نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: گرفتن Green Card از طریق Post-Doc

Junior Member

پیش فرض گرفتن Green Card از طریق Post-Doc

میشه یکی از دوستان توضیح بده که آیا میشه حین تحصیل در دوره postdoc ګرین کارت ګرفت یا نه؟ و چقدر طول میکشه؟ کلا process اش چجوریه؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : ګرفتن geencard از طریق postdoc

تا جایی که من میدونم از( بچه های post doc دانشکده پرسیدم) post doc دانشجو محسوب میشه و F-1 داره که نمیتونه برای گرين كارت اقدام کنه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

ولی من شنیدم H1B میګیرن وقتی دانشجوی postdoc میشن

Senior Member

البته من شنيدم که post doc تا مدتي روي همون OPT باقي ميمونه، تا زماني که استاد نظرش اونقدر مثبت بشه که واسه H1B درخواست کنه. يعني اگه استاد بخواد واسه H1 درخواست ميده در غير اينصورت ممکنه که روي همون OPT نگه داره. البته نميدونم post doc هايي که از خارج امريکا ميان، ويزاشون به چه صورته!
    اگرم استاد خيلي راضي باشه، ميتونه واسه post docش درخواست green card بده. به هر حال اگه در اين زمان درخواست green card داده بشه، معمولا 1 سال طول ميکشه.

Senior Member maryamf آواتار ها

Those who come for postdoc from outside US get H1B or F1?! Up to now, I thought H1B..

Junior Member

منم شنیدم H1B ه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن Green Card از طریق Post-Doc

با سلام و درود
    من برای پست داک در آمریکا می خوام اقدام کنم، چون در وزارت بهداشت دکتری گرفتم مدرکم یک سال دیگه ارائه میشه (درحال گذراندن تعهدات دکتری به عنوان استادیار هستم).
    سوال:
    1- در متن ایمیل برای استاد چه مواردی ذکر بشه که احتمال پاسخ را بیشتر کند؟ آیا پلت فرمی هست که با شرایط خودم تطبیق بدم؟
    2- آیا با وجود عدم مدرک از الان اقدام به مصاحبه با اساتید بکنم؟ و این موضوع را در ایمیل مطرح کنم؟
    3- هدف ام مهاجرت دائم هست و متوجه شدم برای کسانی که خارج از آمریکا تحصیل کردند موقعیت های خوب آکادمیک نیست (آیا صحت دارد؟). آیا لازم است یک دکتری دیگر در آمریکا بگیرم؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن Green Card از طریق Post-Doc

نقل قول نوشته اصلی توسط fatre نمایش پست ها
    با سلام و درود
    من برای پست داک در آمریکا می خوام اقدام کنم، چون در وزارت بهداشت دکتری گرفتم مدرکم یک سال دیگه ارائه میشه (درحال گذراندن تعهدات دکتری به عنوان استادیار هستم).
    سوال:
    1- در متن ایمیل برای استاد چه مواردی ذکر بشه که احتمال پاسخ را بیشتر کند؟ آیا پلت فرمی هست که با شرایط خودم تطبیق بدم؟
    2- آیا با وجود عدم مدرک از الان اقدام به مصاحبه با اساتید بکنم؟ و این موضوع را در ایمیل مطرح کنم؟
    3- هدف ام مهاجرت دائم هست و متوجه شدم برای کسانی که خارج از آمریکا تحصیل کردند موقعیت های خوب آکادمیک نیست (آیا صحت دارد؟). آیا لازم است یک دکتری دیگر در آمریکا بگیرم؟
    1. ایمیل تا حد امکان جمع جور باشه. باید مواردی که در رزومه خودت با رزومه استاد تطبیق داره را هابلایت کنی و بگی در این موارد تجربه داری و مقالاتی هم داری. اتچ رزومه همراه با اتچ مقالات مهم.

2. لازم نیست در ابتدا این موارد را مطرح کنید. اول دنبال گرفتن جواب مثبت باشید.

3. چینی ها با مدرک چینی که خوب پست داک میگیرن. البته کلا اونا الویت دارن. در مورد مدرک ایرانی نمیدونم ولی خیلی ربط داره که رزومه خودت چطور باشه با کارهای استاده چقدر نزدیک بشه که استاده نظرش جلب بشه. خود من مثلا یه لیست بلند از تمام استادهایی که به رزومه من میخوردن رو جمع کرده بودم بعد ایمیل میزدم، بعد یه سری institute هم هست که اونا هم پوزیشن پست داک تو وبسایتشون میذارن اونا هم اپلای میکردم. حالا شما به نطر من فقط رو امریکا تمرکز نکن اگه اروپا هم پوریشن بگیری هم خوبه ، مثلا بعد یه مدت میتونی شروع کنی واسه امریکا اقدام کنی بعد اروپا را ول کنی بری امریکا. البته تا چیزی قطعی نشده نباید پوزیشن فعلی خودت را تو هیچ جا حتی ایران از دست بدی.
    امضا نامرئی