صفحه 9 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 187

موضوع: اجاره خانه، خوابگاه و یافتن هم اتاقی در بلژِیک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تهیه بلیط،فریت بار، اجاره ی خانه، خوابگاه و وسایل لازم برای سفر به بلژیک

خواهش می کنم از دوستان با تجربه جواب این سوال رو بدید.کساییکه دارن میرن یا رفتن واسه محل اقامت موقت چندروزه چیکار کردن دانشگاه درست جواب نمیده فقط چنتا سایت معرفی کرد که اونا هم همش پر بود واسه اون تاریخی که من می رسم چیکار کنم نه اینکه رسیدم شب تو خیابون بمونم!19 سپتامبر میرسم دانشگاه آنتورپ هم هستم.مرسی از کمک و راهنماییتون.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Housing و وسایل لازمی که باید همراه برد برای بلژیک

نقل قول نوشته اصلی توسط lalehrafati نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بیست سپتامبر میرسم گنت.
    هنوز واسه اقامت کاری نکردم .
    برای خوابگاه دانشجویی ایمیل زدم که جواب امیدوار کننده ای دریافت نکردم .
    از سایت زیر شروع کردم به پیدا کردن اتاق و تعدادی هم اتاق پیدا کردم . آیا این روش برای قرارداد بستن درسته یا نه؟ چیکار کنم.
    Kot@Gent
    As I remeber of the link of Gent university, you should contact to your promotor and expalin to him/her about this issue, surley he/she can speed up the process of reserving the student house by email and phone to the responsible guy. .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تهیه بلیط،فریت بار، اجاره ی خانه، خوابگاه و وسایل لازم برای سفر به بلژیک

نقل قول نوشته اصلی توسط raha5146 نمایش پست ها
    خواهش می کنم از دوستان با تجربه جواب این سوال رو بدید.کساییکه دارن میرن یا رفتن واسه محل اقامت موقت چندروزه چیکار کردن دانشگاه درست جواب نمیده فقط چنتا سایت معرفی کرد که اونا هم همش پر بود واسه اون تاریخی که من می رسم چیکار کنم نه اینکه رسیدم شب تو خیابون بمونم!19 سپتامبر میرسم دانشگاه آنتورپ هم هستم.مرسی از کمک و راهنماییتون.
    اگه همه سایتهای که معرفی کرده پر بود و اتاق موقت خالی‌ نیست، اگه از این بابت مطمنی به هر طریق خوب باید یه هاستل یا هتل بگیری یا اینکه ببینی‌ یک سری جاها هستن که اتاق رو مثلا کوتاه مدت اجاره میدان، میتونی اونها رو اجاره کنی‌ برا مثلا چند ماه بعد اتاق مناسبتر. سایت زیر چند hostel معرفی کرده
    http://www.hostelbookers.com/search/...FcYl3godh34AAA

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lalehrafati نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بیست سپتامبر میرسم گنت.
    هنوز واسه اقامت کاری نکردم .
    برای خوابگاه دانشجویی ایمیل زدم که جواب امیدوار کننده ای دریافت نکردم .
    از سایت زیر شروع کردم به پیدا کردن اتاق و تعدادی هم اتاق پیدا کردم . آیا این روش برای قرارداد بستن درسته یا نه؟ چیکار کنم.
    Kot@Gent
    (Excuse me I don’t have Farsi keyboard, So English.)
    Good sites to find a temporary/long-term place to reside in Ghent:

About a temporary place.

1. First of all, don’t hesitate TO CALL the persons responsible for your request at UGent housing facility by phone. Their English language is good to respond you.
    2. Hostels and B&Bs: Have a look at the addresses below

http://www.gent.be/eCache/STN/1/40/853.html
    I prefer Hostel 47 and Youth Hostel
    Note: I haven’t tested them.
    3. Some people share their rooms for a short time. You can find in some sites like:

https://www.airbnb.com
    This one has good options. Note: I haven’t tested them. You can find some other sites. But I have forgotten them right now.
    4. In some sites, some other students search for or propose temporary options to becoming roommates. For example:
    http://www.samenhuizen.be/index.php?...nd=0&Itemid=41 (It is in Dutch. Use Google Translate. You must become familiar with Dutch by the way)
    5. I found a one month room for rent from the following:
    www.easykot.be
    But it took a long time and I was very lucky. I e-mailed to a lot of owners to find one. This one is generally for long-period renting, However I found a one-month contract.

