صفحه 106 از 330 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116156206 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

دوست عزیز من هم از همین طریق اقدام کردم.درصد معلولیت مادر منو متوسط تا شدید زده بودن.الانم 40 روز مدارکم ثبت کردم تا برم کمیسیون پزشکی نظام وظیفه.بهزیستی از متوسط به بالا رو میفرسته برا نظام وظیفه.اگه اونا تایید کردن که متوسط پس دیگه باید دنبال کار نظام وظیفه باش.ایشالا معافی.اینطور که من شنیدم بعضی رو نظام وظیفه میفرسته بیمارستان برای تایید معلولیت.ولی بعضی رو تو همون کمیسیون تایید میکنن

Junior Member

دوست عزیز نتیجه کارتو حتما بهم بگو که اگر شما معاف شدید منم اقدام کنم.ممنون

پیش فرض اطلاعات من

درود به ......
    من از تهران برای معافیت کفالت پدر بالای 59 سال اقدام کردم.
    البته چند ماه بعد از اینکه پدرم وارد 60 سال شد(59 سالشون تموم شد).مدارکی که به 10+ دادم اینا بود:
    - برگه شماره 4(استشهاد تاییدیه وضعیت مشمول) که باید توسط فامیل مثل دایی یا زن عمو و یا فرزندانشون و .... (پدر و مادر و خواهر و برادر خود مشمول نمی شود) در دفتر ثبت اسناد رسمی کامل شه(همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی افراد و البته خود افراد)
    - برگه شماره 3 (مشخصات بستگان مشمول)
    - برگه شماره 1 (برگه وضعیت)
    - برگه شماره 2 (معینه اولیه و واکسیناسیون. برای واکسیناسیون باید به درمانگاههایی که میتوانید لیستش رو از 10+ بگیرید مراجعه کنید. مرکزی که من مراجعه کردم فقط پنج شنبه ها و تا ساعت 12 ظهر واکسیناسیون انجام میدادند. برای معاینه به هر دکتری میتوانید مراجعه کنید.(عکس داشته باشید و روی عکس مهر بخورد))
    - افتتاح حساب جاری (کارت عابر بانک) بانک سپه. با افتتاح حساب در همان موقع به شما یک حواله دریافت میدهند که شماره حساب هم در آن قید شده است و نیازی به دریافت کارت عابر بانک برای 10+ ندارید.
    - گواهی اشتغال یا فراقت از تحصیل(گواهی باید مهر و امضا و شماره داشته باشد)
    - استعلام سند سجلی شناسنامه پدر و مادر. من دو تا برگه با عنوان استعلام سند سجلی از 10+ گرفتم( نامه ها باید مهر مرکز وظیفه و شماره داشته باشه) و بردم به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه ها و یک ساعت کار هر کدوم بیشتر طول نکشید(باید شناسنامه های سایر اعضا خانواده همراهتون باشه). که ثبت احوال به شما دو تا نامه که داخل پاکت مهر شده است میدهد.
    - عکس 4*3 مشمول به مقدار لازم
    - عکس پدر مشمول (مکفول)
    - کپی برابر اصل شده کلیه صفحات شناسنامه مشمول و اعضای خانواده و کارت ملی هاشون (شناسنامه مکفول خیلی مهمه. یعنی اگه توضیحاتی داره که باعث شه تردیدی در تک فرزند پسر بودن شما بوجود بیاد ممکنه در هیئت بررسی دردسر ساز شه. اگه مکفول قبلا شناسنامه دیگه ای داشته استعلام اون رو هم بگیرید)

با این مدارک میرید10+ و اطلاعات شما رو ثبت میکنه. توجه کنید در برگه ای که به شما با عنوان "تاییده ثبت اطلاعات درخواست معافیت کفالت مشمولان" میده تلفن و آدرستون درست باشه.

