صفحه 330 از 330 نخستنخست ... 230280320321322323324325326327328329330
نمایش نتایج: از شماره 3,291 تا 3,299 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

سلام من برای معافیت کفالت اقدام کردم. بعد از حدود 1 سال و نیم کمیسیون تشکیل دادن و برو و بیا بالاخره شورای عالی بهم رای مثبت داده اما الان میگن باید یه شورای بدوی هم شرکت کنم. کسی میدونه باید دقیقا چی رو تو این شورا بررسی میکنن؟ و اینکه من باید اونجا چیکار کنم و چی بگم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA SUT

تاریخ طلاق
    ۱۳۹۶
    تاریخ اقدام برای معافیت
    دی ماه ۱۳۹۸
    تاریخ کمیسیون
    اردیبهشت ۱۳۹۹
    تاریخ صدور کارت هم
    اردیبهشت ۱۳۹۹

من از شهرستان اقدام کردم و هم مدت زمان قابل توجهی از طلاق گذشته بود.
    توی کمیسیون سوال خاصی نپرسیدن.
    کلا شاید ۵ دقیقه شد و یه گپ کوتاه زدیم و تمام شد.
    سوال‌هایی هم که پرسید در مورد زمان طلاق، کار من و اینکه چرا پیش خانواده نیستم ازم سوال پرسید.
    تحقیق محلی هم نداشت. اینکه کلا نیست یا بخاطر مدت زمانی که گذشته بود هم نمی‌دونم.
    ویرایش توسط iwta : May 18th, 2020 در ساعت 09:25 AM

Junior Member

سلام
    من هم درخواست کفالت داده بودم و مثل شما شورای عالی اوکی داد بعد گفت بیا شورای بدوی. در واقع شورای بدوی بهت میگه که شما معاف شدی و کار خاصی باهات نداره. فقط میخوان ازت پول را بگیرن.

Junior Member

پیش فرض سوال: اعتراض به رأی شورای معافیت کفالت مادر

خرداد ۹۹: درخواست معافیت کفالت مادر مطلقه (تاریخ طلاق: بهمن ۹۸)
    مرداد ۹۹: تحقیقات محلی توسط ۲ نفر دم در خونه
    شهریور ۹۹: رد درخواست معافیت کفالت توسط شورا (به گفته خودشون طلاق صوری بوده و گزارش تحقیقات محلی نشون میده پدر بنده همچنان با من و مادرم زندگی میکنه)

پلیس+۱۰ گفت که میشه به رأی شورا اعتراض داد

سوال من اینه کسی تجربه مشابه داشته و چه مدارکی لازمه آماده کنم قبل از اینکه درخواست اعتراض بزنم؟

آیا اجاره نامه پدرم که ۲ سال هست خونه دیگه‌ای زندگی میکنه کاربرد داره؟ آیا گرفتن استشهاد محلی از همسایه‌ها که امضا کنن پدر بنده رو ۲ ساله اینجا ندیدن قابل قبول هست؟ آیا رفتن به حل اختلاف یا مسجد منطقه و گرفتن نامه یا گواهی از اونا میتونه کارساز باشه؟

----------
    توضیحات تکمیلی: پدر من از ۲ سال گذشته جای دیگری زندگی میکنه. وسط مرداد ۲ نفر از نظام وظیفه اومده بودن دم در خونه و از مادرم سوالاتی کردن و به دروغ گفتن از همسایه‌ها سوال کردیم گفتن شوهر سابقتون هنوز اینجا رفت و آمد داره. مادر من هم بهشون توضیح داد که اینطور نیست ولی گویا گزارش رو به دروغ نوشتن.

ایرادات دیگه‌ای که شورا گرفت (شاید به درد بقیه که میخوان درخواست بدن بخوره):
    - چرا مهریه بخشیده شده موقع طلاق؟ (چون مهریه جور دیگه‌ای تسویه شده ولی توی طلاق نامه نیومده)
    - چرا قبل از طلاق مشاوره نرفتین‌؟ چرا حل اختلاف نرفتین؟ (چون طلاق توافقی بوده و دادگاه تشخیص داد مشاوره لازم نیست)

متأسفانه بدون هیچ سند و مدرکی و بدون توجه به قانونی که خودشون وضع کردن درخواست من رو بر اساس گواهی دروغ رد کردن.

پیش فرض پاسخ : سوال: اعتراض به رأی شورای معافیت کفالت مادر

نقل قول نوشته اصلی توسط SaeidM نمایش پست ها
    خرداد ۹۹: درخواست معافیت کفالت مادر مطلقه (تاریخ طلاق: بهمن ۹۸)
    مرداد ۹۹: تحقیقات محلی توسط ۲ نفر دم در خونه
    شهریور ۹۹: رد درخواست معافیت کفالت توسط شورا (به گفته خودشون طلاق صوری بوده و گزارش تحقیقات محلی نشون میده پدر بنده همچنان با من و مادرم زندگی میکنه)

پلیس+۱۰ گفت که میشه به رأی شورا اعتراض داد

سوال من اینه کسی تجربه مشابه داشته و چه مدارکی لازمه آماده کنم قبل از اینکه درخواست اعتراض بزنم؟

