صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 132

موضوع: امتحان TOEFL در خارج از ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امتحان TOEFL در خارج از ایران

دوستان خواهش میکنم اگه کسی تجربه ازمون تافل در ارمنستان رو داره تجربیاتش رو در اختیار ما بگذاره. از نظر محیط و شرایط ازمون، نوع برخورد ، سیستم ها و چگونگی رفت و امد و میزان هزینه. سپاسگزارم

Junior Member

بچه ها توی استانبول کدوم مرکز خوبه؟
    ترکیه که ویزا نمیخواد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rouge_b نمایش پست ها
    بچه ها توی استانبول کدوم مرکز خوبه؟
    ترکیه که ویزا نمیخواد؟
    الان تهرن 16 و 17 نوامبر جا داره ببخشید بی ربط بود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aghighi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من همین الان با یه نفر که هفته گذشته رفته ترکیه - استانبول و ازمون تافل داده صحبت کردم و تجربیاتش رو سوال کردم ، گفتم بیام اینجا بگم تا همه استفاده کنند. ایشون گفت:
    اول: حتما برای رفتن به ترکیه از تور استفاده کنید چون ارزونتره. دوم: تا اونجائی که میتونید از تاکسی دربست و اژانس استفاده نکنید چون به محض اینکه متوجه میشن شما خارجی هستید سعی میکنند راه رو طولانی کنند و پول خیلی زیادی از شما میگیرند. مثلا ایشون میگفت هزینه آژانس از هتل ایشون تا محل ازمون که تا حدودی از هتل دور بوده حدود 200 هزار تومان میشده. سوم: اینکه از میدان استقلال برای همه نقاط شهر استانبول ماشین هست و میشه از اونها برای رفت و امد استفاده کرد. چهارم: محیط ازمون بد نبوده. سیستم بوده نه لپ تاپ و فقط موقع بریک میتونید خوراکی بخورید نه در طول ازمون و پاسپورت به عنوان کارت شناسائی برای ازمون کافیه. پنجم: حتما زود از هتل برای ازمون خارج بشید چون ممکنه دیر مکان ازمون رو پیدا کنید. مثلا ایشون ساعت 10 صبح ازمون داشتند و با اینکه 7 از هتل خارج شدند اما به سختی محل ازمون رو پیدا کردند و اگه کمی دیرتر از هتل خارج میشدند قطعا به ازمون نمیرسیدند.
    موفق باشید
    دوستان من هفته ی پیش ترکیه بودم هم آنکارا هم استانبول
