صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 51

موضوع: سپردن وثیقه به منظور گرفتن دانشنامه برای ترجمه

پیش فرض پاسخ : سپردن وثیقه به منظور گرفتن دانشنامه برای ترجمه

سلام.
    برای اطمینان میپرسم، چون جواب این سوال خیلی خیلی حیاتیه برام:
    من از سربازی معافم اما مدرکم رو چون پولی نمیخوام ازاد کنم(دانشگاه سراسری مقطع کارشناسی)، یکسال طول میکشه(از طریق عدم کاریابی). طبق گفته ی شما، من اگه با ریزنمراتم پذیرش بگیرم(قطعی یا مشروط)، ایا میتونم با گذاشتن وثیقه، دانشنامه رو زودتر بگیرم که بتونم موقع ثبت نام تحویلش بدم؟
    ممنون از توجهتون.
    ویرایش توسط mabbaszadeh : September 14th, 2017 در ساعت 02:34 PM

Junior Member

سلام خدمت دوستان
    سوال من این است: آیا میشه بعد از گذاشتن وثیقه و خرید مدرک، وثیقه رو برداشت و با وثیقه ی زیارتی خارج شد... ... .... ؟

Junior Member

آزاد کردن مدرک و گرفتن ریزنمرات اصلی قابل ترجمه.

دانشگاه به من گفته تا وضعیت نظام وظیفه شما مشخص نشه هیج مدرک قابل ترجمه ای به شما نمیدیم. پیشنهاد امور فارغ التحصیلان دانشگاه به بنده این بوده که یا برو سربازی بعد بیا، یا برو پلیس +10 خودتو معرفی کن، با برگ سبز، همه‌ی مدارکتو بهت میدیم. برو ترجمه کن و تا قبل از تاریخ اعزام پذیرش بگیر. خب اینکار به حد احمقانه ای ریسک داره. (تازه باید توجه داشته باشی که دانشنامه اصلی شما در اون تاریخ آماده شده باشه، چون مدرک موقت هم قابل ترجمه نیست)

کسی راه حل بهتری داره پیشنهاد بده؟

میشه دانشگاه خارجی با ترجمه غیررسمی وضعیت تحصیلی (ریزنمرات غیر رسمی) پذیرش بده تا بعد بشه مدرکو آزاد کرد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kiantamar نمایش پست ها
    آزاد کردن مدرک و گرفتن ریزنمرات اصلی قابل ترجمه.

دانشگاه به من گفته تا وضعیت نظام وظیفه شما مشخص نشه هیج مدرک قابل ترجمه ای به شما نمیدیم. پیشنهاد امور فارغ التحصیلان دانشگاه به بنده این بوده که یا برو سربازی بعد بیا، یا برو پلیس +10 خودتو معرفی کن، با برگ سبز، همه‌ی مدارکتو بهت میدیم. برو ترجمه کن و تا قبل از تاریخ اعزام پذیرش بگیر. خب اینکار به حد احمقانه ای ریسک داره. (تازه باید توجه داشته باشی که دانشنامه اصلی شما در اون تاریخ آماده شده باشه، چون مدرک موقت هم قابل ترجمه نیست)

کسی راه حل بهتری داره پیشنهاد بده؟

میشه دانشگاه خارجی با ترجمه غیررسمی وضعیت تحصیلی (ریزنمرات غیر رسمی) پذیرش بده تا بعد بشه مدرکو آزاد کرد؟

تا اونجاییکه بنده اطلاع دارم، خیلی از دانشگاه های خارج از کشور، در مرحله ی پذیرش اولیه نیازی به مدارک رسمی از جمله دانشنامه یا ریزنمرات رسمی ندارند. برخی از دانشگاه ها که در صفحه ی مربوط به پذیرششون به صراحت Unofficial transcripts رو قید کردند. این مورد رو شخصا در خیلی از دانشگاه های امریکا دیدم و به طور مثال با دانشگاه Oregon State University که مکاتبه کردم به من گفتند در این مرحله از اپلای نیازی به مدرک رسمی نیست. ضمن اینکه برای اطمینان بیشتر خودتون هم میتونید به دپارتمان مربوطه ایمیل بزنید و پاسخ قطعی بگیرید. اما برعکس این قصه هم بعضا وجود داره که دانشگاه فقط مدارک رسمی رو حتی در زمان اپلای نیاز داره و در صفحه ی پذیرششون هم اینو با تاکید زیادی ذکر می کنند. مثلا دانشگاه هیوستون که من ازشون پرسیدم، گفتن مدارک غیر رسمی رو اصلا در فرآیند پذیرش قبول نمی کنند و همه چیز باید به صورت Official باشه!
    در مورد دانشگاه سراسری هم باید به عرض برسونم، به هیچ عنوان تا زمانیکه وضعیت خدمت شما از طرف نظام وظیفه مشخص نشده باشه بهتون هیچ نوع مدرک رسمی داده نمیشه. علاوه بر این، اگر در دوره ی روزانه هم تحصیل کرده باشید باید اون مبلغ خرید مدرک رو هم بپردازید. اگر دوره ی شبانه بوده باشید که خب این هزینه ی آزاد سازی مدرک دیگه لازم نیست.
    اما به طور خلاصه میتونم بگم شما اگر از دانشگاهی موفق شدید پذیرش بگیرید، همون نامه ی پذیرش رو میبرید وزارت علوم (برای امریکا فرم I-20) و وزارت علوم هم یک نامه ای به نظام وظیفه میفرسته. شما هم تشریف میبرید نظام وظیفه، وثیقه ای رو که میخوان میذارید و بهتون نامه ی معافیت تحصیلی رو میدن. همین نامه رو میبرید دانشگاهتون و درخواست مدارک رسمیتون رو میفرمایید. این مدارک رسمی و قابل ترجمه ای که از دانشگاه میگیرید، پیش از اینکه برای دانشگاه مقصدتون اهمیت داشته باشه، برای سفارت مهمه. چون شما برای سفارت نیاز به ارائه ی اصل و ترجمه ی مدارک رسمیتون دارید. دانشگاه ها در این مورد معمولا منعطف تر هستند و تا قبل از شروع ترم اول (و بعضا تا قبل از شروع ترم دوم) بهتون این فرصت رو میدن که مدارک رسمی رو در اختیارشون قرار بدید.
    در مورد برگه سبز هم خدمتتون عرض کنم که معمولا از زمانیکه برگه سبز به دست شما میرسه تا تاریخ اعزام حدود 2-3 ماهی (بسته به شرایط) زمان دارید. ضمن اینکه میتونید طبق قانون، این تاریخ اعزام رو هم باز برای یک دوره ی حدودا 2 ماهه به تعویق بنذازید. حتی در موارد خاصی دیده شده که بعضی از دوستان برای بار دوم هم این تاریخ رو به تعویق انداختن! بنابراین اگر در فرجه ی یک ساله هستید و یا زمان این فرجه ی یک سالتون رو به پایانه میتونید به این مورد هم فکر کنید. ضمن اینکه حتی در بدترین شرایط، اگر هم (خدای نکرده!) پذیرش شما دیرتر از موعد اعزام آمد، حتی در حین خدمت هم میتونید با نامه ی پذیرش و هماهنگی با یگانتون خدمت مقدس رو رها کنید و به ادامه ی تحصیل بپردازید.

موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان. من کارشناسی از دانشگاه روزانه دارم و برای آزاد کردن مدرک با وزارت علوم تماس گرفتم به من گفتن در صورت گذاشتن وثیقه نقدی و داشتن دو کارمند به عنوان ضامن امکان آزاد کردن مدرک جهت ترجمه و تایید وزارت علوم وجود دارد اما از دانشگاه که پرسیدم گفتن اصلا همچین قانونی نداریم. و حتما باید هزینه پرداخت شود. میخواستم بدونم آیا واقعا این قانون وجود دارد که قابل استعلام باشه؟
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط M_mcg نمایش پست ها
    سلام دوستان. من کارشناسی از دانشگاه روزانه دارم و برای آزاد کردن مدرک با وزارت علوم تماس گرفتم به من گفتن در صورت گذاشتن وثیقه نقدی و داشتن دو کارمند به عنوان ضامن امکان آزاد کردن مدرک جهت ترجمه و تایید وزارت علوم وجود دارد اما از دانشگاه که پرسیدم گفتن اصلا همچین قانونی نداریم. و حتما باید هزینه پرداخت شود. میخواستم بدونم آیا واقعا این قانون وجود دارد که قابل استعلام باشه؟
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    این مورد بیشتر برمیگرده به دانشگاه . دانشگاه اگه اوکی باشه میتونی مدرکتو با وثیقه ازادکنی
    اما خب معمولا دانشگاه های شهرستان این کارو انجام میدهند و برای دانشجوهایی که نمونه هستند یا پارتی دارند
    من یکی از دوستانم از دانشگاه بجنورد ضمانت رسمی داد که بعد از خوندن دکتری نروز برگرده و برای دانشگاه خدمت کنه و دانشگاه هم دانشنامه رو بهش داد و فک کنم حتی برای سربازی هم وثیقه نذاشت

Junior Member

این فقط برای کسایی که سراسری خوندن؟

Junior Member

دوستان سلام, لطف می کنید جواب سوال منو بدید
    پسر من دانشگاه ازاد درس میخونه ترم آخره و یه درس معرفی به استاد داره که باز گذاشتیم تا بتونیم از کشور خارجش کنیم برای کانادا دوره ی زبان ثبت نام کردیم برای ژانویه اگه همه چی اوکی بشه به عنوان یک ماهه مرخصی تحصیلی بگیریم و از کشور خارجش کنیم بعد میشه همون موقع درسش رو ببنده و بره... چطور مدرکش رو برای ترحمه و ریز نمراتش رو از دانشگاه بگیرم و بفرستم که اونجا بعد بخواد دانشگاه ارشد بخونه یا کار کنه با مدرک لیسانس
    لطفا راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    سلام
    برای پسرهایی که مشکل سربازی دارن اصل دانشنامه رو به شرطی میدن که اولا معافیت تحصیلی برای مقطع بعدی بگیرن (تو کیس شما گرفتن پذیرش و تشکیل پرونده در وزارت علوم و سپردن وثیقه)
    الان هم همینه؟ داشتن معافیت تحصیلی در لحظه درخواست کافیه، یا باید مقطع بعدی هم مشخص باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Transcendent نمایش پست ها
    الان هم همینه؟ داشتن معافیت تحصیلی در لحظه درخواست کافیه، یا باید مقطع بعدی هم مشخص باشه؟
    اصولا فقط برای تحصیل در مقطع بالاتر (اگر منظورتون همین هست) معافیت صادر می شه و برای یه مقطع دو بار صادر نمی شه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)