صفحه 111 از 330 نخستنخست ... 1161101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121161211 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,101 تا 1,110 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

پیش فرض پاسخ : اطلاعات من

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhgf نمایش پست ها
    درود به ......
    من از تهران برای معافیت کفالت پدر بالای 59 سال اقدام کردم.
    البته چند ماه بعد از اینکه پدرم وارد 60 سال شد(59 سالشون تموم شد).مدارکی که به 10+ دادم اینا بود:
    - برگه شماره 4(استشهاد تاییدیه وضعیت مشمول) که باید توسط فامیل مثل دایی یا زن عمو و یا فرزندانشون و .... (پدر و مادر و خواهر و برادر خود مشمول نمی شود) در دفتر ثبت اسناد رسمی کامل شه(همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی افراد و البته خود افراد)
    - برگه شماره 3 (مشخصات بستگان مشمول)
    - برگه شماره 1 (برگه وضعیت)
    - برگه شماره 2 (معینه اولیه و واکسیناسیون. برای واکسیناسیون باید به درمانگاههایی که میتوانید لیستش رو از 10+ بگیرید مراجعه کنید. مرکزی که من مراجعه کردم فقط پنج شنبه ها و تا ساعت 12 ظهر واکسیناسیون انجام میدادند. برای معاینه به هر دکتری میتوانید مراجعه کنید.(عکس داشته باشید و روی عکس مهر بخورد))
    - افتتاح حساب جاری (کارت عابر بانک) بانک سپه. با افتتاح حساب در همان موقع به شما یک حواله دریافت میدهند که شماره حساب هم در آن قید شده است و نیازی به دریافت کارت عابر بانک برای 10+ ندارید.
    - گواهی اشتغال یا فراقت از تحصیل(گواهی باید مهر و امضا و شماره داشته باشد)
    - استعلام سند سجلی شناسنامه پدر و مادر. من دو تا برگه با عنوان استعلام سند سجلی از 10+ گرفتم( نامه ها باید مهر مرکز وظیفه و شماره داشته باشه) و بردم به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه ها و یک ساعت کار هر کدوم بیشتر طول نکشید(باید شناسنامه های سایر اعضا خانواده همراهتون باشه). که ثبت احوال به شما دو تا نامه که داخل پاکت مهر شده است میدهد.
    - عکس 4*3 مشمول به مقدار لازم
    - عکس پدر مشمول (مکفول)
    - کپی برابر اصل شده کلیه صفحات شناسنامه مشمول و اعضای خانواده و کارت ملی هاشون (شناسنامه مکفول خیلی مهمه. یعنی اگه توضیحاتی داره که باعث شه تردیدی در تک فرزند پسر بودن شما بوجود بیاد ممکنه در هیئت بررسی دردسر ساز شه. اگه مکفول قبلا شناسنامه دیگه ای داشته استعلام اون رو هم بگیرید)

با این مدارک میرید10+ و اطلاعات شما رو ثبت میکنه. توجه کنید در برگه ای که به شما با عنوان "تاییده ثبت اطلاعات درخواست معافیت کفالت مشمولان" میده تلفن و آدرستون درست باشه.

