صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 80

موضوع: مزایا و معایب درج نام استاد در SOP

پیش فرض پاسخ : درج نام استاد در SOP ، مزایا و معایب

سلام
    بچه ها من میخوام تو انگیزه نامه ام اسم یه استادی رو بیارم که استاد دانشگاه خودم نیست ولی دکتراشو تو دانشگاهی گرفته که میخوام واسش اپلای کنم.(چون این استاد رزومه ی خیلی قوی ای داره و تو یکی از بهترین دانشگاه های ایران درس میده)به نظرتون این کار خوبه؟یا بده اگه اسم یه استاد ایرانی رو بیارم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoo_reve نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها من میخوام تو انگیزه نامه ام اسم یه استادی رو بیارم که استاد دانشگاه خودم نیست ولی دکتراشو تو دانشگاهی گرفته که میخوام واسش اپلای کنم.(چون این استاد رزومه ی خیلی قوی ای داره و تو یکی از بهترین دانشگاه های ایران درس میده)به نظرتون این کار خوبه؟یا بده اگه اسم یه استاد ایرانی رو بیارم؟

اسم این استاد را تحت چه عنوانی میخواهید بیاورید؟ یعنی ارتباط ایشون با شما و رزومه تون چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اسم این استاد را تحت چه عنوانی میخواهید بیاورید؟ یعنی ارتباط ایشون با شما و رزومه تون چیه؟
    بگم از ایشون مشورت گرفتم واسه انتخاب دانشگاه شما.این استاد،استاد من نیستن ولی دکترای رشته و دانشگاهی هستن که من میخوام بخونم.اسم بیارم به نظرتون؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoo_reve نمایش پست ها
    بگم از ایشون مشورت گرفتم واسه انتخاب دانشگاه شما.این استاد،استاد من نیستن ولی دکترای رشته و دانشگاهی هستن که من میخوام بخونم.اسم بیارم به نظرتون؟
    خواستید بیاورید ولی اینکه یک دانشجوی سابق یک دانشگاه آنجا را توصیه کرده باشه چندان تاثیری نداره. اگر این استاد شما را میشناسه شاید بتونه شما را به اساتید سابق خودش معرفی کنه.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : مزایا و معایب درج نام استاد در SOP

عزیزان بالاخره اسم استاد رو توی SOP بیاریم یا نه؟؟ از یه طرف نشون میده که سایت دپارتمان رو خوب گشتیم و آگاهانه داریم اپلای می کنیم و می دونیم چه استادایی توی زمینه کاری ما هستن، همین طور یه پاراگراف به متن اضافه می کنه که خودش خوبه ، از طرف دیگه نمیشه اسم همه استادایی که توی زمینه کاری ما هستند رو بیاریم، مثلاً فکر کن اسم 6 تا استاد رو بخوای بنویسی!!! بالاخره چی کار کنیم؟؟
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    عزیزان بالاخره اسم استاد رو توی SOP بیاریم یا نه؟؟ از یه طرف نشون میده که سایت دپارتمان رو خوب گشتیم و آگاهانه داریم اپلای می کنیم و می دونیم چه استادایی توی زمینه کاری ما هستن، همین طور یه پاراگراف به متن اضافه می کنه که خودش خوبه ، از طرف دیگه نمیشه اسم همه استادایی که توی زمینه کاری ما هستند رو بیاریم، مثلاً فکر کن اسم 6 تا استاد رو بخوای بنویسی!!! بالاخره چی کار کنیم؟؟
    من در 2 مورد آوردم و در 13 مورد نیاوردم. اون دو موردی که آوردم هنوز جواب پذیرش معلوم نشده! (از اون دو دانشگاهی که اسم استاد آوردم، یکیشون اصلا منو دیگه به حساب نمیاره هرچی ایمیل میزنم! اما اون یکی جواب میده هرچند خیلی خشک! و دیگه مثل روزای اول نیست!!) از اون سیزده موردی که نیاوردم یک مورد ریجکت شدم (University of Southern California)
    و چهار مورد پذیرش فول فاند گرفتم (University of Florida, Iowa State University, University of Akron, Texas Tech University)
    نصیحت من به شما:
    1. اسم استاد نیار! اما برای اینکه نشون بدی سایت دپارتمان رو گشتی به زمینه های کاری اساتید به طور کلی اشاره کن (دقت کن کلی! وارد جزییات نشو)
    2. همچنین به lab facilities های اون دپارتمان میتونی اشاره کنی

