صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 52

موضوع: فاصله بین تحصیل، رشته و اثر آن بر ویزای دانشجویی آمریکا، لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فاصله بین تحصیل، رشته و اثر آن بر ویزای دانشجویی آمریکا، لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط EBRAM150 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    من ٣٠ سالمه و چند سال پیش بعد از گذراندن دو ترم انصراف دادم علتش هم گرفتاری کاری بود. بهرحال من دیپلم و پیش دانشگاهی دارم و شاغل در ایران خودرو که تقریبا ٨ سالی میشه حالا واسه مقطع لیسانس ااقدام کردم و منتظر جواب پذیرش. میخواستم بدونم در صورت گرفتن پذیرش و با توجه به سن و گپ تحصیلی که دارم شانس گرفتن ویزای من چقدره؟ ممنون از دوستان که به من مشاوره میدن... با ارزوی موفقیت برای همه
    سلام
    به هر حال شما یک مسیری رو آغاز کردید و بهتره تا انتها برید تا ببینید چی پیش میاد. قضیه ی ویزا برای دانشجوی دکتری هم قطعی نیست چه برسه به شما. برای این فاصله باید توجیه خوبی داشته باشید. کلا اگر بتونید آفیسر رو در دو مورد قانع کنید یکی اینکه هدفتون از رفتن حقیقتا ادامه ی تحصیله و اینکه بر خواهید گشت فکر نمیکنم خیلی سخت باشه. ولی در نظر داشته باشید ممکنه حالت ریجکت براتون پیش بیاد که در اونصورت توصیه میکنم که اینجا لیسانس رو بگیرید و برای ارشد اقدام کنید. البته اگر نتونستید برای لیسانس ویزا رو بگیرید.

تجربه ی اخیر یکی از دوستانتون
    شادزی
    ویرایش توسط Simon : July 2nd, 2014 در ساعت 01:40 PM
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فاصله بین تحصیل، رشته و اثر آن بر ویزای دانشجویی آمریکا، لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط EBRAM150 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    من ٣٠ سالمه و چند سال پیش بعد از گذراندن دو ترم انصراف دادم علتش هم گرفتاری کاری بود. بهرحال من دیپلم و پیش دانشگاهی دارم و شاغل در ایران خودرو که تقریبا ٨ سالی میشه حالا واسه مقطع لیسانس ااقدام کردم و منتظر جواب پذیرش. میخواستم بدونم در صورت گرفتن پذیرش و با توجه به سن و گپ تحصیلی که دارم شانس گرفتن ویزای من چقدره؟ ممنون از دوستان که به من مشاوره میدن... با ارزوی موفقیت برای همه
    سلام دوست من ،
    من هم شرایط تورو داشتم 9 سال گپ و انصراف ، اول اینکه به نظر من اسمی ازینکه دانشگاه انصراف دادی رو نبر ، بعدشم اینکه حتما در مورد اینکه این سال ها چیکار میکردی و اینی که چرا انقدر دیر میخوای بری ازت سوال میپرسه که باید جواب قانع کننده داشته باشی حتا اگه میتونی با خودت سابقه کار مرتبط با رشته واسه این سال ها ببر ، البته حواست باشه که کارای دولتی حساس نباشه ، مهم اینه که نشون بدی الان واقعا قصد تحصیل داری و این کار و هدفمند انجام میدی ، مثلا میتونی بگه توی کارت به نقطه ای رسیده بودی که احساس نیاز میکردی واسه دانشگاه رفتن .

من بعد از کارشناسی حدود یک سال مشغول به کار در رشته ی مرتبط بودم. این جزو فواصل قابل توجیهه یا غیرقابل توجیه؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sphinx1255 نمایش پست ها
    من بعد از کارشناسی حدود یک سال مشغول به کار در رشته ی مرتبط بودم. این جزو فواصل قابل توجیهه یا غیرقابل توجیه؟
    سلام
    اگر تمایل به اعلامش ندارید میتونید با زبان خوندن توجیهش کنید.دوستانی رو دیدم که تا 2 سال رو با این امر توجیه کردند.
    شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

