صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 51

موضوع: سپردن وثیقه به منظور گرفتن دانشنامه برای ترجمه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member MichelAngelo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student - University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna

Post سپردن وثیقه به منظور گرفتن دانشنامه برای ترجمه

درود بر همگی

چون جایی پیدا نکردم که درین مورد بحثی شده باشه مجبور شدم تاپیک جداگانه بزنم و از مدیران محترم این بخش عذرخواهی میکنم.

چند وقتی هست که در گیر این مشکل هستم که بعد از هماهنگی و پیدا کردن استادی در خارج از کشور طی مکاتباتم با دانشگاه متوجه شدم که دانشگاه مقصد فقط اصل مدرک دانشنامه که به صورت رسمی توسط دالترجمه ترجمه شده و به تایید وزارت خارجه و دادگستری رسیده باشه رو قبول داره فقط، ولی به کسانی که مشکل سربازی دارن و در معافیت تحصیلیه 1 ساله ی بعد از فارغ التحصیلی به سر میبرن دانشنامه حتی برای یک روز و فقط برای ترجمه داده نمیشه!

طی پرس و جو هایی که از مسئولین دانشگاه کردم موردی ذکر کردن که با سپردن وثیقه به وزارت علوم و طی نامه ای که صادر میکنن میتونی برگردی دانشگاه و مدرک دانشنامه رو به مدت محدود برای ترجمه از ما بگیری، ولی هر چقدر با مسئولین وزارت از طریق تلفن صحبت کردم کسی ازین مسئله باخیر نبود. و چون من مشهد هستم به صورت حضوری امکانش نیست بیام و مطلع بشم و اگر موضوع وثیقه صحت داشته باشه اصلا اطلاعی در مورد مبلغ وثیقه ندارم که همراهم داشته باشم.

حالا دوستان درین مورد اطلاع دارن که آیا همچین قانونی وجود داره یا خیر؟ و آیا راهی وجود داره که برای چند روز دانشنامه برای ترجمه به دانشجو داده بشه؟ با این مشکل فرصت های خوب ادامه تحصیل برای من و امثال من ازشون گرفته میشه آخه !
    ضمنا من شبانه درس خوندم و کلیه مبلغ تحصیلمو تسویه کردم و فقط به علت مشکل سربازی دانشنامه به من داده نمیشه.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : سپردن وثیقه به منظور گرفتن دانشنامه برای ترجمه

دوستان کسی اطلاعی نداره ازین وضعیت؟ یا کسی مشکل مشابهی نداشته؟!

ApplyAbroad Hero

سلام
    برای پسرهایی که مشکل سربازی دارن اصل دانشنامه رو به شرطی میدن که اولا معافیت تحصیلی برای مقطع بعدی بگیرن (تو کیس شما گرفتن پذیرش و تشکیل پرونده در وزارت علوم و سپردن وثیقه) دوما هزینه تحصیلات رایگان همه ی مقاطع قبلی رو پرداخت کرده باشن. حالا یه آپشن هست که اخرین مدرک (یعنی ارشد) رو میتونید نخرید و برای وزارت علوم وثیقه بزارید ولی یه مشکل خیلی بزرگ داره که من از خیرش گذشتم. مشکلش اینه که اصل یا ترجمه دانشنامه رو دست خودتون نمیدن فقط شما ادرس دانشگاه مقصد رو میدید وزارت علوم خودشون پست میکنن. مشکل این کار کجاست؟ اولا بعضی از کشورا باید ترجمه تایید شده دانشنامه رو به سفارت ارائه بدید. مثال بارز این تیپ کشورها استرالیا و کانادا هست. مشکل بعدی این هست که شما ممکنه به هر دلیلی تو اون دانشگاهی که پذیرش گرفتید نمونید (مثلا اپلای مجدد کنید یا وسطش کار گیر بیارید بخواید درس رو بیخیال بشید) در اون صورت هیچ مدرکی در دست ندارید و عملا مثل این میمونه که هیچ فوق لیسانسی ندارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    سلام
    برای پسرهایی که مشکل سربازی دارن اصل دانشنامه رو به شرطی میدن که اولا معافیت تحصیلی برای مقطع بعدی بگیرن (تو کیس شما گرفتن پذیرش و تشکیل پرونده در وزارت علوم و سپردن وثیقه)
    الان هم همینه؟ داشتن معافیت تحصیلی در لحظه درخواست کافیه، یا باید مقطع بعدی هم مشخص باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Transcendent نمایش پست ها
    الان هم همینه؟ داشتن معافیت تحصیلی در لحظه درخواست کافیه، یا باید مقطع بعدی هم مشخص باشه؟
    اصولا فقط برای تحصیل در مقطع بالاتر (اگر منظورتون همین هست) معافیت صادر می شه و برای یه مقطع دو بار صادر نمی شه.