تاریخ های مراحل طی شده:
    ثبت در 10+ : ( 90.9.2 ) . (پلیس 10+ به من گفت که ما مدارک رو هفته ای یک بار اونم چهارشنبه ها میفرستیم)
    معرفی به حوزه : ( 90.9.6 ) .( اینو از تلفن 09680 پرسیدم ( با تلفن ثابت و ایرانسل همش بوق اشغال میزنه (البته جمعه زنگ زدم گرفت) ولی با همراه اول با اولین تماس، میگیره و بعد کافی عدد 2 و بعد 8 رو بزنید تا منتظر وصل شدن به اپراتور بمونید))
    تماس مرکز وظیفه (اداره کفالت) به صورت تلفنی با شماره تلفن منزل : ( 90.9.20 ) .(گفتن مکفول ساعت 8 صبح در تاریخ( 90.9.23 ) همراه شناسنامه ها به اداره کفالت در میدان سپاه مراجعه کنه)
    مراجعه به اداره کفالت : (90.9.23 ) . مراجعه به باجه ای که مربوط به کفالت است و اسم شمارو رو یک لیست دارد و یک برگه ورود به شما میدهد که فقط مکفول می تواند با آن وارد شود)
    اونجا یک هیئت چهار نفره داره که همزمان چهار نفر مکفول میرن داخل و هر کدوم از سرهنگها پرونده یک نفر رو بررسی میکند واز مکفول هم هیچ سوالی نمیکنند و اگه پرونده هیچ نقصی نداشته باشه باید مبالغی رو که میگن به حسابهای بانک ملی واریز کنید. داخل دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی همشو نوشته. به شما میگن که سه روز وقت دارید تا مبالغ رو واریز کنید. توجه کنید که سه مبلغ باید واریز بشه:10000 ریال و 82000 ریال و یکی دیگه که به مدرکتون بستگی داره .همراه فیشها باید کپی شناسنامه مکفول و مشمول و عکس پشت نویسی شده مشمول که کد ملی پشتش باشه رو هم بدین.
    اگه پروندتون نقص داشت به پدرتون بگید که از سرهنگی که پروندرو بررسی میکنه بپرسه که نقص دیگه ای نداشته باشه.
    همون افراد، پرونده های کفالتهایی چون جده و کفالت مادر رو هم بررسی می کنند.
    اگه سوالی دارید میتونید از 09680 یا مراجعه حضوری به مرکز وظیفه بپرسین تا دچار اشتباه نشین
    گرفتن معافیت : (90.9.23)
    گفتن با پست کارتو میفرستن در خونه.
    من فقط تجربیات و اطلاعات خودم رو نوشتم.
    منم این چند وقته حسابی حالم گرفته شد. میدونم چی میکشید.
    امیدوارم کم یا اشتباه ننوشته باشم.
    نمیدونم آخر سر چی بنویسم. چون فکر میکنم هر چی بنویسم میگید چون خودش معافی گرفته اینو میگه پس میگم هر جا هستید موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhgf نمایش پست ها
    درود به ......
    من از تهران برای معافیت کفالت پدر بالای 59 سال اقدام کردم.
    البته چند ماه بعد از اینکه پدرم وارد 60 سال شد(59 سالشون تموم شد).مدارکی که به 10+ دادم اینا بود:
    - برگه شماره 4(استشهاد تاییدیه وضعیت مشمول) که باید توسط فامیل مثل دایی یا زن عمو و یا فرزندانشون و .... (پدر و مادر و خواهر و برادر خود مشمول نمی شود) در دفتر ثبت اسناد رسمی کامل شه(همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی افراد و البته خود افراد)
    - برگه شماره 3 (مشخصات بستگان مشمول)
    - برگه شماره 1 (برگه وضعیت)
    - برگه شماره 2 (معینه اولیه و واکسیناسیون. برای واکسیناسیون باید به درمانگاههایی که میتوانید لیستش رو از 10+ بگیرید مراجعه کنید. مرکزی که من مراجعه کردم فقط پنج شنبه ها و تا ساعت 12 ظهر واکسیناسیون انجام میدادند. برای معاینه به هر دکتری میتوانید مراجعه کنید.(عکس داشته باشید و روی عکس مهر بخورد))
    - افتتاح حساب جاری (کارت عابر بانک) بانک سپه. با افتتاح حساب در همان موقع به شما یک حواله دریافت میدهند که شماره حساب هم در آن قید شده است و نیازی به دریافت کارت عابر بانک برای 10+ ندارید.
    - گواهی اشتغال یا فراقت از تحصیل(گواهی باید مهر و امضا و شماره داشته باشد)
    - استعلام سند سجلی شناسنامه پدر و مادر. من دو تا برگه با عنوان استعلام سند سجلی از 10+ گرفتم( نامه ها باید مهر مرکز وظیفه و شماره داشته باشه) و بردم به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه ها و یک ساعت کار هر کدوم بیشتر طول نکشید(باید شناسنامه های سایر اعضا خانواده همراهتون باشه). که ثبت احوال به شما دو تا نامه که داخل پاکت مهر شده است میدهد.
    - عکس 4*3 مشمول به مقدار لازم
    - عکس پدر مشمول (مکفول)
    - کپی برابر اصل شده کلیه صفحات شناسنامه مشمول و اعضای خانواده و کارت ملی هاشون (شناسنامه مکفول خیلی مهمه. یعنی اگه توضیحاتی داره که باعث شه تردیدی در تک فرزند پسر بودن شما بوجود بیاد ممکنه در هیئت بررسی دردسر ساز شه. اگه مکفول قبلا شناسنامه دیگه ای داشته استعلام اون رو هم بگیرید)

