صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 52

موضوع: فاصله بین تحصیل، رشته و اثر آن بر ویزای دانشجویی آمریکا، لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فاصله بین تحصیل، رشته و اثر آن بر ویزای دانشجویی آمریکا، لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

سلام دوستان
    ممکنه منو راهنمایی کنید.من از آلمان برای ارشد پذیرش گرفتم .رشته ام به انگلیسی هست و مینیمم آیلتس 6 میخوان که من 6 دارم .اما یه گپ تحصیلی 6 ساله دارم تو این مدت کار میکردم بیمه فقط 8 دارم .از جاهایی که کار می کردم گواهی رسمی گرفتم که یا به انگلیسی بود یا دادم ترجمه رسمی کردند .
    همچنین الان ترم یک ارشد رشته گرافیک در ایران هستم و ویزام که بیاد اینجا انصراف میدم .میخواستم بدونم آیا اعلام کردن اینکه الان دانشجو هستم اما ترجیح میدم در دانشگاه بهتری در آلمان ادامه تحصیل بدم بهم کمک میکنه یا به ضررم هست؟
    باتوجه به اینکه برام بیمه رد میشه و مجور نشر هم دارم میتونم بگم به خاطر ادامه کارم بر میگردم؟
    متاسفانه یه سابقه کار3 ساله در شرکت طراحی در اربیل عراق دارم .نمیدونم اینو بیان کنم یا نه ؟ازشون هم نامه انگلیسی گرفتم و نمونه طراحی هام هم برای نشون دادن دارم .
    آیا ارائه مدارک مختلف کاری باعث میشه که پروسه کارم طولانی تر بشه ؟
    شما چه پیشنهادی دارید ؟ اگر اون 3 سال رو نگم با چی پرش کنم؟

