صفحه 101 از 330 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

مرسی Shahsavar.

لطفا اگر کسی میدونه که بعد از دادن مدارک به 10+ برای معافیت کفالت پدر بالای 59 در تهران چقدر باید منتظر نامه موند یا چطوری می شه زودتر پیگیریش کرد بگه.

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    National university of Malaysia, Isfahan University

با عرض سلام فراوان خدمت تمامی بچه‌های با معرفت فروم
    دوستان:
    من در تاریخ ۹۰/۱۰/۲۶ می‌تونم از قانون معافیت تک فرزند ذکر استفأده کنم(اگه پایدار بمونه)، ولی‌ شرایط خاصی‌ دارم،من دانشجوی کارشناسی ارشد در مالزی هستم،بلیط برگشت به ایران به تاریخ ۹۰/۱۱/۱ هم تهیه کردم،به نظر شما
    من دارم میرم ایران روند تسریع پرونده من شتاب بیشتری داره؟
    آیا پدر و مادر من (شناسنامه خودم،پدر و مادرم صادره از شیراز است و خودمون ساکن یزد)امکان داره قبل از اون تاریخ (۹۰/۱۰/۲۶) نامه ثبت احولو بگیرن و کاراشو انجام بدن؟
    کلانتری محل چطور؟
    در ضمن من برگه معاینات پزشکی‌(واسه برگ سبز به علت نداشتن غیبت واسه خروج از ایران) به تاریخ ۹۰/۵/۲۰ هم دارم آیا از اونا هنوز می‌شه استفه کرد(واسه تشکیل پرونده)؟
    پیشاپیش از لطفتون ممنون هستم.

Junior Member Arrconic آواتار ها

نظام وظیفه یه نامه اشتغال به تحصیل از شما می خواد. اونو از مالزی تهیه کنید. استعلام از ثبت احوال هم فعلا در تهران از طریق اینترنت هست. من اصفهان زندگی می کنم و چون پدر و مادرم متولد آبان بودند نامه دادند که خودم ببرم آبادان. احتمالا یه سفر شیراز درپیش داری. یک ساعت در اداره ثبت کار داری که هر کسی هم می تونه کاراشو انجام بده. من موقعی که رفتم نظام وظیفه پدرم هم همرام بود و اون آقای سرگورد وقتی پدرم را دید چند تا سوال ازش پرسید که آیا طلاق یا ازدواج مجدد داشتی. اون هم گفت نه. سرگورده نامه کلانتری را ازم گرفت. گفت نیازی نیست ببری کلانتری. از برگه معاینات پزشکی قبلی هم به شرط اینکه خط خوردگی نداشته باشه می تونی استفاده کنی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    National university of Malaysia, Isfahan University

ممنون از شما

این کارارو(کلانتری ثبت احوال و ....) می‌تونم قبل از اون تاریخ انجام بدم، منظورم اینکه پدرم می‌تونه این کارارو انجام بده، تا اون تاریخ که میرسه همهٔ مدارک آماده باشه؟
    یا نیاز داره ۵۹ سال تموم بشه ؟؟

اگه نظام وظیقه نامه ها را به شما بده بله میشه. پدرتون میتونه این کار ها را بکنه. به خود شما نیازی نیست.
    به پدرتون بگید بره نظام وظیفه و شرایط شما را شرح بده. نامه ها را بهشون میدن.
    موفق باشید.

