صفحه 12 از 297 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط biseda1987 نمایش پست ها
    سلام یکی منو راهنمایی کنه من الان در حین تحصیل هستم کارشناسی پیوسته میخونم من نمیدونستم کوتاهی کردم می تونستم در حقیقت پارسال معافیت کفالت بگیرم ولی داداش من الان دیگه 18 سالش شده آیا من دیگه نمیتونم معاف بشم این خیلی بی انصافیه که دوست من که اوونم الان داداشش 18 سالشه معافیتش رو گرفته باشه ولی من نه خوب اوون چه فرقی با من داره ؟؟؟ لطفا یکی من و راهنمایی کنه منم میتونم معاف شم
    بله دیگه برادر شما 18 سالش تموم شده و نمی تونید کفالت ایشون رو به عهده بگیرید... فقط 18 سال تمام، نه فقط وارد 18 سال شدن... اگر 18 سالش تمام نشده سریعتر اقدام کنید...
    البته من فرض رو بر این گذاشتم که شما پدرتون در قید حیات نیستن یا از کارافتاده ان... وگرنه کاملا" به شرایط شما بستگی داره، شرایط رو ذکر کنید...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd نمایش پست ها
    بله دیگه برادر شما 18 سالش تموم شده و نمی تونید کفالت ایشون رو به عهده بگیرید... فقط 18 سال تمام، نه فقط وارد 18 سال شدن... اگر 18 سالش تمام نشده سریعتر اقدام کنید...
    البته من فرض رو بر این گذاشتم که شما پدرتون در قید حیات نیستن یا از کارافتاده ان... وگرنه کاملا" به شرایط شما بستگی داره، شرایط رو ذکر کنید...
    من میتوانستم کفالت مادرم رو بگیرم پدر مادرم از هم جدا شدن حدوودا ً 17 سال پیش
    خوب این چه قانون مسخره ای هست من فقط 5 ماه دیر فهمیدم کلی غصه خوردم هنوزم اعصابم خوورده به نظر شما حالا یه بار همینطوری دفترچه رو پست نکنم برا کفالت ببینیم چی میشه آیا فایده داره ؟
    الان دوست من با من چه فرقی داره که اوون معاف شده من نشدم خوب اوونم داداشش 18 سالشه
    من پدرم هم عمل قلب باز کرده از این طریق هم میتونستم معاف شم ولی بازم دیر فهمیدم داداشم 18 سالش تمام شده .
    من تا حالا از کسی نپرسیدم پس شما مطمئنید که من دیگه معاف نیستم ؟ یعنی من دیگه هیچ اقدامی نکنم و منتظر شم درسم تمووم شه و جدی جدی برم سربازی ؟ ((

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

Question

خوب این چه قانون مسخره ای هست من فقط 5 ماه دیر فهمیدم کلی غصه خوردم هنوزم اعصابم خوورده به نظر شما حالا یه بار همینطوری دفترچه رو پست نکنم برا کفالت ببینیم چی میشه آیا فایده داره ؟
    الان دوست من با من چه فرقی داره که اوون معاف شده من نشدم خوب اوونم داداشش 18 سالشه
    من پدرم هم عمل قلب باز کرده از این طریق هم میتونستم معاف شم ولی بازم دیر فهمیدم داداشم 18 سالش تمام شده .
    من تا حالا از کسی نپرسیدم پس شما مطمئنید که من دیگه معاف نیستم ؟ یعنی من دیگه هیچ اقدامی نکنم و منتظر شم درسم تمووم شه و جدی جدی برم سربازی ؟ ((
    نمی دونم! من در مورد کفالت طلاق اطلاعات ندارم، شاید چون پدرتون عمل قلب داشتن، و مادرتون هم (فکر کنم اگر شاغل نباشن، استخدام نباشن) جدا شده باشن، بتونین کاری کنید، مورد شما کمی خاص هست، برید نظام وظیفه و سوال کنید.
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

بیصدای عزیز من اطلاعات دفترچه معافیت رو برای شما مینویسم:

شرایط معافیت کفالت : مادر فاقد همسر :

1- پدر مشمول در قید حیات نباشد
    2- مادر مشمول طلاق قطعی گرفته باشد
    3- مادر مشمول ازدواج مجدد نداشته باشد
    4- مشمول برادر تنی بیش از 18 سال نداشته باشد و اگر دارد با تایید شورای پزشکی وظیفه عمومی توانایی کافی را برای مراقبت از مادر نداشته باشد
    5- مشمول فاقد غیبت باشد

مشمولان در حین استفاده از معافیت تحصیلی میتوانند تقاضای معافیت نمایند.

