نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: تغییر دانشگاه از کانادا به امریکا

atousa
    Guest

پیش فرض تغییر دانشگاه از کانادا به امریکا

چطوری میشه در حالیکه تو دانشگاهی کانادایی درس میخونی دانشگاهتو تغییر بدی و بری US. باید گفت اونجا داری دکترا می خونی؟ برای توصیه نامه باید از استادای اینجا اقدام کرد؟ گرفتن ویزا سخت نیست؟

پیش فرض پاسخ : تغییر دانشگاه از کانادا به US

من سوالتو نفهمیدم! الان دانشجوی دکترا هستی و برای دکترا تو امریکا پذیرش گرفتی؟

به طور کلی این جواب‌ها رو می‌شه داد:
    ۱- اگر می‌خوای تو امریکا دکترا رو از صفر شروع نکنی بهتره بگی که الان دانشجوی دکترا هستی. احتمالا تعدادی از واحدها رو قبول می‌کنن. در حالت کلی بین یک فارق التحصیل کارشناسی ارشد و یک دانشجوی دکتری دومی رو ترجیح می‌دن.
    ۲- اگر نگی که دانشجوی دکترا هستی یا نباید از کانادا توصیه نامه بگیری یا نباید اشاره‌ای به دانشجو بودنت بکنن مثلا فقط بنویسن RA بودی.
    ۳- اگر Study Permit داشته باشی تو کانادا حتما خیلی راحت تر از اینه که مستقیما از ایران اقدام کنی (اگر سوالت این بود)!

پیش فرض پاسخ : شرایط انتقال بین دانشگاه ها برای دانشجوinternational بعد از اتمام 1ترم در کانادا

سلام

اگر یک ترم در کانادا بخونیم و بخوایم بریم آمریکا میشه ترنسفر کرد؟

اصلاً ترنسفر خوبه یا اینکه همه چی رو ول کنیم بریم آمریکا؟

سلام بچه ها،
    من به تازگی (September) در یکی از دانشگاه های کانادا PhD رو شروع کردم ولی بنا به دلایلی (علمی و شخصی) می خوام برای دانشگاه های آمریکا مجددا apply کنم. اگه کسی اطلاعی در این زمینه داره ممنون می شم راهنماییم کنه!

my main concerns:
    1- آیا به دانشگاههایی که می خوام apply کنم بگم در حال حاضر دانشجوی PhD هستم با نه؟
    2-اگه جوابتون مثبته، آیا امکان داره با استادام تو کانادا تماس بگیره؟ ( من نمی خوام تا گرفتن پذیرش قطعی چیزی به استادم بگم!)
    3-شانس من نسبت به یک فارغ التحصیل کارشناسی ارشد برای گرفتن پذیرش چجوریه؟ یعنی دانشجوی PhD بودن امتیازی مثبتی محسوب میشه یا منفی یا اصلا فرقی نداره؟
    4- در صورت پرسش احتمالی استاد جدید که بپرسه "چه تضمینی داره اومدی اینجا پا نشی بری یه جا دیگه؟" چی باید بگم؟

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط smart_lucky_man نمایش پست ها
    سلام بچه ها،
    من به تازگی (September) در یکی از دانشگاه های کانادا PhD رو شروع کردم ولی بنا به دلایلی (علمی و شخصی) می خوام برای دانشگاه های آمریکا مجددا apply کنم. اگه کسی اطلاعی در این زمینه داره ممنون می شم راهنماییم کنه!
    my main concerns:
    1- آیا به دانشگاههایی که می خوام apply کنم بگم در حال حاضر دانشجوی PhD هستم با نه؟
    2-اگه جوابتون مثبته، آیا امکان داره با استادام تو کانادا تماس بگیره؟ ( من نمی خوام تا گرفتن پذیرش قطعی چیزی به استادم بگم!)
    3-شانس من نسبت به یک فارغ التحصیل کارشناسی ارشد برای گرفتن پذیرش چجوریه؟ یعنی دانشجوی PhD بودن امتیازی مثبتی محسوب میشه یا منفی یا اصلا فرقی نداره؟
    4- در صورت پرسش احتمالی استاد جدید که بپرسه "چه تضمینی داره اومدی اینجا پا نشی بری یه جا دیگه؟" چی باید بگم؟