    در مورد استانبول محله Bakirkoy نسبتا از مرکز شهر دوره و با تاکسی حداقل 30 لیر هزینه تاکسی در بسته! از میدان تکسیم میتونید اتوبوس بگیرید اما هتل های اطراف تقسیم گرونن! محله های توی منطقه فاتیح معمولا هتل های مناسب تری دارهف من خودم هتل گراند آنکا درست روبروی تراموای فیندیک زاده و هتل پرستیژ تو لاللی رو تجربه کردم، اینا به آکسارای نزدیکن و واسه رفت و آمد به فرودگاه به خط متروی فرودگاه آتاتورک نزدیکن! در ضمن از فرودگاه ها چه فرودگاه سوبیها گوگچن چه آتاتورک تاکسی نگیرید. اتوبوس های هاواش رو سوار شید و به مرکز شهر به قول خودشون ماوی شهیر برید که همون تکسیم میشه! از تکسیم تا فاتیح 13 لیر کرایه تاکسی در بسته اگه از آتاتورک میاید که می توندی واسه فاتیح، لاللی یا حتی سلطان احمد آکسارای پیاده شید و واسه فاتیح پیاده راهی نیست و واسه لاللی و سلطان احمد از تراموا با کرایه 3 لیر استفاده کنید. کلا تو استانبول مواظب کیفتون باشید میزنن. در ضمن دیر وقت اگه بیرون میرید احتمال داره پلیس بازرسی بدنی کنه. یه کم ترکی استانبولی لازمه بلد باشید وگرنه کلا رو درک انگلیسی دوستان ترک حساب نکنید. اتوبوسها کد دارن و بر اساس کد باید مسیرشونو بدونید. پروازهای ارزون به استانبول با پگاسوس و ماهانه که پگاسوس به سوبیها گوگچن معمولا پرواز داره از ایران که فاصله حدود 38 کیلومتری با تکسیم داره بازم میگم تاکسی حدود 50 یورو واستون در میاد.
    در مورد آنکارا دو منطقه هتل دارن، اولوس (ulus) که ارزونتره هتلهاش، من تو این منطقه هتل توریستو پیشنها میکنم. بعدش هتل های اطراف کیزیلای و بلوار آتاتورکه. اونها گرون ترن اما هتل های بهتری اند و محله ی بهتری هم دارند، هتل پارک هتل 4 ستاره مناسبیه و هتل سور ملی هم هتل خوبیه. تو اولوس مواظب خودتون باشید دیروقت بیرون کمی خطرناک میشه (نگران نباشید از تهران خودمون بهتره ) در ضمن اونجا هم با اینکه یه شهر دانشگاهی و اداریه رو درک انگلیسیشون حساب نکنید. از کیزیلای اتوبوس تقریبا واسه هر مسیری هست اما پیدا کردن اوتوبوسهایی که باید سوار شید سخته چون اینجا هم مثل استانبول باید بر اساس کد سوار اتوبوس شید و نمی دونید که چی به چیه! واسه روز آزمون که عمرا پیشنهاد بشه. فرودگاه اسنبوگا هم دور از شهره باز هم از هاواش استفاده کنید و استادیوم 19 می همه رو پیاده میکنه مگر اینکه بخوان تا ترمینال اتوبوس برن که میشه ایستگاه ASTI همون 19 می پیاده شید پره تاکسیه، اونجا سوار تاکسی شید. اولوس دربست حدود 5 لیر کرایشه (2 کیلومتر) و واسه کیزیلای به همین نسبت بیشتر میشه. هاواش کرایش 10 لیر تا مرکز شهر (استادیوم 19 می) هست و تاکسی دربست از فرودگاه تا مرکز شهر حدود 80 تا 120 لیر!
    هر سوالی بود بتونم کمک کنم به صورت پیام خصوصی و توی فروم در خدمتم. موفق باشید.

