صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 87 , از مجموع 87

موضوع: آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک می کنند؟

Member
    رشته و دانشگاه
    atomic physics

پیش فرض پاسخ : آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک می کنند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    بچه ها یکی استادم، پر نمیکنه توصیه نامه رو! چند تا دانشگاه شدن! همشم با یه حالت بی احترامی باهام برخورد میکنه! دارم عصبانی میشم از دستش!
    چی کار کنم؟ به چند تا از این تازه دکتری گرفته ها که زمان دکتری شون بهمون تدریس کردم ایمیل زدم یکی/دو تا شون موافقت کردن! بنظرتون اون آدم تمبلو/بیشعورو حذف کنم؟ جاش این تازه دکتری گرفته ها رو بزنم؟؟؟

((در واقع من از سه تا استاد (تمام و ددانشیار) تایید گرفتم که اومد پر کن! بهشون متن توصیه نامه هم دادم! تک تک باید اسماشون رو پاک کنم!!! هیچ کدوم! پر نمیکنن!) یکیشون تلفن/ایمیل/ هرچی دیگه، کلا جواب نمیده!
    اون یکی با بیاحترامی باهام برخورد میکنه و اون یکیم خبری نیست کلا ازش!
    خوب بگو پر نمیکردی از همون اول مثل آدم(نه جای استاد دانشگاه) بگو پر نمیکنم! تمام)
    عزیزم منم مشکل شما رو دارم. اما اگر بخواهید میتونید ایمیل من رو بدید من براتون توصیه نامه رو انجام میدم.
    من رفتم بخش ادمیژن یک دانشگاه نسبتا خوب و گفتم که استادام جواب نمیدن و به من گفتند اشکال نداره! هر کسی دیگه که از طریق کار یا دانشگاه با شما کار کرده و دوست یا خانواده شما نیست میتونه براتون بنویسه.
    ابر آمد و زار بر سر سبزه گریست
    بی باده گل رنگ نمی شاید زیست
    این سبزه که امروز تماشاگه ماست
    تا سبزۀ خاک ما تماشاگه کیست

Junior Member

یک سوال
    در دانشگاهی که مقطع دکترا داره در ایران، چرا استاد باید لطف کنه و به دانشجوش توصیه نامه بده برای دانشگاه های آمریکا و کانادا و ...؟

چه معیارهایی لازمه تا بشه از استاد بدون دردسر توصیه نامه گرفت؟
    پیش به سوی دکترای ۹۷ در هلند
    جهت راهنمایی دادن، به من پیام بدهید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ffereshtte نمایش پست ها
    یک سوال
    در دانشگاهی که مقطع دکترا داره در ایران، چرا استاد باید لطف کنه و به دانشجوش توصیه نامه بده برای دانشگاه های آمریکا و کانادا و ...؟

چه معیارهایی لازمه تا بشه از استاد بدون دردسر توصیه نامه گرفت؟
    توصیه نامه یک روال حرفه ای است. خود همون استاد هم برای تحصیل خارج از استاد خودش توصیه نامه گرفته بوده و مساله لطف نیست. منتهی استاد باید اینقدر شما را قبول داشته باشه تا بهتون توصیه نامه بده. تاپیک های مربوط به توصیه نامه را مطالعه کنید دستتون میاد.

Junior Member

راستش من هرکاری میکنم روم نمیشه چنین درخواستی ازاستادهام بکنم.
    چون دلم میخواد اول پذیرش بگیرم بعد همه بفهمن ( در دانشکده ما یک کم خارج رفتن رو بد میدونن) و میترسم اگر روزی نتونستم پذیرش بگیرم برای مقطع دکترا ی دانشگاهمون ریجکت بشم و از اونجا مونده و از اینجا رونده بشم.
    در مورد محل کار هم همینطور، دلم نمیخواد کسی بفهمه! نمیشه در ایمیل گفت اگر پذیرش بگیرم سه تا هم توصیه نامه دارم که میارم؟ دو تا از دانشگاه مثلا و یکی از محل کار ؟

