صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 80

موضوع: مزایا و معایب درج نام استاد در SOP

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نوشتن اسم استاد تو SOP

سلام
    خیلی ممنون ازت
    راستش بقیه شرایطم هم نسبتا خوب بوده. چه از نظر معدل فوق و چه مقاله ولی میدونم این موضوع هم تاثیر زیادی داشته.
    راستش من خودم پیشنهاد انجمن نتایج پذیرش رو دادم. هدفم هم این بود که بیایم و همه شرایط رو بنویسیم و کنارش نتیجه همه دانشگاههایی که اپلای کردیم رو بنویسیم (چه رد چه قبول). اینطوری میشه دید بهتری پیدا کرد. واسه همین منتظرم تا بقیه نتایج هم بیاد. اونوقت همه رو با هم مینویسم.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

پیش فرض پاسخ : بردن اسم استاد در SOP

به نظر من هم اگه کارتون 100% هست بگید بهتره ولی در غیر اینصورت ممکن شانس شما رو نادانسته کم کنه.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بردن اسم استاد در SOP

نظر و البته تجربه شخصي من: اسم ببرين، چون معلوم ميشه كه هويجوري (!) دانشگاه رو انتخاب نكردين و مطالعه كردين. البته اگه با استادي هماهنگ كردين، حتما بيارين. اما اگه هم با كسي ارتباط نداشتين، آوردن اسم يه استاد خاص فكر نميكنم باعث پس زدن بقيه استادا بشه. اين مورد به طور خاص درباره خودم پيش اومده، يعني با يه استادي ايميل رد و بدل كرده بودم و تو SOP هم آورده بودم، اما يكي ديگه بهم ميل زد و گفت كه من فاند دارم (2 تا دانشگاه مختلف).
    موفق باشيد

Junior Member

پیش فرض مشکلات درج نام استادی خاص در SOP

اگر به کار چند استاد علاقه داشتید و با اونها در تماس بودید بی قول رسمی آیا عاقلانه است اسم چند تا را در SOP بیارید (ّیش از یکی ؟ یا کلا اثر نام بردن از استاد خاصی را خنثی می کنه؟) و اگر میشه اینکارو انجام داد چگونه این سوییچ را بنویسیم؟ دقیقا زمینه کاری این دو استاد یکی نیست؟ اما در یک راستا است

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشکلات درج نام استادی خاص در SOP

من يه سوال ديگه در مورد نوشتن اسم يه استاد تو SOP داشتم.
    اگه با يه استادي در تماس بودي و گفته اپلاي كن ولي جوابش قطعيت 100% رو نداشته، تو هم اسمشو تو SOPت بنويسي. بعد به هر دليلي استاده نخوادت.
    آيا ممكنه بعد مداركتو كه دارن تو اون دانشكده بررسي ميكنند، داستاداي ديگه به دليل اينكه اسم استاد x رو تو SOPت آوردي، اصلا نخوان بررسي كنند.
    به عبارتي منظورم اينه كه نوشته شدن اسم يه استاد تو SOP باعث پايين آمدن شانس انتخاب شدنت توسط استاداي ديگه ميشه يا نه؟

به اسیر: اسم هر دو نفر رو ببر اگر دوست داری. اگر خواستی متن رو برام تو پیغام خصوصی بذار تا کمکت کنم

به فراهان: نحوه انتخاب دانشگاه در هر دپارتمان فرق می کنه. بعضی ها با هم تصمیم می گیرند و بعضی ها رو چند نفر خاص انتخاب می کنند. هیچ قاعده ای وجود نداره ولی من فکر می کنم در دپارتمان مدیریت بیشتر تصمیم گیری ساختار یافته انجام می شه. این که اسم استاد خاصی رو که باهاش در تماس بودی ببری اصلا ایرادی نداره و شانست رو برای کار با دیگران کم نمیکنه. حتی می تونی اضافه کنی که به کار کردن با سایر اعضای هیئت علمی علاقمندی و کار با اونها برات جالبه.
    -A.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    من يه سوال ديگه در مورد نوشتن اسم يه استاد تو SOP داشتم.
    اگه با يه استادي در تماس بودي و گفته اپلاي كن ولي جوابش قطعيت 100% رو نداشته، تو هم اسمشو تو SOPت بنويسي. بعد به هر دليلي استاده نخوادت.
    آيا ممكنه بعد مداركتو كه دارن تو اون دانشكده بررسي ميكنند، داستاداي ديگه به دليل اينكه اسم استاد x رو تو SOPت آوردي، اصلا نخوان بررسي كنند.
    به عبارتي منظورم اينه كه نوشته شدن اسم يه استاد تو SOP باعث پايين آمدن شانس انتخاب شدنت توسط استاداي ديگه ميشه يا نه؟
    من پارسال با یه استادی در تماس بودم که بهم گفت بهم قول قطعی نمیده ولی سعی میکنه یا خودش منو بگیره یا یکی رو پیدا کنه برام تا باهاش کار کنم. بعد هم بهم گفت که اسمش رو تو sop بنویسم. کاری که من کردم این بود که به صورت 2 پهلو نوشتم. یعنی گفتم با فلانی مکاتبه داشتم و از کارهاش خوشم اومده و اونم از من خوشش اومده و دوست دارم که باهاش کار کنم اگرچه هیچ مانعی برای کار کردن با دیگران ندارم.
    در نهایت هم همون استاد بهم فاند داد. نوشتن اسم استاد تو sop خیلی مهم هست ولی یکم ممکن هست خطری بشه. طوری بنویس که اگه اون نتونست بگیرتت شانس کار با بقیه رو از دست ندی
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

من هم این ریسک رو کردم و توی اکثر دانشگاه هایی که apply کردم اسم یه استاد رو نوشتم.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

مرسي از وحيد و alishamsing.

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    من هم این ریسک رو کردم و توی اکثر دانشگاه هایی که apply کردم اسم یه استاد رو نوشتم.
    حتي اگه با استادي به توافق نرسيده بودي هم اسمشو نوشتي؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    مرسي از وحيد و alishamsing.
    حتي اگه با استادي به توافق نرسيده بودي هم اسمشو نوشتي؟
    راستش توی دانشگاه هایی که اپلای کردم با حداقل یکی به توافق رسیده بودم.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)