صفحه 100 از 330 نخستنخست ... 5090919293949596979899100101102103104105106107108109110150200 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member Arrconic آواتار ها

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

از دوستان کسی برای کفالت پدر بالای 59 سال کسی به کمسیون یا همون هیئت بدوی رفته؟ چی می پرسن؟ آیا کسی را رد می کنند؟ لطفا راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام
    یه سوال در مورد معافیت کفالت داشتم
    پدر و مادرم 14-15 سال پیش از هم جدا شدن و من هم تنها پسر خانواده هستم.الان هم دانشجو هستم.الان میتونم برای معافیت اقدام کنم یا باید وایسم تا درسم تموم بشه؟
    چه مدارکی میخواد؟من یه جا خوندم استعلام از کلانتری محل و ثبت احوال و اینا!یعنی میان تحقیق میکنن تو محل زندگی؟
    معافیت دائم میدن یا موقت؟اگه موقت کی دائم میشه؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط Arrconic نمایش پست ها
    برای من که این طوری نبود. پلیس +10 فقط برگه شماره 1 و برگه واکساناسیون و معاینه پزشک بعلاوه کپی از مدرک تحصیلی و اشتغال به تحصیل و کپی از کارت بانک سپه را گرفت و مدارک را ثبت کرد. بعد یه کاغذ که عکسم بالاش بود بهم داد گفت برو نظام وظیفه. اونجا نامه های استعلام برای ثبت احوال را دادند. رفتم استعلام را گرفتم به همراه سه فیش بانکی بردم امروز نظام وظیفه با کلی کپی و اینا. مدارکم را در یک پوشه گذاشت و گفت هفته دیگه بیا برای کمیسون.
    روند کار من به این شکل بود. پلیس +10 کار خاصی نداشت.
    خیلی ممنون از پاسخت.
    من از 10+ تهران اقدام کردم و به من هم همون برگه رو که میگی داد. شما کدوم شهری؟
    اگه شما هم تهران بودی منم برم میدون سپاه دنبالش. چون به 09680 که زنگ زدم گفت یک ماه طول میکشه که نامه بیاد در خونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhgf نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسخت.
    من از 10+ تهران اقدام کردم و به من هم همون برگه رو که میگی داد. شما کدوم شهری؟
    اگه شما هم تهران بودی منم برم میدون سپاه دنبالش. چون به 09680 که زنگ زدم گفت یک ماه طول میکشه که نامه بیاد در خونه.
    سلام. نه من اصفهان , شهرستان نجف آباد زندگی می کنم. شاید چون اینجا کوچیکه و در خواست ها کمه, زود رسیدگی می کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Lopd نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال در مورد معافیت کفالت داشتم
    پدر و مادرم 14-15 سال پیش از هم جدا شدن و من هم تنها پسر خانواده هستم.الان هم دانشجو هستم.الان میتونم برای معافیت اقدام کنم یا باید وایسم تا درسم تموم بشه؟
    چه مدارکی میخواد؟من یه جا خوندم استعلام از کلانتری محل و ثبت احوال و اینا!یعنی میان تحقیق میکنن تو محل زندگی؟
    معافیت دائم میدن یا موقت؟اگه موقت کی دائم میشه؟
    با تشکر
    در صورتیکه پدر شما حداقل متولد سال 1331 باشه می تونید اقدام کنید.موقع تحصیل میشه اقدام کرد و بهتره. چون پول کمتری می دید و آخرین مدرک تحصیلی هم دستتونه. نامه کلانتری را نظام وظیفه به شما میده.
    مدارک هم تقریبا همون چیزهایی که توی دفترچه می خواد.
    معافیت موقت 5 ساله میدن. یعنی تا 5 سال اگه جنگ نشه بعد معافیت دائم میشه. البته شما از تمام حقوق معافیت برخوردار خواهید بود. مثل خروج از کشور.وام.کار و ...

سلام. نه من اصفهان , شهرستان نجف آباد زندگی می کنم. شاید چون اینجا کوچیکه و در خواست ها کمه, زود رسیدگی می کنند.
    مرسی.

شاید اگه دلمونو به معافیت خوش نکرده بودیم الان اینقده برامون سخت نبود.
    از اون روز که مجلس قانون جدید و تصویب کرده همش استرس دارم. چی می شد ما هم تو یه مملکت درست حسابی زندگی می کردیم.

لطفا اگه کسی از مراحل رسیدگی تو تهران خبر داره بگه. ممنون می شم.