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز
    کسی میدونه کسی که مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشدش رو آزاد کرده و کارت پایان خدمت داره و الان دانشجوی دکتری هست، در حین تحصیل میتونه تو فواصل زمانی معینی (6 ماه یکبار جهت تجدید ترجمه)، مدرک کارشناسی ارشدش رو که در موقع ثبتنام به دانشگاه داده رو قرض بگیره و کاراش رو اوکی کنه؟

رشته و دانشگاه

بله شما درست میگید ولی این نوع وثیقه برای تعهد خدمت رایگانه که فقط شامل دانشجویان روزانه ی سراسری میشه. و برای دوستان دانشگاه آزادی یا امثاله من که سراسری شبانه بودن حتی بعد از تسویه حساب هم هیچ مدرکی که نمیدن هیچ خودشونم مدرکو واسه جایی پست نمیکنن. مشکل اینجاست با این اوضاع بی اعتمادی نسبت به ایرانیا اکثر جاها ازمون ترجمه ی رسمی با مهر امور خارجه و دادگستری میخوان که تا وقتی مدرکو دسته ما نمیدن هیچجوره جایی نمیشه اپلای کرد مخصوصا کانادا و استرالیا!

با سلام من کارشناسی ارشد از دانشگاه سراری گرفتم و آلان در وسط خدمتم مدرک لیسانسم از دانشگاه آزاده و اصلشو گرفتم میخواستم بدونم با برگه اشتغال به خدمت میتونم دیپلمم رو بگیرم؟ یا باید کارت پایان خدمت داشته باشم؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_416 نمایش پست ها
    با سلام من کارشناسی ارشد از دانشگاه سراری گرفتم و آلان در وسط خدمتم مدرک لیسانسم از دانشگاه آزاده و اصلشو گرفتم میخواستم بدونم با برگه اشتغال به خدمت میتونم دیپلمم رو بگیرم؟ یا باید کارت پایان خدمت داشته باشم؟
    سلام. بهتر بود از دوستان در تاپیک نظام وظیفه میپرسیدید.

در مورد گرفتن مدرک دیپلم از دبیرستان دقیق اطلاعی ندارم ولی برای گرفتن مدرک از دانشگاه به نظر من میتونید بگیرید حتی با همون برگ سبز قبل از خدمت هم میتونستید مدرکو بگیرید چون فقط میخوان بدونن که آیا وضعیت نظام وظیفتون مشخص هست یا نه که شما هم در حال خدمت هستین و وضعیتتون مشخصه.

موفق باشید

Junior Member

سلام.
    منم تقریبا این وضعیت رو دارم حالا توضیح میدم اگه کسی میدونه کمک کنه ممنون میشم:

من تاریخ فارغ التحصیلیم مرداد 91 هست و دانشگاه برگه خاتمه معافیت تحصیلی و معرفی به نظام وظیفه رو بهم داده.
    دانشگاهی که پیدا کردم و باهاشون مکاتبه کردم گفتن که نیازی به مدرک زبان نیست برای ثبت نام ولی خب چون سفارت میخاد باید بگیری.
    واسه همین تصمیم گرفتم در حین آماده شدن واسه امتحان IELTS مدارکمو بفرستم و پذیرش بگیرم ولی وقتی به دانشگاه مراجعه کردم گفتن هیچمدرکی نمیدیم چون وضعیت نظام وظیفه ت مشخص نیست. حتی ریز نمرات رو هم ندادن.
    نظام وظیفه هم که رفتن گفتن مشکلی نداره و دانشگاه باید بده چون تو فرجه یک ساله هستی

حالا میخاستم ببینم راه حل چیه؟
    باید از طریق نشا اقدام کنم؟ نشا هم که مدارک پذیرش رو نیاز داره درحالی که من هیچ مدرکی ندارم ارسال کنم پذیرش بگیرم.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)