صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 74

موضوع: مسائل مرتبط با زبان انگلیسی و تقویت آن پس از ورود به آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تقویت سریع زبان پس از ورود به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط هلیا
    سلام دوستان
    من یه چند وقتی هست که آمریکا هستم. اما از سطح زبانم راضی نیستم. دور و بر من همه ایرانی هستند و فارسی حرف می زنیم. هم لبی ها هم هیچکدوم آمریکایی نیستند. خلاصه زبانم در حدی که برای درس خوندن و کار کردن کافی باشه خوبه اما من دلم می خواد حالا که رنج غربت را به جون خریدم تنها دست آوردم یه مدرک دکترا (که البته کم هم نیست) نباشه. راستش آدم سعی کردم با هم دانشکاهی های آمریکاییم بجوشم اما نشده. منم یکم مغرورم نمی تونم به خاطر تمرین مکالمه سریش کسی بشم! شما راهی سراغ دارید؟ من فکر کردم بهتره یه دوست مجازی از طریق چت مثلا پیدا کنم و چت صوتی کنم یه مدت تا سطح زبانم بهتر بشه و بعد وارد جامعه بشم!!
    لطفا راهنماییم کنید . شما خودتون چه راهی را در پیش گرفتید؟

I want to divide English communicational skills in two parts. Those you use in academia and those you need in your social life. BBC, CNN are excellent for improving your academic skills. However, for your everyday English, you need something else. Something similar to your daily life. A good choice can be TV talk shows or sitcoms. You will learn alot about the American culture and words and slangs that they use in informal communications. I have found this one really good: http://www.youtube.com/watch?v=xCue8Ty5K2Y One more thing, socialize and drop your egoist attitude! Good luck

Junior Member

This is really important topic. However the credit goes to Babak I’d like to recommend the Accurate English learning material particularly the audio files.
    I don’t know if it is appropriate, but I just found the download link on the web:
    http://rapidshare.com/files/24134688...DIO_.part1.rar
    http://rapidshare.com/files/24134688...DIO_.part2.rar
    http://rapidshare.com/files/24134688...DIO_.part3.rar
    Good Luck

Don't be a desperate minimalist!

Junior Member

listen to npr (especially it's podcasts) as much as you can

i recommend these programs:

wait wait don't tell me
    this american life

توجه توجه: کتابی بسیار توپ برای مکالمات تلفنی به نام Telephone English

بچه ها می تونین mp3 و PDF این کتاب حدود 90 صفحه ای رو که چاپ McMillan هستش دانلود کنید:

http://audiostory.blogspot.com/2009/...hn-hughes.html

واقعا کتاب به درد بخوریه به خصوص برای کسایی که تو حرف زدن پشت تلفن یه مقدار استرس دارن و نمی دونن چی باید بگن در ضمن یه مقدار هم باعث میشه آدم بفهمه که تلفن یه چیزیه که باید جدا از مهارت های دیگه به طور اختصاصی براش وقت گذاشت ;D

(در ضمن بچه ها این سایت یه تعدادی کتاب صوتی به زبان فارسی هم داره که بعضا موارد خوبی توش هست و به درد شب های تنهایی در غربت می خوره... ;D)

Banned

پیش فرض تقویت زبان در روزهای مانده به ورود آمریکا

سلام دوستان؛

میدونم ممکنه این کامنت مربوط به " تقویت سریع زبان پس از ورود به آمریکا" نباشه اما بهتر از اینجا، جایی را در فروم برای مطرح کردن سوالم پیدا نکردم؛ سوالم اینه که در این روزهای آخر بودن در ایران، برای تقویت و بهبود سطح زبان انگلیسی پیشنهاد چه کاری را میدهید؟ محض اطلاع، من هنوز کلیر نشده ام و اگر تا هفته دیگه کلیر نشوم، مجبور خواهم بود دیفر کنم و این فرصت را پیدامیکنم که به طور جدی سطح زبانم را تقویت کنم. اما به فرض اینکه در آینده ای نامعلوم کلیر بشم، مجبور خواهم بود زود وسایل سفر را مرتب کنم و آماده شوم که با اولین پرواز آزادی که گیرم بیاد، برم آمریکا. حالا در این اوضاع بلاتکلیفی، میخواهم بدانم:
    1 - برای دورشدن از فضای پراسترس انتظار کلیرنس؛
    2 - استفاده بهینه از زمان باقیمانده برای ورود به محیط انگلیسی زبانی که توش ایرانی هم زیاد پیدا نمیشه و باید از دقیقه اولش فقط انگلیسی حرف زد و شنید؛

پیشنهاد شما برای تقویت سریع listening چیه؟ مشکل اصلی من در محیط، listening خواهد بود چون آدمی هستم که هرجوری شده منظورمو میرسونم و فکرنمیکنم در speaking دچار مشکل حادی بشم اما جداً listening ام ضعف داره و در مواردی که سرعت مکالمه افراد روبروم زیاد میشه، واقعاً هنگ میزنم. از طرفی شاید این به خاطر تمرین شنیداری کم یا دایره لغات محدود باشه. واسه همین برای دو علتی که در بالا گفتم، چندوقتیه به طور فشرده دارم لغات essential words for toefl را میخوانم (این کتاب را برای امتحان تافل نخوانده ام و بیشتر لغاتش جدید است) و سریال FRIENDS را به خاطر دیالوگ های روانش نگاه میکنم. حالا میخواهم بدونم کاری که میکنم، درسته و اگر مسیر را دارم اشتباه میرم، بهم پیشنهاد بهتری بدهید و بگید چجوری میشه این مساله را در این زمان ماکزیمم 15روزه تا حد ممکن (که حداکثر هم باشه) بهبود داد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    ...