آیا اجاره نامه پدرم که ۲ سال هست خونه دیگه‌ای زندگی میکنه کاربرد داره؟ آیا گرفتن استشهاد محلی از همسایه‌ها که امضا کنن پدر بنده رو ۲ ساله اینجا ندیدن قابل قبول هست؟ آیا رفتن به حل اختلاف یا مسجد منطقه و گرفتن نامه یا گواهی از اونا میتونه کارساز باشه؟

----------
    توضیحات تکمیلی: پدر من از ۲ سال گذشته جای دیگری زندگی میکنه. وسط مرداد ۲ نفر از نظام وظیفه اومده بودن دم در خونه و از مادرم سوالاتی کردن و به دروغ گفتن از همسایه‌ها سوال کردیم گفتن شوهر سابقتون هنوز اینجا رفت و آمد داره. مادر من هم بهشون توضیح داد که اینطور نیست ولی گویا گزارش رو به دروغ نوشتن.

ایرادات دیگه‌ای که شورا گرفت (شاید به درد بقیه که میخوان درخواست بدن بخوره):
    - چرا مهریه بخشیده شده موقع طلاق؟ (چون مهریه جور دیگه‌ای تسویه شده ولی توی طلاق نامه نیومده)
    - چرا قبل از طلاق مشاوره نرفتین‌؟ چرا حل اختلاف نرفتین؟ (چون طلاق توافقی بوده و دادگاه تشخیص داد مشاوره لازم نیست)

متأسفانه بدون هیچ سند و مدرکی و بدون توجه به قانونی که خودشون وضع کردن درخواست من رو بر اساس گواهی دروغ رد کردن.
    سلام
    تونستی اعتراض بزنی
    من مورد مشابه شما را دارم. بدون هیچ دلیلی رد کردن و با همین ایرادات شما
    و الان رفتم دنبال کار اعزام
    اگر نتیجه ای گرفتی اینجا اعلام کن
    Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad66666 نمایش پست ها
    سلام
    تونستی اعتراض بزنی
    من مورد مشابه شما را دارم. بدون هیچ دلیلی رد کردن و با همین ایرادات شما
    و الان رفتم دنبال کار اعزام
    اگر نتیجه ای گرفتی اینجا اعلام کن
    سلام. اول رفتم پلیس+١٠ گفتن سیستم ما هیچ جایی برای اعتراض زدن نداره. با مشاورای نظام وظیفه هم تلفنی حرف زدم هیچ اطلاعی از فرایندش نداشتن. ٢ بار حضوری رفتم نظام وظیفه تهران، گفتن باید دفترچه بفرستی و اعزام شی. وقتی اعزام شدی از پادگان گواهی اشتغال به خدمت بیاری برای ما و اعتراض بزنی. گفتم من اگه اعزام شم تا ١ ماه درگیر آموزشی‌ام و نمی‌تونم گواهیو برای شما بیارم اما همون‌طور که انتظار می‌رفت گفتن به ما ربطی نداره

ماده ٢۶ قانون نظام وظیفه هم خوندم و نوشته حق اعتراض هستش اما ننوشته فرایندش چطوریه

نقل قول نوشته اصلی توسط SaeidM نمایش پست ها
    سلام. اول رفتم پلیس+١٠ گفتن سیستم ما هیچ جایی برای اعتراض زدن نداره. با مشاورای نظام وظیفه هم تلفنی حرف زدم هیچ اطلاعی از فرایندش نداشتن. ٢ بار حضوری رفتم نظام وظیفه تهران، گفتن باید دفترچه بفرستی و اعزام شی. وقتی اعزام شدی از پادگان گواهی اشتغال به خدمت بیاری برای ما و اعتراض بزنی. گفتم من اگه اعزام شم تا ١ ماه درگیر آموزشی‌ام و نمی‌تونم گواهیو برای شما بیارم اما همون‌طور که انتظار می‌رفت گفتن به ما ربطی نداره

ماده ٢۶ قانون نظام وظیفه هم خوندم و نوشته حق اعتراض هستش اما ننوشته فرایندش چطوریه
    اگر به نتیجه ای رسیدی اینجا بزار
    Member khashijan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    chemical Engineering

سلام دوستان پدر مادر بنده ۷ سال هست که طلاق گرفتن سال ۹۷ ثبت شده ولی‌ به اصرار من همچنان با هم زندگی‌ می‌کنن. برادرم ۲۰ ساله و دانشجو چند ماه پیش برا معافیت کفالت اقدام کرد امروز رجکت شد آیا میتونه بخاطر تحقیقات محلی رد شده باشه یا به خاطره دانشجو بودنش?

Member khashijan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    chemical Engineering

شاید به درد بعضی‌ از دوستان بخور اعتراض زدن از اول اقدام کردن کارش درست شد دو هفته ‌ای کارت پایان خدمتش اومد.

دوستان من ایران نیستم و در جریان مدرکشون نیستم. از تهران اقدام کردن چند تا سوال از مادرم پرسیدن که قانع شدن چرا پدرم اونجا بوده سوال پرسیدن که آیا برادرم قصد مهاجرت داره یا نه که طبیعتا گفتن نه پرسیدن آیا قصد رجوع به همسرتو در آینده داری که گفتن نه و دلیل طلاق پرسیدن تو کممیسین ۵ دقیقی تمام شده ۲ هفته بعد هم کارتش اومد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)