For a long-term accommodation, I have used:

1. http://www.immoweb.be/en/real-estate-for-rent.cfm?
    2. http://nl.kapaza.be/oost-vlaanderen/immo-te-huur?st=s
    3. http://www.opkotingent.be/
    4. http://www.gent.be/eCache/THE/1/27/923.html

There are many other sites that you can use. For example, you can find a list at http://kot.be/
    Most of the sites are in Dutch, so you must become familiar with Dutch terms. Also, you can use translate.google.com

And the final note (just, my view):
    Do not sign a long-term contract without seeing the place. In my opinion, the best way is that you find a temporary (max 1 month) place to reside, and then try to find a place for a longer period by searching the websites and making appointments and seeing the sites.

نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza83 نمایش پست ها
    (Excuse me I don’t have Farsi keyboard, So English.)
    Good sites to find a temporary/long-term place to reside in Ghent:

About a temporary place.

1. First of all, don’t hesitate TO CALL the persons responsible for your request at UGent housing facility by phone. Their English language is good to respond you.
    2. Hostels and B&Bs: Have a look at the addresses below

http://www.gent.be/eCache/STN/1/40/853.html
    I prefer Hostel 47 and Youth Hostel
    Note: I haven’t tested them.
    3. Some people share their rooms for a short time. You can find in some sites like:
    https://www.airbnb.com
    This one has good options. Note: I haven’t tested them. You can find some other sites. But I have forgotten them right now.
    4. In some sites, some other students search for or propose temporary options to becoming roommates. For example:
    http://www.samenhuizen.be/index.php?...nd=0&Itemid=41 (It is in Dutch. Use Google Translate. You must become familiar with Dutch by the way)
    5. I found a one month room for rent from the following:
    www.easykot.be
    But it took a long time and I was very lucky. I e-mailed to a lot of owners to find one. This one is generally for long-period renting, However I found a one-month contract.

For a long-term accommodation, I have used:

1. http://www.immoweb.be/en/real-estate-for-rent.cfm?
    2. http://nl.kapaza.be/oost-vlaanderen/immo-te-huur?st=s
    3. http://www.opkotingent.be/
    4. http://www.gent.be/eCache/THE/1/27/923.html

There are many other sites that you can use. For example, you can find a list at http://kot.be/
    Most of the sites are in Dutch, so you must become familiar with Dutch terms. Also, you can use translate.google.com

And the final note (just, my view):
    Do not sign a long-term contract without seeing the place. In my opinion, the best way is that you find a temporary (max 1 month) place to reside, and then try to find a place for a longer period by searching the websites and making appointments and seeing the sites.
    وای یک دنیا ممنون از جواب جامع و کامل شما ...ممنونم از وقتی که گذاشتید

بالاخره همین یک ساعت پیش از دانشگاه گنت ایمیل دریافت کردم که با در خواست خوابگاه من موافقت شده و یک سوئیت برای من رزرو شده است . studio
    تاریخ شروع اقامت من اول اکتبر هست و من بیست سپتامبر میرسم بلژیک باید یک جای موقت ده روزه پیدا کنم تا شروع اقامت در دانشگاه گنت .
    نمیدونم این ده روز بروکسل باشم بعد بیام گنت یا از همون اول برم گنت ( توی این ده روز فقط یک بار باید برم افیس استادم برای جزئیات قرارداد)
    اجاره سوئت 466 euro هست که فکر کنم زیاده شاید میتونستم با قیمت مناسب یک جای دیگه پیدا کنم ولی فعلا تصمیم گرفتم برم خوابگاه ...چون جایی رو نمیشناسم
    شما برای اقامت موقت سه تا راهکار به من معرفی کردید 1- دانشگاه 2- هاستل 3- افرادی که دنبال همخونه ای هستند باید شروع کنم و یه جایی پیدا کنم
    مرسی دوست عزیزم .....اگه نظری در این مورد داشتی حتما بهم بگو ...خیلی کمکم میکنه ....بازم ممنونم

