صفحه 2 از 330 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

آیا اگر در یک خانواده دو فرزند پسر موجود باشد هیچ راهی برای معافیت یکیشون یا دوتاشون موجود هست؟
    مثل اینکه پسر بزرگتر ایران نباشد یا ازدواج کرده باشید یا ....؟

نقل قول نوشته اصلی توسط user1366
    آیا اگر در یک خانواده دو فرزند پسر موجود باشد هیچ راهی برای معافیت یکیشون یا دوتاشون موجود هست؟
    مثل اینکه پسر بزرگتر ایران نباشد یا ازدواج کرده باشید یا ....؟
    تا جايي كه ميدونم قبلا" اگر يكي ازدواج ميكرد ميشد ديگري معافيت بگيره ولي الان نميشه. شما تمام اين اطلاعات رو دقيقتر و به روزتر ميتونيد با دادن 500 تومن و خريد 1 دفترچه بدست بياريد پس do not hesitate و بريد دفتر پستي همين حالا ;D
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

Member mohhhamad آواتار ها

سلام دوستان من یه مشکلی در گرفتن معافیت برام پیش اومده.
    من پدرم65 سالشه و بیماری As (روماتیسم ستون فقرات)داره.کمرش کاملا خم شده و اگه فیزیوتراپی ودارو نخوره دچار مشکل میشه.
    ما رفتیم برای معافیت سازمان بهزیستی اونجا خودش معرفی می کنند به یه دکتر.ما اون موقع مدارک پزشکی نبرده بودیم.آقا این دکتره یه دکتره عمومی بوداصلا سر در نمی آرود این چه بیماریه هستش و.....
    ( در کل این بیماری ناشناختس)
    خلاصه برام ما نوشت درصد معلولیت کم و وبرای معافی گرفتن باید درصد بالا باشه(برا من رو هوا دکتره نوشت25 درصد)
    حالا من دوباره فردا میخوام برم بهزیستی این دفعه عکس از کمر بابام هم گرفتم.دکتر معالجش که آرتوپد هستش هم نوشته به دلیل انجماد کامل مفاصل از کار افتاده کلی اعلام کرده .این بیماری به قلب هم میزنه.از دکتر معالج قلب هم هم یه گواهی گرفتم گه پدرم 4 سال تحت نظره و.....
    حالا من شدیدا می ترسم.میخواستم فردا پدرم رو پیش یه دکترروماتولوژی هم ببرم تا اونم گواهی بده و اینها.به نظرتون با این دکتر تعطیل بهزیستی چی کار کنم؟
    اون اصلا اطلاعات نداره.
    ممنون میشم تجربیاتتون واطلاعاتتون رو برام بگید که خیلی ضروری احتیاج دارم.
    مرسی
    این کاربر ،غیر فعال است.

Senior Member emperial آواتار ها

نمیدونم این پروسه بهزیستی تو همه شهر ها یکسانه یا نه. غیر از اون پزشک بیسواد اولی که باید نظر بده چند نفر دیگه هم باید زیر اون برگه رو امضا کنند (پزشک بالینی، بینائی سنجی ...) که شاید یکیشون متجه مشکل بشه و بعد از اون شما باید داخل بهزیستی یک کمیسیون شرکت کنید که یکی دو تا دکتر داره که میتونید اونجا بهشون بفهمونید. در ضمن رئیس بخش پذیرش بهزیستی هم معمولاً دکتره که پیشنهاد میکنم برید پیشش و بگید این دکترتون متجه نشده.

والا داستان من که این طوری بود.رفتم بهزیستی.خانمه گفت مشکل چیه؟مثلا اگه بگید کم شنوا و...می فرستند پیش هر قسمت.اما از شانس من مرکز تهران که تو خیابون مولوی هست برای بینایی شنوایی و... دکتر های متخصص داره جز برای این بیماریه . و دکترش اینطوری از آب در اومده.کلا تعطیله خدا ازش نگذره.من براش توضیح می دادم این بیماری چیه وچیه هست ومشکلش چیه؟
    از من می پرسه پدرت بره دستشویی تو کمکش میکنی یا خودش باید بره؟وچندتا از این سوال های ویه چند تا معاینه ساده کت بابام رو درآورد گفت خودش بذار بپوشه وهمین.واقعا آدم نمیدونه چیبگه.
    این کاربر ،غیر فعال است.

اگر موافقت کردند که پرونده رو بفرستند نظام وظیفه کافیه. چون اونجا به نظر بهزیستی (اینکه چنددرصد تشخیص دادند) کاری ندارند. خودشون کمیسیون دارند مثل معافیت پزشکی و دوباره پرونده رو بررسی میکنند.

emperial جان مرسی از کمکت.
    امروز یه اتفاق جالب افتاد.بازم رفتم مرکز بهزیستی تهران.خانمه محلمون رو پرسید گفتم فلان جا.گفت تو اصلا این جا نباید می اومدی!
    گفتم بابا خانم خودتون گفتی.دفعه قبل شما خودت برام معرفی به پزشک صادر کردی واینها.....
    خلاصه ما رو فرستادند بهزیستی شهری ...این قصه حالا حالا ها ادامه دارد.....
    این کاربر ،غیر فعال است.

کسی که معافیت کفالت داره آیا دوره آموزشی باید برود یا خیر؟

@ user1366
    نه اصلاً نمیشه

@ shabe mahtabi
    نه اصلاً نمیخواد

سلام .وای خدا من وضعیتم بدترشد.
    آقا ما رو فرستادند بهزیستی شهر ری مجتمع کوروس رفتم پیش یه دکتره آقا ایشون برخلاف دکتر قبلیه که لاقال یه کم معاینه کرد وسوال پرسید.گفت ببینی اصلا شامل تو نمیشه وپاشو برو.عکس های رادیولوژی پدرم رو هم ریخت رو میزو همین طوری یکیش رو برداشت و2 ثانیه نگاه کرد وتمام.
    به من می گه ببینی یا باید پدرت یه دست ویه پا نداشته باشه یا دو تا دست واینها و یا.انحنای شدید ستون فقرات.منم گفتم دکتر این چیه پس ؟(پدرم کمرش خم شده زیاد) می گه این ماله پیریه.ما هم هی گفتیم دکتر من تو مرکز تهران پرونده ام داشت پیش می رفت گفتند محلمون نمییخوره فرستادند اینجا واینها آقا به خرجش نرفت که نرفت.منم رفتم پیش مددکار خانم سلطانی وحسابی از خجالت دکتره در اومدم.
    خانم سلطانی گفت بیا چهارشنبه پیش اونم نرو بیا من ببرم کمیسیون.-
    حالا بچه من چی کار کنم؟
    هیچ کس این بیماری رو نمیشناسه.
    من دکتر پدرم گواهی از کار افتادگی کامل به علت انجماد مفصلی شدید داده.اما اینها اصلا نیم فهمند این بیماری چیه.
    http://www.iran-as.org
    به نظرتون چی کار کنم؟چظور از پش این بیسوادها بر بیام.؟
    ممنون میشم هر چه سریعتر تجربیاتتون رو بگید
    این کاربر ،غیر فعال است.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)