صفحه 321 از 330 نخستنخست ... 221271311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,201 تا 3,210 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

سلام دوستان
    شرایطم رو مینویسم براتون لطفا بگید که میتونم معافیت کفالت بگیرم یا نه

پدرم دیسک کمر عمل کردن ، تعویض مفصل ران داشتن و ساابقه بستری بخاطر مشکلات روانی داشتن و اینکه چند سالی هست از کارافتادگی گرفتن (خودم دانشجو و تک پسرم ، پدرم 48 ساله هستن)

خیلی ضروریه ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

سلام دوستان
    من معافیت کفالت موقت دارم و الان میخوام برای پاسپورت و خروج از کشور اقدام کنم
    با نظام وظیفه تماس گرفتم گفتن در طی مدت معافیت نزدیک به 30 ماه میتونی با قید وثیقه ( فقط پول نقد ) خارج بشم اما حداکثر سی روز
    حالا چند تا سوال برام پیش اومده
    راهی برای خروج بیش از یک ماه وجود داره ؟ یا اصلا همچین قانونی هست ؟ به جز تحصیلی ؟
    امکان گذاشتن سند و ضمانت نامه برداشته شده یا فقط در این حالت نمیشه ؟
    (فکر کردم بهترین تاپیک برای مطرح کردن همین تاپیک باشه )
    ممنون از راهنمایی ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cocu نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    بنده چندماهی هست که درگیر معافیت کقالت پدرم هستم و بالاخره به پایان رسید و کارتم اومد.
    یه سری مراحل و توضیحات مینویسم شاید به درد یکی بخوره و بتونه براش مفید باشه و اگرم سوال داشتید در خدمتم چون دیگه تو این راه خبره شدم!!
    پدر بنده امسال سکته قلبی داشتن و بر اثر این سکته قلبی نارسایی قلبی پیدا کردن آنژیو شدن که 3تا استند تو قلبش کذاشتن.
    بنده اقدام کردم برای کفالت پدر بر اثر بیماری قلبی.
    به دانشگاه مراجعه کردم گواهی اشتغال به تحصیل گرفتم که اگر تایید نکردن برام اعزام نزنن.
    تو اینترنت خیلی سرچ کردم و فهمیدم میتونم قطعی معافیت رو بگیرم مگر اینکه مشکل جدیدی سر راهم پیش میومد.
    مراحل اقدام :
    مراجعه به پلیس+10 همراه با مدارک کامل شناسنامه و کارت ملی و کپی از آن ها و به همراه گواهی اشتغال اگر دانشجو هستید و به همراه 2 عکس از خود و پدر.(1 روز)
    بعد پلیس +10 بهتون یه تاریخی میگه که برید نظام وظیفه شهرتون.(حدودا 7 روز)
    بعد از مراجعه اگر پروندتون رسیده باشه مسئول کفالت یه فرم میده بابت بیماری پدر بنویسید و یه فیش 10000 تومانی بابت تشکیل کمیسیون پزشکی.وقتی واریز کردید و تحویل دادید (که همون روز سریع واریز کنیدو تحویلی بدید) بهتون وقت کمیسیون اول پزشکی را میدن که بدونن مشکل پدرتون برای چی هستش.(1 روز)
    با شما تماس میگیرن برای کمیسیون اول و با تمام مدارک پزشکی همراه با پدر محترم برید اونجا.(اگر پدر حساسیت و بی حوصلگی در مکان های شلوغ دارن همراه خودتون خوراکی و تغذیه ببرید چون چند ساعتی درگیر هستید اون روز)(تا تعیین وقت و حضور حدودا 5 روز)
    بعد که داخل کمیسیون که فقط هم پدرتون رو راه میدن بیماری رو پرسیدن نامه میزنن برای آزمایش به مراکز تخصصی خودشون.(اگر خوش شانس باشید نامه رو میدن به خودتون ببرید به بیمارستان اگرم نه خودشون بفرستن کلی طول میکشه) (حدودا 5 روز)
    با مراجعه به بیمارستان و دادن نامه به رییس بیمارستان به شما وقتی میدن بابت حضور متخصص قلب اون مرکز.
    بعد مراجعه به دکتر متخصص پس از آزمایش اکو و نوار قلب جواب را در نامه نوشته و پاکت را بسته و تحویل نظام وظیفه میدن.(حدودا 7 روز بسته به شانستون که دکتر وقت داشته باشه)
    دوباره بعد از رسیدن نامه نظام وظیفه یه قرار کمیسیون میذارن و با شما تماس میگیرن و بعد از مراجعه پدرتون در اون جلسه اگر نظر دکترها تایید شده باشه که شما را معاف میکنند اگر خیر مثل بنده بدشانس باشید دوباره میفرستن به مرکز دیگه و آزمایش دوباره و....(حدودا 5 روز)
    بعد از تایید پزشکی به شما نامه ای میدن که برید ثبت احوال و استعلام بگیرن از پدر و مادرتون و اینکه برگه ای بابت استشهاد فامیلی که ثابت بشه شما تک فرزند پسر خانواده هستید.(5 روز)
    بعد از تایید پزشکی به شما وقت کمیسیون بدوی رو میدن این کمیسیون از افراد رسمی کشور مثل نمایند ولی فقیه شهر و نماینده شهر و... البته نماینده هاشون تشکیل میشه و جنبه اداری داره.(تو این کمیسیون نگرانی نداره و قبول میشید)(5 روز)
    و بعد از کمیسیون بدوی تایید بشید به شما فیش واریزی میدن بابت صدور کارت.
    حدودا از شروع زمان اقدام تا رسیدن کارت 2 ماه و 8 روز شد.
    کارت هم بعد از واریز فیش 27 روزه رسید.