Junior Member

خونه ای که گرفتید چند بود قیمتش؟با هزینه های جانبیش؟همه چیش شخصی هست یا مشترک؟خیلی نگران خونه پیدا کردن هستم!
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    تو فرودگاه بهتون بابت مبلغ ارز گیر نمیدن. من بیشتر اوردم! حتی اگر کسی چیزی پرسید بگید دانشجو هستم و دارم واسه چند سال پول میبرم !!!!
    پول فقط یورو بیارن. یه روز از ساعت 11 وقت بزارین برین صرافی ها رو بگردین و قیمت بگیرین. اونی که بالاترین قیمت خرید دلار و پایین ترین فروش یورو رو داره انتخاب کنید. لزومی هم نداره اینکارو تو یه صرافیانجم بدین! یه جا بفروشین یه جا بخرین البته من تو یه صرافی انجام دام. اینجا چند روزطول میکشه تا کارای ثبت نام وشهرداری انجام بشه تا نامه 15 رو بدن که باهاش میتونین فورا حساب باز کنین.
    خونه ی ارزون قیمت من ندیدم دیگه! همینی که گرفتم در انتهای خوش شانسی پیدا کردم. تقریبا تمام شهر رو روز اول که اومدم گشتم و کلی شماره تلفن که پشت شیشه ها بود یادداشت کردم. تو هازینگ سرویس تلفن داخلی رایگان میتونین بزنین. فرداش رفتم انجا و شروع کردم. قیمتها حدودا 400 تا 450 بود و فقط استودیو ها موندن و اتاق یکی دوتا بود فقط. میتونین روز قبل از اومدن واسه فرداش قرار بزارین برین محل رو ببینین. البته اگر میتونین چون خستگی و زمان بندی و ... مشکله. من همون روز قبل اومدن با این صاحب خونم تماس گرفتمگفت فردا زنگ بزن قرار بزاریم و فرداش اومدم دیدم و پسندیدم تنبل نباشین مثل این اسیای شرقی و بعضی اروپایی ها! میان اینجا میرن تو هازینگ سرویس فقط به همون خونه هایی که تو سایت دانشگاه زنگ میزنن که اکثر ارزونها هم اجاره داده شدن و سایت اپدیت نشده!
    من یه چمدون 30 کیلویی دادم به بار و یه ساک و کیف لپ تاپ هم بردم تو کابین. هیچکی هم نگفت چی میبری و چند کیلو و ...! اما بار هواپیما مهمه فقط 30 کیلو باشه میتونین باقیش رو بزارین توساک وکیف و ... من چمدونم فک میکردم سنگین باشه واسه همین دوتا ساک داشتم اما تو فرودگاه سمت چپ گیت خروجی 1 یه ترازو هست که اونجا کشیدم دیدم 23 کیلو شده در حالیکه فک میکردم 43 کیلو باشه واسه همین بردم تو ماشین و یه ساک رو پخش کردم تو چمدون. تو فرودگاه هم به هیچی گیر ندادن پس اصلا نگران چیزی نباشین. من کلی قرص بروفن و اموکسی و دکوتان و ... بود. همه رو از ورق خارج کردم که چون فلزی ه تو اسکن خیلی معلوم نشن و بسته بندی کردم گذاشتم تو چمدون البته واسه احتیاط نسخه پزشک رو هم برداشتم! الان دفترچه بیمه ی ایرانیم اینجاس میخوام باهاش برم دکتر ))
    تو فرودگاه استابول رفتم جلوی گیت مربوط یه ساعت نشستم. مدت انتظارم دو ساعت بود بین پرواز. از مامورین ادر گیت رو بپرسن و با توجه به تابلو ها پیداش کنید. فرودگاه بزرگیه واسه خودش! ساعتتون رو هم به وقت اونجا نتظیم کنید که حواستون ه ساعت پرواز باشه.
    فرودگاه بروکسل هم موقع چک پاس پرسید تنهایی ؟ گفتم بله چون دانشجو هستم گفتم خوش اومدی!
    اما قسمتی که هول کردم! تو قسمت دریافت بار فک کنم 6 تا یا 7 تا غلطک هست که بارها رو تحویل میده. بار پرواز استابول رو انداخته بودن رو دورترین. من بیچاره داشتم همین جلویی ها رو میگشتم و پیدا نمیکردم هی اینور هی اونور ! گفتم بار نیومده یا یکی اشتباهی برده و بیچاره شدم! رفتم از مامورپرسیدم بار استانبول کدوم گوریه و اومد غلطک رو نشونم دادم! نمیدونم چجوری اونو ندیده بودم به هرحال زود چمدون رو برداشتم گذاشتم رو چرخ. یه سیم کارت 15 یورویی بیس خریدم. از تو بلیطفروشی هم یه بلیط واسه لوون گرفتم 8 یورو. و قطار رو سکوی شماره 3 میاد. همونجا از باجه بلیط قروشی ( تو یه اتاق شیشه ای چند نفر بلیط میفروشن. چنتا دستگاه هم بیرون هست اما واسه لوون بلیط نمیدن) بپرسین کدوم پلتفورم. همون 3 باید باشه اما بپرسین!
