صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 80

موضوع: مزایا و معایب درج نام استاد در SOP

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

پیش فرض پاسخ : بردن اسم استاد در SOP

اگه قبلا باهاش هماهنگ کردین و بهتون ok کامل یا حتی نصفه دادین به نظر من بیارین اسمشون رو.
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

لزومی نداره که حتما اسم کسایی رو که فقط به شما جواب دادن رو توی sop تون بیارید. حتما یادت باشه که تعداد کسایی رو که اسم می بری حتما 5 به بالا باشه. اگر هم به کسی ایمیل نزدید می تونید اونایی که به زمینه کاریشون علاقه مندی رو توsop اسم ببری.

Junior Member

این قضیه ی 5 تا استاد چیه؟ برای چی؟

Fear is the main source of superstition, and one of the main sources of cruelty. To conquer fear is the beginning of wisdom.

برای اینکه شانست رو بالا ببری. این. دقیقا یکی از استادا به من گفت:
    it is better to name no one or name more than several (four/five
    faculties in this area to improve your chance of getting admission

ApplyAbroad Champion

اول اجازه بدهید تاکید کنم که اونچه که می‌گم نظر شخصی منه و قانون کلی‌ای نیست.
    من در کل آوردن اسم استاد رو در SoP زیاد توصیه نمی‌کنم. آوردن اسم استاد در SoP چه فایده‌ای می‌تونه داشته باشه؟ احتمالا تنها فایده‌اش اینه که ممکنه باعث بشه (اگر بشه!) که استاد بخواد Application شما رو نگاه کنه. اگر با استاد قبلا هماهنگ کرده باشید و اون هم تایید کرده باشه، Application شما رو صرف نظر از این که اسمش تو SoP باشه یا نباشه خواهد دید. از طرف دیگه آوردن اسم استاد یا اساتید ممکنه این گمان رو ایجاد کنه که شما فقط مایلید با اون اساتید کار کنید و به نوعی بقیه اساتید رو پس بزنه و باعث بشه که اونا Application شما رو جدی نگیرند.
    به عقیده‌ی من اسم بردن از Research Groupهای دانشگاه خیلی بهتر از اسم بردن از اساتیده. مثلا در SoP بگید که به فلان فیلد کاری علاقمندید و خیلی عالی خواهد بود اگر در research groupهایی مثل x, y, z بتونید کار کنید. مزیت اسم بردن از Research Group ها اینه که اولا Admission Committee قانع می‌شه که شما علاقمندی‌ها و رشته‌اتون رو خوب می‌شناسید و ثانیا در اغلب Research group ها چندین استاد کار می‌کنند که ممکنه یکی‌شون موقعیت خالی برای دانشجوی جدید داشته باشه و شما رو بخواد.

حق کاملا با babak هست،اینو دقیقا یکی از استادای دانشگاه مریلند هم به من گفت.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نوشتن اسم استاد تو SOP

اگه بخوام یک نتیجه از این تاپیکی که خودم قبلا زده بودم بگیرم میتونم بگم که نوشتن اسم استاد تو SOP کاملا موثر واقع شد و باعث شد از اون دانشگاه پذیرش full fund بگیرم
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

با تبریکات فراوان،

بحث شام رو این جا هم راه بندازیم یا خودتون ... ;D

من هم این کار رو کردم به دلیل علاقه و خواست استاد، فکر میکنین من هم بتونم فوووول فاند بگیرم؟ 8)

به هر حال به امید شنیدن این خبرهای خوب از طرف همه ی اعضا.

Fear is the main source of superstition, and one of the main sources of cruelty. To conquer fear is the beginning of wisdom.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

خیلی ممنون ازتون
    من در خدمت همه دوستان هستم. ;D
    ولی راستش من تاثیرش رو خیلی بالا دیدم چون استاد قول 100% نداده بود و تصمیم هم با graduate committe بوده. به هر حال اینکه قبلا با استاد در تماس بوده باشید و استاد اظهار علاقه کرده باشه خیلی موثر هست. شاید بد نباشه شما هم که نتیجه گرفتید اینجا اعلام کنید. امیدوارم موفق باشید.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

سلام وحید خان
    تبریک می گم .
    ممکنه همون طور که بچه های دیگه اطلاعات رزومه و .. گذاشتن شما هم این بزرگواری رو انجام بدی که ما یک دید کلی بدست بیاریم. فکر می کنی که نوشتن اسم استاد توی SOP تنها عامل گرفتن پذیرشت بوده؟ یعنی استاد تونسته اگه مثلا" فاکتویت کم بوده جبران کنه!! البته ما فرض کردیم ها!!!
    خوش بحالت نتیجه خوش پذیرشت آمد خیالت راحت شد. امیدوارم همه بچه ها هر چه زودتر خبر موفقیتشون بیاد و اینجا اعلام کنن.
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)