بازم تاکید میکنم: نظر شخصی من اینه که اسم استاد نیاری (یکی از دانشگاه هایی که پذیرش گرفتم من فکر کنم Iowa State بود حتی صراحتا گفته بود اسم چند استاد که دوست دارید کار کنید رو بیارید توی SOP اما من نیاوردم و تنها به زمینه کاری اون چندتایی که دوست داشتم در لفافه اشاره کردم)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - K. N. Toosi University

نقل قول نوشته اصلی توسط emeliano نمایش پست ها
    من در 2 مورد آوردم و در 13 مورد نیاوردم. اون دو موردی که آوردم هنوز جواب پذیرش معلوم نشده! (از اون دو دانشگاهی که اسم استاد آوردم، یکیشون اصلا منو دیگه به حساب نمیاره هرچی ایمیل میزنم! اما اون یکی جواب میده هرچند خیلی خشک! و دیگه مثل روزای اول نیست!!) از اون سیزده موردی که نیاوردم یک مورد ریجکت شدم (University of Southern California)
    و چهار مورد پذیرش فول فاند گرفتم (University of Florida, Iowa State University, University of Akron, Texas Tech University)
    نصیحت من به شما:
    1. اسم استاد نیار! اما برای اینکه نشون بدی سایت دپارتمان رو گشتی به زمینه های کاری اساتید به طور کلی اشاره کن (دقت کن کلی! وارد جزییات نشو)
    2. همچنین به lab facilities های اون دپارتمان میتونی اشاره کنی

بازم تاکید میکنم: نظر شخصی من اینه که اسم استاد نیاری (یکی از دانشگاه هایی که پذیرش گرفتم من فکر کنم Iowa State بود حتی صراحتا گفته بود اسم چند استاد که دوست دارید کار کنید رو بیارید توی SOP اما من نیاوردم و تنها به زمینه کاری اون چندتایی که دوست داشتم در لفافه اشاره کردم)
    اینطور نیست که چون اسم استاد رو تو اس او پی اوردید شما رو ریجکت کرده باشن. شما ریجکت شدید چون USC دانشگاه خیلی سطح بالایی هست و رقابت در اونجا خیلی سنگینه. از طرف دیگه شما پذیرش به قول خودتون فول فاند گرفتید چون این چهارتا دانشگاهی که نام بردید مثل USC رتبه بالایی ندارند.
    در مجموع باید یه دلیلی بیارید که نشون بدید برای چی اون دانشگاه رو انتخاب کردید. اشاره به پروژه تحقیقاتی استادا و آوردن اسم استاد بهترین راهه که نشون بدید یک انتخاب آگاهانه انجام دادید.

Junior Member shabi66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST

سلام
    من تو یکی از دانشگاهای آمریکا به چهارتا استاد میل زدم که دوتاشون بهم جواب دادن. یکیشون رزومه خیلی خوبی داره و یکیشون ضعیف تره.. جفتشونم گقتن اپلای کن و تو sop اسممون رو هم بیار . حالا من ترجیحم اینه که خوب با اون استاد بهتره کار کنم.. چجوری به اسم جفتشون تو sop میتونم اشاره کنم که ضایع نباشه به جفتشون میل زدم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک/دانشگاه آزاد واحد تبریز

سلام دوستان. من می خوام برای دانشگاه های اروپایی برای ارشد اپلای کنم توی SOP می خوام یکی دو تا از استاد هایی که در زمینه کاری من هستن بنویسم. به نظرتون مشکلی نداره؟ در ضمن چون بیشتر دانشگاه هایی که اقدام می کنم کمیته محوراند با اساتید در ارتباط نیستم.

Member
    رشته و دانشگاه
    MIT, Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shabi66 نمایش پست ها
    سلام
    من تو یکی از دانشگاهای آمریکا به چهارتا استاد میل زدم که دوتاشون بهم جواب دادن. یکیشون رزومه خیلی خوبی داره و یکیشون ضعیف تره.. جفتشونم گقتن اپلای کن و تو sop اسممون رو هم بیار . حالا من ترجیحم اینه که خوب با اون استاد بهتره کار کنم.. چجوری به اسم جفتشون تو sop میتونم اشاره کنم که ضایع نباشه به جفتشون میل زدم؟
    It is common to include 2,3 professors of interest in the so

صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)