صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 87

موضوع: آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک می کنند؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک می کنند؟! <Feedback>

چند سال پیش ها با یک استاد صمیمی بودم، یه نامه محرمانه نشون داد به من، که از طرف UBC کانادا اومده بود، بهش گفته بودند تو این recom رو دادی؟
    کپی و امضاش رو براش فرستاده بودند....

بعد دانشجو از سمت خودش فرستاده بود؟

بعد خندید بهم گفت، این دانشجو، فکر کرده با اینکار به جایی میرسه، منم جواب میدم که واسه من نیست، و نتنها از کانادا!!!! که از تمام دانشگاههای توی آمریکای شمالی ریجکت میشه!!!!

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi8921 نمایش پست ها
    چند سال پیش ها با یک استاد صمیمی بودم، یه نامه محرمانه نشون داد به من، که از طرف UBC کانادا اومده بود، بهش گفته بودند تو این recom رو دادی؟
    کپی و امضاش رو براش فرستاده بودند....

بعد دانشجو از سمت خودش فرستاده بود؟

بعد خندید بهم گفت، این دانشجو، فکر کرده با اینکار به جایی میرسه، منم جواب میدم که واسه من نیست، و نتنها از کانادا!!!! که از تمام دانشگاههای توی آمریکای شمالی ریجکت میشه!!!!
    در مورد جمله آخرتون، چنین چیزی امکان نداره.
    اما امکان چک کردن دانشگاهها با اساتید وجود داره.
    بهرحال بار کج به منزل نمیرسد.
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

Member eden آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD , EE

اونایی که آنلاینه هم بعدا چک میشه؟ یا این فیدبک برای ریکام کاغذیه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا دانشگاهها واقعا با اساتید چک می کنند؟

Junior Member i1Mahyar آواتار ها

با سلام٬

تنها چیزی که می تونم تو این زمینه بگم اینه که واقعا بستگی به شانس و دانشگاه مورد نظر داره٬ خیلی از دانشگاه حتما باس آنلاین باشه و با ایمیل رسمی استاد و دانشگاه باشه٬ بعضی از دانشگاه ها اما هنوز ریکام کاغذی رو قبول می کنن٬ البته برای بعضی از دانشگاه ها هم یه چیز فرمالیته هست.

در کل همه چیز در این مورد٬ به دانشگاه بستگی داره

دانشگاه من از شهر محل سکونتم خیلی دوره .به استاد راهنما و مشاورم گفتم که معرفی نامه بنویسند.گفتم ایمیل بزنید اصلا جواب ندادن.پاشدم رفتم دانشگاه بعد از طی 500 کیلومتر.رفتم نامه رو گرفتم دیدم یک متن غلط غلوط نوشتن .بعد استادم می گه من کلا جی میلم رو نوشتم تو بخش ایمیل.می گم ایمیل رسمی تون بهتر نبود.می گه اونو چک نمی کنم.متن رو خوندم چند تا اشتباه انگلیسی فاحش توش بود.من موندم این استادا که اصلا شناخته شده نیستن ایمیل رسمی ش رو هم چک نمی کنه انگلیسی هم بلد نیست چطور باید فیدبک بده.اینه که خودم نوشتم ریکامند لترها مو.فکر هم نکنم شک کنن چون اولا که سابمیتش آنلاینه دوما انگلیسی ش پرفکته.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط jayangelo نمایش پست ها
    دانشگاه من از شهر محل سکونتم خیلی دوره .به استاد راهنما و مشاورم گفتم که معرفی نامه بنویسند.گفتم ایمیل بزنید اصلا جواب ندادن.پاشدم رفتم دانشگاه بعد از طی 500 کیلومتر.رفتم نامه رو گرفتم دیدم یک متن غلط غلوط نوشتن .بعد استادم می گه من کلا جی میلم رو نوشتم تو بخش ایمیل.می گم ایمیل رسمی تون بهتر نبود.می گه اونو چک نمی کنم.متن رو خوندم چند تا اشتباه انگلیسی فاحش توش بود.من موندم این استادا که اصلا شناخته شده نیستن ایمیل رسمی ش رو هم چک نمی کنه انگلیسی هم بلد نیست چطور باید فیدبک بده.اینه که خودم نوشتم ریکامند لترها مو.فکر هم نکنم شک کنن چون اولا که سابمیتش آنلاینه دوما انگلیسی ش پرفکته.
    سلام

LoR رو از سرویس های ایمیل رایگان نمی پذیرند...
    وقتی می تونید این کار رو بکنید که به ایمیل آکادمیک استاد دسترسی داشته باشید...
    hard copy هم حتما باید روی سربرگ دانشگاه، با امضای استاد و در پاکت دانشگاه پلمب بشه...

