صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 87

موضوع: آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک می کنند؟

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک می کنند؟! <Feedback>

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT نمایش پست ها
    حتما لازمه استادی که ریکام میده توی دانشگاه خودمون باشه ؟ مثلا من با چند استاد از دانشگاه های دیگه مقاله کار کردم و میخام ازشون ریکام بگیرم . مشکلی ایجاد میکنه ؟ یک سوال دیگه ، لازمه اون استاد عضو هیئت علمی دانشگاه باشه ؟
    نه خیالتون راحت ...لازم نیست (در هر دو مورد) ... در مورد دوم, من دیدم افرادی رو که از دو یا سه نامه لازم, یکیش رو از دانشجوی دکترایی گرفتن که تو دانشگاهشون Lecturer بوده... نه بخاطر قحط الرجال! بخاطر اینکه دیدن این طرف هم میتونه بخوبی معرف شخصیت آکادمیکشون باشه...
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها
    من بعید میدونم واسه پذیرش فوق بدون فاند از دانشگاههایی که خیلی معروف نیستند، با اساتید چک کنن... اینها خودشون میدونن که 95 درصد بچه ها خودشون متن نامه رو مینویسند! اگه قرار باشه به هرکی شک کنن ندن که نمیشه...
    در هر شرایطی ممکنه چک کنند. به هیچ وجه کاری که باعث بشه از این ناحیه ضربه بخورید انجام ندید. هم اون دانشگاه رو از دست میدید، هم استادی رو که باهاش تماس گرفتن.
    در ضمن اولا درصد شما نادرسته. ثانیا بالفرض هم درست باشه، مسئله این نیست که متن نامه رو خود استاد بنویسه یا دانشجو. مسئله اینه دانشگاه راه تماس مطمئن با استاد داشته باشه (مثلا ایمیل آکادمیک) و استاد در صورت تماس، فرستادن نامه و در صورت لزوم متن نامه رو تایید کنه.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrang نمایش پست ها
    سلام
    اتفاقا در آمریکا اینها نمی دانند که بعضا بچه ها این کار میکنند. اگر بدانند دیگر پذیرش به این راحتی ها نمیدانند. این موارد از مصادیقAcademic Dishonesty است که حتی تا قانون اخراج از دانشگاه هم برای شما براحتی قابل اجرا است. اگر شک کنند و حوصله داشته باشند ممکن است چک کنند ولی گاها ترجیح میدهند که این موارد را ریجک کنند و خلاص.
    اين مطلب كاملا درست هست. هر چند اكثرا (نميشه درصد داد!) با استادا چك نميكنن و اعتماد ميكنن، ولي روش خوبي نيست. بماند كه اكثرا بعضي دانشجوها به خاطر بداخلاقي و خساست اساتيد در صدور recom به اين كار دست ميزنن. ضمنا دانشگاهها هم با مشاهده اين موارد به سمتي ميرن كه recom رو بصورت آنلاين در بيارن تا جلوي اين كار رو بگيرن. مثل UBC

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : آيا با Recommender ها تماس مي گيرند؟؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    این بحث قبلا هم در فروم شده بود.
    بله دانشگاه‌ها معمولا با اساتید از طریق ایمیل چک می‌کنند که آیا مطالبی که نوشته شده از طرف اونا بوده یا خیر. ایمیل اساتید قاعدتا باید روی دامنه (domain) دانشگاه باشه و با اونچه که اساتید روی وب‌سایت‌شون اعلام کرده‌اند یکی باشه. بنابراین حواس‌تون باشه که اگر از طرف استاد برای خودتون Recommendation می‌نویسید (بعضی از اساتید از شما ممکنه بخواهند که خودتون این کار رو بکنید)، حتما با استاد هماهنگ کنید که چی نوشته‌اید و حتما بدهید خود استاد امضا کنه.
    من با استادم که آمریکا درس خونده خیلی در ارتباطم ، گفت خیلی تماس تلفنی می گیرن و حتی یکی ازش پرسیده بود فلانی نوشته C بلده آیا واقعا بلده یا نه. و کلا میگه زیاد به من زنگ میزنن مخصوصا کسایی که آشنایی مختصری باهاش دارن.