    ایستگاه اول پیاده میشین. پایین پله ها ساندویچ و نوشیدنی و... میفروشن میتونین یه چیزی بریزین تو معده ساکت شه! اتوبوس خط 2 میاد نامسسترات که بلیطش میشه دو یورو که باید بدین به راننده تا بلیط بزنه براتون. کلا اگر بلیط نداشته باشین همینه قیمت. اگر مسیر دیگه ای هم قراره برین که همون ایستگاه بپرسین بگن کدوم خط. تاکسی هم من اصلا سمتش نرفتم! خود بلژیکی ها هم میترسن از بس گرونه!
    اجناسی که من خریدم خوب بودن. همونطور که وستان گفتن باید بعضی چیزا رو اوردحتما. اگر بارتون رو بستین و هنوز جا دارین خب بردارین هرچی میتونین وگرنه اضافه بار نزنین چون کیلویی تقریبا 20 تومن جریمه داره!
    چیزایی که خریدم:یه پتو از فروشگاه ویبرا ( لوازم خونگی داره که ارزونتر از جاهای دیگس) که 20 یورو بود اما تخفیف خورده بود شده 18 تا. یه لیوان چینی بزرگ 1 یورو که جای دیگه یه کم شیک تر 2 یورو بود. یه قابلمه کوچولو از ایران گرفتم 25 تومن اینجا تقریبا همون سایز (البته دیگه جنسش رو مادر گرامیم تشخیص داده بودن) اینجا 8 تا 10 یورو بود که حتی با ارز ازاد همون قمیتا میشه تقریبا. کتری برقی ایران 25 اینجا 9 یورو. یه بالشت هم گرفتم 4 یورو که به نظرم گرونه اما خب چاره ای نیست لوازم ارایشی بهداشتی اینجا ارزونه واقع! شامپویی که ایران گرفتم 11 تومن اینجا 3 یورو بود! ژل اسپنیش گرفتم 8 تومن اینجا بزرگترش 2 یورو! رفت پاچم!!!! به هرحال لوازم خونگی فروشگاه ویبرا خوبه تا ببینیم دوستان قدیمیتر کجاها رو بلدن ادرس بدن!
    واسه خورد و خوراک هم جایی که همه میرن فروشگاه delhaize هست که قیمتاش عالیه و هرچی بخواین پیدا میکنین! البته یکی از دوستان یه جارو ادرس داد نتونستم پیداش کنم باید اونم برم ببینم چجوریه. اما اینجا که قیمتاش خوبه. گوجه دوتا گرفتم 26 سنت. موز کیلویی حدود 1.5 یورو. یه نون بزرگ 1.49 که هرچی میخورم تموم نمیشه! یه بسته ماکارونی 2 یورو. برنج باسماتی ( برنجهای دیگه هم داشتن که قیافشون عجیب بود اینو گرفتم چون اسمش اشناس خب) نیم کیلو فک کنم حدود 2 یورو. انواع غذاهای منجمد که چند دقیقه ای تو ماکروفر حاضر میشه هم هست از انواع پیتزا و همبرگر تا برنج و خورشت مرغ و سوپ و ... دقت کنید تمام اینا اجناس ارزون فروشگاه هستن مثلا نون دارن 3.5 یورو یا گوشتهای مختلف و... بالاخره زندگی صرفه جویانه! البته تمام این اجناس کیفین خیلی خیلی خوبی دارن و خوشمزه و تازه هستن! فک کنین نباشن!
    واسه ثبت نام هم که کلا یه ساعت شاید طول نکشه اگر شلوغ نباشه روال عادی رو که تو بروشور گفتن باید برین و هیچ چیزمتفاوتی وجود نداره.خیلی عالی برخورد میکنن و همه چی رو توضیح میدن. عالی!
    مردم اینجا ارومن. همه چی رو نظمه و از هرکی سوال کنین واسه ادرس و ... با خوشرویی جواب میده. رفت و امد رو نظمه و همه جا خط کشی و چراغ و ... هست. خیالتون از بابت همه چی راحت. در مورد ادرس اگر مشکلی داشتین بهتره به محض ورود گوگل مپ گوشیتون رو استفاده کنین چون اینجا دیگه راحت کار میکنه و مسیرتون رو خودتون میتونین پیدا کنین اگر یه کم اشنا باشین با شهر.
    دیگه چیزی یادم نمیاد! اگر چیزی رو نگفتم بگین!

