صفحه 112 از 330 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122162212 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Junior Member Arrconic آواتار ها

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

سلام.
    از موقعی که کمسیون رای را صادر میکنه, چه مدت بعد کارت میاد؟
    من یک ماه پیش رفتم کمسیون, تا الان که هیچی نیومده. یادمه همون روز گواهینامه را هم دادم واسه تمدید. اونم هنوز نیومده. کسی میدونه چقدر طول میکشه؟ بعد از رای کمسیون چه بلای می خوان سر پرونده بیارن که اینقدر طولش میدن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Arrconic نمایش پست ها
    سلام.
    از موقعی که کمسیون رای را صادر میکنه, چه مدت بعد کارت میاد؟
    من یک ماه پیش رفتم کمسیون, تا الان که هیچی نیومده. یادمه همون روز گواهینامه را هم دادم واسه تمدید. اونم هنوز نیومده. کسی میدونه چقدر طول میکشه؟ بعد از رای کمسیون چه بلای می خوان سر پرونده بیارن که اینقدر طولش میدن.
    سلام
    بستگی داره به محل جغرافیاییتون و اینکه کراشون چقدر نظم داره، معمولاً بعد از اینکه فیش ها را تحویل دادی وپروندت تکمیل شد حدود 2 هفته طول میکشه تا معرفی به صدور بشه بعد از معرفی به به صدور هم حدوداً 10 روز الی دو هفته طول داره تا کارتت صادر بشه، بعدش هم تا بار کد بخوره و به دستتون برسه 2 هفته ای طول میکشه کلاً بعد از تکمیل شدن پروندت یه 6-7 هفته ای طول داره، می تونی با شماره 9680 تماس بگیری شماره ملی تو بدی تا بهت بگن کارتت در چه مرحله ایه
    موفق باشید

سلام
    من دیروز رفتم نامه استعلام سجلی بگیرم، گفتن از آبان ماه دیگه نامه رو نمیدن. گفت اگر مشکلی در استعلام سجلی پیش بیاد بعد از 45 روز!!!!!!!!!!!!!!!! بهت خبر میدیم که ما نتونستیم بگیریم بیا خودت برو بگیر.
    این در صورتی یه که به صورت دستی خود مشمول میتونه 1 روزه کارش رو بکنه. من با حوزه صدور شناسنامه پدرم تلفنی صحبت کردم گفت 30 تا 45 دقیقه ای نامه تائیدیه استعلام رو رو بهت میدیم!!!! نمیدونم چرا انقدر تو نظام وظیفه تاخیر میندازن تو روند اجرا ها. میگفت مردم به دردسر میفتن. من حاضرم به درد سر بیوفتم اما اضطراب و بلاتکلیفی نکشم.

Junior Member

کسی از نظام وظیفه در مورد تکلیف کسایی که پروندشون در دست اقدامه سئوالی پرسیدن آخه صحبت نظام وظیفه با صحبت سردار کمالی فرق می کنه آدم نمی دونه کدوم یکی رو گوش بده

نقل قول نوشته اصلی توسط mp2002 نمایش پست ها
    کسی از نظام وظیفه در مورد تکلیف کسایی که پروندشون در دست اقدامه سئوالی پرسیدن آخه صحبت نظام وظیفه با صحبت سردار کمالی فرق می کنه آدم نمی دونه کدوم یکی رو گوش بده
    من رفتم پرسیدم میگن که چون تاریخ ثبت شما فلان تاریخ بوده شامل شما نمیشه بعد گفتم مطمعنی گفت انشالا که نمیشه.تا الان که چیزی به ما نگفتن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mnam نمایش پست ها
    سلام، من از خارج از کشور برای کفالت پدر بالای ۵۹ سال اقدام کردم و شکر خدا امروز رای معافیتم صادر شد. اگر کسی‌ سوالی داره خوشحال می شم کمک کنم.
    سلام دوست عزیز. خیلی خوشحالم که معاف شدی و بهت تبریک میگم.

