صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 65

موضوع: تشکیل پرونده در سفارت و کنسولگری های ایران در آلمان

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در کنسولگری مونیخ

سلام.دوستان من این هفته می خوام برم مونیخ.کنسولگری میرم.یه سوال! گواهی اشتغال به تحصیل که دانشگاه به من داده به زبان آلمانیه.مشکلی نیست؟یا باید حتما انگلیسی باشه؟

Junior Member mhmud آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tomcat نمایش پست ها
    سلام.دوستان من این هفته می خوام برم مونیخ.کنسولگری میرم.یه سوال! گواهی اشتغال به تحصیل که دانشگاه به من داده به زبان آلمانیه.مشکلی نیست؟یا باید حتما انگلیسی باشه؟
    سلام،
    نخیر مشکلی نیست.
    من هم گواهی آلمانی داشتم هم انگلیسی، سفارت گفت فرقی نمی‌کنه هرکدوم رو که دوست داشتی بده تایید کنیم.
    وقتی آلمان درس می‌خونی زبان گواهی اشتغال به تحصیلی هم که از دانشگاه می‌گیری (معمولا) آلمانی هست دیگه.
    شاد باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط mhmud نمایش پست ها
    سلام،
    نخیر مشکلی نیست.
    من هم گواهی آلمانی داشتم هم انگلیسی، سفارت گفت فرقی نمی‌کنه هرکدوم رو که دوست داشتی بده تایید کنیم.
    وقتی آلمان درس می‌خونی زبان گواهی اشتغال به تحصیلی هم که از دانشگاه می‌گیری (معمولا) آلمانی هست دیگه.
    شاد باشی
    آخه می دونی مشکل چیه؟مشکل وزارت علومه!
    وگرنه سفارتی ها که مشکلی ندارن.وزارت علومی ها آلمانی نمی فهمن.نگرانیم از اینه.ولی وقتی شما رفتی دیدی حتما مشکلی نیست دیگه
    یه سوال دیگه اصل این گواهی اشتغال به تحصیل رو نگه می دارن؟چون یکی تایید شده توسط کنسولگری هم باید بفرستم ایران برای ارز.اگه اینجوریه و کنسولگری اصلش رو هم نگه میداره برای خودش، دوتا گواهی ببرم.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tomcat نمایش پست ها
    آخه می دونی مشکل چیه؟مشکل وزارت علومه!
    وگرنه سفارتی ها که مشکلی ندارن.وزارت علومی ها آلمانی نمی فهمن.نگرانیم از اینه.ولی وقتی شما رفتی دیدی حتما مشکلی نیست دیگه
    یه سوال دیگه اصل این گواهی اشتغال به تحصیل رو نگه می دارن؟چون یکی تایید شده توسط کنسولگری هم باید بفرستم ایران برای ارز.اگه اینجوریه و کنسولگری اصلش رو هم نگه میداره برای خودش، دوتا گواهی ببرم.
    وزارت علوم هم با آلمانی مشکلی نداره اما اگر ارز میخواید بگیرید بعضی از بانکها بازی در میارن سر آلمانی بودن. کنسولگری فقط مهر میزنه و پستون میده اما از اونجایی که دویچ پست دست به گم کردنش خوبه من همیشه ۲-۳ تا گواهی واسه کنسولگری میفرستم تا مهر کنن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

این سوال های خواهر من رو جواب بدید، ممنون می شم. هر چه سریع تر، بهترتر! دستتون هم درد نکنه.

سلام

من میخوام برم کنسولگری مونیخ، برای تمدید پاسپورتم که مهلتش تا اوایل بهار هست. چند تا سوال داشتم.

