صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 64

موضوع: تحصیل در رشته های علوم پزشکی | دندانپزشکی | داروسازی در دانشگاه های ترکیه

Junior Member limoosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تکنولوژی جراحی

Question تحصیل در رشته های علوم پزشکی | دندانپزشکی | داروسازی در دانشگاه های ترکیه

هر توی تایپک ترکیه گشتم چیزی در رابطه با رشته پزشکی پیدا نکردم ، البته من اطلاعات زیادی راجب ترکیه و همچنین نظام آموزشی و دانشگاه هاش ندارم .
    دوستان اگر اطلاعات مفیدی دارند ممنون میشم کمکم کنن و توضیح بدن آیا میشه برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی از کارشناسی در ایران به ترکیه رفت؟؟

Senior Member nima_AA آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته های علوم پزشکی | دندانپزشکی | داروسازی در دانشگاه های ترکیه

شرایط پذیرش در آزمون پزشکی

آزمون تخصص پزشکی
    این آزمون هر ساله در دو نوبت در ماههای آوریل و سپتامبر در شهر آنکارا برگزار میشود و از دو قسمت آزمون زبان خارجی و آزمون علمی تشکیل شده است. هدف از آزمون زبان خارجی انتخاب داوطلبین واجد شرایط برای شرکت در ازمون علمی است. در آزمون زبان خارجی دانشجو میبایست از 100 امتیاز حداقل 60 امتیاز کسب کند و گرنه حق ورود به ازمون علمی را نخواهد داشت.آزمون در تاریخی که از سوی شورای آموزش عالی کشور ترکیه از طریق دفترچه راهنمای آزمون tus مشخص میشود ساعت 30/9 صبح برگزارخواهد شد و نتیجه آزمون فردای آنروز ساعت بصورت لیستی در محل برگزاری امتحان دردسترس داوطلبین قرار می گیرد. دانشجویانی که حد نصاب قبولی راکسب کرده اند وارد آزمون علمی خواهند شد که همان روز برگزار خواهد شد.
    آزمون زبان خارجی
    آزمون زبان خارجی به دو گروه تقسیم می شود گروه اول. انگلیسی .فرانسه. آلمانی گروه دوم.اسپانیولی.ایتالیایی.رو ی آزمون گروه اول بصورت تستی وگروه دوم بصورت تشریحی برگزار می شود و داوطلب میتوا ند یکی از 6 زبان خارجی را جهت آزمون انتخاب کند. درآزمون گروه اول متن ها یی به یکی از زبانهای انگلیسی فرانسه یا آلمانی / بسته به ترجیح دانشجو/ تنظیم شده است که پرسشهایی در قالب در مطلب بصورت تستی وبه زبان ترکی ارایه شده اند .در آزمون گروه دوم متنی متشکل از حدود200 کلمه به یکی از زبانهای اسپانیولی ایتالیایی یا روسی ارائه میشود که داوطلب باید آنرا به زبان ترکی ترجمه کند . نکته. قبولی این مرحله تا دو سال اءتبار دارد .چنانکه دانشجویی دراین امتحان حد نصاب قبولی را کسب کند جهت ورود به آزمون علمی تا دوسال از شرکت در آزمون زبان معاف می باشد . آزمون علمی هدف از آزمون علمی انتخاب دانشجویان واجد شرایط جهت ورود به دوره دستیاری در تخصص های مختلف پزشکی میباشد وبصورت تستی برگزار می شود . این آزمون حاوی 3 گروه سوال می باشد .
    1. تستهای علوم پایه پزشکی نوع اول TTBT. 1 2. تستهای علوم پایه پزشکی نوع دوم TTBT. 2 3. تستهای کلینیک KTBT دانشجویان فارغ ا لتحصیل از دانشکده پزشکی به سوا لات TTBT .1 KTBT جواب خوا هند داد و دانشجویان فارغ ا لتحصیل از دیگر دانشکده ها سوا لات TTBT .1 TTBT.2 را جواب خواهند دا د . TTBT .1 بیوشیمی 20% میکروبیولوژی 20% پاتولوژی 20% فارماکولوژی 20% آناتومی 10% فیزیولوژی 6% جنین شناسی و بافت شناسی 4% TTBT.2 بیوشیمی 45% میکروبیولوژی 45% فیزیولوژی 5% جنین شناسی وبافت شناسی 5% KTBT داخلی 30% کودکان 30% جراحی 25% زنان و مامایی 15%

