صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 74

موضوع: مسائل مرتبط با زبان انگلیسی و تقویت آن پس از ورود به آمریکا

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : تقویت سریع زبان پس از ورود به آمریکا

to: r-joneghani

ارادات داریم driver
    فعلا فرصت رو از دست نده و وقتی داری فکر میکنی و یا صحبت میکنی با خودت تمرین کن این جمله و بیان رو چطور باید به انگلیسی میگفتی-از چه کلماتی باید استفاده میکردی و چگونه باید تلفظ می کردی
    بعد راهنما چپ و راست هم مهمه اگه کسی سر و صدا نکنه 8) مثلا همین در حین رانندگی با خودت انگلیسی حرف بزن

to: countdown azizam
    اقا ما خیلی دوست داریم راهنمای خیلی خوبی هستی
    آره فکر کنم اولش هی باید با خودمون حرف بزنیم تا راه بیافتیم . Vocabو چکار کنم؟!

to mili
    به نظر من آدمی که خودشو قبول نداره دیگران هم نمی تونن قبولش کنن. بابک عزیز حرف درستی زده. آمریکاییها به نظر من فرهنگشون اینقدر رشد کرده که با این مسائل درست برخورد می کنن!
    فکر کنم تو این مدت بشینیم هی لغت حفظ کنیم کاره خوبی باشه

Senior Member

ببينيد اين كاري نيست كه سريع بتونيد انجام بديد. زمان ميبره و تنها راهش هم همون طور كه بچه ها گفتن رفت و آمد يا با افراد native آمريكايي و صحبت كردن با اونهاس. اگه آمريكايي هم نبودن ولي چندين ساله اينجا هستن و زبانشون خوبه اونم بد نيست. TV هم كمك خيلي زيادي به تقويت listening ميكنه. ولي نكته اصلي فارسي حرف نزدن هست كه البته اجتناب نا پذيره. مثلا من كاملا احساس مي كنم كه وقتي حتي 1 روز از صبح تا شب همش انگليسي صحبت مي كنم خيلي بهتر مي شم آخر شب. بعدش كه مثلا با هم خونه ايم كه زبانش خوب نيست حرف مي زنم دوباره كند مي شم. يا آخر هفته كه فقط با ايراني ها هستيم دوباره كند مي شيم. يكي هست كه ميگه من دوشنبه ها كه مي رم دانشگاه به سختي انگليسي صحبت مي كنم. انقدر اين مسئله مهمه كه يكي از دوستاي من كه اينجا ازدواج كرده و دائم با همسرش تلفني فارسي صحبت ميكنه ميگه زبان من الان از پارسال كه تازه اومده بودم آمريكا بدتر شده چون خيلي از لغات هم كه براي تافل جي آر اي خونده بودم فراموش كردم! يه نكته اي كه بعضي ها از جمله خود من اولش نمي دونن اينه كه فكر مي كنن صرف اينكه بيان اينجا زبانشون خوب ميشه. در حالي كه اينطور نيست و بايد فعاليت هايي انجام داد.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mili
    ببینید اینجا ما یه افغانی که میبینیم نه تنها ادم حسابش نمیکنیم بلکه اگه بیاد طرفمون بد و بیرا هم بهش میگیم
    درود
    ما؟
    یعنی فکر میکنی همه اینطوری هستند؟
    نمیخوام بحث رو عوض کنم ولی خیلی ها توی یه سریال درپیت جواد رضویان به اینکه افغان رو مسخره کرده بود شدیداً اعتراض داشتند.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Senior Member

چند تا منبع که می تونه کمک کنه رو معرفی می کنم :

1) کتاب Situational English که تو موقعیت ها و اماکن مختلف راهنمائی می کنه که چی بگین.
    2) لینک
    http://www.bbc.co.uk/worldservice/le...grammar/how_to
    که مربوط به بخش how to در سایت bbclearningenglish.com میشه خیلی خوب راهنمایی کرده
    که تو موقعیت های مختلف چی بگین درضمن فایلهای صوتی هم داره که فوق العاده است.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

جلو توپچی ترقه در نکرده باشم رضا جون همه میدونیم که لغات رو بطور مجرد حفظ کردن راه خوبی نیست.راه حل های بایک -مهین و.... خوب هستند وهمچنین بقیه بچه ها
    مطمئن باش با همین باند لغات هم میتونی براحتی مطلب رو بیان کنی
    یه روز تو نخ یه بچه 4 ساله رفتم شاید کمتر هم بود-دیدم لغاتش شاید 500 تا هم نشه ولی همه چیز رو میگه و میفهمه
    قطعا باند لغات همین الان ما بیشتر 500 هستش
    قبل اینکه من و تو دسترسی به نیتیو ها داشته باشیم با گوش دادن به فیلم ها- CNN حتی کارتون ها و اول فهمیدن و بعد همون منظورهای ساده رو مثل اونها بیان کردن کار خوبیه- مواظب باش پلنگ صورتی نبینی چون این بابا اصلا نه accent داره نه volume
    من شانسی یه ادم خفن تقریبا امریکایی اینجا به تورم خورده جدیدا و دارم اونجا رو سیموله میکنم تو حرف زدن و ..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    USA