Junior Member

درسته که مجلس تصویب کرده، اما هنوز نمیشه با قاطعیت گفت که از کی اجرایی میشه، طبق مصوبه، مجلس شش ماه به نیروهای مسلح فرصت داده تا آیین نامه های اجرایی رو آماده کنن و اجرا کنن، البته سردار کمالی تو همون مصاحبه گفته بوده که تو فرصت پیش اومده بعضی از دستورالعمل ها رو آماده کردیم

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhgf نمایش پست ها
    مرسی.

شاید اگه دلمونو به معافیت خوش نکرده بودیم الان اینقده برامون سخت نبود.
    از اون روز که مجلس قانون جدید و تصویب کرده همش استرس دارم. چی می شد ما هم تو یه مملکت درست حسابی زندگی می کردیم.

لطفا اگه کسی از مراحل رسیدگی تو تهران خبر داره بگه. ممنون می شم.

Member
    رشته و دانشگاه
    LUT - Lappeenranta - Finland

در صورتیکه پدر شما حداقل متولد سال 1331 باشه می تونید اقدام کنید.موقع تحصیل میشه اقدام کرد و بهتره. چون پول کمتری می دید و آخرین مدرک تحصیلی هم دستتونه. نامه کلانتری را نظام وظیفه به شما میده.
    مدارک هم تقریبا همون چیزهایی که توی دفترچه می خواد.
    معافیت موقت 5 ساله میدن. یعنی تا 5 سال اگه جنگ نشه بعد معافیت دائم میشه. البته شما از تمام حقوق معافیت برخوردار خواهید بود. مثل خروج از کشور.وام.کار و ...
    آقا لطفا دقت کنید اطلاعات غلط ندین. این آقا میگه چندین ساله که پدر و مادرش از هم جدا شدن. این آقا کفیل مادرشه الان. چه ربطی به تاریخ تولد پدرش داره آخه؟!
    ایشون میتونه همین الان بره دنبال معافیتش.

Member
    رشته و دانشگاه
    LUT - Lappeenranta - Finland

نقل قول نوشته اصلی توسط ar.ardakani198 نمایش پست ها
    سلام بچه ها اگه کسی میتونه منو رو راهنمایی کنه
    بچه ها من از طرف بهزیستی معرفی شدم به نظام وظیفه امروز کمیسیون بود!! بابی من دیسک های متعدد در ناحیه کمر و گردن وسینه داره !!!! و تمامی دکتر های که رفته بود گفته بودن چون نخاع تحت فشار هستش عمل جراحی خیلی ریسک داره الان که اصلا از خونه در نمی یاد بیرون موقع راه رفتن هم پاش رو رمین کشیده میشه!! و مادر من هم پیوند کلیه هست 2 تا برادر هم دارم که هر دو ازدواج کردن رفتن!!!!پدر من بیماری قند هم داره 20 سال هم هست که قرص های آرام بخش مثل کلونازپام 1 و سیتالوپرام 40 می خوره!!!
    با همه این مسائل امروز من رو تو کمیسیون رد کردن واقعا نمی دونم چی کار کنم تو رو خدا اگه کسی راهی بلده بهم بگه!!!!
    یعنی لعنت بشن این دکتر های نظام وظیفه
    طرف اصلا پرونده پدر من رو نگاه نکرد یعنی در عرض 2 دقیقه ورق زد گفت نمیشه پرت کرد برای دکتر کناری اون ها هم که اصلا نگاه نکردن!!!گفتن نیاز به مراقبت نداره
    ولی به اون خدای که همه می پرستیم الان چند سال کارای خونه رو من انجام می دم
    دارم دیونه می شم!!!!
    بابای من ماه به ماه از خونه بیرون در نمی یاد!!! شما راهی رو نمی دونید؟
    گفتن هیچ راهی برای اعتراض وجود ندارد!!!!!
    خلاص
    2 تا برادر هم دارم که هر دو ازدواج کردن رفتن!!! همین دلیل معافی نگرفتنتونه. خلاص!!

نقل قول نوشته اصلی توسط insomniac87 نمایش پست ها
    آقا لطفا دقت کنید اطلاعات غلط ندین. این آقا میگه چندین ساله که پدر و مادرش از هم جدا شدن. این آقا کفیل مادرشه الان. چه ربطی به تاریخ تولد پدرش داره آخه؟!
    ایشون میتونه همین الان بره دنبال معافیتش.
    کسی اطلاعات غلط نداد. علاوه بر مادرش میتونه کفالت پدرش را هم بگیره. البته یکیشو به انتخاب خودش.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)