با این مدارک میرید10+ و اطلاعات شما رو ثبت میکنه. توجه کنید در برگه ای که به شما با عنوان "تاییده ثبت اطلاعات درخواست معافیت کفالت مشمولان" میده تلفن و آدرستون درست باشه.

تاریخ های مراحل طی شده:
    ثبت در 10+ : ( 90.9.2 ) . (پلیس 10+ به من گفت که ما مدارک رو هفته ای یک بار اونم چهارشنبه ها میفرستیم)
    معرفی به حوزه : ( 90.9.6 ) .( اینو از تلفن 09680 پرسیدم ( با تلفن ثابت و ایرانسل همش بوق اشغال میزنه (البته جمعه زنگ زدم گرفت) ولی با همراه اول با اولین تماس، میگیره و بعد کافی عدد 2 و بعد 8 رو بزنید تا منتظر وصل شدن به اپراتور بمونید))
    تماس مرکز وظیفه (اداره کفالت) به صورت تلفنی با شماره تلفن منزل : ( 90.9.20 ) .(گفتن مکفول ساعت 8 صبح در تاریخ( 90.9.23 ) همراه شناسنامه ها به اداره کفالت در میدان سپاه مراجعه کنه)
    مراجعه به اداره کفالت : (90.9.23 ) . مراجعه به باجه ای که مربوط به کفالت است و اسم شمارو رو یک لیست دارد و یک برگه ورود به شما میدهد که فقط مکفول می تواند با آن وارد شود)
    اونجا یک هیئت چهار نفره داره که همزمان چهار نفر مکفول میرن داخل و هر کدوم از سرهنگها پرونده یک نفر رو بررسی میکند واز مکفول هم هیچ سوالی نمیکنند و اگه پرونده هیچ نقصی نداشته باشه باید مبالغی رو که میگن به حسابهای بانک ملی واریز کنید. داخل دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی همشو نوشته. به شما میگن که سه روز وقت دارید تا مبالغ رو واریز کنید. توجه کنید که سه مبلغ باید واریز بشه:10000 ریال و 82000 ریال و یکی دیگه که به مدرکتون بستگی داره .همراه فیشها باید کپی شناسنامه مکفول و مشمول و عکس پشت نویسی شده مشمول که کد ملی پشتش باشه رو هم بدین.
    اگه پروندتون نقص داشت به پدرتون بگید که از سرهنگی که پروندرو بررسی میکنه بپرسه که نقص دیگه ای نداشته باشه.
    همون افراد، پرونده های کفالتهایی چون جده و کفالت مادر رو هم بررسی می کنند.
    اگه سوالی دارید میتونید از 09680 یا مراجعه حضوری به مرکز وظیفه بپرسین تا دچار اشتباه نشین
    گرفتن معافیت : (90.9.23)
    گفتن با پست کارتو میفرستن در خونه.
    من فقط تجربیات و اطلاعات خودم رو نوشتم.
    منم این چند وقته حسابی حالم گرفته شد. میدونم چی میکشید.
    امیدوارم کم یا اشتباه ننوشته باشم.
    نمیدونم آخر سر چی بنویسم. چون فکر میکنم هر چی بنویسم میگید چون خودش معافی گرفته اینو میگه پس میگم هر جا هستید موفق باشید.
    سلام
    ممنون به خاطر توضیح کاملت ، عالی بود
    من 4 روز بعد از شما 9/6 اقدام کردم ولی هنوز خبری نشده
    هم رفتم نظام وظیفه هم زنگ زدم گفتند باید 40 روز منتظر بمانید .... (امیدوارم با این همه اضطراب بتونم بمانم )
    فکر کنم تفاوتمان در این باشه که شما خودت اقدام کردی برای استعلام ثبت احوال ولی پلیس +10 به من گفت خودشون اقدام می کنن و هیچ برگه ای برای این کار بهم نداد (
    ای کاش خودم می رفتم استعلام رو بگیرم
    شاید امروز پلیس +10 رفتم بلکه اونها کاری بکنن ، نظام وظیفه که شیر تو شیره
    به نظرت الان راهی دارم که کارها زودتر انجام بشه یا باید همچنان با این اضطراب و اخبار مختلف روزانه منتظر بمانم .....
    کسی پیشنهادی داره ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mbod65 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون به خاطر توضیح کاملت ، عالی بود
    من 4 روز بعد از شما 9/6 اقدام کردم ولی هنوز خبری نشده
    هم رفتم نظام وظیفه هم زنگ زدم گفتند باید 40 روز منتظر بمانید .... (امیدوارم با این همه اضطراب بتونم بمانم )
    فکر کنم تفاوتمان در این باشه که شما خودت اقدام کردی برای استعلام ثبت احوال ولی پلیس +10 به من گفت خودشون اقدام می کنن و هیچ برگه ای برای این کار بهم نداد (
    ای کاش خودم می رفتم استعلام رو بگیرم
    شاید امروز پلیس +10 رفتم بلکه اونها کاری بکنن ، نظام وظیفه که شیر تو شیره
    به نظرت الان راهی دارم که کارها زودتر انجام بشه یا باید همچنان با این اضطراب و اخبار مختلف روزانه منتظر بمانم .....
    کسی پیشنهادی داره ؟؟
    من نمیدونم چطوری ولی مطمئنم اگه نامه های استعلام رو بگیری و جوابش رو تو پروندت بذاری کلی کارت جلو میفته.
    ویرایش توسط hosseinhgf : December 17th, 2011 در ساعت 04:02 PM