پدر من دقیقا اول فروردین 59 سالش تموم میشه. تک فرزند هستم و الان امریکا درس میخونم. ممکنه یه توضیح کامل بدی در مورد پروسه معافیتت؟ خیلی ها شرایطشون مثل من و شما هست و خارج از ایران هستن. و بنابراین توضیحات کامل شما کمک بزرگی محسوب میشه. لطفا از اولین مرحله شروع کن بگو
    1) چه مدارکی رو خارج از کشور تهیه کردی؟
    2) مدارک رو از کجا گرفتی و با توجه به اینکه خارج از ایران بودی به کجا فرستادی؟
    3) وقتی مدارک رسید ایران چه کسی پیگیر پرونده ات بود ایران؟
    4)ایا نظام وظیفه حضور شما رو در هیئت بدوی نخواست؟
    5) راجع به زمان بندی هم لطفا توضیح بده
    ممنونم

Junior Member

دوستان من که محل سکونتم تهران هست میتونم از شهرستان هم اقدام کنم واسه معافیت یا نمیشه؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط usliker نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. خیلی خوشحالم که معاف شدی و بهت تبریک میگم.

پدر من دقیقا اول فروردین 59 سالش تموم میشه. تک فرزند هستم و الان امریکا درس میخونم. ممکنه یه توضیح کامل بدی در مورد پروسه معافیتت؟ خیلی ها شرایطشون مثل من و شما هست و خارج از ایران هستن. و بنابراین توضیحات کامل شما کمک بزرگی محسوب میشه. لطفا از اولین مرحله شروع کن بگو
    1) چه مدارکی رو خارج از کشور تهیه کردی؟
    2) مدارک رو از کجا گرفتی و با توجه به اینکه خارج از ایران بودی به کجا فرستادی؟
    3) وقتی مدارک رسید ایران چه کسی پیگیر پرونده ات بود ایران؟
    4)ایا نظام وظیفه حضور شما رو در هیئت بدوی نخواست؟
    5) راجع به زمان بندی هم لطفا توضیح بده
    ممنونم
    سلام. امیدوارم که شما هم بتوانید معاف شوید. همان طور که در بالا هم اشاره کردم، کنسولگری ایران در کشوری که من ساکن هستم، تعطیل شد و مدارک رو وزارت خارجه مستقیما تحویل گرفت. رویه‌ها از یک کشور به کشور دیگر کمی‌ متفاوت است و باید با تماس با دفتر حفاظت از منافع، جزئیات رو سوال کنید: http://www.daftar.org/forms/vitalrec...ations/456.pdf
    مدارک تحصیلی‌ شما (آنچه در خارج از ایران بوده+گواهی اشتغال به تحصیل) باید طبیعتا به تایید کنسولگری یا دفتر حفاظت از منافع برسند. عکس، اصل پاسپورت، اصل شناسنامه، اصل کارت ملی و کارت اقامت، فرم های تکمیل شده (در لینک بالا می توانید پیدا کنید) به همراه چند سری کپی مدارک (برای برابر اصل کردن) لازم هستند. می‌‌دانم که حدود ۲۰ روز طول می‌‌کشد تا مدارک از کنسولگری به ادارهٔ ایرانیان وزارت خارجه برسد.
    اگر پدر شما در ایران هستند، کارهای مربوط به ایشان (ارایه عکس و اصل شناسنامه و ...) و تکمیل بخش دوم فرم استشهادیه در دفترخانه توسط بستگان، بعد از اینکه مدارک به وزارت خارجه رسیدند، باید در ایران انجام شوند. پدر و مادرم در ایران پیگیر کارم بودند و در این حالت نیازی به وکالتنامه نبود. اگر شخص دیگری بخواهد پیگیر کار شما باشد، باید فرم وکالت را هم پر کنید. بعد از صدور نامه مربوط به نظام وظیفه توسط وزارت خارجه، باید نامه های استعلام شناسنامه های پدر و مادر تهیه شوند. برای دانشجویان خارج از کشور یک نامه هم باید از وزارت علوم گرفته شده و تحویل نظام وظیفه شود. نیازی هم به حضور شما در هیات بدوی یا همان کمیسیون نیست.

سلام
    پدر من چند سال هست که به علت بیماری قلبی با گرفتن از کار افتادگی بازنشسته شده ولی کارهای شخصی خودش رو میتونه انجام بده
    به نظر شما میتونم معافیت کفالت بگیرم؟ ایا خیلی روند سختی داره؟
    ممنون

اقا واقعا نظام وظیفه تهران خودش استعلام از ثبت احوال میگیره؟
    یا اینکه میگن میگیرییم فقط ی شوخیه؟!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)