صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 65

موضوع: تشکیل پرونده در سفارت و کنسولگری های ایران در آلمان

Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Communications

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در سفارت و کنسولگری های ایران در آلمان

سلام دوستان. دوتا سوال دارم
    ۱- میشه اگه بیشتر از ۶ ماه از اعتبار گذرنامه باقی مونده هم درخواست تمدید داد؟ تو سایتشون نوشته ۶ ماه ولی من احتمالا باید ویزای کشورای دیگه رو بگیرم که همه اونها ۶ ماه اعتبار گذرنامه میخوان!
    ۲- به نظرتون کلا فرایند تمدید گذرنامه چقدر طول میکشه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط smehdi نمایش پست ها
    سلام دوستان. دوتا سوال دارم
    ۱- میشه اگه بیشتر از ۶ ماه از اعتبار گذرنامه باقی مونده هم درخواست تمدید داد؟ تو سایتشون نوشته ۶ ماه ولی من احتمالا باید ویزای کشورای دیگه رو بگیرم که همه اونها ۶ ماه اعتبار گذرنامه میخوان!
    ۲- به نظرتون کلا فرایند تمدید گذرنامه چقدر طول میکشه؟
    سلام
    1- نمیشه ولی من همین مشکلو داشتم برام انجام دادن. اما من نمی خواستم توریستی برم. کنفرانس داشتم، نامه ی پذیرش مقاله و زمان کنفرانسو بهشون نشون دادم، برام زودتر تمدید کردن. اگه همین طوری بخواین برین اون کشورا نمی دونم چطوری میشه.
    2- به من گفت دو هفته تقریبا، ولی یه هفته ای برام پست کردن (یا شایدم حدود ده روز).
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط babak21 نمایش پست ها
    گواهی اشتغال به تحصیل که باید مهر دانشگاه رو داشته باشه تحت چه عنوانی باید درخواست کنم؟ اینجا همه همون برگه هایی رو که همراه با semester-ticket میفرستند برات رو به عنوان گواهی اشتغال به تحصیل قبول دارن! دقیقا برم بهشون بگم چی میخوام؟
    درضمن برای مدرک پذیرش دانشگاه هم همین مشکل رو دارم. چون به من فقط یه قرارداد بورس دادند که توش اطلاعات رشته و زمان شروع تحصیل و میزان بورس و غیره نوشته بود با امضای faculty head و استادم. به نطرتون همین کافیه؟
    Studienverlaufsbescheinigung
    Immatrikulationsbescheinigung

Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Communications

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در سفارت و کنسولگری های ایران در آلم

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    1- نمیشه ولی من همین مشکلو داشتم برام انجام دادن. اما من نمی خواستم توریستی برم. کنفرانس داشتم، نامه ی پذیرش مقاله و زمان کنفرانسو بهشون نشون دادم، برام زودتر تمدید کردن. اگه همین طوری بخواین برین اون کشورا نمی دونم چطوری میشه.
    2- به من گفت دو هفته تقریبا، ولی یه هفته ای برام پست کردن (یا شایدم حدود ده روز).
    شما گذرنامه ای که میخواستید تعویض کنید توی ایران صادر شده بود؟ یا از همین آلمان؟
    چون من گذرنامه فعلیم از ایران صادر شده و میخوام ببینم برای شرایط من هم همین حدود 2 هفته طول میکشه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط smehdi نمایش پست ها
    شما گذرنامه ای که میخواستید تعویض کنید توی ایران صادر شده بود؟ یا از همین آلمان؟
    چون من گذرنامه فعلیم از ایران صادر شده و میخوام ببینم برای شرایط من هم همین حدود 2 هفته طول میکشه؟
    گذرنامه ی اول من تو ایران صادر شده بود.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

