صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: تحصیل در دانشگاه neu قبرس شمالی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه neu قبرس شمالی

سلام
    بچه ها در مورد دانشگاه گيرنه اطلاعاتی داريد؟رشته من عمرانه معدلم 13.58 ولی 18 ساله سابقه کار دارم میتونم در رشته mba ادامه تحصيل بدم آيا بورسیه به من تعلق ميگيره؟

Junior Member

چطوری باید ثبت نام کنیم واسه یونی قبرس؟؟؟؟

Junior Member

سلام . آیا NEU هنوز مورد تایید ایران نیست؟ من چون دنبال لیسانس حقوق هستم به زبان انگلیسی نمی توانم بروم EMU چون رشته حقوق آنجا ترکی است.
    اگر دانشگاهی دیگری برای حقوق به زبان انگلیسی می شناسید به من معرفی کنید. با تشکر.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pierce نمایش پست ها
    سلام . آیا NEU هنوز مورد تایید ایران نیست؟ من چون دنبال لیسانس حقوق هستم به زبان انگلیسی نمی توانم بروم EMU چون رشته حقوق آنجا ترکی است.
    اگر دانشگاهی دیگری برای حقوق به زبان انگلیسی می شناسید به من معرفی کنید. با تشکر.
    البته خیلی وقته از مدت این پیام میگذره ولی این رو برای کسانی می نوسم که سوال مشابه ایشون رو دارند. بچه ها حقوق هر کشور مختص همان کشوره مگر حقوق بین الملل که مورد تایید ایرانه. برای همین هم است که حقوق در قبرس به زبان ترکی تدریس میشه. من تا جایی که اطلاعاتم اجازه بده جواب میدم. البته هفته ای یک بار شایدم ماهی یک بار به این فروم سر می زنم

