صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 80

موضوع: مزایا و معایب درج نام استاد در SOP

Senior Member

پیش فرض پاسخ : نوشتن اسم استاد تو SOP

من از یه استادی تقریبا جواب 100 درصد گرفتم که وقتی ازش پرسیدم گفت اسم من رو تو SOP بیار.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

این تاپیک رو از اول خوندم و باز هم همین سوال بقیه رو دارم.
    کسی هست (از بچه های سال قبل) که اسم استادا رو تو SOP آورده باشه و این کار براش مفید بوده؟
    آیا برای نوشتم اسم استادا تو SOP حتما باید قبلش به اونها ایمیل زده باشیم؟
    آیا اسم یکی دو تا رو باید نوشت؟ من تو یکی از SOP هام اسم 8 نفر رو آوردم که واقعا با هر 8 تاشون research مشترکی داشتم. زیاد بودنش به ضرر نیست؟ این طوری نوشتم که با آوردن اسم هر استاد دقیقا ذکر کردم که به کدوم تحقیقش علاقه دارم.
    تصور من از پروسه پذیرش اینه که اینها هر هفته جلسه ای دارند و دور یک میز میشینند و SOP ها رو میخونن. وقتی اسم یکی رو ببرم SOP مستقیم میره زیر دست اون فرد و اگر خوشش نیومد میندازه دور و SOP بعدی رو میز رو بر میداره بدون اینکه ۴ نفر دیگه هم SOP من رو بخونن. اینطوریه؟

Junior Member meis آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marine Biology

پیش فرض پاسخ : مشکلات درج نام استادی خاص در SOP

راست میگه MineLia، قضیه 5 تا استاد چیه؟
    اگه حال دارین اساسی جواب بدین
    ممنون

INGWAY
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    این تاپیک رو از اول خوندم و باز هم همین سوال بقیه رو دارم.
    کسی هست (از بچه های سال قبل) که اسم استادا رو تو SOP آورده باشه و این کار براش مفید بوده؟
    آیا برای نوشتم اسم استادا تو SOP حتما باید قبلش به اونها ایمیل زده باشیم؟
    آیا اسم یکی دو تا رو باید نوشت؟ من تو یکی از SOP هام اسم 8 نفر رو آوردم که واقعا با هر 8 تاشون research مشترکی داشتم. زیاد بودنش به ضرر نیست؟ این طوری نوشتم که با آوردن اسم هر استاد دقیقا ذکر کردم که به کدوم تحقیقش علاقه دارم.
    تصور من از پروسه پذیرش اینه که اینها هر هفته جلسه ای دارند و دور یک میز میشینند و SOP ها رو میخونن. وقتی اسم یکی رو ببرم SOP مستقیم میره زیر دست اون فرد و اگر خوشش نیومد میندازه دور و SOP بعدی رو میز رو بر میداره بدون اینکه ۴ نفر دیگه هم SOP من رو بخونن. اینطوریه؟
    that's a bold statement! how did you come up with this "notion" of "application process" of yours? weekly sessions? nope! from what I know there's a grad committee for each department which has ONE faculty member making the final decisions, and a couple staff membera (afrade dun paye!) which do the preliminary steps (connecting applicants about missing documents, rejecting very awful cases, sending the results of admissions,...)

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط INGWAY نمایش پست ها
    that's a bold statement! how did you come up with this "notion" of "application process" of yours? weekly sessions? nope! from what I know there's a grad committee for each department which has ONE faculty member making the final decisions, and a couple staff membera (afrade dun paye!) which do the preliminary steps (connecting applicants about missing documents, rejecting very awful cases, sending the results of admissions,...)
    در خیلی از دانشگاه‌ها (شاید اکثرشون) تیمی از استادان برای پذیرش تصمیم میگیرند. قبل از اینکه فایل هر کسی به دست اون تیم برسه همون زیر دست‌هایی که گفتید مدارک آماده میکنند و ... (بهتر میدونید). در رشته‌های Science‌یا Eng متناسب با گرایش هر متقاضی فایلش به استادان مربوطه داده میشه. من از رشته شما اطلاع ندارم. شاید در رشته شما فقط یک نفر تصمیم گیرنده اصلی در اون دپارتمان باشه. در مورد جلسات هفتگی: من چندین بار به دانشگاه های مختلف با ایمیل ازشون جویا شدم و اونها همین چیزهایی که برای شما نوشتم رو ذکر کردند. بله جلسات هفتگی دارند و همه پروسه پذیرش یک شبه انجام نمیشه. مثلا در Stony Brook جمعه‌ها این جلسه رو به مدت یک ماه داشتند.

به هر حال ممنون از پاسختون هر چند ماله ساله قبل بود. چیز دیگه‌ای پرسیده بودم که با جواب شما فاصله داره. فقط شیوه‌ی پذیرش رو زیر سوال بردید!

Junior Member

در خیلی از دانشگاه‌ها (شاید اکثرشون) تیمی از استادان برای پذیرش تصمیم میگیرند. قبل از اینکه فایل هر کسی به دست اون تیم برسه همون زیر دست‌هایی که گفتید مدارک آماده میکنند و ... (بهتر میدونید). در رشته‌های Science‌یا Eng متناسب با گرایش هر متقاضی فایلش به استادان مربوطه داده میشه. من از رشته شما اطلاع ندارم. شاید در رشته شما فقط یک نفر تصمیم گیرنده اصلی در اون دپارتمان باشه. در مورد جلسات هفتگی: من چندین بار به دانشگاه های مختلف با ایمیل ازشون جویا شدم و اونها همین چیزهایی که برای شما نوشتم رو ذکر کردند. بله جلسات هفتگی دارند و همه پروسه پذیرش یک شبه انجام نمیشه. مثلا در Stony Brook جمعه‌ها این جلسه رو به مدت یک ماه داشتند.