Junior Member

سلام مجدد
    همه دوستانی که از قضایای این چند وقت متضرر شدن یا می شوند و یا مثل من در اضطراب هستند
    دوشنبه صبح روبروی سینمای آزادی (تهران) برای ملاقات با رئیس نظام وظیفه حاضر بشوند
    مطمئن باشید اگر تعداد دوستان از 100 نفر بگذرد مسئله پوشش خبری پیدا می کند و صدامون شاید به بالاتر برسد ... و اگر نه به آینده امیدوار نباشید
    این رو بدانید هر حرفی که سردار بعد از دوشنبه در رابطه با کفالت و دو برادری بزند به خاطر پرستیژ فرماندهی هم که شده، غیر قابل برگشت خواهد بود
    این را هم بدانید اگر صدای خود را نرسانید، گرفتن هر تصمیم غیر عقلانیی هم مثل گذشته عجیب نخواهد بود
    پس برای سرنوشت خودتون شوخی نگیرید

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahsavar نمایش پست ها
    میلاد شما از کجا حدس میزنی که پیش از عید اجرایی نمیشه؟ واقعا برای دی ماه و بهمن ماه، یعنی کسایی که این موقع پدرشون 59 رو رد می کنه، خیلی اضطراب آور شده، کاش چند ماه پیش یه صحبتی، مصاحبه ای چیزی میکردن، تکلیف رو بهتر میدونستیم
    شما دوست من اگه با دقت بخونید پست بنده رو بخونید متوجه میشید که من گفتم بی قانونی بیداد میکنه بخاطر همین دلیل احتمالا و به گفته 1از اشخاص!تا بعد عید اجرایی میشه
    اما به نکته بی قانونی توجه کنید
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mbod65 نمایش پست ها
    سلام مجدد
    همه دوستانی که از قضایای این چند وقت متضرر شدن یا می شوند و یا مثل من در اضطراب هستند
    دوشنبه صبح روبروی سینمای آزادی (تهران) برای ملاقات با رئیس نظام وظیفه حاضر بشوند
    مطمئن باشید اگر تعداد دوستان از 100 نفر بگذرد مسئله پوشش خبری پیدا می کند و صدامون شاید به بالاتر برسد ... و اگر نه به آینده امیدوار نباشید
    این رو بدانید هر حرفی که سردار بعد از دوشنبه در رابطه با کفالت و دو برادری بزند به خاطر پرستیژ فرماندهی هم که شده، غیر قابل برگشت خواهد بود
    این را هم بدانید اگر صدای خود را نرسانید، گرفتن هر تصمیم غیر عقلانیی هم مثل گذشته عجیب نخواهد بود
    پس برای سرنوشت خودتون شوخی نگیرید
    خیابان بهشتی، روبروی سینما آزادی، دقیقا نبش میرزا، ۱۹۷
    دوستان دوشنبه 8/30 صبح ملاقات مردمی رئیس نظام وظیفه هست