نقل قول نوشته اصلی توسط mili
    ببینید اینجا ما یه افغانی که میبینیم نه تنها ادم حسابش نمیکنیم بلکه اگه بیاد طرفمون بد و بیرا هم بهش میگیم ، حالا همین قضیه هم اونجا به این صورت میتونه جلوه کنه ، یعنی ما که ایرانی هستیم بریم در نظر اونها از یه کشوری اومدیم که قانون جنگل بهش حاکمه ؛ نه دموکراسی داریم نه حقوق بشر و ... خوشبختانه زبونمون هم با افغانیا یکی هستش ، حالا اونها همچین تصوری از ما ندارند ؟ یعنی اصلا جرات میکنند با ما دوست بشند ؟ و اصلا ما ایرانیها رو ادم حساب میکنند ؟ لطفا این رو در جامعه غیر دانشگاهی هم توضیح بدید
    خوبی شما؟؟ .....آدم بقدر کافی تو کشور غریب مشکل داره اینم اضافه شه که دیگه هیچی.... پس این همه ملت دیوونن از همه جای دنیا میرن امریکا
    یه چیزی بگم...قدیم ندیما رفته بودیم یه جایی..از همه جای دنیا اومده بودن مثلا توریست.. اکثرا هم امریکایی ولی همه جوره بود... ایرانی هم فقط من بودم..آقا ما با این ملت هر روز سر صبحونه با یکی دو نفر رفیق میشدیم میرفتیم بیرون..روز بعد با یکی دیگه حتی بعضی وقتا گروهی...شب هم که همه با هم...این وسط من میدیدم بعضی از اینا که گوشه میشینن وقاتی نمیشن زیر چشمی منوهی نیگا میکنن...حالا نمیدونم واسه ایرانی بودنه ما بود و واسشون جالب بود ایرانی میبینن یا نه (که البته بقیه که باهاشون بودیم واسشون جالب بود ببینن ایرانی که انقد پشت سرش حرفه چه جوریه...خوب یکی بگه تو هم بیا مثه اینا بپرس دیگه چرا دید میزنی!! :-\) ولی خلاصه اینکه ما از صبح تا شب با همه بودیمو بعضی از همین امریکایی و استرالیایی ها تنهایی هی میشستن گوشه درو دیوار و نیگاه میکردن.....
    مطمئن باشین به خصوص امریکایی ها خارجی زیاد دیدن و آمادگی برخورد مناسب با هر کسی با زبان و لهجه افتضاح رو هم دارن(اروپایی ها کمتر...خیلی تو خودشونن..سختتر میشه آوردشون تو خط)....بماند که یکی از دوستان میگه خداوکیلی خودمون از همه نژاد پرستریم ..میایم اینور میفهمیم....
    حالا نه اینکه همه چی گل و بلبله آره مثلا یه دوست امریکاییم که تو egoft راجع بش گفتم تعریف میکرد میگفت..میرفتم bar یهو یارو 2 تا لیوان آبجو هم خورده بر میگرده میگه آهای فلان فلان شده خاورمیانه ای....حالا چیه؟؟ بدبخت مامان باباش عربن..وگرنه ..تو امریکا به دنیا اومده..|پاس هیچ جا دیگرم نداره حتی مسلمون هم نیست!!!!......به هر حال به قول خودش generation changes
    وگرنه تو همین ایرانش مگه نشده یه جا یه پیرمرده گیر بده بهت چرا ریشتو زدی؟؟!!!
    باور کن که همه چی به خود آدم بستگی داره...حتی همون امریکاییه عقب افتاده که تا حالا از ایالتش هم بیرون نرفته و دید بسته ای داره هم یه ذره باهاش گرم بگیری کلی باهات رفیق میشه و بعدا میاد ازت عذرخواهی هم میکنه.....
    همه جا آدم خوب و بد ..گرم و سرد همه جوره پیدا میشه...یاد بگیریم که حساسیت نشون ندیم..همه چی دست خودمونه...

در مورد host هم علاوه بر خود دانشگاهها اینجارو ببینید.. www.couchsurfing.com
    ملت دنیا اینجوری هم میرن مسافرت ..مگه فقط باید پول هتل 5 ستاره داشت تا رفت مسافرت...البته قربونش برم با این پاسه دست ما باید واسه ویزای یه وجب بیابون وسط دریا هم ناز بکشیم
    حتی الانم میتونین تو ایران امریکایی هارو پیدا کنین و به قول countdown اونجا رو سیموله کنین!!

ببخشید بعضیاش به تاپیک ربط نداشت..نتونستم نگم...بهتر بود تو egoft مطرح میشد
    Best
    where ignorance is bliss ....tis fool to be wise

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ra
    چند تا منبع که می تونه کمک کنه رو معرفی می کنم :

1) کتاب Situational English که تو موقعیت ها و اماکن مختلف راهنمائی می کنه که چی بگین.
    مرسی از راهنماییت،
    این کتاب ایران هم هست؟

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط r_joneghani
    مرسی از راهنماییت،
    این کتاب ایران هم هست؟
    من يه ebook به اين اسم پيدا كردم كه نويسنده‌اش Mieczyslaw Kobylanski هست. كتاب جالبي به نظر نمي رسه.
    ميشه اسم نويسنده كتاب رو بگي.

دوستان یک سئوال هم درباره ابتدای حضور در کلاس درس دارم:
    برای اینکه سر کلاس حضور موثری داشته باشم و به گفته های استاد اشراف کامل پیدا کنم چه کاری میتونم انجام بدم؟
    آیا متن درس ارائه شده توسط استاد جداگانه وجود داره؟ فایل صوتی کلاس موجوده؟!....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)