صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 87

موضوع: آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک می کنند؟

پیش فرض پاسخ : اصلا از کجا معلوم که Rec رو خود استاد نوشته باشه؟؟؟

سلام
    البته نمي دونم جاش اينجا هست يا نه ، ولي استادهايي كه مي گن online پر مي كنن گاهي خيلي دير مي فرستن. يعني هي بايد بهشون يادآوري كنين كه حتما پر كنن.
    اون دانشگاه هايي كه فرم دارن هم تقريبا همشون مي خوان كه يه نامه اضافه attach كنين.
    خيلي از دانشگاه ها ،‌به خصوص دانشگاه هاي كانادا كه مطمئنم ، با استاد ها چك مي كنن . اسكن شده متن رو مي فرستن و مي خوان كه استاد تاييدش كنه. من باز يكي از استادهام كه recommendation مي خواستم و گفت كه خودم بنويسم بعدش كه امضا كرد گفن عينا متنشو براش email كنم كه اگه براي تاييد فرستادن حواسش باشه. چون باهاشون چك مي كنن.
    اينكه در نامه مهر دانشگاه رو داشته باشه يا نه اصلا مهم نيست . چون مثلا شريف مهر نمي كنه در نامه هارو و من فقط دادم استادام دو طرفشو امضا كردن. ولي شنيدم بعضي دانشگاه ها دبيرخونشون مهر مي كنه.

Junior Member

Feedback چیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Toronto

از دانشگاه هایی که من براشون اپلای کردم کالگری، UBC متن recom رو اسکن کرده بودن و از استاد تایید گرفتن

یه جور دیگه هم ممکنه لو برین: یکی رو میشناسم که recom الکی برای خودش درست کرده بود و فرستاده بود. استاد خارجی دوست استاد ایرانی درومد و به استاد ایرانیه میل زده بود و حین حال و احوال، حرف این دانشجو رو هم پیش کشیده بود. و این چنین بود که چوب خدا عمودی فرود آمد...

feedback یعنی همین چک کردن دانشگاه از استادی که صاحب توصیه نامه س

soloweb
    Guest

پیش فرض آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک میکنند؟! <Feedback>

دوستان سلام
    من می خواهم از یکی از دوستان روس (استاد) recommend بگیرم . آیا اونها جزییات رو با اون چک می کنند؟
    یکی دیگه از اساتید ایرانی که می خوام ازش rec. بگیرم آلمان درس خونده انگلیسی نمی دونه !
    به نظر شما این عملیه که خودم یه چیزایی بنویسم بعد فقط با اونها هماهنگ شم؟ در ضمن برای دانشگاهی که می نویسم rank 1 تو رشته من هستش (هنر)

پیش فرض پاسخ : آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک میکنند؟! <Feedback>

100 درصد ، یکی از همکلاسی هام از یکی از استادا ریکامند گرفته بود، بعد رفتیم پیش استادمون که بهش ریکامند داده بود ، گفت دانشگاهت ایمیل زده بود. مطمئن باش که چک میکنن.

ApplyAbroad Champion

چون توصیه‌نامه مدرکیه که به راحتی ممکنه درش تقلب بشه، بسیاری از دانشگاه‌ها توصیه‌نامه‌های خوب رو با استاد چک می‌کنند. این که شما توصیه‌‌نامه رو خودتون بنویسید و ببرید به استاد بدهید تا بخونه و ویرایش یا تایید بکنه،‌ مشکلی نداره، اما مطمئن بشید که استاد دقیقا در جریان نامه‌ای که پاش رو امضا کرده قرار داره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Amherst, MA

منم با بقیه موافقم. تازه یک چیز جالب دیگه بگم که یکی از دوستام توی cv خودش فقط نوشته بود که استاد راهنمای من خانم .... هست، بعد دانشگاه مقصد با یه استاد تو ایران (شیراز) که می شناختند تماس گرفته بود و از اون خواسته بود تا با استاد راهنمای این شخص تماس بگیره و صحت این cv رو تایید کنه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hma
    100 درصد ، یکی از همکلاسی هام از یکی از استادا ریکامند گرفته بود، بعد رفتیم پیش استادمون که بهش ریکامند داده بود ، گفت دانشگاهت ایمیل زده بود. مطمئن باش که چک میکنن.
    خب می خواستم بپرسم که اگه استاد جوابی به اون میل نده آیا مشکلی پیش میاد یا فقط در صورت میل زدن استاد و گفتن نه مشکل ساز خواهد شد؟
    با خیال تو بسر بردن اگر هست گناه <br />با خبر باش که من غرق گناهم هر شب

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط jlklk
    منم با بقیه موافقم. تازه یک چیز جالب دیگه بگم که یکی از دوستام توی cv خودش فقط نوشته بود که استاد راهنمای من خانم .... هست، بعد دانشگاه مقصد با یه استاد تو ایران (شیراز) که می شناختند تماس گرفته بود و از اون خواسته بود تا با استاد راهنمای این شخص تماس بگیره و صحت این cv رو تایید کنه.خب می خواستم بپرسم که اگه استاد جوابی به اون میل نده آیا مشکلی پیش میاد یا فقط در صورت میل زدن استاد و گفتن نه مشکل ساز خواهد شد؟
    اگه استاد جواب نده اصلا خوب نیست چون این نشون میده که در جریان Recom نیست.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    اگه استاد جواب نده اصلا خوب نیست چون این نشون میده که در جریان Recom نیست.
    بعضی از استادا خیلی Check Mail نمی کنن یا تو جواب دادن به mail هاشون خیلی بی تفاوتن مگه اینکه حیاتی باشه!
    به نظر من اگه استاده جواب بده که من اینا رو ننوشتم خیلی بده وگرنه که یعنی به نظرش مشکلی نداشته
    سبز تویی که سبز می خواهمت

Junior Member

دوستان می شه راهنمایی کنید
    استادم برام recom نوشته ولی آدرس Email رو Gmail داده نمی دونم چرا این کارو کرد بهشم گفتم چرا emaile دانشگاه رو ندادید ولی گفت اصلا مهم نیست، واقعا مشکلی پیش نمی آد؟؟
    اگه کسی تجربه ای داره ممنون می شم راهنمایی کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)