منبع
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته های علوم پزشکی | دندانپزشکی | داروسازی در دانشگاه های ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه
    دوستان عزیزی که تمایل به ادامه تحصیل در رشته پزشکی در کشور ترکیه را دارند به این نکات توجه کنند:

بخش فرهنگی سفارت ترکیه پاسخگوی تمام سوالات هست به مراکز نامعتبر و سودجو مراجعه نکنید

سایت مرکز فرهنگی سفارت ترکیه

ازمون تخصصی علوم پزشکی در ترکیه TUS نام دارد که شامل دو مرحله است:

ازمون زبان تخصصی خارجه

ازمون علمی

از طرفی قبل ان شما باید در یک ازمون که برای تعیین سطح علمی پزشکی عمومی شما برگزار می شود و شامل 100 سوال علوم پایه است در مرحله یک و 100 سوال کلینیک شرکت کنید

این ازمون دو مرحله ای STS نام دارد

منبع
    . « آنتونی رابینز »

فهرست دانشگاههای ترکیه تایید شده برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی

ردیف
    نام دانشگاه
    نام لاتین دانشگاه

1
    دانشگاه استانبول (دانشکده های جراح پاشا و چاپا)
    Istanbul University (Cerrah Passa, Capa)
    2
    دانشگاه حاجت تپه
    Hacettepe Universiesi
    3
    دانشگاه آنکارا
    Ankara Universitesi
    4
    دانشگاه آناتولی
    Anadolu Universitesi (University of Anatolia)
    5
    دانشگاه 9 ایلول (دوقوز ایلول)
    Dokuz Eylul Universitesi (9th sept. University
    6
    دانشگاه غازی
    Gazi Universitesi
    7
    دانشگاه اژه
    Ege University (Aegean University)
    8
    دانشگاه عثمان غازی

Osmangazi University
    9
    دانشگاه مرمره
    Marmara University
    10
    دانشگاه چکورووا
    Cukurova University

11
    دانشگاه اولوداغ

Uludag University

12
    دانشگاه کارادنیز

Karadeniz Technical University

13
    دانشگاه 19 مایس سامسون

(Ondoks Mayis University (Samsun University
    14
    دانشگاه تراکیا
    Trakya University
    15
    دانشگاه سلجوق
    Selcuk University
    16
    دانشگاه فاتح
    Fatih University
    17
    دانشگاه خاورمیانه آنکارا (در رشته‌های علوم پایه پزشکی)
    Middle East University

منبع
    . « آنتونی رابینز »

سلام به همگی. دوستان یه سوال مهم: واسه امتحان یوس چه منابعی رو واقعا مفید میدونین و آیا کلاس هم واسه یوس لازمه؟ آخه اونطور که من دیدم این امتحان سختیش تو پیدا کردن راه حله و اگه راه حل هر نوع سوال رو داشته باشی بقیش کار یه بچه راهنماییه یعنی حلیاتش خیلی آسونه به شرطی که بدونه از چه راهی باید حلش کنی. درسته؟ حالا حتما باید یه کتابی جزوه ای چیزی باشه که نکات کلیدی رو داشته باشه و اگر هست میشه راهنماییم کنین؟
    یه سواله دیگه اینکه برای تومر واسه منی که ترک هستم و بالتبع با قواعد زبان ترکی آشنا هستم خوب فقط باید روی لغت کار کنم دیگه؟ یا اینکه واسه اونم قواعد تست زنی و ... لازمه؟