    از ساعت 7 هم اسم می نویسند و وقت می گیرند
    ولی باید حضور حداکثری داشته باشیم کلا دو ساعت هم وقت نمی گیره ولی بیاید تا صدامون به جایی برسه
    موفق باشید
    ویرایش توسط mbod65 : December 18th, 2011 در ساعت 10:12 AM

Junior Member

دوستی که همین امسال واجد شرایط میشی، یعنی تو زمستون پدرت میره تو 60 توجه کن لطفا:

تو لینک زیر ببین که سردار کمالی پارسال درست شب عید گفت که هر چی معافیت بوده (یعنی همون شب عید پارسال) تو سال 90 هم هست. پس طبق گفته ایشون، معافیتهای قبلی کلا تا آخر امسال دست نمی خوره، شما زیاد نگران نباش، ولی محض احتیاط میتونی فردا تو ملاقات مردمی، اینو پرینت بگیری نشون اونا بدی که خیالتم راحت شه:

http://www.jomhourieslami.com/1389/1...heli_0008.html

اگه بری بایگانی روزنامه جمهوری اسلامی، اونجا هم اینو دارن. دقیقا جمله سردار کمالی: "سردار موسي كمالي با اشاره به اجرا شدن تمامي معافيتها در سال 90 گفت: تمام مقرراتي كه در سال جاري در خصوص خدمت سربازي وجود دارد در سال آينده نيز اجرايي مي‌شود."

Junior Member

دوستان خودم سلام ...
    من همونطور که میدونید الان تقریبا 7 -8 ماهی میشه که از بهزیستی واسه کفالت مادر اقدام کردم .. مشکل هم اعصاب و روان هست ..
    بعد از این مدت ما تو بهزیستی تایید شدیم با درجه معلولیت شدید ...
    سه برگیمون رفت تو بیمارستان امام سجاد .. امروز کمسیون داشتم تو نظام وظیفه
    امام سجاد تو برگه نوشته بود که بیماری روانی مزمن از نوع شدید هست ولی نیاز به مراقبت دائم نداره !!!!
    بعد یه دکتر دیگه هم نوشته بود شدیده ولی ننشوته بود مراقبت و اینا رو
    خلاصه اون دکتره کمسیون هم گیر داد به این یه تیکه که میخواست رد کنه ما رو که من با کلی التماس و صحبت قانعش کردم معاینه مجدد بزنه ... این سری زد واسه بیمارستان بقیه الله ..
    میخوام ببینم تو بقیه الله دکتراش چطورین؟ مثل امام سجاد پاچه میگیرن یا نه میشه صحبت کرد باهاشون؟
    اخه به خدا زور دارم واسه با درجه شدید بهزیستی اینا منو رد کنن ...
    بهزیستی پدر ما رو در ااورد تا بالاخره تاییدمون کرد و کارت واسه مادر صادر کرد ..
    لطفا راهنماییم کنید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)