صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 65

موضوع: تشکیل پرونده در سفارت و کنسولگری های ایران در آلمان

Member
    رشته و دانشگاه
    Urbanism/Bauhaus Uni-Weimar

پیش فرض سفارت ایران در برلین

سلام.
    من گواهی اشتغال به تحصیلم رو یک هفته پیش برای سفارت پست کردم تا تایید بشه. هنوز نه خبری از برگشت نامه ام هست نه از سفارت. دو روزه تلفن میکنم بخش دانشجویی جواب نمیدن. اپراتور هم تمام مدت اشغاله. در صورتی که هفته پیش قبل از فرستادن مدارکم تماس گرفتم هم با اپراتور صحبت کردم هم با بخش دانشجویی!
    از دوستان کسی میدونه چرا؟ خبری دارید؟
    و اگر تجربه پست مدارک به برلین رو داشتید، چقدر زمان برده تا نامه برگرده برسه به دستتون؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : سفارت ایران در برلین

نقل قول نوشته اصلی توسط Zeynab.Arch نمایش پست ها
    سلام.
    من گواهی اشتغال به تحصیلم رو یک هفته پیش برای سفارت پست کردم تا تایید بشه. هنوز نه خبری از برگشت نامه ام هست نه از سفارت. دو روزه تلفن میکنم بخش دانشجویی جواب نمیدن. اپراتور هم تمام مدت اشغاله. در صورتی که هفته پیش قبل از فرستادن مدارکم تماس گرفتم هم با اپراتور صحبت کردم هم با بخش دانشجویی!
    از دوستان کسی میدونه چرا؟ خبری دارید؟
    و اگر تجربه پست مدارک به برلین رو داشتید، چقدر زمان برده تا نامه برگرده برسه به دستتون؟
    سلام
    معمولا یه هفته ای باید برگرده بهتون.
    ولی من یه بار برام مشکل پیش اومد، همین طوری شد. وقتی زنگ زدم گفت پست پیدا نکرده آدرستو!!! نامه برگشت خورده و اونا هم اصلا زنگ نزده بودن که بگن نامه ام برگشت خورده! خودم پیگیری کردم که فهمیدم.
    سفارت و کنسولگری ها هم کلا همین طورین! زنگ می زنی هر چندین بار یه بارش شاید گوشی رو وردارن!!! دیگه فقط باید تلاش کنی ، پایداری کنی تا گوشی رو وردارن!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در کنسولگری مونیخ

نقل قول نوشته اصلی توسط lllvlllehriyar نمایش پست ها
    دوستان سلام

کسی میدونه چنانچه دوره master اگر 18 ماه باشه آیا کنسول تشکیل پرونده و و میشه نسبت به دریافت ارز دانشجویی اقدام کرد یا حتما باید 24 ماه باشه؟؟
    نه رفیق مشکلی نیست، اکیه.

Junior Member sorkh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau University of Duisburg-Essen

درود،
    دستان یکی لطف کنه مزایایی رو که تشکیل پرونده دادن داره، شرح بده،
    من دیدم بعضا توضیح دادن اما جسته گریخته بوده.
    با سپاس
    هیچ وقت ، برای هیچ چیز دیر نیست....تو قانون بر خویشتن هستی
    هر روز دعوتی است از ما به زندگی

Junior Member

سلام دوستان من دانشجوی دوره دکتری در دانشگاه آلمان می باشم ، شش ماه پیش با سپردن وثیقه سربازی از ایران برای ادامه تحصیل خارج شدم ، حال اکنون می خواهم برای تعطیلات به مدت دو ماه به ایران برگردم . برای اینکه بتوانم به ایران برگردم و در سفرم مشکلی ار لحاظ خروج از ایران پیدا نکنم باید چه پروسه و مراحلی را انجام دهم ایا می تونم همینطوری برگردم یا باید اینجا تو سفارت ثبت نام کرده باشم و مهر خروج داشته باشم
    ممنون می شوم اگر بنده را راهنمایی بفرمایید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sorkh نمایش پست ها
    درود،
    دستان یکی لطف کنه مزایایی رو که تشکیل پرونده دادن داره، شرح بده،
    من دیدم بعضا توضیح دادن اما جسته گریخته بوده.
    با سپاس
    این سوال رو می شه یکی جواب بده؟