تاریخ های مراحل طی شده:
    ثبت در 10+ : ( 90.9.2 ) . (پلیس 10+ به من گفت که ما مدارک رو هفته ای یک بار اونم چهارشنبه ها میفرستیم)
    معرفی به حوزه : ( 90.9.6 ) .( اینو از تلفن 09680 پرسیدم ( با تلفن ثابت و ایرانسل همش بوق اشغال میزنه (البته جمعه زنگ زدم گرفت) ولی با همراه اول با اولین تماس، میگیره و بعد کافی عدد 2 و بعد 8 رو بزنید تا منتظر وصل شدن به اپراتور بمونید))
    تماس مرکز وظیفه (اداره کفالت) به صورت تلفنی با شماره تلفن منزل : ( 90.9.20 ) .(گفتن مکفول ساعت 8 صبح در تاریخ( 90.9.23 ) همراه شناسنامه ها به اداره کفالت در میدان سپاه مراجعه کنه)
    مراجعه به اداره کفالت : (90.9.23 ) . مراجعه به باجه ای که مربوط به کفالت است و اسم شمارو رو یک لیست دارد و یک برگه ورود به شما میدهد که فقط مکفول می تواند با آن وارد شود)
    اونجا یک هیئت چهار نفره داره که همزمان چهار نفر مکفول میرن داخل و هر کدوم از سرهنگها پرونده یک نفر رو بررسی میکند واز مکفول هم هیچ سوالی نمیکنند و اگه پرونده هیچ نقصی نداشته باشه باید مبالغی رو که میگن به حسابهای بانک ملی واریز کنید. داخل دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی همشو نوشته. به شما میگن که سه روز وقت دارید تا مبالغ رو واریز کنید. توجه کنید که سه مبلغ باید واریز بشه:10000 ریال و 82000 ریال و یکی دیگه که به مدرکتون بستگی داره .همراه فیشها باید کپی شناسنامه مکفول و مشمول و عکس پشت نویسی شده مشمول که کد ملی پشتش باشه رو هم بدین.
    اگه پروندتون نقص داشت به پدرتون بگید که از سرهنگی که پروندرو بررسی میکنه بپرسه که نقص دیگه ای نداشته باشه.
    همون افراد، پرونده های کفالتهایی چون جده و کفالت مادر رو هم بررسی می کنند.
    اگه سوالی دارید میتونید از 09680 یا مراجعه حضوری به مرکز وظیفه بپرسین تا دچار اشتباه نشین
    گرفتن معافیت : (90.9.23)
    گفتن با پست کارتو میفرستن در خونه.
    من فقط تجربیات و اطلاعات خودم رو نوشتم.
    منم این چند وقته حسابی حالم گرفته شد. میدونم چی میکشید.
    امیدوارم کم یا اشتباه ننوشته باشم.
    نمیدونم آخر سر چی بنویسم. چون فکر میکنم هر چی بنویسم میگید چون خودش معافی گرفته اینو میگه پس میگم هر جا هستید موفق باشید.
    به شدت متشکرم از اطلاع رسانیی که کردی، خیلی به من کمک کرد. فقط یک نکته، من رفتم پلیس +10 برای برگه استعلام سجلی. گفت برگه رو از نظام وظیفه بگیرم. فردا میرم میدان سپاه. در ضمن به همه کسانی که مثل من لب مرز معافیت هستن توصیه میکنم استعلام سه جلی رو خودتون بگیرین. اگر بخواد بره از طریق اداری انجام بشه 2 تا 3 ماه معافیت گرفتنتون طول میکشه اما با استعلام سجلی به قول خانم مسئول +10 به شدت زمانش کوتاه میشه.مثل این دوست خوبمون حسین که 21 روزه کار هاش انجام شده. پدر من 28 بهمن 59 سالش تمام میشه و من هنوز تشکیل پرونده ندادم. این رو مسگم که بدونین قبل از اتمام 59 سال و بدون تشکیل پرونده هم (بر اساس گفته خانم مسئول +10 ) میتونید معرفی نامه رو از نظام وظیفه بگیرید و ببرید محل ثبت شناسنامه پدرتون و مادرتون و مدارکتون رو کامل کامل ارسال کنید.
    موفق باشید
    ویرایش توسط johnylowen2004 : January 8th, 2012 در ساعت 03:37 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط johnylowen2004 نمایش پست ها
    به شدت متشکرم از اطلاع رسانیی که کردی، خیلی به من کمک کرد. فقط یک نکته، من رفتم پلیس +10 برای برگه استعلام سجلی. گفت برگه رو از نظام وظیفه بگیرم. فردا میرم میدان سپاه. در ضمن به همه کسانی که مثل من لب مرز معافیت هستن توصیه میکنم استعلام سه جلی رو خودتون بگیرین. اگر بخواد بره از طریق اداری انجام بشه 2 تا 3 ماه معافیت گرفتنتون طول میکشه اما با استعلام سجلی به قول خانم مسئول +10 به شدت زمانش کوتاه میشه.مثل این دوست خوبمون حسین که 21 روزه کار هاش انجام شده. پدر من 28 بهمن 59 سالش تمام میشه و من هنوز تشکیل پرونده ندادم. این رو مسگم که بدونین قبل از اتمام 59 سال و بدون تشکیل پرونده هم (بر اساس گفته خانم مسئول +10 ) میتونید معرفی نامه رو از نظام وظیفه بگیرید و ببرید محل ثبت شناسنامه پدرتون و مادرتون و مدارکتون رو کامل کامل ارسال کنید.
    موفق باشید
    آقا من بعید میدونم که معاف بشی. این رو بخون: http://www.sarbazi.us/?p=1968