پیش فرض پاسخ : فاصله بین تحصیل، رشته و اثر آن بر ویزای دانشجویی آمریکا، لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nazi1361 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممکنه منو راهنمایی کنید.من از آلمان برای ارشد پذیرش گرفتم .رشته ام به انگلیسی هست و مینیمم آیلتس 6 میخوان که من 6 دارم .اما یه گپ تحصیلی 6 ساله دارم تو این مدت کار میکردم بیمه فقط 8 دارم .از جاهایی که کار می کردم گواهی رسمی گرفتم که یا به انگلیسی بود یا دادم ترجمه رسمی کردند .
    همچنین الان ترم یک ارشد رشته گرافیک در ایران هستم و ویزام که بیاد اینجا انصراف میدم .میخواستم بدونم آیا اعلام کردن اینکه الان دانشجو هستم اما ترجیح میدم در دانشگاه بهتری در آلمان ادامه تحصیل بدم بهم کمک میکنه یا به ضررم هست؟
    باتوجه به اینکه برام بیمه رد میشه و مجور نشر هم دارم میتونم بگم به خاطر ادامه کارم بر میگردم؟
    متاسفانه یه سابقه کار3 ساله در شرکت طراحی در اربیل عراق دارم .نمیدونم اینو بیان کنم یا نه ؟ازشون هم نامه انگلیسی گرفتم و نمونه طراحی هام هم برای نشون دادن دارم .
    آیا ارائه مدارک مختلف کاری باعث میشه که پروسه کارم طولانی تر بشه ؟
    شما چه پیشنهادی دارید ؟ اگر اون 3 سال رو نگم با چی پرش کنم؟
    گپ تحصیلی همواره یکی از پاشنه اشیل های ویزاس که مدت بررسی طولانی میکنه خیلی باید حواستون باشه.
    شما باید سعی کنید تا جایی که میتونید سناریو درست حسابی و معقول پیاده کنید و تو انگیزه نامه به صورت واضح توضیح بدین خودتون جای کنسول بزارین ببنید باور می کنید یا نه!مصاحبه خیلی مهمه مسئول مصاحبه چنتا کامنت راجع به شما مینویسه که تاثیر میزاره ... می تونید بگید تو این 6 سال کار کردین و به دلایل مالی از تحصیل باز موندین ولی الان پس انداز دارین و این مدارک دارین و متوجه شدین که باید سطح دانش خودتون برای پیشرفت در بازار کار ادامه بدین تا میتونین روی دانشگاه مورد نظر که پذیرش گرفتین مانور هم بدین. باید مدارک کاری معقول رو ارائه بدین. به شخصه خودم از اینکه بگید دانشجو هستین منطقی نمی بینم اون وقت اونا میگن چرا اینجا ادامه نمی دی؟ باید جوری القا کنی که باید تو المان تحصیل ادامه بدی . در مورد برگشت هم حتما لازم نیست به طور قطع حرف بزنی. من اصلا در موردش حرف نزدم چون ویزات تموم شد بخوان گوش ادم میگرن میفرستن ایران. ایران هم قبول میکنه مثه مهاجر غیر مجاز نیس.... ولی به هرحال یه سری دلیل مدرک هم بیارین برمی گردین مثه پدر مادر و خونه و... . اربیل اگه قبل بحث داعش بوده خوبه اگه نه دردسر میشه واست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrtrevenge نمایش پست ها
    گپ تحصیلی همواره یکی از پاشنه اشیل های ویزاس که مدت بررسی طولانی میکنه خیلی باید حواستون باشه.
    شما باید سعی کنید تا جایی که میتونید سناریو درست حسابی و معقول پیاده کنید و تو انگیزه نامه به صورت واضح توضیح بدین خودتون جای کنسول بزارین ببنید باور می کنید یا نه!مصاحبه خیلی مهمه مسئول مصاحبه چنتا کامنت راجع به شما مینویسه که تاثیر میزاره ... می تونید بگید تو این 6 سال کار کردین و به دلایل مالی از تحصیل باز موندین ولی الان پس انداز دارین و این مدارک دارین و متوجه شدین که باید سطح دانش خودتون برای پیشرفت در بازار کار ادامه بدین تا میتونین روی دانشگاه مورد نظر که پذیرش گرفتین مانور هم بدین. باید مدارک کاری معقول رو ارائه بدین. به شخصه خودم از اینکه بگید دانشجو هستین منطقی نمی بینم اون وقت اونا میگن چرا اینجا ادامه نمی دی؟ باید جوری القا کنی که باید تو المان تحصیل ادامه بدی . در مورد برگشت هم حتما لازم نیست به طور قطع حرف بزنی. من اصلا در موردش حرف نزدم چون ویزات تموم شد بخوان گوش ادم میگرن میفرستن ایران. ایران هم قبول میکنه مثه مهاجر غیر مجاز نیس.... ولی به هرحال یه سری دلیل مدرک هم بیارین برمی گردین مثه پدر مادر و خونه و... . اربیل اگه قبل بحث داعش بوده خوبه اگه نه دردسر میشه واست
    خیلی ممنون چه پاسخ کاملی دادید!
    هدفم از این که بگم دانشجو هستم اینه که متوجه بشوند که بعد از 6 سال قصدم تحصیله ولی ترجیحم آلمانه چون کیفیت آموزش ایران پایینه و رشته ای که میخوام بخونم جدیده و در ایران نیست. نظر شما در این باره چیه؟
    البته هیچ مدرکی نگرفتم هنوز از دانشگاه مبنی بر اشتغال به تحصیل.فقط کارت دانشجویی ام هست
    به نظر شما به غیر کار که میتونم ادعا کنم به خاطر اون باید برگردم چه چیز دیگه ای میتونم ارائه بدم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ece

