صفحه 291 از 330 نخستنخست ... 191241281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,901 تا 2,910 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

ببخشید شما مطمئنید؟ اگر مطمئنید اصلا چقدر حدودا وثیقه میخواد؟ ازکجا میتونم مطمئن شم؟این قانون تا چهار پنج سال یا بیشتر پابرجاست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr2000mz نمایش پست ها
    دوستان خواهش میکنم جواب بدین من اگه لیسانس رو در یک دانشگاه دولتی بگیرم بعد برای فوق برای یک دانشگاه خارج از کشور اقدام کنم و پذیرش بگیرم چی میشه با وثیقه میشه رفت؟
    من یک سوال دیگه هم داشتم راستش تو یکی از بندای موضوع کفالت نوشته بود اگه پدر زیر شصت سال باشه و فرد تک پسر باشه و پدر مریضی ای که تحت مراقبت باشه داشته باشه پسر معافه .
    حالا این بیماری جزو قند خون و فشار و کبد چرب هم میشه؟
    ببینین اسم بیماری مثل قند خون یا فشار خون نیست که باعث رد یا قبولی میشه بلکه وضعیت بیمار که تعیین کننده اس مثلا بیمار قند خونی هس که روزی 3 تا قرص می خوره اما کاملا سرپاست و می گرده برای خودش اما یه قند خون دیگه هس که عوارض کلیوی پیدا کرده یا یه علت بی حسی پاها بعد از چند سال قند دچار زخم پای دیابتی شده این اخریا می تونن منجر به کفالت بشن اما اولیه نه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh نمایش پست ها
    دوست عزيز نمي دونم اين بحث ابنجا بايد مطرح ميشد يا توي Egoft
    به هر حال، معافيت كفالت تنها نوع معافي هستش كه شما در حين تحصيل ميتونيد براي گرفتنش اقدام كنيد

اقا این Egoft چی هست؟!

من هری گشتم پیداش نکردم..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران / صنعتی شریف

با سلام
    دوستان بنده 25 سالمه و دانشجو هستم در ضمن تنها فرزند پسر خانواده ام
    تیر امسال به خاطر یک غده سرطانی خوش خیم نصف معده پدرم رو درآوردن و الان خیلی ضعیف شده طوری که تا الان حدود 10 کیلو وزن کم کرده
    آیا من میتونم به معافیت کفالت فکر کنم یا شامل من نمیشه؟

ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Scienses

سلام دوستان من همه شرایط معافیت کفالت مادر فاقد همسر رو دارم و میخوام آبان ماه ( تولد 18 سالگيم 27 ابانه ) اقدام کنم که زودتر بدستم برسه و الانم پیش دانشگاهي هستم . میخواستم بدونم بنظرتون کمیسیون من ممکنه تو دی ماه بيوفته ?? چون میترسم بيوفته توی امتحانای نوبت اولم .... اگه اینجوری بشه میتونم وقتشو عوض کنم ???? یا مثلا فقط مادرم بره ??? لطفا اگه تجربه دارید راهنمایی بفرمائید ممنونم.

Junior Member naturalbb آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل- تربیت مدرس + دانشگاه تهران

سلام دوستان.
    من یه برادر بزرگتر دارم که به خاطر افسردگی شدید معاف شد. پدرم هم 65 سالشه و چند سال پیش عمل قلب باز انجام داده. من میتونم معافیت کفالت بگیرم ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia27 نمایش پست ها
    سلام دوستان من همه شرایط معافیت کفالت مادر فاقد همسر رو دارم و میخوام آبان ماه ( تولد 18 سالگيم 27 ابانه ) اقدام کنم که زودتر بدستم برسه و الانم پیش دانشگاهي هستم . میخواستم بدونم بنظرتون کمیسیون من ممکنه تو دی ماه بيوفته ?? چون میترسم بيوفته توی امتحانای نوبت اولم .... اگه اینجوری بشه میتونم وقتشو عوض کنم ???? یا مثلا فقط مادرم بره ??? لطفا اگه تجربه دارید راهنمایی بفرمائید ممنونم.
    سلام
    احتمالا حدود دو ماه از تاریخ درخواست معافیت (تو پلیس +10) وقت کمیسیون بدن به شما. تا جایی که اطلاع دارم فقط مادر مشمول باید در کمیسیون حضور داشته باشه و شما رو راه نمی دن اصلا.

Junior Member

دوستان من توی دو راهی گیر کردم و خواهشا اگر کسی اطلاعاتی داره و با تجربه گرفتن معافیت کفالت رو داره و میتونه منو راهنمایی کنه دریغ نکنه

من بنابر دلایلی دو سال قبل نتونستم دفترچه رو به موقع ارسال کنم و غیبت خوردم(2 سال).
    وضعیت من به این صورته:

1- پدر بنده بیماری خاص داره( ام اس) (حدود 15 ساله) و دارو مصرف میکنه. وضعیتش طوری نیست که رو ویلچر بشینه اما یک دست و یکی از پاهاش رو درگیر کرده، علاوه بر اون فلجی های موقت و دوبینی و ... هم از علایم ام اس هست رو داره
    2- من تک پسرم و سن بابام 57 سال هست
    3- به علت شغل ایشون که کارگر ساختمانی هست دیگه نمیتونن به کارشون ادامه بدن اما هنوز از کارافتادگی بیمه اقدام نکردن

با این شرایط من میتونم اقدام برای معافیت کنم و یا غیبتی که دارم مانع اینکار میشه ؟
    قبلا خونده بودم که اگر بیماری پدر قبل از غیبت هم بوده باشه، غیبت تاثیری نداره
    و اینکه آیا لازم هست از ماده 6 و اثبات معلولیت ایشون استفاده کنم ؟ یا نه ؟

خلاصه بدجور گیر افتادم و شرایطم جوری نیست که بتونم ریسک کنم و سربازی برم

Junior Member

سلام دوستان
    اصلا قانون خاصی برای تک پسر بودن نیست؟ واقعا خیلی سخته تنها پسر خانواده فرستاده بشه به خدمت

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam1r نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اصلا قانون خاصی برای تک پسر بودن نیست؟ واقعا خیلی سخته تنها پسر خانواده فرستاده بشه به خدمت
    در حال حاضر فکر میکنم تک پسر دارای پدر بالای 70 سال و نیازمند مراقبت معاف هستش
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)