صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 87

موضوع: آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک می کنند؟

پیش فرض آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک می کنند؟

سلام،
    1. آيا از دانشگاه هاي مقصد در آمربكا(براي مقطع فوق ليسانس) حتما با هر 3 Recommender ي كه شما توصيه نامه هاشون رو فرستادين تماس مي گيرن؟؟!!
    2. چقدر احتمال داره تماس بگيرن و چك كنن recommender ها رو؟
    3. اين تماس از طريق اي ميل هست يا تلفن؟؟

لطفا اونايي كه پذيرش گرفتن و اونايي كه از دانشگاه مقصد recommender هاشون چك شدن تجربه هاشونو بگن.
    هر نظر و نكته اي در اين خصوص قطعا مفيده و كمك مي كنه.

درود بر شما،
    مجيد.
    ThinK DifferenT

Senior Member

پیش فرض پاسخ : آيا با Recommender ها تماس مي گيرند؟؟!

من يادمه که پارسال يکي از استادام سر کلاس گفت که از يه دانشگاهي واسه يک دانشجو بهش mail زدن و گفتن که اگه واقعا اونو تاييد مي کنه، اونو حتما مي گيرن. حالا اينکه با همه تماس بگيرن رو من نمي دونم.
    شايد بعضي استاداي اونجا موقع RA/TA اين کارو بکنن. مثلا الان يکي از استاداي اونجا ، آدرس email دو تا از استاداما گرفت و خودش مستقيم باهاشون تماس گرفت .....

من دیروز تو اتاقه استادم بودم میلشو نشونم داد که از دانشگاهه در پیتی امریکا باهاش تماس گرفته بودن که ایا شما فلانی رو می شناسید یا نه حالا نمی دونم پسره توصیه نامه تقلبی داده بود یا اسمه استادو بی هماهنگی به عنوانه رفرنس داده بود.تعجب کردم که مگه الانم بررسی می کنن مدارکو شاید واسه ترمه بهار بوده

ApplyAbroad Champion

این بحث قبلا هم در فروم شده بود.
    بله دانشگاه‌ها معمولا با اساتید از طریق ایمیل چک می‌کنند که آیا مطالبی که نوشته شده از طرف اونا بوده یا خیر. ایمیل اساتید قاعدتا باید روی دامنه (domain) دانشگاه باشه و با اونچه که اساتید روی وب‌سایت‌شون اعلام کرده‌اند یکی باشه. بنابراین حواس‌تون باشه که اگر از طرف استاد برای خودتون Recommendation می‌نویسید (بعضی از اساتید از شما ممکنه بخواهند که خودتون این کار رو بکنید)، حتما با استاد هماهنگ کنید که چی نوشته‌اید و حتما بدهید خود استاد امضا کنه.

Junior Member

پیش فرض اصلا از کجا معلوم که Rec رو خود استاد نوشته باشه؟؟؟

من متوجه نمیشم! ??? اگه قرار باشه توصیه نامه ای رو که روی یه ورقه معمولی نوشته شده،یه استادی که اصطلاحا International هم نیست،فقط امضا کنه،چه دلیلی داره که انقدر دردسر بکشیم؟خوب امضاشم خودمون میزنیم.کی میفهمه؟ لطفا بهم بگین کجا رو اشتباه میکنم؟؟

پیش فرض پاسخ : اصلا از کجا معلوم که Rec رو خود استاد نوشته باشه؟؟؟

اصول کلی اینه:
    1)متن نامه روی سر برگ دانشگاه ترجیحا سربرگ انگلیسی دانشکده خودتون
    2)این نامه باید با فرم ارزشیابی که اکثر دانشگاهها دارند که اونو هم باید استاد کامل کنه توی pakate دانشگاه خودتون ترجیحا با ارم انگلیسی قرار میدین
    3)در pakat رو میبندین و استاد روی در نامه رو امضا میکنه
    4)بعد میبرین دبیر خانه دانشگاه روی درش مهر انگلیسی دانشگاه رو میزنه