"پس قانون از ۱۰ دی اجرایی شد؟
    تا حدودی بله، ولی موارد جدید قانون انشا الله بعد از تصویب حضرت آقا اجرایی خواهد شد.
    پیش بینی شما چیست؟ چه زمانی باید منتظر اجرای قانون بر اساس ضوابط کلی باشیم؟
    پیش بینی ما این است که پس از تنفیذ حضرت آقا این قانون با پایان دی ماه اجرایی شود.
    کفالت‌های پدر ۶۰ سال و یا سایر کفالت‌ها هم اکنون نقطه سوال بسیاری از مردم هستند و نمی‌دانند با اجرای قانون جدید تکلیفشان در این زمینه چیست. همانطور که پیش بینی کردید این قانون با پایان دی‌ماه اجرایی می‌شود. تکلیف کسانی که پرونده تشکیل داده‌اند و یا در شرف تشکیل پرونده کفالت هستند چه می‌شود؟ قوانینی که ما اجرا می‌کنیم از یک قاعده حقوقی پیروی می‌کند و عطف بماسبق نمی‌شود لذا کسانی که تا روز اجرای این قانون پرونده تشکیل دادند و پروندشان بررسی شده و برایشان حکم صادر شده است بر اساس قانون قبلی اقدام خواهد شد ولی در مورد کسانی که مدارک داده‌اند ولی پروندشان رسیدگی نشده و هنوز موضوعشان در حال بررسی است از زمان ابلاغ قانون جدید از سوی مقام معظم رهبری ضوابط جدید برای آنها در نظر گرفته خواهد شد. یعنی کسانی که پرونده‌شان به مرحله نهایی نرسیده باید بر اساس قانون جدید عمل کنند؟ هر زمان قانون جدید ابلاغ شود کار بر اساس قانون جدید ادامه پیدا خواهد کرد مگر اینکه قبلاً پرونده رسیدگی شده باشد و حکم نهایی صادر شده باشد."

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    National university of Malaysia, Isfahan University

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

دوستان عزیز
    تو تاریخِ کمیسیون(تک فرزند ذکور پدر بالای ۵۹-پزشکی‌ نه) چه اتفاقی‌ میفته؟
    کی‌ جواب معافی رو میدان؟
    کی‌ باید پول رو واریز کنیم؟ همون روز می‌شه،یا روز بعده؟
    اگر هم چیز دیگه هست که من نگفتم، دوستان لطف کنن از تجربیات شخصیشون در اون روز و روزهای بعدش به ما بگن
    ممنون

حالا من که از تهران مدارک رو فرستادم 32 روز پیش .که هرچی هم میرم میگن باید 50 روز بگذره.معاف میشم؟