نقل قول نوشته اصلی توسط raha5146 نمایش پست ها
    خونه ای که گرفتید چند بود قیمتش؟با هزینه های جانبیش؟همه چیش شخصی هست یا مشترک؟خیلی نگران خونه پیدا کردن هستم!
    منم خیلی نگران خونه هستم. با توجه به اینکه من اکتبر میام، میتونم خونه با قیمت 400 یورو گیر بیارم؟

Senior Member ahmadlove آواتار ها

در مورد هزینه ی خونه نمیخوام اصلا جو بدم یا باعث بشم نگران بشین. اما اگر دیر میاین دیگه نباید خیلی توقع داشته باشین که جای خیلی خوبی گیرتون بیاد. باید هزینه ی بیشتری بدین و بیشتر بگردین . البته مسئولین دانشگاه میگن جوری نیست که کسی بیجا بمونه و همه حتما ساکن میشن.
    من تقریبا 20 جا زنگ زدم! چه از ایران و چه اون ادرسهایی که با گشتن تو شهر اینجا پیدا کرده بودم. اتاقی که گرفتم یه اپارتمانه با 12 تا اتاق ینی 12 تا دانشجو. که بیشترشون تو این خونه بلژیکی هستن. با کرایه ی 300 تا در ماه که همه چی رو شامل میشه به جز گرمایش. گرمایش رو سالی 200 گرفت و گفت این مبلغ ثابت نیست چون اخرسر فاکتور رو بین 12 نفر تقسیم میکنه و ممکنه کمتر بشه و ممکنه بیشتر بشه. سالی 30 تا هم بابت اینترنت گرفت. به اندازه ی کرایه ی یک ماه هم پول پیش! دو تا حموم طبقه ی اول داره و تمیزن خداییش! و سه تا هم دستشویی. یه خانم هم هفته ای یه بار یا دوبار (یادم نیست!) میاد واسه نظافت. اندازه ی اتاق هم فک کنم 12 متر یا 13 متری باشه. تخت رو دوبل گذاشته ینی کف خالیه و کل فضا در دسترسه. یه میز و کمد و یه صندلی و مبل داره. اجازه ی پخت و پز تو اتاق نیست و البته اشپزخونه به انداره ی همه ف کنم جا دراه! الان تنها مشکل من یخچاله که باید حتما تو اتاقم یکی داشته باشم اماری که گرفتم میشه یه دست دومش رو حدود 60 تا 70 تا پیدا کرد. و باید ماهی 5 تا کرایه بیشتر بدم بابتش! دیگه این کل اطلاعات خونس!
    اگر استودیو با حموم و دستشویی جدا میخواین باید هزینه ی خیلی بیشتر بدین. فک نمیکنم ارزشش رو داشته باشه . به هرحال دانجشجو هستیم و بیشتر وقت خارج از خونه!
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

ممنون دوستانی که اطلاعاتتون رو به اشتراک می ذارید.
    یه سوال دارم از دوستی که شرایط خونه دانشجویی رو توضیح داده بوذ:
    شرایط خوابگاه متاهلی فرق می کنه؟ یا تو همون جایی که شما شرح دادید هم میشه اسکان پیدا کرد ؟ میدونم آخر خسیس بازیه ولی چه کنیم که اگه صرفه جویی نکنی پول ریال به یورو یهو دود میشه!

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    ممنون دوستانی که اطلاعاتتون رو به اشتراک می ذارید.
    یه سوال دارم از دوستی که شرایط خونه دانشجویی رو توضیح داده بوذ:
    شرایط خوابگاه متاهلی فرق می کنه؟ یا تو همون جایی که شما شرح دادید هم میشه اسکان پیدا کرد ؟ میدونم آخر خسیس بازیه ولی چه کنیم که اگه صرفه جویی نکنی پول ریال به یورو یهو دود میشه!
    خسیس بازی نیست! باید همینطور باشه! اگر بدونین خود این بلژیکی ها واسه یه سنتی جونشون در میره از بس به معنای واقعی خسیسن با این در امد بالا!
    در مورد کرایه ی متاهلی نمیدونم اما فک کنم بستگی به صاحب خونه داشته باشه ینی اینکه اجازه بده دو نفر توجایی که واسه یه نفر در نظر گرفته شده بمونن!اگر بشه میتونین یه استودیو حدود 500 تا 600 تا بگیرین که جا و وسایل به اندازه ی کافی داره.
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)