صفحه 5 از 330 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

سخنان مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح:
    وی تاکید کرد: پس از تصویب این قانون، سازمان نیروهای مسلح تصمیم‌ می‌ گیرد که آیا این مصوبه قابلیت اجرا دارد یا نه. در عین حال نظر مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده کل قوا در اجرای این قوانین اولویت دارد.

سرتیپ کمالی در پاسخ به سوالی درباره اجرای طرح جدید گفت: اگر این طرح به تایید شورای نگهبان برسد و هیچ مشکلی نداشته باشد، به تدوین و تصویب آیین نامه نیاز دارد که برای این کار حداقل یک سال وقت نیاز است.

وی درباره یکی از بندهای مصوبه‌ مجلس درباره معافیت برادر سوم در صورت انجام دوره سربازی دو برادر دیگر، با بیان اینکه این بند از مصوبه در تعارض با قانون فعلی است افزود: حتی چنانچه این قانون تصویب شود، مدت اجرای مصوبات قبلی پایان سال 89 است و تا پایان این مدت، قانون قبلی اجرا خواهد شد. :'( :'( :'(

منبع:http://www.nezamvazifeh.com/

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

دوستان سلام

یه معافیتی تو دفترچه به چشمم خورده که نمیدونم شامل حال من بشه یا نه؟

نوع معافیت : کفالت جد در صورتی که جد فاقل فرزند ذکور و اناث باشد.

پدربزرگ مادری من پسر ندارن و همسرشون فوت کردن. فقط 2 تادختر دارن که هردو ازدواج کردن( مادر و خاله من).

من هم تنها نوه ذکور بالای 18 سال هستم. این معافیت شامل حال من میشه؟

به مدارکی که میخواد توجه کنید:

1- تصویر صفحات شناسنامه مشمول

2- تصویر شناسنامه جد مشمول

3- تصویر شناسنامه های خواهران و برادران مشمول

4-اصل گواهی فوت فرزندان جد درصورتی که فوت کرده باشند

5-تصویر شناسنامه های نوه های ذکور و اناث جد مشمول

6- تصویر شناسنامه های فرزندان جد

7-....

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun
    دوستان سلام

یه معافیتی تو دفترچه به چشمم خورده که نمیدونم شامل حال من بشه یا نه؟

نوع معافیت : کفالت جد در صورتی که جد فاقل فرزند ذکور و اناث باشد.
    سپهر جان، مادربزرگ شما فرزند مونث دارن، مادر و خاله ی شما و ازدواج کردنشون هم نمی تونه دلیل خوبی باشه...
    متاسفانه بعید می دونم این قانون شامل حال تو بشه...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

عظیم جان ممنونم از جوابت

اما اگر اینطوره پس چرا فوتوکپی شناسنامه های فرزندان جد رو میخوان؟؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun
    عظیم جان ممنونم از جوابت

اما اگر اینطوره پس چرا فوتوکپی شناسنامه های فرزندان جد رو میخوان؟؟
    در صورت فوت فرزندان شناسنامه ی اونها رو می خوان...
    در کل یه سوال از نظام وظیفه مثل همیشه کن...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

پیش فرض معافیت کفالت

سلام یکی منو راهنمایی کنه من الان در حین تحصیل هستم کارشناسی پیوسته میخونم من نمیدونستم کوتاهی کردم می تونستم در حقیقت پارسال معافیت کفالت بگیرم ولی داداش من الان دیگه 18 سالش شده آیا من دیگه نمیتونم معاف بشم این خیلی بی انصافیه که دوست من که اوونم الان داداشش 18 سالشه معافیتش رو گرفته باشه ولی من نه خوب اوون چه فرقی با من داره ؟؟؟ لطفا یکی من و راهنمایی کنه منم میتونم معاف شم

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط biseda1987 نمایش پست ها
    سلام یکی منو راهنمایی کنه من الان در حین تحصیل هستم کارشناسی پیوسته میخونم من نمیدونستم کوتاهی کردم می تونستم در حقیقت پارسال معافیت کفالت بگیرم ولی داداش من الان دیگه 18 سالش شده آیا من دیگه نمیتونم معاف بشم این خیلی بی انصافیه که دوست من که اوونم الان داداشش 18 سالشه معافیتش رو گرفته باشه ولی من نه خوب اوون چه فرقی با من داره ؟؟؟ لطفا یکی من و راهنمایی کنه منم میتونم معاف شم
    بله دیگه برادر شما 18 سالش تموم شده و نمی تونید کفالت ایشون رو به عهده بگیرید... فقط 18 سال تمام، نه فقط وارد 18 سال شدن... اگر 18 سالش تمام نشده سریعتر اقدام کنید...
    البته من فرض رو بر این گذاشتم که شما پدرتون در قید حیات نیستن یا از کارافتاده ان... وگرنه کاملا" به شرایط شما بستگی داره، شرایط رو ذکر کنید...

