درود بر همگی

چون جایی پیدا نکردم که درین مورد بحثی شده باشه مجبور شدم تاپیک جداگانه بزنم و از مدیران محترم این بخش عذرخواهی میکنم.

چند وقتی هست که در گیر این مشکل هستم که بعد از هماهنگی و پیدا کردن استادی در خارج از کشور طی مکاتباتم با دانشگاه متوجه شدم که دانشگاه مقصد فقط اصل مدرک دانشنامه که به صورت رسمی توسط دالترجمه ترجمه شده و به تایید وزارت خارجه و دادگستری رسیده باشه رو قبول داره فقط، ولی به کسانی که مشکل سربازی دارن و در معافیت تحصیلیه 1 ساله ی بعد از فارغ التحصیلی به سر میبرن دانشنامه حتی برای یک روز و فقط برای ترجمه داده نمیشه!

طی پرس و جو هایی که از مسئولین دانشگاه کردم موردی ذکر کردن که با سپردن وثیقه به وزارت علوم و طی نامه ای که صادر میکنن میتونی برگردی دانشگاه و مدرک دانشنامه رو به مدت محدود برای ترجمه از ما بگیری، ولی هر چقدر با مسئولین وزارت از طریق تلفن صحبت کردم کسی ازین مسئله باخیر نبود. و چون من مشهد هستم به صورت حضوری امکانش نیست بیام و مطلع بشم و اگر موضوع وثیقه صحت داشته باشه اصلا اطلاعی در مورد مبلغ وثیقه ندارم که همراهم داشته باشم.

حالا دوستان درین مورد اطلاع دارن که آیا همچین قانونی وجود داره یا خیر؟ و آیا راهی وجود داره که برای چند روز دانشنامه برای ترجمه به دانشجو داده بشه؟ با این مشکل فرصت های خوب ادامه تحصیل برای من و امثال من ازشون گرفته میشه آخه !
ضمنا من شبانه درس خوندم و کلیه مبلغ تحصیلمو تسویه کردم و فقط به علت مشکل سربازی دانشنامه به من داده نمیشه.