و اینکه هی می بینم اینجا نوشته شده که "
    اگه پرونده داشته باشی واسه تمدید ازت پول نمی گیرن". خب پس چرا همه پرونده تشکیل نمی دن؟ کار پر دردسری هست آیا؟
    ویرایش توسط marjanous : August 25th, 2014 در ساعت 11:27 AM

Member

سلام.
    اگر به ارز دانشجویی نیاز داشته باشید باید حتما تشکیل پرونده بدید چون بدون اون کنسولگری اشتغال به تحصیل شما رو مهر نمیزنه. برای تمدید پاسپورت و تایید مدارک تحصیلی هم اگر نیاز داشته باشید باید پرونده داشته باشید. دردسری که نداره، شما مدارک رو با پست میفرستید و یک پاکت مهر شده با آدرس توش میذارید که اونا براتون پس بفرستند. شاید تنها بخش مشکل کار این باشه که همه مدارک اعم از شناسنامه و کارت ملی و لیسانس و ... رو اصلش رو میخوان. همین
    نقل قول نوشته اصلی توسط marjanous نمایش پست ها
    این سوال رو می شه یکی جواب بده؟

و اینکه هی می بینم اینجا نوشته شده که "
    اگه پرونده داشته باشی واسه تمدید ازت پول نمی گیرن". خب پس چرا همه پرونده تشکیل نمی دن؟ کار پر دردسری هست آیا؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    سلام.
    اگر به ارز دانشجویی نیاز داشته باشید باید حتما تشکیل پرونده بدید چون بدون اون کنسولگری اشتغال به تحصیل شما رو مهر نمیزنه. برای تمدید پاسپورت و تایید مدارک تحصیلی هم اگر نیاز داشته باشید باید پرونده داشته باشید. دردسری که نداره، شما مدارک رو با پست میفرستید و یک پاکت مهر شده با آدرس توش میذارید که اونا براتون پس بفرستند. شاید تنها بخش مشکل کار این باشه که همه مدارک اعم از شناسنامه و کارت ملی و لیسانس و ... رو اصلش رو میخوان. همین
    نياز نيست مدارکتون رو پست کنين، کافيه اگه نياز داشتين يک کسی اون مدارکی رو که ميخواين ببره وزارت امور خارجه و اونهاهم به رايگان اسکنشو براتون ميفرستن به کنسولگری مربوطه تو هر شهری که هست و با همون کارتون راه ميافته

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

میشه جای اصل شناسنامه و کارت ملی، کپی برابر اصل برد؟
    و اینکه من هر کنسولگری ای که خودم راحت باشم میتونم تشکیل پرونده بدم؟
    یا حتما باید توس کنسولگری ای تشکیل پرونده بدم که شهری که زندگی میکنم تحت وظیفه اش باشه؟ چون توی سایت کنسولگری ها هرکدوم چندتا شهر و استان لیست کرده!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    میشه جای اصل شناسنامه و کارت ملی، کپی برابر اصل برد؟
    و اینکه من هر کنسولگری ای که خودم راحت باشم میتونم تشکیل پرونده بدم؟
    یا حتما باید توس کنسولگری ای تشکیل پرونده بدم که شهری که زندگی میکنم تحت وظیفه اش باشه؟ چون توی سایت کنسولگری ها هرکدوم چندتا شهر و استان لیست کرده!
    در اصل باید کنسولگری ای که وظیفه اش هست کار شما رو انجام بده برین، اما مثلا بچه های هایدلبرگ میرن فرانکفورت و تشکیل پرونده هم میدن، اما طبق قانونی که تو سایت سفارت زده باید برن مونیخ. نکته اش هم اینه که اگه زنگ بزنین بپرسین آیا من می تونم اونجا تشکیل پرونده بدم، میگن نه! ولی وقتی میری تشکیل میدن! حداقل فرانکفورت که واسه ما این طوری بود!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)