صفحه 110 از 330 نخستنخست ... 1060100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120160210 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط kalb62 نمایش پست ها
    آقا پدرت عجب روزي متولد شده !!! دقيقا از روز شنبه 10 دي ماه اين قانون اجرايي شده . يعني لب لب مرز. من خودم 1 آبان مداركم رو فرستادم و امروز هم كارتم رو گرفتم .
    ايشالا كه شما هم معاف ميشي . ولي يه پرس و جو بكن از نظام وظيفه
    با سلام
    من از نظام وظیفه پرسیدم هنوز ابلاغ نشده و قانون قبل اجرا میشه
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kalb62 نمایش پست ها
    آقا پدرت عجب روزي متولد شده !!! دقيقا از روز شنبه 10 دي ماه اين قانون اجرايي شده . يعني لب لب مرز. من خودم 1 آبان مداركم رو فرستادم و امروز هم كارتم رو گرفتم .
    ايشالا كه شما هم معاف ميشي . ولي يه پرس و جو بكن از نظام وظيفه

هم از نظام وظیفه پرسیدم هم از پلیس +10 هنوز این قانون پابرجاست و پلیس +10 هم داره مدارک میگیره!!!!
    سوالم اینه که هروقت اجرایی بشه شامله من میشه یا نه؟؟؟؟؟؟

Senior Member

سلام دوستان

من ایران زندگی‌ نمیکنم و دسترسی‌ به نظام وظیفه، یا پلیس ندارم که برم سوال کنم. کسی‌ میتونه به من بگه این قانون جدید که هی‌ میگن ابلاغ شده ابلاغ نشده دقیقا چی‌ هست؟ درسته که از ۱۰ دی‌ معافیت کفالت پدر بالای ۵۹ سال رو حذف کردن؟ من هیچ خبری نتونستم انلاین راجع به این مورد پیدا کنم!

اگر هنوز قانونش اجرا نشده، پس در چه مرحله ای هست؟ من کمتر از ۲ سال دیگه معاف میشم با این قانون، آیا تا اون موقع پا برجا میمونه یا نه؟
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member

[QUOTE=naaji;587212]دوستان خودم سلام ...
    من همونطور که میدونید الان تقریبا 7 -8 ماهی میشه که از بهزیستی واسه کفالت مادر اقدام کردم .. مشکل هم اعصاب و روان هست ..
    بعد از این مدت ما تو بهزیستی تایید شدیم با درجه معلولیت شدید ...
    سه برگیمون رفت تو بیمارستان امام سجاد .. امروز کمسیون داشتم تو نظام وظیفه
    امام سجاد تو برگه نوشته بود که بیماری روانی مزمن از نوع شدید هست ولی نیاز به مراقبت دائم نداره !!!!
    بعد یه دکتر دیگه هم نوشته بود شدیده ولی ننشوته بود مراقبت و اینا رو
    خلاصه اون دکتره کمسیون هم گیر داد به این یه تیکه که میخواست رد کنه ما رو که من با کلی التماس و صحبت قانعش کردم معاینه مجدد بزنه ... این سری زد واسه بیمارستان بقیه الله ..
    میخوام ببینم تو بقیه الله دکتراش چطورین؟ مثل امام سجاد پاچه میگیرن یا نه میشه صحبت کرد باهاشون؟
    اخه به خدا زور دارم واسه با درجه شدید بهزیستی اینا منو رد کنن ...
    بهزیستی پدر ما رو در ااورد تا بالاخره تاییدمون کرد و کارت واسه مادر صادر کرد ..
    لطفا راهنماییم کنید[/QUOTE
    سلام دوست عزیز.من مشابه شما برای معافیت اقدام کردم.برای مادرم از طریق بهزیستی.بعد از اینکه بهزیستی تو کمیسیون اول تایید کرد.فرم 3 برگی بهم داد.بعدش ام رفتم کمیسیون نظام وظیفه.فرستادن امام سجاد.مشکل مادر منم اعصاب و روان هست.شدتش متوسط تا شدید حالا منتظر کمیسیون نظالم وظیفه ام.شما رو تو سجاد چطوری معاینه کردن؟از مادرت تست شخصیت ام گرفتن؟من برگ معاینه دکتر ملکوتی رو به دکتر اونجا که نشون دادم براشون خیلی مهم بود.2 دکتر معاینه کردن.برای شما هم همین صورت بود؟دکترا اونجا بهت نگفتن معافی یا نه؟مادر من 64 سال سن داره.میگن سن براشون مهمه