نکته:
    منتظر نباشید خود موضوع پیگیری بشه و همش سر بزنید و پیگیر باشید چون با پیگیری کردن شما کارتون جلو میره وگرنه هیج.
    تا میتونید عکس از پدر و خودتون در روز های کمیسیون ببرید که وقتتون هدر نره.تمامی مدارک هم همیشه همراهتون باشه.
    نیازی نیست پدر خودشو به بی حالی بزنه.تمام نظر این دکتر های نظام وظیقه نسبت به آزمایش و متخصص قلب هست و از اونجا تاییدیه رو میدن.

هزینه های کفالت:
    20 دفترچه
    10 کمیسیون پزشکی
    150 ویزیت متخصص قلب و اکو
    20 ثبت احوال
    صدور کارت {دیپلم 75 فوق دیپلم 150 لیسانس 250 و فوق لیسانس 500 تومن}

اگر زیادی شد ببخشید و سوالی داشتید در خدمتم

ولی هیچ چیز سلامتی پدر و مادر نمیشه من حاضر بودم 5 سال سربازی برم ولی پدرم مشکل قلبی نداشته باشه.
    برای سلامتی همه پدر مادرها دعا کنیم
    سلام دوست عزیز. یه راهنمایی میخواستم از خدمتتون. پدر من هم تقریبا شرایط پدر شما رو داره منتها پدرم عمل باز هم انجام دادن. می خواستم بدونم اگه اقدام کنم پس امیدی هست که معاف بشم؟ راستی اکوی پدر شما چقدر بوده؟ اکوی پدرم 30 الی 35 نوشتن. مرسی

کسی میتونه بگه دار الترجمه کفالت رو چی ترجمه میکنه معمولاً؟
    برای من bailment ترجمه کرده در صورتی که این کلمه به شرایط خیلی موقت اطلاق میشه. میترسم منظور معافیت رو متوجه نشن.

Junior Member

سلام به همه دوستان
    اگه کسی پدرش بالای هفتاد داشته باشه برای کفالت نیازی به حضورش توی کمیسیون هست؟؟؟

Junior Member

سلام. یه سوال دارم
    من یه برادر 15 ساله دارم. میخواستم بدونم اینکه سن برادرم نزدیک 18 ساله برای معافیت کفالت پدر بیمار مشکلی ایجاد نمیکنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jdashali نمایش پست ها
    سلام. یه سوال دارم
    من یه برادر 15 ساله دارم. میخواستم بدونم اینکه سن برادرم نزدیک 18 ساله برای معافیت کفالت پدر بیمار مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    فک کنم نزدیک بشه اشکالی نداشته باشه ولی وارد سن 18 نباید بشه

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده معافیت کفالت موقتم 3 ماه دیگه تمام میشه خواستم بدونم کسی از دوستان تجربه ای در تبدیل معافیت موقت کفالت به دائم و پروسه آن دارد . با تشکر اگر راهنمایی فرمایید

Junior Member Keiv4n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering - NTHU

سلام. بنده پدرم عمل قلب باز و پيوند عروق كرونر انجام دادن و من تك پسر خونواده هستم. آيا من ميتونم براى معافيت اقدام كنم؟
    البته اين هم بگم بعد از عمل اكوى پدرم خداروشكر خوبه و نارسايى نداره، نميدونم اين سبب رد معافيتم ميشه يا نه.
    همينطور من دانشجو هستم و اگر درخواستم رد بشه ميتونم دو سال ديگه دوباره اقدام كنم؟
    ممنون.

Junior Member

سلام من تک پسرم و پدرم تازگی سکته کرده و یه رگش گرفته بوده که آنژیو شده و فنر گذاشته.
    آیا شانسی برای معافیت دارم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)