براتون ارزوی موفقیت دارم

Junior Member

غسلام
    من بخش دیگه سوال مرتبط این رو عنوان کردم اما چون سوال الانم به این بخش مربوط میشه، اینجا پست میکنم
    من میدونم که نباید خودمون LoR را امضا کنیم. من 2 سال پیش از استادام ریکام خواستم برای اپلای کردن برای دانشگاه های مختلف، همه شون لطف کردن 2 تا 3 ریکام بهم دادن. من اون موقع 1 دونه از هر کدوم رو برای جایی که میخواستم فرستادم و الان یه تعدادی دارم که میخوام بفرستم. اون موقع چون من بهشون گفتم دارم برای مستر اپلای میکنم، توی متن ریکام به مستر اشاره کردن.
    با این حال اینم بگم که خودشون بهم اجازه دادن که هر جا لازم داشتم،به جاشون امضا کنم و بفرستم.
    حالا تو این موقعیت اگه الان توی متنشون فقط مستر رو به graduate تغییر بدم و امضا کنم و بفرستم. و بعد دانشگاه با استاد چک کنن، متن رو کامل با استاد چک میکنن ؟ چون من تغییری جز این یه کلمه نمیخوام بدم. و حالا کلا اگه تغییری ندم و همینارو هم بفرستم،استاد یادش نباشه که 2 سال پیش به من ریکام داده تکلیف چیه ؟
    در ضمن بگم دانشگاهی که من دارم اپلای میکنم دوره ی دکتری رو تازه ایجاد کرده و رنک خیلی تاپی نداره. و اینم بگم که من از لیسانس به دکتری دارم اپلای میکنم. یعنی ریکام من رو اساتید دوره ی لیسانس برام نوشتن. و مثل ارشد یک استاد خاص نداشتم که باهاش پروژه ی خاصی داشته باشم که ازش ریکام گرفته باشم.
    اینم بگم که استادای عزیز من ایمیل هاشون مال دانشگاه هست ولی چک نمیکنن که من بخوام بهشون اطلاع بدم که دارم برای این دانشگاه اپلای میکنم که در جریان باشن.

میدونم خیلی موضوع تو در تو هست ولی ممنون میشم با شرحی که دادم نظر صادقانه تون رو بهم بگین.
    ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط der نمایش پست ها
    غسلام
    من بخش دیگه سوال مرتبط این رو عنوان کردم اما چون سوال الانم به این بخش مربوط میشه، اینجا پست میکنم
    من میدونم که نباید خودمون LoR را امضا کنیم. من 2 سال پیش از استادام ریکام خواستم برای اپلای کردن برای دانشگاه های مختلف، همه شون لطف کردن 2 تا 3 ریکام بهم دادن. من اون موقع 1 دونه از هر کدوم رو برای جایی که میخواستم فرستادم و الان یه تعدادی دارم که میخوام بفرستم. اون موقع چون من بهشون گفتم دارم برای مستر اپلای میکنم، توی متن ریکام به مستر اشاره کردن.
    با این حال اینم بگم که خودشون بهم اجازه دادن که هر جا لازم داشتم،به جاشون امضا کنم و بفرستم.
    حالا تو این موقعیت اگه الان توی متنشون فقط مستر رو به graduate تغییر بدم و امضا کنم و بفرستم. و بعد دانشگاه با استاد چک کنن، متن رو کامل با استاد چک میکنن ؟ چون من تغییری جز این یه کلمه نمیخوام بدم. و حالا کلا اگه تغییری ندم و همینارو هم بفرستم،استاد یادش نباشه که 2 سال پیش به من ریکام داده تکلیف چیه ؟
    در ضمن بگم دانشگاهی که من دارم اپلای میکنم دوره ی دکتری رو تازه ایجاد کرده و رنک خیلی تاپی نداره. و اینم بگم که من از لیسانس به دکتری دارم اپلای میکنم. یعنی ریکام من رو اساتید دوره ی لیسانس برام نوشتن. و مثل ارشد یک استاد خاص نداشتم که باهاش پروژه ی خاصی داشته باشم که ازش ریکام گرفته باشم.
    اینم بگم که استادای عزیز من ایمیل هاشون مال دانشگاه هست ولی چک نمیکنن که من بخوام بهشون اطلاع بدم که دارم برای این دانشگاه اپلای میکنم که در جریان باشن.

میدونم خیلی موضوع تو در تو هست ولی ممنون میشم با شرحی که دادم نظر صادقانه تون رو بهم بگین.
    از لحاظ عرف آکادمیک درست نیست شما از طرف استاد امضا کنید ولی واقعاً شرایط ما در ایران با خیلی از کشورهای دنیا فرق داره و مشکلاتی که ما برای اپلای و ویزا و ... داریم خیلی ها ندارن، به نظرم مشکلی نیست و احتمال اینکه یه دانشگاه رنک متوسط به پایین بخواد متن ریکام رو با استاد چک کنه خیلی خیلی پایینه و استادهای شما هم که میگین ایمیل شون رو چک نمی کنن! پس جای نگرانی نیست، موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

دوستان من یک سوال دارم. اونم این هستش که با توجه به اینکه دانشگاه ذکر نکرده که حتما ادرس ایمیلی که توی اپلیکیشن فرم برای توصیه نامه ما مینویسیم باید حتما اکادمیک باشه و پسوند اسم دانشگاه باشه یا مثلا سرویس ایمیل رایگان نباشه میشه آیا خودمون میل درست کنیم و اون آدرسو بزنیم به جای ادرس استاد. هم سریع تر میشه و هم کنترل بیشتری داریم؟ خطا ها و ریسک این قضیه چقدر است؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)