Member emy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environmental science, University of Basilicata, Italy

سلام به همه عزیزان
    ابجی من توی فیلیپین داره دندانپزشکی می خونه تازه ترم اول است دیپلم تجربی داره و بعد از پیش دانشگاهی به فیلیپین رفت. و 18 سالشه
    می خواستیم برای ترم جدید به ترکیه انتقالش بدیم
    کسی می دونه شرایط و هزینش چطور است؟؟
    ایا اینکار شدنی است با توجه به اینکه زمان برای ما اهمیت داره؟؟
    من نه عاشق هستم .. نه محتاج نگاهی که بلغزد بر من... من خودم هستم و یک حس غریب که به صد عشق و هوس می ارزد...و خدا می داند سادگی از ته دلبستگی ام پیدا است...من نه عاشق هستم و نه آلوده به افکار پلید... من به دنبال نگاهی هستم که مرا از پس دیوانگی ام میفهمد...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشکی

سلام... خیر نمیشه انتقال گرفت.(الیته اگه دانشگاه خصوصی باشه شاید...)
    امسال که گذشت ... ایشون میان ترکیه در هر دانشگاهی که مد نظر هست آزمون میدن( فرودین و اردیبهشت این آزمون ها برگزار میشه ؛ هر دانشگاه واسه خودش آزمون برگزار میکنه ) 80 تا سواله : آی کیو و ریاضی . اگه دندان میخوان نباید کمتر از 75 تا بزنه.

Member emy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environmental science, University of Basilicata, Italy

نقل قول نوشته اصلی توسط dadafarid نمایش پست ها
    سلام... خیر نمیشه انتقال گرفت.(الیته اگه دانشگاه خصوصی باشه شاید...)
    امسال که گذشت ... ایشون میان ترکیه در هر دانشگاهی که مد نظر هست آزمون میدن( فرودین و اردیبهشت این آزمون ها برگزار میشه ؛ هر دانشگاه واسه خودش آزمون برگزار میکنه ) 80 تا سواله : آی کیو و ریاضی . اگه دندان میخوان نباید کمتر از 75 تا بزنه.
    بله خصوصی رفته
    یعنی اصلا راه نداره که این ترم و عقب نیوفته
    شما شرکت و یا فردی رو می شناسین که در این زمینه مشاوره بده مثله وکیل برای فرستادن به ترکیه (یعنی کارش این باشه؟)
    من نه عاشق هستم .. نه محتاج نگاهی که بلغزد بر من... من خودم هستم و یک حس غریب که به صد عشق و هوس می ارزد...و خدا می داند سادگی از ته دلبستگی ام پیدا است...من نه عاشق هستم و نه آلوده به افکار پلید... من به دنبال نگاهی هستم که مرا از پس دیوانگی ام میفهمد...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط emy نمایش پست ها
    بله خصوصی رفته
    یعنی اصلا راه نداره که این ترم و عقب نیوفته
    شما شرکت و یا فردی رو می شناسین که در این زمینه مشاوره بده مثله وکیل برای فرستادن به ترکیه (یعنی کارش این باشه؟)
    به نظر من امسال نمیشه.....
    یه موسسه ای که تو کار دانشجو به ترکیه فعالیت میکنه رو بهتون پخ میکنم.... ولی نظر شخصی من اینه که خودشان برن ترکیه امتحان بدن البته سال آینده..... بهتر از اینه که پول مفت بره جیب این موسسه! (کارش خوبه ولی پول مفت میگره !)

بچه ها واسه امتحان یوس لطفا چنتا منبع سوالات و نکات بگید واقعا چیزی پیدا نمیکنم بغیر از کتابای متروپل که اونم خیلی گرونه بخصوص با این لیر که شد 1500 تومن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)