صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 87

موضوع: آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک می کنند؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اصلا از کجا معلوم که Rec رو خود استاد نوشته باشه؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rezavf
    بهترین راه برای توصیه نامه اینه که یک cover letter بگیرید
    cover letter یعنی چی؟

چک کردن که هیچ یه چیز جالب تعریف کنم تو دانشکده ما دانشجوئه از استاد rec می خواد استاده هم می گه خودت بنویس اون بدبختم می نویسه و می ده استاده امضاء می کنه. بعد چند وقت از دانشگاهه mail می زنن به استاده واسه چک کردن نگو استاده دفعه اول نخونده امضا کرده میبینه پسرخ واسه خودش کلی نوشابه وا کرده بوده اینم امضا کرده بر می گرده می گه نه نامه مال من نیست!!!!!!!!!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezavf
    بهترین راه برای توصیه نامه اینه که یک cover letter بگیرید
    cover letter یعنی چی؟
    : cover letter

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط aussie
    چک کردن که هیچ یه چیز جالب تعریف کنم تو دانشکده ما دانشجوئه از استاد rec می خواد استاده هم می گه خودت بنویس اون بدبختم می نویسه و می ده استاده امضاء می کنه. بعد چند وقت از دانشگاهه mail می زنن به استاده واسه چک کردن نگو استاده دفعه اول نخونده امضا کرده میبینه پسرخ واسه خودش کلی نوشابه وا کرده بوده اینم امضا کرده بر می گرده می گه نه نامه مال من نیست!!!!!!!!!!!!!!
    به نظرتون در این مشکل تقصیر استاد بوده یا دانشجو؟

Junior Member

منظور از cover letter همون توصیه نامه کلی می باشد که استادت تمام خصوصیات شما را به ریز شرح می ده بدون آنکه به دانشگاه خاصی نوشته شده باشد. بنابراین شما می توانید آنرا به همه جا بعنوان توصیه نامه ارائه دهید. بعضی از دانشگاهها فرمهای خاصی هم دارند که باید پر کنید که معمولا اساتید حوصله آنرا ندارند و طفره می روند. بهتره از اساتید خیلی فعال و نیز خیلی تنبل که فرمهای دانشگاه را پر نمی کنند حداقل cover letter بگیرید (اگر فکر می کنید توصیه نامشون ضروری است).

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Gilemard
    چه دلیلی داره که انقدر دردسر بکشیم؟خوب امضاشم خودمون میزنیم.کی میفهمه؟
    واووو!!!! اشاعه فرهنگ تقلب!
    قوانین فروم:
    ۵. از نوشتن مطالبی که تقلب را ترویج یا تشویق می‌کنند جدا بپرهیزید.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

One of my teachers who is famous internationally and gave me a LOR told me to do this:

1.to type the letter in the university's English letter head
    2.to put the letter in the university's English pocket
    to ask the recommenders to sign both the letter and the pocket's lid.3
    4.to ask the "Dabirkhane" to put the university's English stamp both on the letter and pocket's lid
    5.to put a banderole on the whole pocket's lid
    6.if the destination university has a sample form, the signature and stamp are required for it too

By the way,he mentioned his e-mail and TelFax number in the letter and told me to ask the other recommenders to do so.

نامه cover letter دارای فرمت عمومی نمیباشد و اگر دانشگاهی لازم بداند خودش فرم مخصوص خودش را در سایتش برای متقاضیان میگذارد.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Partopala
    نامه cover letter دارای فرمت عمومی نمیباشد و اگر دانشگاهی لازم بداند خودش فرم مخصوص خودش را در سایتش برای متقاضیان میگذارد.
    درسته-اما غیر از اون فرم گاهی اساتید یک نامه چدا رو ضمیمه میکنند چون میگند ما وقت نداریم غیر از مکان های ضربدر چیز دیگه ای بنویسیم و ترجیح میدند همون نامه ریکامندیشن رو به اون اضافه کنند.
    البته در فرم های آن لاین اون قسمت توضیحی رو با copy paste پر میکنند
    گاهی هم به دانشجو میگند پر کنه خودش و بعد اونا نگاهی میندازند

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

من این تاپیک رو تازه دیم ،
    ولی در یک روند کلی وقتی بحث بورس گرفتن می شه ، این که توصیه نامه رو کی نوشته ، توش چی نوشته و به کی نوشته مهم می شه ! ،و 100 % چک می شه ( از استاد پرسیده می شه ، )

بنابراین اگه رزومه خوبی دارین دست به این خودکشی نزنید. ولی وقتی بحث بورس نیست و Meng می رید ، و دستتون تو جیبتون می ره کلا این نامه یک بخش از کار برای تکملیل پرونده ی شماست!!!و اصلا کسی نگاه نمی کنه توش چی نوشته به فارسی نوشته یا ژاپنی یا مریخی ، فقط تو پروندتون باشه که ناقص نباشه .
    مگرنه مطمئن باشید ، افراد مختلف کار هایی کردن 10 برابر از این موضوع کوچک که شما مطرح کردین ( در حد جنایت ) ، ولی آخر سر.......

1 نمونه مثال می زنم : یک نفر از دانشگاه نام نبرم یک چند تا Rec نوشت از فلان استادا ........ بدتر اون یک Gmail ساخت به اسم استادش ، شروع کرد به مکاتبه با چند تا استاد اروپایی ، کانادایی و آمریکایی ولی........ خودتون حدس بزنین ........... الان پذیرش داره ولی توی جای واقعی که باید باشه (یعنی جایی که کسانی که عین خودش با شرایط علمی خودش هستن ) هست نه جایی که با تقلب می خواست بره

قصد اهانت به کسی رو نداشتم ، اگر کسی هم ناراحت می شه من معذزت می خوام ولی واقعیت اینه و من ، این اطمینان رو می دم که اگه قرار باشه کسی زرنگ بازی در بیاره اون ما نیستیم ، این سیستم پذیرش سال هاست که در غرب هست و من مطمئم که اونا فقط به متقلب به عنوان یک ابله جدید ، می خندد

موفق باشین
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)