نقل قول نوشته اصلی توسط هلیا
سلام دوستان
من یه چند وقتی هست که آمریکا هستم. اما از سطح زبانم راضی نیستم. دور و بر من همه ایرانی هستند و فارسی حرف می زنیم. هم لبی ها هم هیچکدوم آمریکایی نیستند. خلاصه زبانم در حدی که برای درس خوندن و کار کردن کافی باشه خوبه اما من دلم می خواد حالا که رنج غربت را به جون خریدم تنها دست آوردم یه مدرک دکترا (که البته کم هم نیست) نباشه. راستش آدم سعی کردم با هم دانشکاهی های آمریکاییم بجوشم اما نشده. منم یکم مغرورم نمی تونم به خاطر تمرین مکالمه سریش کسی بشم! شما راهی سراغ دارید؟ من فکر کردم بهتره یه دوست مجازی از طریق چت مثلا پیدا کنم و چت صوتی کنم یه مدت تا سطح زبانم بهتر بشه و بعد وارد جامعه بشم!!
لطفا راهنماییم کنید . شما خودتون چه راهی را در پیش گرفتید؟

I want to divide English communicational skills in two parts. Those you use in academia and those you need in your social life. BBC, CNN are excellent for improving your academic skills. However, for your everyday English, you need something else. Something similar to your daily life. A good choice can be TV talk shows or sitcoms. You will learn alot about the American culture and words and slangs that they use in informal communications. I have found this one really good: http://www.youtube.com/watch?v=xCue8Ty5K2Y One more thing, socialize and drop your egoist attitude! Good luck