خیلی هم خوب، خیلی هم عالی، از سال اول لیسانس برنامه میریزی که لیسانس 4 سال بخونی، فوق رو به جای 2 سال 3 سال بخونی، از 6 ماه فرجه استفاده کنی، معافیتت رو بگیری که دیگه لازم نباشه برای اپلای وثیقه بذاری،از طرفی 1 سال بیشتر تو فوق کار میکنی و رزومت رو بهتر میکنی، 1 سالی که میتونستی پروژه کسر خدمت بگیری و مثل خیلی ها برای ارگانی که پروژه انجام میدی فیلم بازی کنی که سخته( تجربه دوستان و آنچه نقل میکنن اینه که اکثر افرادی که ناظر بر اجرای پروژه هستن خیلی از مرحله پرتن و د ضمن هر چه طول انجام پروژت بیشتر باشه احتمال کسری بیشتر داری) و 1 سال کسر خدمت بگیری.3 ماه آموزشی بری و خلاص.حالا 1 سال اضافه فوق خوندی، به جای پروژه کسر خدمت پروژه دانشگاهی انجام دادی، چون فکر نمیکردی قانونی که برای 2 سال از 10 سال طلایی زندگیت تصمیم میگیره مثل ... تا امروز اجرا بشه، فردا اجرا نشه. سرجمع 1 سال اضافه فوق دو سال سربازی میشه 3 سال خطا در محاسبات. میتونستی دانشجوی دکترا بشی، شرایط سهمیه نخبگی بگیری، هزار کار دیگه بکنی، اما الان برای اینکه غایب نشی میری سربازی.خیلی عادی.
    من تشکر میکنم.

Senior Member

اين طور كه كمالي گفته و متاسفانه تو اخبار ساعت 19 شبكه 1 هم (به صورت خبر جانبي) مطرح شد :

متاسفانه معافيت كفالت رو از اول بهمن كان لم يكن در نظر بگيريد

کفالت‌های پدر 60 سال و یا سایر کفالت‌ها هم اکنون نقطه سوال بسیاری از مردم هستند و نمی‌دانند با اجرای قانون جدید تکلیفشان در این زمینه چیست. همانطور که پیش بینی کردید این قانون با پایان دی‌ماه اجرایی می‌شود. تکلیف کسانی که پرونده تشکیل داده‌اند و یا در شرف تشکیل پرونده کفالت هستند چه می‌شود؟

قوانینی که ما اجرا می‌کنیم از یک قاعده حقوقی پیروی می‌کند و عطف بماسبق نمی‌شود لذا کسانی که تا روز اجرای این قانون پرونده تشکیل دادند و پروندشان بررسی شده و برایشان حکم صادر شده است بر اساس قانون قبلی اقدام خواهد شد ولی در مورد کسانی که مدارک داده‌اند ولی پروندشان رسیدگی نشده و هنوز موضوعشان در حال بررسی است از زمان ابلاغ قانون جدید از سوی مقام معظم رهبری ضوابط جدید برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

یعنی کسانی که پرونده‌شان به مرحله نهایی نرسیده باید بر اساس قانون جدید عمل کنند؟

هر زمان قانون جدید ابلاغ شود کار بر اساس قانون جدید ادامه پیدا خواهد کرد مگر اینکه قبلاً پرونده رسیدگی شده باشد و حکم نهایی صادر شده باشد.

اين هم لينك خبرگزاري فارس براي مطالعه بيشتر :
    http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901016000635

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط johnylowen2004 نمایش پست ها
    موفق باشید
    سلام میتونید بگید از کجا و با چه استدلالی از نظام وظیفه نامه استعلام رو گرفتید ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط unicoart نمایش پست ها
    سلام میتونید بگید از کجا و با چه استدلالی از نظام وظیفه نامه استعلام رو گرفتید ؟
    از وقتی که خبر کان لم یکن شدن قانون از اول بهمن رو شنیدم( دیروز بعد از نوششتن متن مورد اشاره شما با اطلاع رسانی دوستان) بیخیال شدم تا ببینم اصلا به اجرای قانون میرسم یا نه. اما استدلال خاصی نمیخواد. اونجور که مسئول پلیس +10 میگفت باید میرفتم میدان سپاه، میگفتم که نامه معرفی نامه استعلام سجلی از نظام وظیفه برای پدرم و مادرم میخوام، بعد هدایت میشدم به باجه 3 و میرفتم در نهایت یه نامه از نظام وظیفه خطاب به ثبت احوال میگرفتم تا با اون برم شعبه صدور شناسنامه پدرم که از اینترنت آدرسش به راحتی ( http://www.sabteahval.ir/default.aspx?tabid=42 ) پیدا میشه و طبق تماس تلفنی ای که با ثبت احوال مورد نظر داشتم کارم 30-45 دقیقه ای انجام میشد.
    اما خوب گویا بعد 7 - 8 سال برنامه ریزی برای معافیت گرفتن الان یک دفعه باید برم خدمت.فعلا منتظرم ببینم وضعیت قانون چه میشه.
    امیدوارم شما در گرفتن معافیت موفق باشید

