صفحه 16 از 330 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط bijanh_2006 نمایش پست ها
    تا جایی که من میدونم اگر تک پسر نباشید از هیچ گونه معافیت کفالت (چه سن وچه از کار افتادگی) نمیتونید استفاده کنید،البته اگر در زمان مشمولی برادر شما زیر 18 سال باشد می توانید معافی بگیرید
    چرا برا مراقبت یه نفر می تونه کفالت بگیره(کفالت پدر از کار افتاده), من خودم دوست صمیمیم بود, دو تا هم برادر داشت, اینم از همه کوچکتر بود.یه برادرش کانادا, اون یکی برادر ازدواج کرده و این معافیت از کار افتادگی پدر رو گرفت.الانم در کانادا تشریف دارن.می دونم از طریق بهزیستی اقدام کرد.پس حتما یه قانونی در این رابطه هستش.
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member

با سلام
    من تک فرزند پسر خانواده هستم
    و پدر من متولد 1.1.1330 هست می خواستم بدونم عید امسال که میشود 1.1.1389 معافیت کفالت شامل من می شود؟

سوال دوم اینکه با توجه به اینکه هم اکنون در حال تحصیل هستم... در صورتی که شامل من می شود می توانم تا قبل از این تاریخ (با توجه به حتمی بودن شرایط) به تکمیل پرونده بپردازم... یا اینکه باید بعد از 59 سالگی شروع به تکمیل پرونده کرد؟

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

بله معافیت کفالت شاملتون می شه اما حتلا که مشغول تحصیل هستند نمی توانید اقدام کنید باید درستون تموم بشه و معافیت تحصیلیتون تموم بشه

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohmad0014 نمایش پست ها
    بله معافیت کفالت شاملتون می شه اما حتلا که مشغول تحصیل هستند نمی توانید اقدام کنید باید درستون تموم بشه و معافیت تحصیلیتون تموم بشه
    حین تحصیل هم میتونید. (شاید امسال اینجوری شده که mohmad0014 گفتند، ولی قبلا که اینجوری نبود)

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط amirdevi نمایش پست ها
    با سلام
    من تک فرزند پسر خانواده هستم
    و پدر من متولد 1.1.1330 هست می خواستم بدونم عید امسال که میشود 1.1.1389 معافیت کفالت شامل من می شود؟

سوال دوم اینکه با توجه به اینکه هم اکنون در حال تحصیل هستم... در صورتی که شامل من می شود می توانم تا قبل از این تاریخ (با توجه به حتمی بودن شرایط) به تکمیل پرونده بپردازم... یا اینکه باید بعد از 59 سالگی شروع به تکمیل پرونده کرد؟
    کفالت شامل حالتون می شه, اما اینی که از الان بشه اقدام کرد باید از نظام وظیفه بپرسی(که بعید می دونم), و البته شما برای کفالت در حین تحصیل هم می تونی اقدام کنید.معافیت های پزشکی رو نمیشه در هنگام محصل بودن اقدام کرد,ولی معافیت کفالت رو می شه.
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member

سلام
    من چند تا سوال دارم
    من تك پسر هستم و مي خوام معافيت كفالت بگيرم
    پدرم متولد مرداد سال 29 است و دانشگامم بهمن امسال تموم شد
    مي خواستم ببينم الان مي تونم برم معافيت بگيرم؟
    براي معافيت اول بايد چي كار كرد؟
    لطفا اگر مي توننين مراحلشو يك به يك توضيح بدين
    مرسي

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

البته که معاف میشین. پدر شما 59 سال دارند، شما میتونستید از مرداد امسال اقدام کنین. اول دفترچه رو میخرین (مثلا از دفاتر پستی) بعد تو صفحات وسط تقریبا معافیت کفالت رو پر کنین. توش نوشته چکار کنین و چه مدارکی میخوان مثل عکس و فتوکپی شناسنامه خودتون و پدر. شناسنامه از تمام صفحات. تو همون دفترچه پدرتون هم باید یه رضایت نامه پر کنند. بعد پدرتون باید برند ثبت احوال جایی که شناسنامه ایشون صادر شده تا برگه استعلام تعداد فرزندان و از این جور چیزا رو بگیرند. یه استشهاد محلی یا از بستگان (3 نفر آدم بالغ) هم میخواین که باید به تایید مثلا کلانتری (کلا نیروی انتظامی) برسه (این قسمت یه کمی طول میکشه). بعدش هم که باید چندین بار برین نظام وظیفه با پدرتون و صف‌های اونجا رو تحمل کنین. جزییات بیشتر کارهای اولیه تو دفترچه ها هست.

اصلا لازم هم نیست که دانشگاهتون تموم شده باشه. از همین فردا برین دفترچه رو از پست بخرین.
    ویرایش توسط Sunrise : February 1st, 2010 در ساعت 02:03 AM

Junior Member

تو دفترچه نوشته پليس +10 هم بايد رفت
    اون ديگه براي چيه؟

Junior Member

آقا این رفیقامون (نا رفیقامون) شرایطشون مث من بوده و معاف شدن اما درست درمون نمی گن چطوری معاف شدن. کسی می دونه:
    پدرم هفتاد سالشه، منتهی دو برادر دارم که سربازی رفته اند و ازدواج کرده اند و خارجه اند.
    با این اوضاع و احوال کسی می دونه چطور می شه معافی گرفت؟

دوستان ببخشید حقیقتا من این صفحه ها تا اونجایی که میتونستم خوندم که سوالم تکراری نباشه ولی به مشکل مشابهی برنخوردم !‌شایدم بوده و من ندیدم به هر حال من شنیدم که برای معافیت کفالت از 6 ماه قبل از 59 سالگی پدر میشه اقدام کرد این درسته یا نه ؟ مسئله ی اصلی اینه که با توجه به قانون جدید دانشگاه آزاد دانشجوهای پاره وقت برای تموم کردن درسشون 6 سال وقت دارن در حالیکه قبلا 7 سال و قبل از اونم 8 سال بود با این اوصاف من که ورودی سال 83 هستم ( ولی یک سال دیر ثبت نام کردم یعنی سال 84 وارد دانشگاه شدم)‌باید تا ترم مهر 89 درسم تموم بشه (‌که نمیشه ) در این صورت اگه از فرم 5 استفاده کنم دزسته که غیبت میخورم و دیگه کفالت نمیتونم بگیرم ؟ و آیا من که پدرم 8 آبان 89 ، 59 سالش تموم میشه میتونم از اردیبهشت 89 واسه کفالت اقدام کنم یا نه ؟
    مرسی ...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)