و یک سوال
    وزن توصیه نامه در رزومه چقدره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    توصیه نامه یک روال حرفه ای است. خود همون استاد هم برای تحصیل خارج از استاد خودش توصیه نامه گرفته بوده و مساله لطف نیست. منتهی استاد باید اینقدر شما را قبول داشته باشه تا بهتون توصیه نامه بده. تاپیک های مربوط به توصیه نامه را مطالعه کنید دستتون میاد.
    پیش به سوی دکترای ۹۷ در هلند
    جهت راهنمایی دادن، به من پیام بدهید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ffereshtte نمایش پست ها
    راستش من هرکاری میکنم روم نمیشه چنین درخواستی ازاستادهام بکنم.
    چون دلم میخواد اول پذیرش بگیرم بعد همه بفهمن ( در دانشکده ما یک کم خارج رفتن رو بد میدونن) و میترسم اگر روزی نتونستم پذیرش بگیرم برای مقطع دکترا ی دانشگاهمون ریجکت بشم و از اونجا مونده و از اینجا رونده بشم.
    در مورد محل کار هم همینطور، دلم نمیخواد کسی بفهمه! نمیشه در ایمیل گفت اگر پذیرش بگیرم سه تا هم توصیه نامه دارم که میارم؟ دو تا از دانشگاه مثلا و یکی از محل کار ؟
    متاسفانه راهی نداره و باید روتون رو باز کنید. معمولابدون توصیه نامه اپلیکیشن شما بررسی نمیشه. این موضوع را مخفی نکنید شاید استادهای خودتون هم بتونند در گرفتن پذیرش کمکتون کنند مثلا دانشگاه یا استاد خاصی را که میشناسند پیشنهاد کنند و شما را به او توصیه کنند.

و یک سوال
    وزن توصیه نامه در رزومه چقدره ؟
    بسیار بالا. بخصوص برای رشته های غیرفنی. نداشتن توصیه نامه در ذهن اعضای کمیته پذیرش به این معنی خواهد بود که در اینهمه سالهای دوران تحصیل هرگز درخششی نداشته اید که کسی حاضر بشه شما رو توصیه کنه.

دوستان سلام.
    من دو تا توصیه نامه از استادام دارم که روی سربرگ دانشگاه نوشته شده و امضا شده. یعنی من فایل پی دی اف شون رو دارم.
    البته الان که میدونید الکترونیکی شده. اما یه دانشگاهی تو سوئد گفته توصیه نامه ها باید توسط اساتید به این ادرس ..... ایمیل شوند.

حالا سوال من اینه.
    1.میتونم خودم به اسم اون دوتا دو تا جی میل درست کنم و توصیه نامه هارو از اون ادرس بفرستم؟؟؟
    یا خطرناکه؟؟؟ چون به هر حال توصیه نامه رو خود اونا نوشتن.

2. الان دیگه دانشگاهها میگن اسم مراجع رو تو یه مرحله ای از اپلیکیشن وارد کنید. در این صورت هم میشه همون ایمیل های ساختگی رو بیارم؟؟

اخه چقدر منت بکشیم؟؟

دوستان لطفا نظر بدین
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheab نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    من دو تا توصیه نامه از استادام دارم که روی سربرگ دانشگاه نوشته شده و امضا شده. یعنی من فایل پی دی اف شون رو دارم.
    البته الان که میدونید الکترونیکی شده. اما یه دانشگاهی تو سوئد گفته توصیه نامه ها باید توسط اساتید به این ادرس ..... ایمیل شوند.

حالا سوال من اینه.
    1.میتونم خودم به اسم اون دوتا دو تا جی میل درست کنم و توصیه نامه هارو از اون ادرس بفرستم؟؟؟
    یا خطرناکه؟؟؟ چون به هر حال توصیه نامه رو خود اونا نوشتن.

2. الان دیگه دانشگاهها میگن اسم مراجع رو تو یه مرحله ای از اپلیکیشن وارد کنید. در این صورت هم میشه همون ایمیل های ساختگی رو بیارم؟؟

اخه چقدر منت بکشیم؟؟

دوستان لطفا نظر بدین
    ممنون
    این سوال قدیمی است ولی برای اطلاع دوستان این رو جواب بدم که الان بسیاری از دانشگاهها دیگر توصیه نامه ای که از آدرس جی میل و مانند آن آمده باشد قبول نمی کنند و الزام می کنند که توصیه نامه باید از آدرس دانشگاه فرستاده شده باشد . بعضا آدرس صفحه وب استاد را هم می خواهند که صحت ایمیل آدرس را چک کنند.

صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)