به ادعای کفالت مشمولانی رسیدگی میشوند که غیبت نداشته باشند مگر اینکه در موقع احضار در طول مدت غیبت و حین رسیدگی بنا به تشخیص سازمان وظیفه عمومی حائز مشروط معافیت کفالت بوده باشند که در این صورت این قبیل مشمولان از معافیت کفالت استفاده خواهند کرد.

اگر شما معافیت تحصیلی دارید میتونید از معافیت کفالت استفاده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها

4- مشمول برادر تنی بیش از 18 سال نداشته باشد و اگر دارد با تایید شورای پزشکی وظیفه عمومی توانایی کافی را برای مراقبت از مادر نداشته باشد
    5- مشمول فاقد غیبت باشد

به ادعای کفالت مشمولانی رسیدگی میشوند که غیبت نداشته باشند مگر اینکه در موقع احضار در طول مدت غیبت و حین رسیدگی بنا به تشخیص سازمان وظیفه عمومی حائز مشروط معافیت کفالت بوده باشند که در این صورت این قبیل مشمولان از معافیت کفالت استفاده خواهند کرد.

می شه من شماره شمارو بگیرم باهاتون صحبت کنم من نمیدونم باید چیکار کنم آخرم نفهمیدم معافم یا نه من اگر چند وقت پیش می فرستادم حتما کارتم صادر میشد همانطور که برا دوستم صادر شد ولی چون من قبلا نمیدونستم برادرم الان دیگه 18 سالش تمام شده و من نمیدونم که الان معافم یا نه میدونم که کوتاهی از خودم بوده ولی خیلی قانون مسخره ای اگه من الان معاف نباشم تورو خدا یکی منو راهنمایی درست بکنه من چیکار باید بکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها

5- مشمول فاقد غیبت باشد

من خوندم اینو مورد 4 نوشته که برادر بزرگتر از 18 نداشته باشم خوب من الان دیگه برادرم 18 سالش تموم شده
    میشه بگین من الان چی کار کنم برم دفترچه پست کنم ؟ هر کاری شما بگین میکنم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

سلام
    تمام معافیتها به غیر از پزشکی رو میشه در حین تحصیل گرفت

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Accounting - Florida Atlantic

Talking پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

سلام؛
    من همه پست ها رو خوندم ولی همش با اینی که من می پرسم فرق داره!
    من پدرم 64 سالشه و برادر اولم سربازی رفته و ازدواج کرده و اصلا پیش ما نیست.
    برادر دوم هم به علت بیماری فوت کرده.
    آیا من می تونم از معافیت کفالت استفاده کنم؟
    با توجه به اینکه یکی از دوستان پدرم به من گفت می تونم از این قانون استفاده کنم.
    در ضمن پدر من تیمسار ارتش هست.
    آیا امتیازی هست که من بتونم ازش برای معافی استفاده کنم؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Accounting - Florida Atlantic

اهان البته پدرم الان بازنشسته است.
    یه چیزی که باعث شد من اینجا این سوال رو بپرسم اینه که می خوام بدونم اگر من فرم های کفالت رو بفرستم اشکالی که نداره؟ داره؟

بعدم چیز دیگه ای که هست، خواهش می کنم دوستانی که فقط با اشاره به بندهای دفترچه می خوان به من بگن "خیر مشمول کفالت نمیشی" خودشون رو خسته نکنن. چون من تقریبا همه دفترچه رو حفظم.
    لطفا اگر کسی از دوستان، یکی رو میشناسه که واقعا این شرایطی که من گفتم رو داشته و اقدام کرده و مدارکش رو رد کردن به من جواب بده..

با تشکر فراوان

فك نكنم كفالت بگيري. اگه بابات سابقه جبهه داشته باشه به اندازه 60% سابقش كسري مي گيري

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)