1.یکی از مدارکی که توی وب سایتش نوشته همراهمون ببریم، این هست
    "یک نسخه تصویر روشن و خوانا از اقامت معتبر"
    من رفتم اقامتم رو تمدید کنم، گفتن اول برو پاسپورتت رو تمدید کن. میدونین که با ویزای سه ماهه ای که توی پاسپورتم دارم، پاسپورتم رو برام تمدید می کنن یا نه؟

2.می دونین که میشه هزینه های کنسولگری رو به صورت نقدی پرداخت کرد یا نه؟
    (من اینجا دارم فوق لیسانس می خونم، اما چون لیسانسم رو وزارت علوم قبول نداره، فکر نکنم بتونم پرونده باز کنم.)

3.آیا همون موقع پاسپورتم رو تمدید می کنند؟ یا بعدا برام می فرستند؟ چقدر طول می کشه؟

خیلی ممنون!

Junior Member

با سلام
    من یه سوال داشتم ولی هرچی گشتم جایی که مربوط به سوال من باشه پیدا نکرده اینه که اینجا پرسیدم ببخشید اگر ربطی به موضوع تاپیک نداره
    من میخوام بدونم کسی از دوستان درمورد VAT NUmber اطلاعاتی دارن؟

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در سفارت و کنسولگری های ایران در آلمان

سلام دوستان.

من یک سال هست که دانشجوی دکترا در آلمان هستم و معافیت تحصیلی دارم. قصد دارم ماه آینده یه سفر برم ایران. میخاستم بپرسم اجازه خروجم رو باید از قبل از سفارت ایران در آلمان بگیرم یا وقتی رفتم ایران همونجا از وزارت علوم اقدام کنم؟ در ضمن من در سفارت ایران در آلمان تشکیل پرونده دانشجویی ندادم ولی در وزارت علوم (نشا) پرونده دارم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman_1988 نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من یک سال هست که دانشجوی دکترا در آلمان هستم و معافیت تحصیلی دارم. قصد دارم ماه آینده یه سفر برم ایران. میخاستم بپرسم اجازه خروجم رو باید از قبل از سفارت ایران در آلمان بگیرم یا وقتی رفتم ایران همونجا از وزارت علوم اقدام کنم؟ در ضمن من در سفارت ایران در آلمان تشکیل پرونده دانشجویی ندادم ولی در وزارت علوم (نشا) پرونده دارم.
    شما باید در سفارت ایران یا کنسولگری ها تشکیل پرونده بدید، که در نتیجه گواهی اشتغال به تحصیلتون رو سفارت براتون مهر بزنه و اون رو با خودتون ببرید ایران و ببرید وزارت علوم و نامه خروجی رو بگیرید،
    البته میشه از آلمان هم اجازه خروج رو گرفت ولی خیلی طول میکشه و باید زودتر اقدام میکردید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    شما باید در سفارت ایران یا کنسولگری ها تشکیل پرونده بدید، که در نتیجه گواهی اشتغال به تحصیلتون رو سفارت براتون مهر بزنه و اون رو با خودتون ببرید ایران و ببرید وزارت علوم و نامه خروجی رو بگیرید،
    البته میشه از آلمان هم اجازه خروج رو گرفت ولی خیلی طول میکشه و باید زودتر اقدام میکردید.
    خیلی ممنون از پاسختون. راستش من تشکیل پرونده دانشجویی ندادم ولی سفارت بدون نیاز به تشکیل پرونده، تایید گواهی اشتغال به تحصیلمو برام انجام میده. پس با همین گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده برم وزارت علوم تو ایران و خروجی بگیرم؟ یا باید از سامانه نشا درخواست بدم؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman_1988 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون. راستش من تشکیل پرونده دانشجویی ندادم ولی سفارت بدون نیاز به تشکیل پرونده، تایید گواهی اشتغال به تحصیلمو برام انجام میده. پس با همین گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده برم وزارت علوم تو ایران و خروجی بگیرم؟ یا باید از سامانه نشا درخواست بدم؟
    تا جایی که یادمه و اشتباه نکنم، باید فبل اینکه برید وزارت علوم آپلود کنید مدرک رو،
    ولی در هر صورت باید حضوری حتما رفت وزارت علوم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)