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd نمایش پست ها
    بله دیگه برادر شما 18 سالش تموم شده و نمی تونید کفالت ایشون رو به عهده بگیرید... فقط 18 سال تمام، نه فقط وارد 18 سال شدن... اگر 18 سالش تمام نشده سریعتر اقدام کنید...
    البته من فرض رو بر این گذاشتم که شما پدرتون در قید حیات نیستن یا از کارافتاده ان... وگرنه کاملا" به شرایط شما بستگی داره، شرایط رو ذکر کنید...
    من میتوانستم کفالت مادرم رو بگیرم پدر مادرم از هم جدا شدن حدوودا ً 17 سال پیش
    خوب این چه قانون مسخره ای هست من فقط 5 ماه دیر فهمیدم کلی غصه خوردم هنوزم اعصابم خوورده به نظر شما حالا یه بار همینطوری دفترچه رو پست نکنم برا کفالت ببینیم چی میشه آیا فایده داره ؟
    الان دوست من با من چه فرقی داره که اوون معاف شده من نشدم خوب اوونم داداشش 18 سالشه
    من پدرم هم عمل قلب باز کرده از این طریق هم میتونستم معاف شم ولی بازم دیر فهمیدم داداشم 18 سالش تمام شده .
    من تا حالا از کسی نپرسیدم پس شما مطمئنید که من دیگه معاف نیستم ؟ یعنی من دیگه هیچ اقدامی نکنم و منتظر شم درسم تمووم شه و جدی جدی برم سربازی ؟ ((

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

Question

خوب این چه قانون مسخره ای هست من فقط 5 ماه دیر فهمیدم کلی غصه خوردم هنوزم اعصابم خوورده به نظر شما حالا یه بار همینطوری دفترچه رو پست نکنم برا کفالت ببینیم چی میشه آیا فایده داره ؟
    الان دوست من با من چه فرقی داره که اوون معاف شده من نشدم خوب اوونم داداشش 18 سالشه
    من پدرم هم عمل قلب باز کرده از این طریق هم میتونستم معاف شم ولی بازم دیر فهمیدم داداشم 18 سالش تمام شده .
    من تا حالا از کسی نپرسیدم پس شما مطمئنید که من دیگه معاف نیستم ؟ یعنی من دیگه هیچ اقدامی نکنم و منتظر شم درسم تمووم شه و جدی جدی برم سربازی ؟ ((
    نمی دونم! من در مورد کفالت طلاق اطلاعات ندارم، شاید چون پدرتون عمل قلب داشتن، و مادرتون هم (فکر کنم اگر شاغل نباشن، استخدام نباشن) جدا شده باشن، بتونین کاری کنید، مورد شما کمی خاص هست، برید نظام وظیفه و سوال کنید.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

بیصدای عزیز من اطلاعات دفترچه معافیت رو برای شما مینویسم:

شرایط معافیت کفالت : مادر فاقد همسر :

1- پدر مشمول در قید حیات نباشد
    2- مادر مشمول طلاق قطعی گرفته باشد
    3- مادر مشمول ازدواج مجدد نداشته باشد
    4- مشمول برادر تنی بیش از 18 سال نداشته باشد و اگر دارد با تایید شورای پزشکی وظیفه عمومی توانایی کافی را برای مراقبت از مادر نداشته باشد
    5- مشمول فاقد غیبت باشد

مشمولان در حین استفاده از معافیت تحصیلی میتوانند تقاضای معافیت نمایند.

به ادعای کفالت مشمولانی رسیدگی میشوند که غیبت نداشته باشند مگر اینکه در موقع احضار در طول مدت غیبت و حین رسیدگی بنا به تشخیص سازمان وظیفه عمومی حائز مشروط معافیت کفالت بوده باشند که در این صورت این قبیل مشمولان از معافیت کفالت استفاده خواهند کرد.

اگر شما معافیت تحصیلی دارید میتونید از معافیت کفالت استفاده کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)