سلام
    سوالی داشتم که اگه جواب بدید ممنون میشم.
    من برای تایید مدرک تحصیلی، تشکیل پرونده دانشجویی داده ام. با توجه به تشکیل پرونده ، برای رفتن به ایران گرفتن مهر اجازه خروج دانشجویی از سفارت ضروریه؟ یا اینکه در صورت داشتن مهر تنها پرداخت عوارض خروج از کشور معاف میشم و محدودیتی در زمینه خروج از کشور برای من ایجاد نمیکنه؟
    در ضمن، من گذرنامه از ایران گرفتم و کارت پایان خدمت هم دارم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadPrk نمایش پست ها
    سلام
    سوالی داشتم که اگه جواب بدید ممنون میشم.
    من برای تایید مدرک تحصیلی، تشکیل پرونده دانشجویی داده ام. با توجه به تشکیل پرونده ، برای رفتن به ایران گرفتن مهر اجازه خروج دانشجویی از سفارت ضروریه؟ یا اینکه در صورت داشتن مهر تنها پرداخت عوارض خروج از کشور معاف میشم و محدودیتی در زمینه خروج از کشور برای من ایجاد نمیکنه؟
    در ضمن، من گذرنامه از ایران گرفتم و کارت پایان خدمت هم دارم.
    سلام
    شما برای رفت و آمد به ایران نیاز به هیچ مهر خروج و ورودی ندارین، مگر اینکه تو ایران سربازی داشته باشین که شامل شما نمیشه.
    عوارض خروج هم در هیچ شرایطی معاف نمی شین. الان دیگه همه باید بدن.

سلام به همه

اگر در یکی از کنسولگری های ایران در آلمان تشکیل پرونده دانشجویی دادید و بعدها محل زندگی و مقطع تحصیلی تون عوض شد باید در کنسولگری جدید مجددا تشکیل پرونده بدهید یا براشون مدارک خودتون (کپی کارت ملی، شناسنامه، مدارک دانشگاهی، فرم تکمیل شده و .... ) رو ارسال کنید؟
    کدوم کنسولگری کارهای مربوطه شما رو انجام میده؟ اونی که قبلا توش حضوری پرونده تشکیل دادید یا جدیده؟

من قبلا توی فرانکفورت تشکیل پرونده دادم ولی الان در حوزه کاری مونیخ زندگی میکنم. چون توی تاک تشکیل پرونده دادم الان قادر به دریافت کد رهگیری هم نیستم! به کنسولگری مونیخ ایمیل زدم و ازشون پرسیدم. جواب نامانوسی بهم دادن. "
    لطفا به سایت نمایندگی مراجعه فرمایید. اطلاعات لازم درآنجا آمده است."

ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefzadeh نمایش پست ها
    سلام به همه

اگر در یکی از کنسولگری های ایران در آلمان تشکیل پرونده دانشجویی دادید و بعدها محل زندگی و مقطع تحصیلی تون عوض شد باید در کنسولگری جدید مجددا تشکیل پرونده بدهید یا براشون مدارک خودتون (کپی کارت ملی، شناسنامه، مدارک دانشگاهی، فرم تکمیل شده و .... ) رو ارسال کنید؟
    کدوم کنسولگری کارهای مربوطه شما رو انجام میده؟ اونی که قبلا توش حضوری پرونده تشکیل دادید یا جدیده؟

من قبلا توی فرانکفورت تشکیل پرونده دادم ولی الان در حوزه کاری مونیخ زندگی میکنم. چون توی تاک تشکیل پرونده دادم الان قادر به دریافت کد رهگیری هم نیستم! به کنسولگری مونیخ ایمیل زدم و ازشون پرسیدم. جواب نامانوسی بهم دادن. "

سلام
    شما باید حضوری برین (بله، در نهایت احمقانگی، حضوری!) پرونده تونو بگین منتقل کنن به کنسولگری مونیخ. از اون به بعد از اون جا می تونین خدمات بگیرین. در غیر این صورت، اون کنسولگری قبلی بهتون خدمات نمیده. اما در مورد تغییر مقطع، فکر نمی کنم لازم باشه چیزی رو اطلاع رسانی کنین.
    البته فکر می کنم بعضی از کنسولگری ها رو می شد ایمیل هم زد و گفت که لطفا پرونده مو منتقل کنین، بپرسین. در مورد خود سفارت تو برلین که صد در صد مطمئنم باید حضوری برین پرونده تونو منتقل کنین (مگر اینکه تو یکی دو سال اخیر قوانینش تغییر کرده باشه). اما در مورد مثلا فرانکفورت اطلاعی ندارم که با ایمیل براتون منتقل می کنن یا نه.

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefzadeh نمایش پست ها
    سلام به همه

دوست عزیز ایمیل زدن رو فراموش کنید. زنگ بزنید به سفارت, قبل از اینکه حضوری برید. شاید کارتون راه افتاد.
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)