البته اینه اجباری نیست ولی تا اونجایی که من میدونم اینجوری بهتره.اگه یه موقع یکیش نشد نگران نشین

در ضمن اکثر دانشگاهها از استاد feed back میگیرن با email,fax ya post

good luck

استاد من به گفت معمولا دانشگاهها feedback ندارند. اما مراحلی که پیغام بالا ذکر میکند باید رعایت شود. بعضی دانشگاهها هم online هستند.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

اگر به هر دليل دانشگاه مقصد احساس كنه توصيه نامه شما داراي اعتبار نيست يا با استاد موضوع رو چك ميكنه يا اگر خود استادي كه توصيه نامه رو داده داراي صلاخيت ندونست احتمالا از شما ميخواد كه نامه جديد براشون بفرستين.
    Do not mistake coincidence for fate

نکاتی که بچه ها گفتن درسته و باید رعایت کرد... اصلا یه درصد هم استاد شک کنه که این نامه واقعی نیست، شما زیر آب خودتو زدی... اساتید با این همه applicant ممکنه بیکار نباشند که دونه دونه نامه ها رو چک کنند و مطمئن بشند... >ممکنه< ( نه حتما) اگه شک کنند به راحتی از خیر شما بگذرند و برند سراغ یکی دیگه... وقتی کار به بورس اینها بکشه و تعداد کمی رو short list کرده باشند شاید توصیه نامه ها رو اونوقت چک کنند...

یه نکته دیگه هم هست... همه چیز باید به هم بخوره... مثلا معدل، مقاله، رزومه اینها باید یه جورایی با توصیه نامه بخونه... اگه اونها ضعیف باشه با یه توصیه نامه خیلی عالی ، یه کم ممکنه حساس بشند ولی اگه همه اونها خوب باشند و توصیه نامه هم خوب باشه طبیعی هستش...

هرچی توصیه نامه قرص و محکم تر باشه شما شانست رو بردی بالا ( و بالعکس)... مهر روی در پاکت خیلی خوبه...حتی اگه استاد صفحه رزومه انگلیسی اش رو آنلاین روی سایت دانشگاه داره بگو آدرس رو توی توصیه نامه بنویسه، ( یا اگه خودتون مینویسید و اون امضا میکنه) ... حتی شاید این جمله رو ته توصیه نامه بنویسید هم خوب باشه :

Please do not hesitate to contact me via email@*.ac.ir, in case further information is required.

بهرحال اساتید صدتا پیرهن از من و شما بیشتر پاره کردن و از همه جای دنیا متقاضی داشتن و خودشون ف بگی میرن فرحزاد و برمیگردن! Honesty is the best policy
    عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Gilemard
    من متوجه نمیشم! ??? اگه قرار باشه توصیه نامه ای رو که روی یه ورقه معمولی نوشته شده،یه استادی که اصطلاحا International هم نیست،فقط امضا کنه،چه دلیلی داره که انقدر دردسر بکشیم؟خوب امضاشم خودمون میزنیم.کی میفهمه؟ لطفا بهم بگین کجا رو اشتباه میکنم؟؟
    توصیه نامه اصولا نامه محرمانه بوده و بایستی فقط دارای سربرگ باشد. اصلا الزامی نداره که توی پاکت آرم دار قرار داده و مهر شود. توی یک پاکت معمولی قرار داده شود و امضا شده و روی امضا را نوار چسب بچسبانید (هر چند اگر پاکت آرم دار باشه که خیلی بهتره).
    بهترین راه برای توصیه نامه اینه که یک cover letter بگیرید چون اساتید زحمتکش مظلوم زورشان میاد 10 تا توصیه نامه بدهند بجاش حداقل 10 تا cover letter بگیرید (خودتان را بگذارید جای این قشر مظلوم و زحمت فرم ارزشیابی ها با خودتان). فقط یک چیزی اگر اون دانشگاه شک کنه همون cover letter رو اسکن می کنه و به استاده می فرسته تا تاییدش کنه. اگر استاده online هست و متعصب، اصلا جعل توصیه نامه و... نکنید که گندش در میاد

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)