صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 74

موضوع: مسائل مرتبط با زبان انگلیسی و تقویت آن پس از ورود به آمریکا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تقویت سریع زبان پس از ورود به آمریکا

to: r_joneghani
    to : farhan

بله تو ایران پیدا میشه من که مشهدم از زبانکده آفاق خریدم. در ضمن نویشنده اش Paul Hancock است.
    جلدش کامل سبزه و کتابش باریک. خیلی کار راه اندازه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط r_joneghani
    دوستان یک سئوال هم درباره ابتدای حضور در کلاس درس دارم:
    برای اینکه سر کلاس حضور موثری داشته باشم و به گفته های استاد اشراف کامل پیدا کنم چه کاری میتونم انجام بدم؟
    آیا متن درس ارائه شده توسط استاد جداگانه وجود داره؟ فایل صوتی کلاس موجوده؟!....
    موضوعات lecture هاي بعضي درسا روي وب سابت درس هست. ولي اگر هم نباشه شما خودتون مي تونيد با voice recorder ضبط كنيد. ولي بهترين راه اينه كه بريد اول كلاس بشينيد و سراپا گوش بشيد!

موضوعات lecture هاي بعضي درسا روي وب سابت درس هست. ولي اگر هم نباشه شما خودتون مي تونيد با voice recorder ضبط كنيد. ولي بهترين راه اينه كه بريد اول كلاس بشينيد و سراپا گوش بشيد!
    [/quote]
    کلا اونجا جزوه کامل نوشتن لازمه، یعنی مثله اینجاست؟ جزوه نوشتن شاید تا حدی تمرکز رو کم کنه!

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

کلا اونجا جزوه کامل نوشتن لازمه، یعنی مثله اینجاست؟ جزوه نوشتن شاید تا حدی تمرکز رو کم کنه!
    تو دانشگاه ما که همه جورش هست هم استادی که با Power Point درس میده هم استادی که به روش سنتی درس میده.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

تا حدودی بستگی به درسی هم داره که بر میدارید. به عنوان مثال در واحدهای مربوط به ادبیات و فلسفه باید نت برداری کنید.
    اما تفاوت اصلی حداقل تا جایی که من دیدم در سیلابس دروس- دقیق بودن اونها و مشخص بودن تکلیف دانشجوست. شما معمولا" از ابتدای ترم برنامه هر جلسه رو تا انتهای ترم دارید که این امر کمک بسزایی در آمادگی شما خواهد داشت.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

شما معمولا" از ابتدای ترم برنامه هر جلسه رو تا انتهای ترم دارید که این امر کمک بسزایی در آمادگی شما خواهد داشت.
    [/quote]

آیا اساتید دانشگاهها مخصوصا رشته های مهندسی معمولا منابع خاصی رو تعیین می کنند و سیلابس درسها شبیه همون کتاب خواهد بود؟منظورم اینه که با استفاده از اون منبع میشه پیش مطالعه داشت؟

سئوال دوم: آیا خریدن لغت نامه گویا (اطلس گویا) می تونه به تقویت زبان کمک کنه؟

سلام
    یکی از مشکلات من این بود که تو موقعیت های مختلف مثل بانک نمی دونستم منظورم رو چطور برسونم.

این سایت فکر می کنم ، برای دوستانی که دارن میان و می خوان خونه بگیرن یا حساب باز کنن و .... مفید یاشه

http://www.dailyesl.com/

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

and for me, at first I couldnt underestand some of their words on the phone; specially the southern's
    One of English practices for me became calling different companies talking about their products , prices , their agencies and sometimes unnecessary conversations' but I had ti; it worked and I improved ....

Junior Member

سلام دوستان
    من یه چند وقتی هست که آمریکا هستم. اما از سطح زبانم راضی نیستم. دور و بر من همه ایرانی هستند و فارسی حرف می زنیم. هم لبی ها هم هیچکدوم آمریکایی نیستند. خلاصه زبانم در حدی که برای درس خوندن و کار کردن کافی باشه خوبه اما من دلم می خواد حالا که رنج غربت را به جون خریدم تنها دست آوردم یه مدرک دکترا (که البته کم هم نیست) نباشه. راستش آدم سعی کردم با هم دانشکاهی های آمریکاییم بجوشم اما نشده. منم یکم مغرورم نمی تونم به خاطر تمرین مکالمه سریش کسی بشم! شما راهی سراغ دارید؟ من فکر کردم بهتره یه دوست مجازی از طریق چت مثلا پیدا کنم و چت صوتی کنم یه مدت تا سطح زبانم بهتر بشه و بعد وارد جامعه بشم!!
    لطفا راهنماییم کنید . شما خودتون چه راهی را در پیش گرفتید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط هلیا
    سلام دوستان
    من یه چند وقتی هست که آمریکا هستم. اما از سطح زبانم راضی نیستم. دور و بر من همه ایرانی هستند و فارسی حرف می زنیم. هم لبی ها هم هیچکدوم آمریکایی نیستند. خلاصه زبانم در حدی که برای درس خوندن و کار کردن کافی باشه خوبه اما من دلم می خواد حالا که رنج غربت را به جون خریدم تنها دست آوردم یه مدرک دکترا (که البته کم هم نیست) نباشه. راستش آدم سعی کردم با هم دانشکاهی های آمریکاییم بجوشم اما نشده. منم یکم مغرورم نمی تونم به خاطر تمرین مکالمه سریش کسی بشم! شما راهی سراغ دارید؟ من فکر کردم بهتره یه دوست مجازی از طریق چت مثلا پیدا کنم و چت صوتی کنم یه مدت تا سطح زبانم بهتر بشه و بعد وارد جامعه بشم!!
    لطفا راهنماییم کنید . شما خودتون چه راهی را در پیش گرفتید؟
    من هم مثل شما فکر میکنم و به نظرم باید تا اونجا که ممکنه زبانمون رو همه جوره (به خصوص speaking )تقویت کنیم ولی نباید انتظار داشته باشیم که مثل آمریکاییها fluent بشیم و تنها راه هم شنیدن و حرف زدنه هم در محیط کار هم در social situations مثل cafe و bar.
    هرگز در راه رسیدن به آرزوها محافظه کار نباشید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)