صفحه 4 از 19 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 187

موضوع: اجاره خانه، خوابگاه و یافتن هم اتاقی در بلژِیک

پیش فرض پاسخ : Housing و وسایل لازمی که باید همراه برد برای بلژیک

نقل قول نوشته اصلی توسط samiii22 نمایش پست ها
    یه موردی که وجود داره قوانین مربوط به قرارداد در بلژیک هستش! همه جا متفاوت با جای دیگه هستش! دادن مالیات بعضی جاها به عهده ی صاحب خانه یا مستاجر قرار میگیره! در بعضی موارد آب و برق رو خود مستاجر وظیفه داره بره قرارداد ببنده که وصل کنن ولی بعضی جاها خود صاحب خانه این کار رو انجام میده... و خیلی موارد دیگه ای که در خود قراردادها ذکر میشه!
    به هر حال منظورم این بود که به این موارد حتما دقت کنید و بعد عمل کنید... متاسفانه بعضا عکس هایی هم که Upload میکنن از زوایایی هست که اگه خونه مشکلاتی هم داره دیده نشه پس خیلی دقت کنید. رسم قراردادها در بلژیک بیشتر به صورت 6 تا 10 ماهه در نظر گرفته میشه که در صورت تمایل 12 ماهه هم قرارداد امضا میشه
    مرسی از راهنمایتون.اونطور که من فهمیدم در مورد خونه های کوچیک معمولا پول اب و برق روی اجاره حساب میشه.البته ثابت نیست و در مورد همه اینها از قبل باید سوال بشه.حتی در مورد اینترنت.تا حالا خونه هایی که من انتخاب کردم و باهاشون تماس گرفتم شانس ما همش 1 ساله بوده.بازم پیگیری میکنم اگه نشد وقتی رفتم حضورا میرم دنبالش.به قول شما ادم خودش بره ببینه خیلی بهتر از اینکه عکس ببینه.برای همین زودتر داریم میریم که چند روز اول که بروکسل هستیم بریم دنبال خونه اگه نتونستیم زودتر پیدا کنیم

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی

نقل قول نوشته اصلی توسط anali نمایش پست ها
    به قول شما ادم خودش بره ببینه خیلی بهتر از اینکه عکس ببینه.برای همین زودتر داریم میریم که چند روز اول که بروکسل هستیم بریم دنبال خونه اگه نتونستیم زودتر پیدا کنیم
    آنا جان
    یه جا پیدا کردم برای اسکان موقت برای چندروز اول قبل از پیدا کردن خونه. به نظرم کیفیتش باید خوب باشه و احتمالا ارزونتر از هتل درمیاد. این آدرس سایتش هست. امیدوارم که بتونه کمک کنه:
    http://www.hostel47.com/
    موارد مشابه این دو مورد دیگه هم دیدم ولی خوب کیفیت این یکی به نظرم بهتر بود ضمن اینکه قیمت ها زیاد فرق نمی کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط rafat نمایش پست ها
    آنا جان
    یه جا پیدا کردم برای اسکان موقت برای چندروز اول قبل از پیدا کردن خونه. به نظرم کیفیتش باید خوب باشه و احتمالا ارزونتر از هتل درمیاد. این آدرس سایتش هست. امیدوارم که بتونه کمک کنه:
    موارد مشابه این دو مورد دیگه هم دیدم ولی خوب کیفیت این یکی به نظرم بهتر بود ضمن اینکه قیمت ها زیاد فرق نمی کرد.
    مرسی عزیزم لطف کردی.بلیط منم منشی پدرم رزرو کرده نمیدونم چه طوری اما اگه دوست داشته باشی و هنوز جای خالی مونده باشه میخوای بگم برات همون 15 سپتامبر اکی کنه؟تا 29 جولای هم وقت داری که پول رو واریز کنی و تثبیتش کنی.اگه خواستی به من بگو باهاش حرف بزنم.اسم و فامیلتم همونطور که تو پاسپورته برام بفرست

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urbanism & Strategic Planning - K.U.Leuven

سامی جان
    اگر از دانشگاه خوابگاه گرفتی حتما توی سایت قوانینش و چک کن. مثلا دانشگاه ما نوشته بود که به علت احتمال آتش سوزی استفاده از وسایل پخت و پز حتی وسایل برقی مثل سرخ کن در اتاق ممنوع هست و توی اتاق فقط از کافی میکر و کتری برقی می تونیم استفاده کنیم و لاغیر.
    متاسفانه KULeuven تقریبا چیزی به نام خوابگاه نداره و فقط به تعداد کمی که دارای Low Scholarship از Developing Countries هستن این خوابگاه ها رو میدن و بقیه باید برن خونه یا Private Room اجاره کنن

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

پیش فرض پاسخ : تهیه بلیط،فریت بار، اجاره ی خانه و وسایل لازم برای سفر به بلژیک

سلام دوست عزیز

من تصمیم دارم 15 سپتامبر برم گنت. یک مسئله ای که وجود داره این که خوابگاه هایی که واسه دانشجوهای دکترا می دن از 19 سپتامبر زمان شروع به کارشونه. به نظرت این 4 شب و کجا باشم هم ارزونتره و هم امکان دسترسی بهتر به جاهایی که باید برم و داره.