با تشکر
    سلام
    خوب مشخصه که عملکرد شما در صورتیکه فاند داشته باشید در کل خیلی جالب نیست... اگر قصد اپلای مجدد دارید باید خود را فارغ التحصیل فوق لیسانس معرفی کنید و نه بیشتر، چون این مسئله در ذهن استاد تداعی می شه که شما از دانشگاه ایشون هم ممکنه انتقالی بگیرید(بدون اینکه شرایط فعلی خود را با استاد جدید در میان بذارید)... در ضمن اگر استاد دانشگاه کانادا هم متوجه بشه خیلی ظاهر خوبی نخواهد داشت... ولی قطعا ویزا گرفتن تو کانادا خیلی راحت تر خواهد بود و تو سفارت اگر سوال کردند که اینجا که دانشجو دکتری هستید پس چرا آمریکا؟ می تونید بگید این رشته که تو امریکا می خواین بخونید با رشته فعلی فرق داره و بیشتر علاقمند هستید... موفق باشید.
    ویرایش توسط 2009 : October 1st, 2009 در ساعت 12:47 PM
    Life salutes you when you make others happy

مرسی از جوابتون nnimaa و 2009. یه مقدار جوالها متناقضه ولی!
    آره من مشغول PhD شدم به تازگی و می خوام دوباره امسال apply کنم.

نیما می گی بگم PhD ام الان تو کانادا و 2009 میگی نگم! شما case های مشابه سراغ دارین؟ اونا چیکار کردن؟
    مساله اینه که تو جفت حالتش یک مشکلاتی ممکنه پیش بیاد. به نظرتون کدوم مشکل محتملتره؟

اگه نگم الان دانشجو PhD ام : استاده نمیگه الان کانادا چه می کنی؟ مثلا بخوان تلفنی چیزی بزنن می فهمن کانادام دیگه؟ اگه بعدا بفهمه یه جوری خیلی ناجور میشه، نه؟

اگه بگم الان دانشجو PhD ام: ممکنه با استاد دانشگاه فعلیم تماس بگیره، نه؟ بعدش مطمئنی نیما اینجوری (دانشجو PhD بودن) بهتر از یک فارغ التحصیل فوقه؟

در کل سفارت us در کانادا برخوردش با اینجور case ها چجوریه؟ نگه برو از داشگاه فعلیت نامه ای چیزی بیار؟!

ممنون از وقتی که برای جواب دادن صرف می کنید...

Junior Member hurricane آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif_Mechanical Eng

Question اپلاي از كانادا براي امريكا

توي فروم اطلاعات جامعي درباره پذيرش از ايران به كشورهاي ديگه وجود داره. ولي من نتونستم اطلاعاتي راجع به مشكلات و مزاياي اپلاي از كانادا به امريكا پيدا كنم. منظورم اينه كه من اگه الان براي Master برم كانادا بايد بعد از يه سال تحصيل دوباره براي PhD امريكا اپلاي كنم.
    1. آيا مشكل خاصي پيش نمي آد؟ مثلاً اينكه چون استاداي كمتري رو ميشناسي نتوني ريكام جمع كني؟ يا اينكه بعضيا مي گن اوايل ورود به كانادا ممكنه يه افت تحصيلي پيدا كني كه رزومتو خراب كنه و نتوني جاي خوبي براي PhD اپلاي كني؟
    2. آيا دو سال تحصيل در كانادا و بعد رفتن به امريكا براي PhD مزيتي داره؟ (مثلاً خود من ترجيح مي دم مستقيم از كارشناسي به PhD نرم و اول يه دوره master بگذرونم تا علايقم رو بيشتر بشناسم. ولي چون امريكا بيشتر PhD مي گيره ترجيح مي دم master رو برم كانادا)
    تکراری... قفل شد !!!!!!! (not serious)

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : اپلاي از كانادا براي امريكا

Definitely I believe not only this approach is not questionable but also it s very beneficial. I know many people coming here from Canada after graduation from their MSc. I have also n+1 reason why you 'd better do your MSc before joining a PhD; your decision is correct
    Yes-U might not have access to to many professors to select and ask for rec. But it is not impossible- Many USA unis have had recently online rec. forms where your referee can log on the online forms and complete and send with no need to those paper ones. I applied to 10 usa univ almost all of which had online rec. forms.
    The main thing is getting into a better Canada univ for you at the time being

اگه بخوایم بعد از مستر از یک دانشگاه کانادایی واسه دکتری آمریکا اقدام کنیم چه جور دانشگاهی نصیبمون میشه؟ منظورم اینه که این کار باعث میشه که واسه دکتری یه جای خیلی خفن زیر10 قبول بشیم یا نه؟
    به طور دقیق کدام بهتر است؟
    پذیرش دکتری مستقیم از زیر سی در آمریکا یا ابتدا پدیرش مستر از کانادا و بعد اقدام واسه زیر 10 کانادا؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engeenering ,

نقل قول نوشته اصلی توسط aliremoon نمایش پست ها
    دوستان کسی رو میشناسید که بعد از یکی دوترم از PhD تو کانادا دوباره از کانادا اونم با فاند واسه آمریکا اپلای کرده باشه؟ اصولا پروسه ی دردسر سازی هست؟ توی سفارت برای صدور ویزا اذیت نمیکنن؟
    دوستان کسی نبود یک جواب خوب به این سوال بده؟