Junior Member

Smile پاسخ : امتحان TOEFL در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط maziarma نمایش پست ها
    دوستان من هفته ی پیش ترکیه بودم هم آنکارا هم استانبول
    در مورد استانبول محله Bakirkoy نسبتا از مرکز شهر دوره و با تاکسی حداقل 30 لیر هزینه تاکسی در بسته! از میدان تکسیم میتونید اتوبوس بگیرید اما هتل های اطراف تقسیم گرونن! محله های توی منطقه فاتیح معمولا هتل های مناسب تری دارهف من خودم هتل گراند آنکا درست روبروی تراموای فیندیک زاده و هتل پرستیژ تو لاللی رو تجربه کردم، اینا به آکسارای نزدیکن و واسه رفت و آمد به فرودگاه به خط متروی فرودگاه آتاتورک نزدیکن! در ضمن از فرودگاه ها چه فرودگاه سوبیها گوگچن چه آتاتورک تاکسی نگیرید. اتوبوس های هاواش رو سوار شید و به مرکز شهر به قول خودشون ماوی شهیر برید که همون تکسیم میشه! از تکسیم تا فاتیح 13 لیر کرایه تاکسی در بسته اگه از آتاتورک میاید که می توندی واسه فاتیح، لاللی یا حتی سلطان احمد آکسارای پیاده شید و واسه فاتیح پیاده راهی نیست و واسه لاللی و سلطان احمد از تراموا با کرایه 3 لیر استفاده کنید. کلا تو استانبول مواظب کیفتون باشید میزنن. در ضمن دیر وقت اگه بیرون میرید احتمال داره پلیس بازرسی بدنی کنه. یه کم ترکی استانبولی لازمه بلد باشید وگرنه کلا رو درک انگلیسی دوستان ترک حساب نکنید. اتوبوسها کد دارن و بر اساس کد باید مسیرشونو بدونید. پروازهای ارزون به استانبول با پگاسوس و ماهانه که پگاسوس به سوبیها گوگچن معمولا پرواز داره از ایران که فاصله حدود 38 کیلومتری با تکسیم داره بازم میگم تاکسی حدود 50 یورو واستون در میاد.
    در مورد آنکارا دو منطقه هتل دارن، اولوس (ulus) که ارزونتره هتلهاش، من تو این منطقه هتل توریستو پیشنها میکنم. بعدش هتل های اطراف کیزیلای و بلوار آتاتورکه. اونها گرون ترن اما هتل های بهتری اند و محله ی بهتری هم دارند، هتل پارک هتل 4 ستاره مناسبیه و هتل سور ملی هم هتل خوبیه. تو اولوس مواظب خودتون باشید دیروقت بیرون کمی خطرناک میشه (نگران نباشید از تهران خودمون بهتره ) در ضمن اونجا هم با اینکه یه شهر دانشگاهی و اداریه رو درک انگلیسیشون حساب نکنید. از کیزیلای اتوبوس تقریبا واسه هر مسیری هست اما پیدا کردن اوتوبوسهایی که باید سوار شید سخته چون اینجا هم مثل استانبول باید بر اساس کد سوار اتوبوس شید و نمی دونید که چی به چیه! واسه روز آزمون که عمرا پیشنهاد بشه. فرودگاه اسنبوگا هم دور از شهره باز هم از هاواش استفاده کنید و استادیوم 19 می همه رو پیاده میکنه مگر اینکه بخوان تا ترمینال اتوبوس برن که میشه ایستگاه ASTI همون 19 می پیاده شید پره تاکسیه، اونجا سوار تاکسی شید. اولوس دربست حدود 5 لیر کرایشه (2 کیلومتر) و واسه کیزیلای به همین نسبت بیشتر میشه. هاواش کرایش 10 لیر تا مرکز شهر (استادیوم 19 می) هست و تاکسی دربست از فرودگاه تا مرکز شهر حدود 80 تا 120 لیر!
    هر سوالی بود بتونم کمک کنم به صورت پیام خصوصی و توی فروم در خدمتم. موفق باشید.
    سلام دوست عزیز. ممنون که تجربیاتتون رو در اختیار ما گذاشتید. اگه اونجا ازمون تافل دادید لطفا از شرایط ازمون هم برامون بگید. ممنون

Junior Member

نه برای آزمون تافل نرفته بودم، برای کنفرانس بوده! اما با یه مقایسه ساده بین وضعیت دانشگاه های ایران و ترکیه میتونم بگم که مراکز آزمونش به مراتب باید بهتر از ما باشه!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, Ph.D., Western Michigan University

سلام؛ دوستاني كه ارمنستان امتحان دادند : توي ارمنستان صحبت كردن و ارتباط چطوريه؟ انگليسي صحبت ميكنن يا بايد ارمني بدونيم؟ كسي كه به مشكل بر نخورده؟

Banned

دوستان من شنیدم که می گن امتحان تافل توی ترکیه راحتتره و میشه نمره بالاتری گرفت.درسته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام
    من فکر می کنم دوستانی که می خواهند خارج ایران امتحان بدهند و دوست دارند براشون ارزون بیفته کردستان عاق خیلی عالی هستش به دلیل اینکه تا مرز ایران تقریبا 130 کیلومتر فاصله داره و اینکه اصلا صلا نه ویزا می خواهد نه پول میگیرد. ( سلیمانیه کرکوک موصل اربیل)

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin777 نمایش پست ها
    دوستان من شنیدم که می گن امتحان تافل توی ترکیه راحتتره و میشه نمره بالاتری گرفت.درسته؟
    نه اینطور نیست،من آنکارا امتحان دادم هم هزینه اش با این دلار بسیار بالاس و نمره ام هم از ایران بهتر نشد.سخته، شما در دیار قربت به راحتی کشور خودت نیستی و این کاملا واضحه.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)