یک نکته دیگه این که دانشگاه بهم گفته هزینه ماه اولت و خودت باید بدی تا کارهای ثبت نام و باز کردن حساب بانکی انجام بشه تا بعد اسکالرشیپ و بهت بدیم. به نظرتون چقدر باید همراهم باشه؟

یه سوال دیگه هم داشتم و اون این بود که به نظرتون کدم یکی بهتره؟ این که از این single studio های دانشگاه استفاده کنم یا این که از ایران و از طریق این سایت های پیدا کردن خونه، آپارتمان اجاره کنم؟

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من تصمیم دارم 15 سپتامبر برم گنت. یک مسئله ای که وجود داره این که خوابگاه هایی که واسه دانشجوهای دکترا می دن از 19 سپتامبر زمان شروع به کارشونه. به نظرت این 4 شب و کجا باشم هم ارزونتره و هم امکان دسترسی بهتر به جاهایی که باید برم و داره.

یک نکته دیگه این که دانشگاه بهم گفته هزینه ماه اولت و خودت باید بدی تا کارهای ثبت نام و باز کردن حساب بانکی انجام بشه تا بعد اسکالرشیپ و بهت بدیم. به نظرتون چقدر باید همراهم باشه؟

یه سوال دیگه هم داشتم و اون این بود که به نظرتون کدم یکی بهتره؟ این که از این single studio های دانشگاه استفاده کنم یا این که از ایران و از طریق این سایت های پیدا کردن خونه، آپارتمان اجاره کنم؟

ممنون
    دوست عزیز
    این سایت رو چک کن به نظرم برای اسکان موقت خوبه:
    البته موارد مشابهش هم بود که می تونی توی گوگل سرچ کنی hostel in ghent ( ولی خوب به نظر من این از بقیه بهتر بود). البته این چند روز که می گشتم مواردی رو هم دیدم که به صورت چند روزه خونه اجاره می دن ولی بیشتر موارد خونه های مبله و دور از شهر هست. با قیمت یک هتل چک کنید به نظرم این هاستل ها واقعا ارزونترند.
    برای هزینه هاتون خوب یک سری موارد مثل هزینه های شهرداری، پول پیش خونه، اسکان موقت و ... رو باید محاسبه کنی. من خودم حساب کردم حدود 730000 فقط خرج اجاره اتاقم برای ماه اول درمی آد. خوب هزینه شهریه ترم اول+ بیمه+ هزینه جابه جایی+ کتاب و غیره رو هم باید حساب کنید. من که روی ماهی 900 هزار حساب کردم ولی خوب برای ماه اول فکر میکنم همون اول یه 2میلیونی خرجم بشه.
    در مورد سوال سومتون هم به نظر من اگر بهتون خوابگاه دادند ازدستش ندید. برای ماههای بعد و حتی سال بعد اگه راضی نبودید خونه بگیرید. بازم بستگی به سلیقه و اخلاقیات خودتون داره.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی

بله عزیز جان
    من هم گنت هستم و اگر ویزا بگیرم برای همین تاریخ عازم هستم. من که برای ترم اول خوابگاه گرفتم و ترم دوم هم باید برم لوان. سال بعدش هم معلوم نیست ولی اگر برگردم گنت احتمالا خونه می گیرم. حتما باهم هماهنگ می کنیم. اگر همین تاریخ پرواز بگیرید که عالی می شه. فقط دعا کن ویزا بگیریم. من که همه ی کارام و انجام دادم فقط مونده ویزا...

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

بله عزیز جان
    من هم گنت هستم و اگر ویزا بگیرم برای همین تاریخ عازم هستم. من که برای ترم اول خوابگاه گرفتم و ترم دوم هم باید برم لوان. سال بعدش هم معلوم نیست ولی اگر برگردم گنت احتمالا خونه می گیرم. حتما باهم هماهنگ می کنیم. اگر همین تاریخ پرواز بگیرید که عالی می شه. فقط دعا کن ویزا بگیریم. من که همه ی کارام و انجام دادم فقط مونده ویزا...
    شما تاریخ شروع خوابگاهت کی هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی

شما تاریخ شروع خوابگاهت کی هست؟
    Renegade عزیز
    ببخشید که دیر جواب میدم الآن ارسال شما رو دیدم. تاریخ خوابگاه من 23 سپتامبر هست ولی تقاضا می دم که تاریخ و زودتر و از زمان ورود من بزنند. امیدوارم که قبول کنند البته توی نامه ی تائیید رزرو خوابگاه گفتند که یک ماه قبل برای تغییر تاریخ اقدام کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی

آهان
    اين و به خاطر اين ژرسيدم چون من تاريخ خوابگاهم از 19 سپتامبر و با توجه به اين كه اگر بخوايم با پرواز 15 سپتامبر بريم، من بايد 4 شب هتل بگيرم. گفتم اگر كس ديگه اي هم هست كه وضعيتش مشابه منه باهم هماهنگ كنيم
    سلام
    من دیروز تقاضای تغییر تاریخ خوابگاهم و دادم. همین که خبری شد به شما هم اطلاع می دم. در این صورت شما هم می تونین تقاضای تغییر تاریخ و بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)