صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 74

موضوع: مسائل مرتبط با زبان انگلیسی و تقویت آن پس از ورود به آمریکا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز ، لطفا دوستان دیگه هم نظر بدن

سوال دیگه ای به ذهنم رسید . میخواستم ببینم با این انگلیسی که ما توی ایران یاد میگیریم و فرضا با نمره ای حول و حوش 100 تا 110 که نمره خوبی هم محسوب میشه ، وقتی وارد آمریکا میشیم چند درصد حرف های مردم یا حتی استاد سر کلاس رو متوجه میشیم؟!

و آیا اساتید امکان استفاده از رکوردهای ضبط صدا و یا حتی تصویر سرکلاس رو میدن که بعدا گوش بدیم تا جزئیات حرفاش رو هم درک کنیم؟ یا باید همه چیزو به صورت کلی بفهمیم (یعنی شاید 40-50% جزئیات حرفشم متوجه نشیم!) و بعدا باید بریم از روی کتابی جزوه ای چیزی بخونیم؟

یا مثلا اینکه بخوایم دوباره توضیح بده ، و اینکار چند بار تکرار بشه (اونم به دلیل ضعف زبان نه ضعف تحصیلی) خیلی بد هست و استاد رو شاکی میکنه؟!
    نظر دوستمونs.m.sh بنظر من هم صحیح است.
    جواب به سوالاتتون:
    -چند ماه اول سخته بخصوص اگر استادتونهم خارجی باشه (که در دانشکده های مهندسی زیاد اتفاق میفته) چون ممکنه نه اون لهجه شما را بفهمه نه شما لهجه اون رو! بتدریج راه میفتید
    - باید از استاد اجازه بگیرید. بیشتر مواقع مشکلی ندارند
    -سر کلاس استاد وقت کلاس روتلف نمیکنه مجددا براتون تکرار کنه. ولی کلا مشکل زبان بتدریج حل میشه. کسی از شما بعنوان دانشجوی خارجی انتظار نداره زبانتون تکمیل باشه. ولی هرچه زودتر راه بیفتید بنفع خودتان است (بخصوص اگر TA هم باشید).

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

من شخصا از روز اول با لهجه ی آمریکایی ها هشکلی نداشتم و کامل می فهمیدم ولی تا همین الانشم با انگلیسی حرف زدن خارجی ها مشکل دارم. خصوصا کشورهای آفریقایی. لهجه ی بریتیش کج و معوج فرانسوی آلود!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من شخصا از روز اول با لهجه ی آمریکایی ها هشکلی نداشتم و کامل می فهمیدم ولی تا همین الانشم با انگلیسی حرف زدن خارجی ها مشکل دارم. خصوصا کشورهای آفریقایی. لهجه ی بریتیش کج و معوج فرانسوی آلود!
    دقیقا"! من هم یه همکار غنایی دارم که فقط حدس میزنم چی میگه یعنی تقریبا" هیچ کلمه ای که ادا میکنه رو نمیفهمم.
    یه مقدار زمان لازمه تا آدم به انگلیسی صحبت کردن خارجیا عادت کنه. یه استاد چینی هم داریم که خودش تو pronunciation صاحب سبکه!
    ویرایش توسط mmsh81 : February 1st, 2014 در ساعت 12:10 AM

ApplyAbroad Veteran

ممنون دوست عزیز ، لطفا دوستان دیگه هم نظر بدن

سوال دیگه ای به ذهنم رسید . میخواستم ببینم با این انگلیسی که ما توی ایران یاد میگیریم و فرضا با نمره ای حول و حوش 100 تا 110 که نمره خوبی هم محسوب میشه ، وقتی وارد آمریکا میشیم چند درصد حرف های مردم یا حتی استاد سر کلاس رو متوجه میشیم؟!