یکی از دوستان بنده که 3 سال پیش از آمریکا پذیرش گرفت می گفت که خودش ریکامند لترهاشو نوشته! بنظرتون امکانپذیره؟ اگه اینجور باشه که خیلی خوب میشه! اما بعضی دانشگاهها نوشتن که باید مستقیما از ایمیل استاد فرستاده بشه! اونموقع چی؟ من برای گرفتن ریکامندلتر مشکل دارم بنظرتون چکار کنم؟

با سلام

دوستان من امروز برای ریکام رفتم پیش استادمون( توی این درس نمره عالی شدم و زمینه انتخابیم در ارشد هم خیلی به این زمینه نزدیکه)و اون هم اصرار داشت که سرش خیلی شلوغه و به هیچ وجه نمیتونه آنلاین بده. بعداز اون هم گفت که اگه بخوای 10 تا هم بهت میدم ولی اگه بخوان چک کنن من فقط وقت دارم یدونه رو جواب بدم. حالا به نظرتون من باید چکار کنم؟ آیا قضیه چک کردن در دانشگاه های آمریکا جدیه؟

ممنون

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط dragonfly نمایش پست ها
    با سلام

دوستان من امروز برای ریکام رفتم پیش استادمون( توی این درس نمره عالی شدم و زمینه انتخابیم در ارشد هم خیلی به این زمینه نزدیکه)و اون هم اصرار داشت که سرش خیلی شلوغه و به هیچ وجه نمیتونه آنلاین بده. بعداز اون هم گفت که اگه بخوای 10 تا هم بهت میدم ولی اگه بخوان چک کنن من فقط وقت دارم یدونه رو جواب بدم. حالا به نظرتون من باید چکار کنم؟ آیا قضیه چک کردن در دانشگاه های آمریکا جدیه؟

ممنون
    ببینید دوست عزیز جواب این سوال رو واقعاً نمیشه راحت داد.
    اما به طور کلی چیزی که من در بین دوستانم مشاهده کردم:
    دانشگاههای کانادا به مراتب بیشتر چک میکنن تا دانشگاههای آمریکا
    در آمریکا هم دانشگاههایی که رنکینگ بالایی دارند این مسئله براشون جدیتره.
    اما در مجموع در رنکهای متوسط آمریکا لا اقل، ریکامهایی که از دانشجوهای اینترنشنال دریافت میکنند تا حدی حالت فرمالیته داره.
    خواهر خود من سه سال پیش فول فاند از یه دانشگاه متوسط آمریکا پذیرش گرفت، تمام ریکام هاش رو هم یا خودش امضا کرد یا من!

ولی در کل اگر براتون امکانش هست که از استاد ریکام بگیرید، ریسک نکنید. بعضیها هم که میگن خودت پر کن، بهشون اقلاً اطلاع بدید که در جریان باشند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Boston University

ببخشید یک سوال که اعصابم را بدجوری خرد کرده.
    یکی از اساتید من (مکانیک شریف هستم) ایمیل جیمیل اش را به من داده و گفته که من با جیمیل کار می کنم. ریکام هایم را نیز سابمیت کرد. بعضی دوستان می گویند خیلی بد است استاد شریف با جیمیل ریکام سابمیت کرده باشد و به اصالت شک می کنند. به نظرتان چکار کنم؟ واقعاً نگرانم چون برای دانشگاه های top 20 دارم سرمایه گذاری می کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    n/a

سلام دوستان امروز با استادم دعوایی شدم من با این خیلی همکاری داشتم شک نداشتم امضا میکنه واسه همین چون بهش دسترسی نداشتم خودم زودتر نوشتم امضا کردم فرستادم دانشگاه بلونیا ایتالیا حالا میترسم بهش میل بدن

پیش فرض پاسخ : اصلا از کجا معلوم که Rec رو خود استاد نوشته باشه؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Gilemard نمایش پست ها
    من متوجه نمیشم! ??? اگه قرار باشه توصیه نامه ای رو که روی یه ورقه معمولی نوشته شده،یه استادی که اصطلاحا International هم نیست،فقط امضا کنه،چه دلیلی داره که انقدر دردسر بکشیم؟خوب امضاشم خودمون میزنیم.کی میفهمه؟ لطفا بهم بگین کجا رو اشتباه میکنم؟؟
    اصولا شما درست میگی و مشکلی پیش نمیاد ولی گاهی هم دانشگاه های درست حسابی با ریکامندر شما تماس برقرار میکنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)