به هر حال ممنون از پاسختون هر چند ماله ساله قبل بود. چیز دیگه‌ای پرسیده بودم که با جواب شما فاصله داره. فقط شیوه‌ی پذیرش رو زیر سوال بردید!
    نظر جناب Sunrise درست هست، ولی باید توجه بکنید که معمولا متناسب با پیش زمینه شما 5-6 تا بیشتر استاد نیستن که شما بتونید باهاشون کار بکنید و اونها هم شما رو بخواهند. بعضی از دانشگاهها هم از دانشجوهاشون برای کارای جداسازی و خوندن اولیه SOP استفاده میکنند و خوب اگه شما اسم یک یا چند استاد رو بیارید کار اونا راحت تر میشه. البته به این هم توجه داشته باشید که شرایط دیگه شما هم مهم هست و همه چیز SOP نیست. اگه شرایطتتون خیلی خوب باشه استادا شاید علاقه مند بشن حتی اگه اسمشون رو تو SOP نبرده باشید. حالا بر عکس این هم هستا بعضی جاها اصلا مهم نیست از استادا اسم ببرید یا نه!؟ من خودم با یه استادی به توافق رسیدم و قرار شد اپلای بکنم-و اسمشو تو SOP آوردم- بعد از اومدن نتایج بهش میل زدم و فهمیدم که اصلا آقا خبر ندارن!!!!

INGWAY
    Guest

I just wanted to say "do not take things overkill serious"!
    They do not really care about admission procedure "that much", because even if they choose their students solely based on: best GPA and GRE, they will get what they need for their research and don't forget: "unha kareshun hich vaght roo zamin neminune!" and as you know it's not them that need us but exactly opposite!
    Even best SoP on earth will not get you in if you don't have enough GPA/GRE.

But your answer:

0. Do you REALLY find eight professors in the same university in the same field, with the same "focus"???????

1. Do what they say, if they said include name of the professor, do it.
    I don't think if another professor sees it, will take it personal that "why didn't he/she talked about me ;("!

So chances are, no matter how improbable, the one you did not name and has fallen in love with your documents! finds a way, fights through all department procedures and gets in touch with you!

But once again they are not crazy about students that have not even met! It's us that are crazy about them!

2. Be realistic: I have never encountered a single university that has like 8 professors working on the same field, with a level of "focus" that a PhD work needs.
    For example "Applied EM" group of eecs.umich has like 10 or more faculty members but each of them has a "special focus" that makes it difficult and a little ridiculous to state that I'm interested to works of even 3 of them concurrently! This way you actually are writing Statement of No Purpose! Or Statement of I just wanna be there!

3. You can still write more wisely and write something like:
    general research carried out at "Applied EM group" (for example) is truly amazing and each professor has something unique to bring to the field, in particular I have a personal admiration for works of professors: 1 2 3.

still you see that it doesn't sound that "wise". So I recommend that you either do not write or if you write, do not include more than 2 professors, because, like I said, it WILL sound more like SoNoP.
    ویرایش توسط INGWAY : September 9th, 2010 در ساعت 09:26 PM

Member f_hoseini آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE-SUT

سلام به همه. اين مطلب رو در مورد نوشتن اسم استاد تو رزومه از زبون يه استاد ادبيات انگليسي تو دانشگاه Northern Iowa پيدا كردم. اينجا ميذارم شايد به دردتون خورد

About mentioning professors at each grad school: doing this will portray you as someone "who has done her homework," as someone who is genuinely interested in the field, enough to have done some prefatory work in that area. Don't just mention their names (anyone who can browse a web site can do that). Say something of substance about each professor by name, something that reveals you know and appreciate that person's work. Don't necessarily pick the most famous professor at the grad school; chances are many other applicants will do the same, and the admissions committee members will soon be unconsciously filtering those mentions out. (Besides, the most famous professor doesn't always work with all graduate students or may be out of town half the year, and you may come off as naive if you say you're looking forward to working with her.) Find a lesser-known professor whose work truly intrigues you (and truly is the operational word here). Then say something about what you know of that professor's work — remember that person may be on the admissions committee. Don't suck up — don't be a sycophant. Be fair and honest.
    اگه برم دلم تنگ میشه !

من نمی دونم به استاد ایمیل بزنم که اسمش رو بنویسم تو SOP یا نه. این می تونه بهانه ای باشه که ببینم جوابش تمپلیته یا نه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

با سلام
    یکی از اساتید در جواب ایمیل من گفته که اسم من را به عنوان کسی که تمایل داری با او کارکنی ذکر کن ولی نگفته SOP .
    اتفاقا در اپلیکیشن بخشی به همین منظور وجود داره که اسم استادهایی را که تمایل به همکاری داریم میتونیم بنویسیم.
    به نظر شما اسم این استاد را در SOP هم بنویسم؟
    می تونم اسم چند استاد دیگه را هم بنویسم؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)