و آیا اساتید امکان استفاده از رکوردهای ضبط صدا و یا حتی تصویر سرکلاس رو میدن که بعدا گوش بدیم تا جزئیات حرفاش رو هم درک کنیم؟ یا باید همه چیزو به صورت کلی بفهمیم (یعنی شاید 40-50% جزئیات حرفشم متوجه نشیم!) و بعدا باید بریم از روی کتابی جزوه ای چیزی بخونیم؟

یا مثلا اینکه بخوایم دوباره توضیح بده ، و اینکار چند بار تکرار بشه (اونم به دلیل ضعف زبان نه ضعف تحصیلی) خیلی بد هست و استاد رو شاکی میکنه؟!
    معمولا بدلیل مشکل لهجه در ماه های اول چیز زیادی متوجه نمیشید، همینطور ندونستن اصطلاحات.

میتونید ضبط کنید، من معمولا بخش هایی که استاد در مورد امتحان صحبت میکنه رو ضبط می کنم ولی تا بحال اجازه نگرفتم و مشکلی هم نداشتم، چون قرار نیست کسی بدونه، شما خیلی یواش دکمه ضبط گوشیتون رو فشار میدید و تمام. ولی در مورد کلاس، در ایران هم مه بودم زیاد سر کلاس گوش نمیکردم، معمولا باید برم و جزوه رو دوباره بخونم. بسته به خودتون داره.

معمولا چنین چیزی زیاد از طرف بچه های International اتفاق نمی افته تو کلاس! یعنی معمولا ساکت تر هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    لهجه سیاه های آمریکایی هم خیلی سخته فهمیدنش، چون هم اسلنگ زیاد استفاده میکنند و هم شکسته صحبت می کنند! ولی اگه یک دوست سیاه داشته باشید خیلی زود آدت می کنید.

ApplyAbroad Guru

میتونید ضبط کنید، من معمولا بخش هایی که استاد در مورد امتحان صحبت میکنه رو ضبط می کنم ولی تا بحال اجازه نگرفتم و مشکلی هم نداشتم، چون قرار نیست کسی بدونه، شما خیلی یواش دکمه ضبط گوشیتون رو فشار میدید و تمام.
    ممکنه تا حالا مشکلی نداشته باشه ولی اصولا درستش اینه که اجازه بگیرید. ارائه شفاهی هم مثل نوشتاری کپی رایت داره. مثل اینه که شما در یک کنسرت آواز خواننده را ضبط کنید که گرچه خیلی ها انجام میدن ولی بطور کلی (و در بعضی جاها قانونا) کار درستی نیست.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ممکنه تا حالا مشکلی نداشته باشه ولی اصولا درستش اینه که اجازه بگیرید. ارائه شفاهی هم مثل نوشتاری کپی رایت داره. مثل اینه که شما در یک کنسرت آواز خواننده را ضبط کنید که گرچه خیلی ها انجام میدن ولی بطور کلی (و در بعضی جاها قانونا) کار درستی نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دقیقا همین طوره! استادی روی همین قضیه، به یکی از دوستان تذکر داد که باید حتما اجازه میگرفتی و بعد ضبط میکردی! حتی اینقدر شاکی شده بود که به این دوستمون گفت باید اون فایل هایی رو که قبلا سر کلاس من ضبط کردی رو هم حذف کنی!

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    معمولا بدلیل مشکل لهجه در ماه های اول چیز زیادی متوجه نمیشید، همینطور ندونستن اصطلاحات.

میتونید ضبط کنید، من معمولا بخش هایی که استاد در مورد امتحان صحبت میکنه رو ضبط می کنم ولی تا بحال اجازه نگرفتم و مشکلی هم نداشتم، چون قرار نیست کسی بدونه، شما خیلی یواش دکمه ضبط گوشیتون رو فشار میدید و تمام. ولی در مورد کلاس، در ایران هم مه بودم زیاد سر کلاس گوش نمیکردم، معمولا باید برم و جزوه رو دوباره بخونم. بسته به خودتون داره.

معمولا چنین چیزی زیاد از طرف بچه های International اتفاق نمی افته تو کلاس! یعنی معمولا ساکت تر هستند.