یکی از بهترین راه های تقویت هرچه بهتر و زودتر زبان پس از ورود به امریکا، حضور در جامعه امریکا، پیدا کردن دوستان آمریکایی و شیاد بشه گفت، همخانه نبودن با ایرانیها و پیدا کردن همخانه ای غیر ایرانی پیدا کردن است!

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

سلام
    دوستان توی آمریکا زندگی کردن چقدر تونسته روی زبانتون تاثیر مثبت بذاره؟ چون هم ممکنه آدم خودشو بیشتر درگیر کنه و سعی کنه انواع لغاط و اصطلاحات جدید یاد بگیره و هم ممکنه محافظه کار بشه و به همینایی که بلده بسنده کنه که مثلا یه چیزی نگه بقیه بخندن (یعنی چه از لحاظ لغت یا دستور زبان و یا جایگاه به کار بردن اون لعت یا عبارت خنده دار باشه) . چون یادگیری و ارتفای زبان یه امر تعاملی هست و تا نگی و بقیه اصلاج نکنن یاد نمیگیری!

همچنین اونجا که با فرهنگ ها و مردم ملل دیگه در تعاملید آیا تونستید زبان دیگه ای هم یاد بگیرید یا همه انگلیسی حرف میزنن و این علاقه به فراگیری زبان ها مختلف کمتر وجود داره ؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان توی آمریکا زندگی کردن چقدر تونسته روی زبانتون تاثیر مثبت بذاره؟ چون هم ممکنه آدم خودشو بیشتر درگیر کنه و سعی کنه انواع لغاط و اصطلاحات جدید یاد بگیره و هم ممکنه محافظه کار بشه و به همینایی که بلده بسنده کنه که مثلا یه چیزی نگه بقیه بخندن (یعنی چه از لحاظ لغت یا دستور زبان و یا جایگاه به کار بردن اون لعت یا عبارت خنده دار باشه) . چون یادگیری و ارتفای زبان یه امر تعاملی هست و تا نگی و بقیه اصلاج نکنن یاد نمیگیری!

همچنین اونجا که با فرهنگ ها و مردم ملل دیگه در تعاملید آیا تونستید زبان دیگه ای هم یاد بگیرید یا همه انگلیسی حرف میزنن و این علاقه به فراگیری زبان ها مختلف کمتر وجود داره ؟
    مقدار زیادی بستگی به خودتون داره. اگه با خارجیا و چه بهتر با امریکاییا بتونید رفت و آمد کنید خیلی تاثیر داره و گرنه بعضا بچه ها که میان انگلیسیشون پسرفت هم میکنه!! مخصوصا جاهایی که ایرانی زیاده خیلی کم پیش میاد مکالمه انگلیسی طولانی آدم داشته باشه.
    ولی اگه آدم بجوش و اجتماعی باشین (که خیلی توصیه میشه!) از هر نظر پیشرفت خواهید کرد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

سلام. اول این که تقریبا محال ممکنه که شما چیزی رو اشتبا بگی و اینا به شما بخندن! (اون تقریبا رو واسه ی این گذاشتم که در این دنیا چیز محال وجود نداره) حتی در مواردی که اشتباه گفتاری شما منجر به عبارتی بشه که خنده دار هم باشه باز هم کسی نمیخنده. دو اینکه بازم تقریبا محال هست که شما صحبت کنی و وسط صحبتت اون فرد native اشتباه شما رو اصلاح کنه! شما اگه بدترین تلفظ رو هم به کار ببری از کسی feedback نمیگیری. سوم اینکه فرض که یه نفر با سطح زبان متوسط پایین engage بشه در یه مکالمه ی طولانی، یه سری جملاتی که فرد naitve میگه و شما میفهمی که خوب good for you. اما جملاتی رو هم که نمیفهمی و برای شما جدید هست رو که یاد نمیگیری! طرف با سرعت بالا میگه و رد میشه و شما هم نگرفتی! حالا میمونه اینکه کجای این conversation سطح زبان شما رو بالا برد؟ نهایتا این که افراد اینجا خیلی وقت داشته باشن بتونن همون انگلیسی خودشونو بهتر کنن، مطمین باشید وقت واسه ی یاد گرفتن بقیه ی زبان ها نخواهید داشت جز اینکه مجبور باشید( مثل بعضی program ها که از شما امتحان یه زبان دوم به جز انگلیسی هم میگیرن) یا این که in a relationship با فردی باشید که زبانش انگلیسی نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام

Quaecumque Vera

ممنون دوست عزیز ، لطفا دوستان دیگه هم نظر بدن

سوال دیگه ای به ذهنم رسید . میخواستم ببینم با این انگلیسی که ما توی ایران یاد میگیریم و فرضا با نمره ای حول و حوش 100 تا 110 که نمره خوبی هم محسوب میشه ، وقتی وارد آمریکا میشیم چند درصد حرف های مردم یا حتی استاد سر کلاس رو متوجه میشیم؟!

و آیا اساتید امکان استفاده از رکوردهای ضبط صدا و یا حتی تصویر سرکلاس رو میدن که بعدا گوش بدیم تا جزئیات حرفاش رو هم درک کنیم؟ یا باید همه چیزو به صورت کلی بفهمیم (یعنی شاید 40-50% جزئیات حرفشم متوجه نشیم!) و بعدا باید بریم از روی کتابی جزوه ای چیزی بخونیم؟

یا مثلا اینکه بخوایم دوباره توضیح بده ، و اینکار چند بار تکرار بشه (اونم به دلیل ضعف زبان نه ضعف تحصیلی) خیلی بد هست و استاد رو شاکی میکنه؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)