Junior Member

درود برهمگی
    با اینکه مدت زیادی نیست با این سایت آشنا شدم ولی مطمئنم مطالب و تجربیات هرکس بالاخره یه جائی مفیده ،واسه همین می خوام درباره تجربیات خودم در ادامۀ پست قبلیم درباره معافیت کفالت یه ناگفته هایی رو بگم و امیدوارم سودمند باشه.
    پارسال واسه کفالت ماده 6 بهزیستی اقدام کردم و بر خلاف تمام وقت و هزینه هایی که کردم به هیچ نتیجه نرسیدم تا اینکه پرندۀ خوشبختی چند ماه پیش روی شونه هام نشست و منی که کاملاً بیخیال معافی شده بودم را دعوت دوباره کرد.(جزیئات تا این مرحله بطور کامل تو پست قبلیم هست).
    بنابر این دوباره شروع کردم و طی کمیسیون دوباره ای که در ادارۀ بهزیستی شهرستان گرفتند به ادارۀ بهزیستی استان ارجاع شدم تا اون نامۀ سه برگی معروف واسه معرفی به نظام وظیفه رو بگیرم.بعد از گرفتن اون نامه به پلیس 10+ رفتم تا پروندم با ثبت در اونجا وارد مراحل نظام وظیفه بشه.تقریباً بعد از 2 هفته تونستم تمامی مدارکم را تکمیل کنم و یک هفته بعدش پروندم به نظام وظیفه رسید تا در کمیسیون اونجا شرکت کنم. بعد از شرکت در نظام وظیفه شهرستان به دکترای معتبرشون تو مرکز استان معرفی شدم که اونام خودشون نتایجو واسه نظام وظیفه شهرستان فرستادن.این مرحله ام تقریباً دو هفته ای طول کشید.بعدشم دکترای نظام وظیفه شهرستان اون نتایجو بررسی کردندو مهر تایید بر پروندم خورد و معاف شدم.چند روز پیشم کارتم اومدو با تمام ناباوری فهمیدم که واقعاً معاف شدم.
    با وجود اینکه منم تمامی مطالب این فروم رو خوندم و نظرات مختلفی رو دریافت کردم لازم میدونم واسه کسایی که می خوان قدم در این راه بگذارن چند تا نکته مهم را پیشنهاد بدم:
    1.از زمانی که تصمیم به شروع این کار گرفتید البته پس از کامل شدن اطلاعاتتون هرگز نا امید نشید و همۀ تلاشتون رو بکنید.
    2.اگر واستون امکان پذیره از بهزیستی های شهرستان اقدام کنید و کلاً مراحلشو در شهرستانها انجام بدین بدلیل اینکه ارباب رجوع کمتری دارن زودتر کارتون راه می افته .من بدلیل اینکه خانوادم شهرستان بودن مجبور شدم از اونجا واسه معلولیت پدرم اقدام کنم و نتیجۀ خوبیم داد.
    3.فکر کنم طی بخش نامه ای ازشون خواسته شده به معلولیت های متوسط به بالا ok بدن چون منم تا قبل از شروع مجدد پروسۀ معافیتم در کمسیونها معلولیت شدید نمی اوردم و پروندم رد می شد ولی این خبر موثق که بکی از آشناهام بهم داد باعث شد دوباره دنبالشو بگیرم و معاف بشم.
    4.از هر آشنائی که تو این زمینه ها دارین استفاده کنید و کلاً یکم لارج برخورد کنین حتی با منشی دکترایی که معرفی می شین بهشون!!!!
    5.از گفته های بقیه دوستان استفاده کنید ولی هرگز نسبت به هر گفته ای یقین پیدا نکنید چه بسا برخی مراحل در شهرها ی مختلف متفاوته البته نه مراحل اصلی و قانونی.
    6.این مورد ازکفالت نه کاری به برادراتون داره نه کاری به اینکه خدمت رفتن یا اینکه چند سالشونه و کجا هستند بلکه با رضایت والدین یکی از فرزندان پسر معاف می شه.
    7.با توجه به تصویب شدن روزانه قوانین و بخش نامه های جدید هر چه زودتر اقدام کنید حتی در حین تحصیل.کلاً اگر کارتون روتین پیش بره یه پروسۀ یک ساله واسش در نظر بگیرین البته از زمان دریافت اون نامۀ سه برگی معروف بهزیستی تا دیدن کارت معافیت تقریباً 4 ماه طول می کشه البته حداقل.
    در پایان امیدوارم همیشه خودتون و خانواده هاتون سلامت و شاداب باشین و کساییم که بنابر خواست خدا معلولیتهائی در خانوادشون هست و مشمول این قانون میشن بتونن لذت رسیدن به این موفقیت روهم بچشن.

Senior Member mokhteh آواتار ها

دوستان یه سوال
    من یکی از دوستام یه زیرآبی میخواد بره. اینطور که پدر و مادرش از هم یه طلاق صوری بگیرن و اونهم که تنها پسره خانوادس معافیت کفالت بگیره.
    به نطر شما این راه شدنیه؟ فکر کنم یه خورده آبروریزی راه بیفته!!!

سلام من پدرم 4 اسفند وارد 60سال میشه...از کی میتونم اقدام کنم برای معافیت؟زودتر میشه؟میگن میشه زودتر اقدام کرد ولی زمان کمیسیونش باید پدر به اون سن رسیده باشه...
    البته با این تفاسیری که هست تنها امید اینه که بگن از سال جدید اجرا میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezaa_68 نمایش پست ها
    سلام من پدرم 4 اسفند وارد 60سال میشه...از کی میتونم اقدام کنم برای معافیت؟زودتر میشه؟میگن میشه زودتر اقدام کرد ولی زمان کمیسیونش باید پدر به اون سن رسیده باشه...
    البته با این تفاسیری که هست تنها امید اینه که بگن از سال جدید اجرا میشه
    من پدرم متولد آبان بود. در سایت police.ir پرسیدم که کی اقدام کنم. یه هفته بعد جواب اومد که از ماه مهر می توانید برای کفالت پدر اقدام کنید. یعنی یک ماه زودتر. طوری برنامه ریزی کنید که وقتی مدارک را می بری نظام وظیفه سن پدرتون بشه 60 سال و 1 روز.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhteh نمایش پست ها
    دوستان یه سوال
    من یکی از دوستام یه زیرآبی میخواد بره. اینطور که پدر و مادرش از هم یه طلاق صوری بگیرن و اونهم که تنها پسره خانوادس معافیت کفالت بگیره.
    به نطر شما این راه شدنیه؟ فکر کنم یه خورده آبروریزی راه بیفته!!!
    1چند وقتی سعی میکنند جلوی این طلاق های سوری رو بگیرند
    قبل هر کاری 1کم تحقیق و خوندن شرایط جدید بد نیست
    موفق باشید
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)