منم حدود 5 سال بین فوقم تا الان فاصله اس. برای سه سالش گواهی کار دارم اما دو سالشو که توی یه شرکت تحقیقاتی کار میکردم گواهی ندادم. به نظرتون این مشکل ایجاد میکنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mynewid نمایش پست ها
    سلام دوست من ،
    من هم شرایط تورو داشتم 9 سال گپ و انصراف ، اول اینکه به نظر من اسمی ازینکه دانشگاه انصراف دادی رو نبر ، بعدشم اینکه حتما در مورد اینکه این سال ها چیکار میکردی و اینی که چرا انقدر دیر میخوای بری ازت سوال میپرسه که باید جواب قانع کننده داشته باشی حتا اگه میتونی با خودت سابقه کار مرتبط با رشته واسه این سال ها ببر ، البته حواست باشه که کارای دولتی حساس نباشه ، مهم اینه که نشون بدی الان واقعا قصد تحصیل داری و این کار و هدفمند انجام میدی ، مثلا میتونی بگه توی کارت به نقطه ای رسیده بودی که احساس نیاز میکردی واسه دانشگاه رفتن .
    ممنون از پاسخت
    دوست عزیز شما کدام سفارت رفتید و برای قانع کردن آفیسر چه مدارکی بردید و چی گفتید؟ میشه زاهنمایی کنید من هم مثه شما مدارکم رو آماده کنم؟
    میتونم بپرسم برای چه دانشگاه و رشته و مقطعی اقدام کردید؟ آیا وکیل گرفتید یا خودت اقدام کردی؟
    ممنون از راهنماییت

Member ghorob آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa_Mechanical Engineering

سلام من 4 سال سابقه کار داشتم تو شرکت خصوصی نگفتم بهشون.
    گفتم تدریس خصوصی میکردم و کلی هم خودم رو آماده کرده بودم برای اینکه از من سوالهای گوناگون بپرسه...به نظر من بگید مثلا تدریس میکردین....یا بگید تجارت در حد خیلی سطح پایین انجام میدادید تا اموراتتون بگزره و کنارش درس و زبان هم میخوندید...خلاصه اگه میخواهد دروغ بگین اول باید یک چیزی بگین که خودتون هم باورتون بشه....
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad2014 نمایش پست ها
    منم حدود 5 سال بین فوقم تا الان فاصله اس. برای سه سالش گواهی کار دارم اما دو سالشو که توی یه شرکت تحقیقاتی کار میکردم گواهی ندادم. به نظرتون این مشکل ایجاد میکنه؟

Junior Member

سلام دوستان، من 6 سال از فارغ تحصيلي ام گذشته. يكسالش رو دانشگاه تدريس كردم و 5 سال هم در شركتي دولتي زيرمجموعه وزارت نيرو بودم. يكي از مشكلات اينه كه تو ايران وزارت نيرو رو Ministry of Energy مينويسن! تو فيسبوكم هم نوشتم و اصلا نميشه تغييرشم داد! چون 5 سال بوده مجبورم بگم بهشون. نظرتونو بفرماييد ممنون ميشم. راستي يه مقاله تو ژورنال Energy هم دارم اونو چيكارش كنم؟!

سلام simon عزیز خیلی ممنون میشم راهنمایی کنی
    من شش سال پیش فارغ التحصیل شدم یک سال پشت کنکور دکتری بودم و بعد دو سال رفتم سربازی که امریه یک شرکت نیمه خصوصی تحقیقاتی مرتبط با خودروسازی بودم. و بعد از سربازی هم در یک شرکت خودرو سازی 4 ساله کار میکنم. در مورد زبان میتونم نشون بدم که 4 سال پیش یعنی حین سربازی امتحان دادم و نمره ام کم شد و سال قبل (یعنی سه سال بعد از امتحان اول) نمرم خوب شده. بعدشم که اقدام کردم. آیا این توضیح برای گپ شش ساله خوبه؟ البته در حین کار تدریس هم میکردم ولی نه خیلی. آیا 4 سال کار و 2 سال سربازی مسئله ساز میشه؟ در توضیح برای یکی از دوستان نوشته بودید که دو چیز را باید توجیه کنید یکی قصد ادامه تحصیل و دیگری قصد بازگشت. اگر ممکنه دلایل قانع کننده برای این موضوعات هم راهنمایی کنید. باز هم از وقتی که میگذارید خیلی ممنونم

Junior Member

دوستان سلام،
    زماني كه اپلاي كردم، از تاريخ فارغ التحصيلي ارشدم سه سال گذشته بود.كه تو اين مدت دانشجوي دكتري داخل بودم،حالا ميخوام بدونم، اگه نخوام به سفارت اين موضوع و بگم چطور بايد اين گپ سه ساله رو توجيح كنم؟
    ازين سه سال، يك سال و نيم رو تدريس داشتم كه مداركش موجوده،اما اون يكسال و نيم بقيه رو نميدونم چي بگم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)