواسته خونه بگیره قبلا گرفته و حتی ممکنه با قیمت مناسب تر هم گیرتون بیاد.
    * پیشنهاد من: صبر کنید ویزاتون بیاد، بعد یک اتاق در مهمانسرای دانشگاه برای یکی دو هفته بگیرید (ممکنه هزینش کمی بالا باشه ولی ارزش داره). بعد سر فرصت برید سراق خوابگاه های دانشگاه و اون ها رو ببینید و یک اتاق توی خوابگاه بگیرید. و یا حتی در بخش خصوصی هم میشه گرفت اگر مناسب باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, University of Bologna

سلام دوستان.

دو تا سوال: اول این‌که بچه‌های شهر گنت گروه فیس‌بوک ای چیزی ندارن که اون‌جا بشه دنبال خونه گشت و اطلاعات گرفت؟ معمولن دانشجوهای هر شهر یه گروه برای این‌جور کارها دارن.

سوال دوم که البته مربوط به این تاپیک نمی‌شه، کسی در مورد اعتبار گواهینامه‌ی رانندگیِ ایران توی بلژیک اطلاع داره؟

سلام من برای فرصت تحصیلی میخام برم بلژیک. توی سایت دانشگاه فقط اتاق های خصوص برای دانشجویان دکترا قابل انتخابه که قیمتش بالاست. اگر ایمیل بزنم ممکنه قبول کنن اتاق مشترک بهم بدن

سلام دوستان . من میخام از خوایگاه های دانشگاه گنت برای 6 ماه استفاده کنم. توی سایت دانشگاه نقشه سایتو گذاشتن کسی اطلاعاتی داره کدوم قسمت بهتره اتاق انتخاب کنم؟

Junior Member

سلام به همگی دوستان. من از دانشگاه vub پذیرش گرفتم. احتمالا اواخر شهریور راهی می شم.
    از دوستان ممنون می شم اگر یه راهنمایی جامع راجع به مکان دانشگاه و امکانات خوابگاهی اون به من بدهند. من متاهل و دارای یک فرزند هستم. اول خودم باید برم و بعد از جور شدن ID card و گرفتن خونه ، همسرم می تونه اقدام کنه که بیاد. هدفم اینه که اول به صورت موقت توی یه خوابگاه مستقر بشم و بعد دنبال خونه بگردم. ولی هیچ اطلاعاتی راجع به محله های امن و نزدیک دانشگاه و حتی قیمت اونها ندارم.
    خلاصه ممنون می شم که دوستان به صورت جامع من رو راهنمایی کنن.
    با تشکر فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی,دانشگاه رم ايتاليا

سلام دوستان. آيا لينك گروههاي تلگرامي بچه هاي بلژيك رو كسي داره كه زحمتش رو بكشه بزاره اينجا؟ ممنون

پیش فرض پاسخ : Housing و وسایل لازمی که باید همراه برد برای بلژیک

Looking for a Roommate;

Hello
    €490 per month all included.
    A Big Studio in a Newly Built Apartment (about 35 M2) in Brussels, very clean and quite. Fully Furnished (closet, kitchen, study desk) and has separate washbasin and library. Bus stop and Metro station are nearby, Delhaiz and Colrouyt are accessible by walk. Available from NOW till Feb. 2018. The rental is € 490 per month including internet, heating, water and electricity plus € 245 for deposit , so it's really Affordable for who is looking for being roommate. Email me if you're interested!
    - Smoking in the room is Forbidden
    - Pets are not allowed

EMAIL: montemehdi@gmail.com

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)