لهجه سیاه های آمریکایی هم خیلی سخته فهمیدنش، چون هم اسلنگ زیاد استفاده میکنند و هم شکسته صحبت می کنند! ولی اگه یک دوست سیاه داشته باشید خیلی زود آدت می کنید.
    در مورد لهجه سیاهپوستان امریکایی، دعوت میکنم دوستان تشریف بیارند Georgia، یعنی اوووف! مثلا یک تکنسین کارگاه داریم، اوایل که حرف میزد، من فقط o_O نگاهش میکردم ولی بعد از مدتی، کم کم عادت کردم
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    ولی در مورد کلاس، در ایران هم مه بودم زیاد سر کلاس گوش نمیکردم، معمولا باید برم و جزوه رو دوباره بخونم. بسته به خودتون داره.
    ممنون از نظرات دوستان
    در مورد این تیکه یاد یه خاطره بامزه افتادم . اومدیم و سرکلاس گوش نمیدادیم بعد یهو استاد یه سوال ازمون پرسید یا اصلا گفت چی داشتم میگفتم؟

اونجا هم از اینکارا هم میکنن استادا یا مثل ربات درس میدن و میرن؟
    یا مثلا اگر پرسیدن و آدم گفت نمیدونم یا نفهمیدم چیز عادی هست و رد میشه و میره یا نه ممکنه یه حرفی بزنه ؟

ApplyAbroad Veteran

ممنون از نظرات دوستان
    در مورد این تیکه یاد یه خاطره بامزه افتادم . اومدیم و سرکلاس گوش نمیدادیم بعد یهو استاد یه سوال ازمون پرسید یا اصلا گفت چی داشتم میگفتم؟

اونجا هم از اینکارا هم میکنن استادا یا مثل ربات درس میدن و میرن؟
    یا مثلا اگر پرسیدن و آدم گفت نمیدونم یا نفهمیدم چیز عادی هست و رد میشه و میره یا نه ممکنه یه حرفی بزنه ؟
    بسته به استاد داره این مورد، بعضی استاد ها (استادهای جوان تر) کلا شیوه اشون پرسیدن سوال های متداول حین تدریس هست اونهم بصورت کلی از تمام کلاس که معمولا همیشه کسی هست که جواب بده، ولی بعضی هم معمولا پیر تر ها همینجوری میگن و میرن. من تا بحال ندیدم از کس خاصی سوال کنند. البته تو دانشگاه های ایران هم به همین صورت بود تا اونجا که یادم میاد.

یک سوال تکمیلی هم در مورد زبان بپرسم . آیا سطح تدریس و مکالمات در دانشگاه ، در سطح همون listening تافل هست یا سختتر یا ساده تر؟! کسی که لیسنینگ هارو راحت و کامل متوجه بشه اونجا مشکلی از لحاظ زبان نداره؟ (به فرض اسپیکینگش هم در همان حد باشه)

و یا مثلا باید در حد ریدینگ ها بلد بود؟ (چون ریدینگ ها لغات خیلی بیشتر و تخصصی تری داره و واقعا درک کردن 100% اون سخته(بدون دیکشنری)) ... البته منظورم تست هاش نیست . منظور اینه که اگر مثلا لیسنینگ در حد ریدینگ بود خیلی سخت میشد!

حالا مکالمات اونجا در حد کدومشه؟

ApplyAbroad Guru

یک سوال تکمیلی هم در مورد زبان بپرسم . آیا سطح تدریس و مکالمات در دانشگاه ، در سطح همون listening تافل هست یا سختتر یا ساده تر؟! کسی که لیسنینگ هارو راحت و کامل متوجه بشه اونجا مشکلی از لحاظ زبان نداره؟ (به فرض اسپیکینگش هم در همان حد باشه)

و یا مثلا باید در حد ریدینگ ها بلد بود؟ (چون ریدینگ ها لغات خیلی بیشتر و تخصصی تری داره و واقعا درک کردن 100% اون سخته(بدون دیکشنری)) ... البته منظورم تست هاش نیست . منظور اینه که اگر مثلا لیسنینگ در حد ریدینگ بود خیلی سخت میشد!

حالا مکالمات اونجا در حد کدومشه؟
    بنظرمن هیچکدوم کفایت نمیکنند. زبان محاوره با هردو لیستنینگ و ریدینگ تافل متفاوت است. اصطلاحات را باید بلد باشید. بنظر من فیلمها و برنامه های خارجی ملاک بهتری هستند. اگر با چشم بسته مکالمات یک فیلم انگلیسی بدون زیرنویس را راحت میتوانید دنبال کنید مشکلی ندارید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)