Junior Member

سلام به همه دوستان. من الان در حال تحصیل ارشد در دانشگاه neu یا همون ydu هستم و یکساله اینجام. سعی میکنم توضیحات بیطرفانه درمورد دانشگاه بدم ولی برای اونا که عجله دارن و حوصله خوندن ندارن باید بگم اگه بیخیال قبرس شمالی بشین کار عاقلانه کردین.
    در زیر توضیحاتی در مورد همه چی سعی میکنم بدم؛
    1-بعد تحصیلی:
    -وزارت علوم بالاتر از مدرک ارشد این دانشگاه رو قبل نمیکنه و دوستایی که میخوان phd و یا دکترا بخونن ممکنه بر اساس سال ورود دچار مشکل بشن. چون من اینجا دختر ایرانی دیدم که بهش گفته بودن بعدا دانشگاه مورد تایید واقع میشه ولی باید بگم تاریخ ورود شما برای وزارت علوم مهمه و بعدا هم اگه بالفرض دانشگاه رو قبول کنه تاریخ ورود شما رو ملاک میذاره.
    -من لیسانس رو آزاد تبریز تموم کردم و از لحاظ کیفیت تحصیل آزاد تبریز حداقل 3 برابر بهتر از اینجا بود دیگه حسابش با خودتون.
    -پیدا کردن استاد برای تز و پایان نامه مشکله چون اکثر ترکیه ای های قبرس شدیدا نژاد پرستن و درظاهر شاید بخندن ولی درباطن کارتون درگیره و کمک نمیکنن. من زبان انگلیسی و ترکیه ام عالیه ولی بازم برا پایان نامه الان مجبورم استاد ایرانی پیدا کنم چون با بهانه های مختلف ترکیه ای هل شما رو رد میکنن.
    -سیستم کلاسها عین دانشگاههای خودمونه. یعنی استاد دلش خواست میاد و خواست نمیاد و اصلا خبری از اطلاع رسانی اینا نیست. اکثر استادای اینجا از ترکیه میان و گاهی بلیط پیدا نمیکنن وکلاسها کنسل میشه.
    -اگه بورس کامل بهتون بدن باید بدونین به شرط معدل الف هست واگه نتونین همه ترمها الف بشین باید پول رو پرداخت کنین در ضمن پایان نامه 1500 یورویی شامل بورس نمیباشد. و برا پایان نامه باید پول بدین.
    2- بعد خوابگاه و مسکن
    خوابگاهها 3 نوع هستن که اندازشون تقریبا 3×4 متر هست. خوابگاه پولشو که پرداخت کردین دیگه قابل عودت نمیباشد. در ضمن خوابگاه ها بصورت بلوکهایی هستن 4 طبقه که در هر طبقه 15-17 اتاق و دوتا اشپزخانه و 2 تا مجموع سرویس هست(در هر سرویس 4 تا دستشویی و 4 تا دوش هست). کلیه اتاقها دارای اینترنت پرسرعت نامحدود با سرعت 2.5 مگ دانلود هست که فقط با لبتاب و سیم لن استفاده میشه کرد.
    *اتاقهای 4 نفره که 2 تا تخت 2 طبقه ای دارن با 4 تا کمد 40 سانتی تمام قد برای هر نفر یدونه. یدونه هم کابینت برای هر نفر هست که اندازه اونم 1 متر در 80 سانت میشه. قیمت اتاقهای 4 نفره 1400 یورو برای هر نفر بعلاوه 200 یورو دپوزیت برای یکسال هست.
    *خوابگاههای دو نفره با قیمت 3400 یورو برای یکسال که فقط تلوزیون اضافه داره.
    و خوابگاههای ینفره که 5400 یورو اینا میشه. اونا دارای سرویس و حمام جداگانه هستن.
    اما کسایی که میخوان بیرون مسکن بگیرن باید بگم برای اهالی ترکیه قیمت منزل ماهی 1500-2000 لیره هست و برای شهروندان سایر کشورها ماهی -700- 500 پوند. از پاسپورتتون قیمت تعین میشه (دلایل نژاد پرستی).
    3- بعد تفریحات و خدمات؛
    اتوبوس های شهر رایگانن و هزینه اونا رو هم خودشما برای هر ترم پرداخت میکنین 120 یورو. دانشگاه باشگاه و استخر داره که برای 3 ماه مبلغ 100-150 لیره میگیره. از لحلظ بیمه من بیمه ای ندیدم ولی پولشو از شما میگیرن 50 یورو و موقع ضروری بدردتون نمیخوره چون همه چی اینجا پولیه. برای پانسمان جزیی انگشت 40 لیره من یبار پرداخت کردم. دوستم هم جوش چرکی زیر بغل داشت که براش 1200 لیره هزینه شد.
    دانشگاه داره تورهای 3 ماه یبار برای خوابگاهی ها هست که جزیره رو میگردونن. ولی قبرس جنوبی که جزو اروپا هست نمیبرن (یعنی کلا اجازه رفتن به قبرس جنوبی رو شما ندارین). گاهی هم دانشگاه کنسرت موسیقی داخل دانشگاه میذاره که جالب میشن.
    از لحاظ دانشجو ها باید بگم همه مثل شما هستن و هر کسی فرهنگ و ویژگیهای خاص خودشو داره ولی اکثر دانشجوها از 3 قشر هستن. ۵۰ درصد ترکیه. 35 درصد عرب و افریقا. بندرت شما میتونین از اروپا داتشجو ببینین و از اروپا کشورهایی مثل مالدیو دانشجو میبینین. اکثر دانشجوهای ترکیه دختر ویا پسر انگلیسی بلد نیستن و این برای شما اگه ترکیه بلد نباشین تو کلاس و یا محیط دانشگاه آزار دهنده خواهد بود.
    *کتابخونه:
    من از لحاظ کتابخونه و کتابهاش دچار مشکل نشدم و اگه بتونین میز خالی پیدا کنین جا برا مطالعه زیاده. علت اینکه میز گفتم اینه که اکثر دانشجوها میان رو میز وسایلاشونو میذارن و میرن و شما نمیتونین از اون میز استفاده کنین(رزرو شده)
    4 بعد کار و درامد و خرج زندگی:
    اگه دنبال کار هستین باید بگم بدلیل برده داری براحتی میتونین اینجا کار پیدا کنین چون برده زیاد لازم دارن و با شما مثل برده رفتار میکنن. لطفا بدل نگیرین چون اگه مهندس ارشد شرکت هم بشین با شما برخورد برده رو میکنن چون بهتون پول میدن و میدونن احتیاج دارین.
    میزان درامد دانشجو مابین 600 الی 3000 لیره در ماه هست. بیشتر خیلی سخته اگه از خانواده پول میگیرین هزینه زندگی از 800 لیره در ماه آغاز میشه و کمتر از اون خیلی سخته. هزینه بالاتر محدودیتی نداره و دلیل اونم اینه که شهر دارای کلوب. کلوبهای شبانه. قماربازخانه. مراکز تفریحی و ... هست و محدودیتی برای خرج نیست. شما میتونین با 15 تا 20 هزار هزینه یه ماشین متوسط هم زیرپاتون داشته باشین. قیمت هتل هم برای یک شب از 180 لیره اغاز میشه.امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه بازم سوالی بود من در خدمتم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)