سلام دوستان،
    لطفا کسانیکه تو این زمینه تجربه دارن راهنمایی کنن. من عضو بنیاد ملی نخبگان هستم. سربازیم رو به صورت یک پروژه کامل انجام دادم. البته چون هیچ پروژه مرتبط با رشتم (برق قدرت) نبود به من ترجمه دادن. همچنین آموزشی رو هم چند سال قبلش رفته بودم (بعد از آزمون ارشد). حالا برای ویزای کانادا (مقطع دکترا) میخواستم اقدام کنم. آیا لازمه بگم که سربازی رو بدین شکل انجام دادم؟ تنها مساله ای که هست اینه که من ترجمه ها رو از طریق ایمیل دریافت میکردم. اون اوایل ایمیل شخصیم (با نام مستعار) رو داده بودم، بعدش عوضش کردم. بعضی ها میگن همه چیز رو باید روراست بگیم و اصلاً دروغ نگیم، یه گروه دیگه میگن اونا که ایمیل ها رو چک نمیکنن و اصلا لزومی نداره پرونده خودم رو خراب کنم. در ضمن من اون اوایل ترجمه ها رو خودم انجام میدادم، بعدش به دلیل مرتبط نبودن با رشتم به یه سایتی میدادم و اونا ترجمه میکردن. لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.

Junior Member

سلام. ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه. من فارغ التحصیل دکتری هستم. 6 مقاله ISI، ثبت اختراع و پتنت، چندین مقاله علمی پژوهشی و کنفرانس خارجی، معدل بالا و 6 سال سابقه تدریس با بیمه دارم. میخوام برای دکتری مجدد امریکا ( و کانادا) اقدام کنم. هر سه مقطع از لیسانس تا دکتری در یک دانشگاه بودم و پذیرش دکترام از طریق استعداد درخشان بوده و استاد راهنمام هم در تمام مقاطع تحصیلی ام یه نفر بوده و توی تمام مقالاتم اسم این استاد هست. آیا اگه دلیل دکتری مجدد رو کار بیشتر در زمینه تحقیقاتی دوره دکتری عنوان کنم باز هم احتمال ریجکت ویزا هست یا اصلا داشتن مدرک دکتری رو در رزومه ام اعلام نکنم شانس بیشتری برای ویزا خواهم داشت. البته فقط در یکی از مقالاتم در توضیحات اخر مقاله یک بیوگرافی مختصر نوشته که در آن نوشته شده من دانشجوی دکتری هستم و در بقیه هیچ نشانه ای از دانشجوی دکتری بودنم نیست. بی نهایت سپاسگزار میشم اگه راهنماییم کنید شدیدا در دوراهی تصمیم گیری موندم.

Junior Member

سلام
    من سال 92 لیسانس برق قدرت گرفتم
    سال 97 میخوام پذیرش بگیرم برای فوق لیسانس MBA
    آیا این گپ تحصیلی مشکل ایجاد میکنه ؟

Junior Member

سلام دوستان. وقت بخیر
    بنده رشتم حسابداری هست. قصد دارم برای دوره ارشد اقدام کنم. چند سال از فارغ التحصیلیم از دوره کارشناسی میگذره و حدود 2 سال دیگه کارام اکی بشه. من در حال حاضر دارم کار میکنم.
    سوالم این هست:
    برای اخذ ویزا، این گپ تحصیلی مقداری مشکل ساز هست. در زمان اخذ ویزا چه مدارکی باید مبنی بر اینکه من داشتم کار میکردم ارائه کنم؟ ینی باید از شرکتم برای سفارتخونه ای که میخام برم نامه بگیرم؟ اگه در این مدت در شرکتهای مختلف کار کنم، باید از هر کدوم برم نامه بگیرم تا به مامور سفارت بگم که کار کردن من پیوسته بوده؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Junior Member

سلام دوستان
    گپ تحصیلی تا چقدر معقوله ؟
    سن مهم تره یا گپ تحصیلی ؟

سلام دوستان.
    من بین ارشد و اپلای برای دکتری یه گپ 6 ساله دارم که البته با کارکردن پر شده. حالا برای اثبات من باید نامه بیارم از جاهایی که کار میکردم یا سفارت نمیخواد؟

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheab نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من بین ارشد و اپلای برای دکتری یه گپ 6 ساله دارم که البته با کارکردن پر شده. حالا برای اثبات من باید نامه بیارم از جاهایی که کار میکردم یا سفارت نمیخواد؟

ممنون
    اگر امکانشو دارید نامه ها رو بگیرید ببرید ولی نشون ندید مگر اینکه خودشون بخوان
    اگر هم در دسترس نیست عیبی نداره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)