صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 80

موضوع: مزایا و معایب درج نام استاد در SOP

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکلات درج نام استادی خاص در SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    من پارسال با یه استادی در تماس بودم که بهم گفت بهم قول قطعی نمیده ولی سعی میکنه یا خودش منو بگیره یا یکی رو پیدا کنه برام تا باهاش کار کنم. بعد هم بهم گفت که اسمش رو تو sop بنویسم. کاری که من کردم این بود که به صورت 2 پهلو نوشتم. یعنی گفتم با فلانی مکاتبه داشتم و از کارهاش خوشم اومده و اونم از من خوشش اومده و دوست دارم که باهاش کار کنم اگرچه هیچ مانعی برای کار کردن با دیگران ندارم.
    در نهایت هم همون استاد بهم فاند داد. نوشتن اسم استاد تو sop خیلی مهم هست ولی یکم ممکن هست خطری بشه. طوری بنویس که اگه اون نتونست بگیرتت شانس کار با بقیه رو از دست ندی
    ممنون وحید و علی . وحید لطفا میشه نوع نگارش ابن نوع سوییچی که در ُ SOP تون نوشتید را بیارید اینجا؟تا ایده نوع نگارش این موضوع دستم بیاد

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشکلات درج نام استادی خاص در SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط asir
    ممنون وحید و علی . وحید لطفا میشه نوع نگارش ابن نوع سوییچی که در ُ SOP تون نوشتید را بیارید اینجا؟تا ایده نوع نگارش این موضوع دستم بیاد
    سلام
    یادم میاد اونموقع از بچه ها نظرخواهی کردم و از ایده های بچه ها استفاده کردیم و این متن رو نوشتم بعد هم بابک ادیت کردش:

Finally, I found Dr. xxx's research very interesting. I had some correspondents with him and he is also interested in my profile. I prefer to work in his research group, although I am open to work with other professors.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

پیش فرض پاسخ : بردن اسم استاد در SOP

معمولا در SOP از استادی نام برده میشه که اثر شگرفی روی زندگی کاری یا آکادمیک شما داشته است که در این صورت علت این اثر زیاد را هم باید ذکر بکنید.
    در کوچه باد می اید <br />این ابتدای ویرانیست <br />آن روز هم که دست های تو ویران شدند باد می آمد

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

من هم با نظر بابک بیشتر موافقم ..
    البته فکر کنم بشه اسم 3 شخص رو توی sop اوورد :
    1. اسم استادی که باهاش کار کردین و شما رو کلآ به ادامه تحصیل توی این رشته علاقمند کرده !
    2. اسم کسی که کتابش رو خوندین و شما رو این رو اون رو کرده و نسبت بهش ارادت دارین و التماس دعا دارین دورادور .. که این شخص دیگه باید خیلی توی اون رشته مطرح باشه ...
    3. اسم استادی که فقط از کاراش خوشتون اومده و دوست دارین باهاش کار کنید و خیلی با موضوعات paper هاش حال کردید و مریدش شدین ...

به نظر من اسم نیارید که فلانی به من قول داده و فاند می ده و اینا بهتره .. آدم احساس می کنه که شما توقع دارین و اگه accept نکنند و حتی فاند هم ندن یه جورایی به شما بدهکار شدن ...
    همیشه باید رعایت ادب و نزاکت رو آدم داشته باشه .. اینطوری ممکنه خود اون استاده هم پیشمون بشه ...

در مورد اینکه بهتره بیاریم چون خوبه نشون بدیم که همینجوری اپلای نکردیم همون موضوع شماره 3 ه ...
    بهتره بیاریم که مقالاتش رو خوندیم و خیلی علاقه داریم که ادامه بدین توی یه زمینه اما فلانی خودش بهم گفته که 30 هزارتا بهم می ده ... یه ذره ناجوره ! ...

amin4u
    Guest

نظرتون در باره فرستادن SOP برای خود استادی که اسمشو تو SOP نوشتید چیه؟
    یه استاد منو encourage کرده برای apply کردن و اسم این استاد اینقد بزرگه که شاید نتونم باهاش مکاتبه زیادی داشته باشم, چون به شدت سرش شلوغه (بعد از 3 ایمیل جوابمو داد). از طرفی سیاست دانشگاه اینه که قبل از apply کردن با استاد مکاتبه داشته باشید و اسمشو تو SOP بیارید.
    حالا من به عنوان بهونه برای ایمیل زدن می خوام SOP مو براش بفرستم, اما خب فک می کنم با این کار مجبورم SOP ام رو به شدت به سمت کارهای اون استاد سوق بدم.
    آیا کار درستی دارم می کنم؟

amin4u
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط amin4u
    (در ادامه پست قبلیم)
    لطفا نظرتون رو درباره این بخش SOP من بگید و تا اگه نیاز باشه, صیقلش بدم:

I have chosen to pursue graduate studies at the Department of ... of the University of... because not only I'm acutely aware of its excellent reputation as a highly ranked earth science department but I look forward to joining ...lab as a Graduate student and to working under the guidance of Professor ... whose interests match well with mine. As a result, I corresponded with Professor ..., and his encouraging reply reinforced my decision to apply. Therefore, I prefer to work in his research group, although I am open to work with other professors

لطفا رو متن زیر نظر بدید, نه بالایی. متن زیر کاملتره

Finally, I have chosen to pursue graduate studies at the Department of ... of the University of ... because not only I'm acutely aware of its excellent reputation as a highly ranked earth science department but I look forward to joining ... as a Graduate student and to working under the guidance of Professor ... whose interests match well with mine. As a result, I corresponded with Professor ..., and his encouraging reply reinforced my decision to apply. Therefore, I prefer to work in his research group, although I am open to work with other professors. I am confident that graduate study at University of ... would be the best possible step towards my objectives. I believe that communication with such expert department members who are distinguished in training geophysics would be precious for my education. I would consider my admission to your University not only as an immense honor but also as a great responsibility and a commitment to work hard. I hope you will award me the permission to attend your University.

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

پیش فرض پاسخ : نوشتن اسم استاد تو SOP

سلام
    من به یکی از استادا ایمیل زدم و ازش پرسیدم که اسمشو بیارم تو SOP یا نه ؟ اون این جواب رو به من داد،
    It's best to mention several faculty that are in your area of interest. This gives you a better chance of being accepted because not all faculty will have the available financial support to consider your application.

به نظر شما منظورش چیه؟ یعنی کلاً هیچ اسمی نیارم یا اینکه اسم چند تا استاد رو ذکر کنم؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh25
    سلام
    من به یکی از استادا ایمیل زدم و ازش پرسیدم که اسمشو بیارم تو SOP یا نه ؟ اون این جواب رو به من داد،
    It's best to mention several faculty that are in your area of interest. This gives you a better chance of being accepted because not all faculty will have the available financial support to consider your application.

به نظر شما منظورش چیه؟ یعنی کلاً هیچ اسمی نیارم یا اینکه اسم چند تا استاد رو ذکر کنم؟
    منم این تجربه رو داشتم. ببینید وقتی فقط اسم یه استاد رو در SOP می آرید اونوقت شاتستون رو به اون استاد محدود می کنید. من خودم این کار رو کردم که اسم استادی رو ننوشتم اما حسابی رو research interest استادی که به من ok داده بود در sop ما نور دادم. این طوری چیزی که جلب توجه می کنه research interest هست و ممکنه اگر این استاد شما رو نگرفت دست بقیه استادها باز باشه برای حساب روی شما...

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    منم این تجربه رو داشتم. ببینید وقتی فقط اسم یه استاد رو در SOP می آرید اونوقت شاتستون رو به اون استاد محدود می کنید. من خودم این کار رو کردم که اسم استادی رو ننوشتم اما حسابی رو research interest استادی که به من ok داده بود در sop ما نور دادم. این طوری چیزی که جلب توجه می کنه research interest هست و ممکنه اگر این استاد شما رو نگرفت دست بقیه استادها باز باشه برای حساب روی شما...
    پس منظورش این بوده که کلا اسم ننویسم؟ راستش اول هم همین برداشت رو کردم ولی یهو شک کردم که نکنه باید اسم چند نفری رو بنویسم که میتونم باهاشون کار کنم...!!!؟؟؟؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh25
    پس منظورش این بوده که کلا اسم ننویسم؟ راستش اول هم همین برداشت رو کردم ولی یهو شک کردم که نکنه باید اسم چند نفری رو بنویسم که میتونم باهاشون کار کنم...!!!؟؟؟؟
    ببینید وقتی اسم بنویسد خودتون رو محدود می کنید . من یه جایی apply کردم و اسم استاد نوشتم بعدا به استاده میل زدم و در جواب گفت یه دانشجو گرفته و گفت شانست رو با استادهای دیگه امتحان کن...................من نظرم اینه که روی research interest مانور بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)