Junior Member

حقیقتش من حسابی گیج شدم فکر کنم من بدشانس ترین آدم روی دنیا باشم چون پدرم دقیقا اول بهمن ۵۹ سالش تموم می شه !!!!!!!!!
    چون من در حین خدمت سربازی برای کفالت اقدام کردم به من گفتن مستقیما باید بری نظام وظیفه پرونده تشکیل بدی و پلیس +۱۰ نمی خواد بری
    امروز که برای تشکیل پرونده رفتم موقعی که متصدی داشت برگه های استعلام ثبت احوال رو می داد ازش پرسیدم اگه کمیسیونم بیفته تو بهمن من شامل قانون جدید می شم یا نه، گفت نه چون شما پرونده خودتو قبل از اجرایی شدن قانون تشکیل دادین شامل قانون جدید نمیشین
    منم یه خورده کلید کردم که سردار کمالی گفته اگه قانون اجرایی بشه ملاک قانونه جدیده یهو متصدیه به سرهنگی که داشت از اونجا رد می شد و به نظر رییس اون قسمت بود با خنده گفت جناب سرهنگ این پسره حرف منو باور نمی کنم اونم اومد جلوی باجه ازم پرسید چی می گی؟
    منم حرف سردار کمالی بهش گفتم: یهو با اخم بهم گفت: سردار کمالی برا خودش گفته من زیر برگه ابلاغ کارت های کفالت به صدور کارتو امضا می کنم بهت می گم پروندت با همون قانون قبل بررسی میشه حالا برو
    به نظرم انونایی که به مرحله معرفی به حوزه نظام وظیفه و کامل کردن پرونده رسیده نباید نا امید بشن و تا قانون جدید اجرایی نشده پروندشونو برای بررسی تو کمیسیون تکمیل کنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaii نمایش پست ها
    سلام دوستان.من برای ماده 6 قاتون بهزیستی اقدام کردم که در کمیسیون بهزیستی تایید کردند ولی درصد معلولیت پدرم رو متوسط زدند .حالا موندم اقدام کنم یا نه ؟به نظر شما کمیسیون نظام وظیفه برای متوسط معاف می کنند؟
    با سلام

دوست عزیز نظام وظیفه کاری به این نداره که بهزیستی شدید زده یا متوسط، فقط متوسط به بالا باشه کافیه، در واقع این یک پیش نیاز هست برای رسیدن به مرحله نظام وظیفه، اونجا دیگه نظام وظیفه خودش کمیسیون و معاینات پزشکی داره و با توجه به کمیسیون خودش و نظرات پزشک نظام وظیفه رای به معافیت یا عدم معافیت میده، اتفاقاً من هم از همین طریق معاف شدم ودو ماه پیش کارتم صادر شد ، برای پدر من هم تو بهزیستی معلولیتشو متوسط زده بودند ولی به راحتی معاف شدم پارتی هم نداشتم، معلولیت پدر من حرکتی بود به خاطر سکته مغزی، توکلت به خدا باشه سریعتر اقدام کن ، تازه من تو مراحل معافیت به خاطر طولانی بودن این پروسه وارد غیبت هم شدم ولی گیر ندادن. من از شیراز اقدام کردم

فقط بدون فوت وقت کاراتونو پیگیری کنید انشالا معاف میشید.
    سوالی باشه من در خدمتم

موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)