Junior Member

سلام، من از خارج از کشور برای کفالت پدر بالای ۵۹ سال اقدام کردم و شکر خدا امروز رای معافیتم صادر شد. اگر کسی‌ سوالی داره خوشحال می شم کمک کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mnam نمایش پست ها
    سلام، من از خارج از کشور برای کفالت پدر بالای ۵۹ سال اقدام کردم و شکر خدا امروز رای معافیتم صادر شد. اگر کسی‌ سوالی داره خوشحال می شم کمک کنم.
    شما کی معاف میشدید و کی اقدام کردید؟! از سفارت اقدام کردید؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedjahdi نمایش پست ها
    شما کی معاف میشدید و کی اقدام کردید؟! از سفارت اقدام کردید؟!
    پدرم اواخر شهریور ماه امسال 59 ساله شدند ولی به دلیل مشغله تحصیلی بلافاصله اقدام نکردم. طبق روال، مدارک باید تحویل سفارت می شد اما از آنجایی که سفارت ایران در اینجا تعطیل شد، مدارک را مستقیما خود وزارت خارجه تحویل گرفت که باعث تسریع در روند کار شد و کلا ظرف حدود یکماه به نتیجه رسید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m.hashemian نمایش پست ها
    کسی‌ جواب سوال من رو نمیدونه؟
    سلام دوست عزيز

اجازه بده حالا كه ايران نيستي يه مقدار جزئيات رو بهت بگم :
    اين قانون بعد از 3 بار تصويب تو مجلس ، توسط شوراي نگهبان رد شده بود كه بالاخره بعد از اصلاحاتي كه داشت مهر ماه امسال تصويب شد .
    تو قوانين معمولي بعد از تصويب مجلس و تاييد شوراي نگهبان اين قانون توسط رئيس جمهور به اون دستگاه مجري ابلاغ ميشه .

تمامي اين مراحل كه گفتم در مورد اين قانون تا الان انجام شده كه آخرين اون همين 10 دي ماه بود. اما نكته اين جاست كه در مورد قوانيني كه مربوط به نيروهاي مسلح ميشه ،بالا تر از همه اين ها نياز به دستور وتاييد فرمانده كل قوا يعني رهبري هست .

در حال حاضر لغو قانون معافيت براي تنها فرزند ذكور براي كفالت پدر بالاي 59 سال تمام، منوط به همين دستور مستقيم رهبري هست كه كسي هم فعلا نميدونه اين دستور دقيقا كي قرار هست صادر بشه و همه فقط گمانه زني مي كنند . اون چيزي كه به خود من آخرين بار بعد از معاف شدن تو نظام وظيفه گفتند (البته خود اونها هم دقيقا اطلاع ندارند ) حدس ميزنن كه از ابتداي سال بعد اجرا بشه .
    باز هم تاكيد ميكنم هيچ كس دقيق نمي دونه .

باز هم اگر سوالي بود من در خدمتم

Junior Member

سلام من پدرم 59 سال سن دارند و بیماری عصبی و افسردگی دارند کسی میدونه برای این مورد معافیت میدهند یا نه؟
    اصلا سن و سال را در این مساله لحاظ میکنند یا نه؟
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    National university of Malaysia, Isfahan University

معافيت از خدمت سربازي فرزندان خانواده هاي تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره)و بهزيستيگروه ناجا- مطابق قانون جديد خدمت وظيفه عمومي ناجاصرفا يكي از فرزندان ذكور مادران فاقد شوهرتحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره)و سازمان بهزيستي از انجام خدمت دوره ضرورت معاف ميگردد.به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا،" سردارسيد حميد صدر السادات" رئيس اين سازمان، با اشاره به اينكه در قانون جديد خدمت وظيفه عمومي تغييراتي در مورد معافيت هاي فرزندان مددجويان تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره) و سازمان بهزيستي پيش بيني شده است بيان نمود: به موجب اين قانون صرفا يكي از فرزندان ذكور مادران فاقد همسر تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره) و سازمان بهزيستي از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي باشد.
    وي يادآورشد : اين سازمان تمهيدات وسازوكار لازم براي اجراي قانون جديدخدمت وظيفه عمومي را پيش بيني نموده است و تغييرات صورت گرفته در اين قانون ،پس از ابلاغ ستاد كل نيروهاي مسلح ضمن اطلاع رساني به اجرا در خواهد آمد ، همچنين از آنجا كه تنها مرجع رسمي اطلاع رساني در مورد قوانين و مقررات خدمت وظيفه عمومي ، ستاد كل و سازمان وظيفه عمومي ناجا مي باشند لذا لازم است مشمولان و خانواده هاي انان براي كسب اطلاع از اخرين اخبارمربوط به ضوابط و مقررات خدمت وظيفه عمومي به پايگاه اطلاع رساني اين سازمان در سايت پليس به نشانيwww.police.ir مراجعه ويا با سامانه تلفن گوياي سازمان به شماره 09680 تماس حاصل نمائيد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)