صفحه 17 از 330 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط behnums نمایش پست ها
    آقا این رفیقامون (نا رفیقامون) شرایطشون مث من بوده و معاف شدن اما درست درمون نمی گن چطوری معاف شدن. کسی می دونه:
    پدرم هفتاد سالشه، منتهی دو برادر دارم که سربازی رفته اند و ازدواج کرده اند و خارجه اند.
    با این اوضاع و احوال کسی می دونه چطور می شه معافی گرفت؟
    فکر نکنم از طریق کفالت پدر معاف بشید. چون برادر بزرگتر از خود دارید ولو اینکه خارج باشه و متاهل باشند. یکی از دوستان صمیمی من وضعیّت تقریبا شبیه شما و برادر شما رو داشت که برادرش خارج از کشور و متاهل بود و اضافه اینکه پدرشون هم فوت کرده بودند. ولی آخرش معاف نشد. برادر ارشد شما کفیل پدر محسوب میشند.
    ویرایش توسط Sunrise : February 3rd, 2010 در ساعت 05:37 AM

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    حین تحصیل هم میتونید. (شاید امسال اینجوری شده که mohmad0014 گفتند، ولی قبلا که اینجوری نبود)
    من اشتیاه کردم ، درسته در حین تحصیل هم می شه درخواست معافیت کفالت داد

من تمام شرايطم رو براي معافيت كفالت مي نويسم اميدوارم كسي منو راهنمايي كنه.

پدر من فوت شده. ماردم 61 سالشه. يه خواهر هفده ساله دانش آموز دارم. مادرم و خواهرم تحت پوشش كميته امداد هستند. مادرم چندين بيماري داره آسم شديد و پوكي استخوان و برداشتن كيسه ي صفرا افسردگي و اختلال حواس گاه به گاه.

ما سه تا پسريم. برادر بزرگم معافيت پزشكي گرفته ازدواج كرده و از ايران رفته. برادر دومم الان سربازه و من سومي هستم.

كميته ي امداد ميگه بايد دوتا پسر باشيد كه يكي معاف شه. ولي يكي از ما اصلن ايران نيست و احتمالن بر نميگرده. يكي هم سربازه. و فقط من هستم كه مي تونم خونه باشم.

بهزيستي مي گه در صورتي كه مادرت معلول شناخته بشه معاف ميشي. اما تعريفشون از معلول اصلن مشخص نيست.

براي معاف شدن كاري مي تونم بكنم؟

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

درود، از اون جایی که خودم معافیت کفالت به خاطر از کار افتادگی پدرم را گرفتم و به همین خاطر 3-4 ماهی هر روز نظام وظیفه بودم موارد شبیه به شما را زیاد دیدم. ببنید اگر برادر شما در خارج از کشور تابعیت اون کشور را گرفته باشند دیگر جزء عناصر ذکور آن خانواده محسوب نمیشوند. مثلا اونجا من موردی دیدم که برادرش تابعیت آلمان را گرفته بود و خودشون هم تحت سرپرستی بهزیستی بودند آمد اونجا و نامه ای از بهزیستی داشت که میگفت پدر ایشان نیازمند مراقبت کامل و تمام وقت دارند و در کمتر از یک هفته تمام کارهاش تمام شد. خلاصه اینکه به قول شما باید برید ببینید که کمیته امداد هم چه تعریفی از معلولیت ( نیازمندی به مراقبت تمام وقت و کامل) دارند؟؟؟ پیروز باشید.
    I am back to AA.

نقل قول نوشته اصلی توسط h.behrouz نمایش پست ها
    درود، از اون جایی که خودم معافیت کفالت به خاطر از کار افتادگی پدرم را گرفتم و به همین خاطر 3-4 ماهی هر روز نظام وظیفه بودم موارد شبیه به شما را زیاد دیدم. ببنید اگر برادر شما در خارج از کشور تابعیت اون کشور را گرفته باشند دیگر جزء عناصر ذکور آن خانواده محسوب نمیشوند. مثلا اونجا من موردی دیدم که برادرش تابعیت آلمان را گرفته بود و خودشون هم تحت سرپرستی بهزیستی بودند آمد اونجا و نامه ای از بهزیستی داشت که میگفت پدر ایشان نیازمند مراقبت کامل و تمام وقت دارند و در کمتر از یک هفته تمام کارهاش تمام شد. خلاصه اینکه به قول شما باید برید ببینید که کمیته امداد هم چه تعریفی از معلولیت ( نیازمندی به مراقبت تمام وقت و کامل) دارند؟؟؟ پیروز باشید.
    ممنون از راهنمايي شما. تابعيت نگرفته ولي چون آمريكا رفته فكر نمي كنم برگرده.

در مورد بهزيستي نمي دونم بايد روي كدوم بيماري معلوليت تعريف بشه. يكي بهم گفته كه اين موارد رو قبول نمي كنن. اما از طرفي كساني رو مي شناسم كه به خاطر افسردگي شديد مادرشون معاف شدند. البته توي يه شهر كوچيك كه دكتراشونم فاميلشونن.

Junior Member

بابا شما ماهارو روانی کردید به خدا

لغو «معافيت سه برادري» تاييد شد
    نماينده مردم ورامين در مجلس شوراي اسلامي گفت: نظر شوراي نگهبان درباره لغو معافيت سه برادري در كميسيون تاييد شد.

حسين نقوي، در گفت‌وگو با ايسنا، درباره روند بررسي طرح اصلاح موادي از قانون نظام وظيفه، تصريح كرد: اين طرح با اعمال برخي ايرادات توسط شوراي نگهبان رد شده و دوباره به هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي ارجاع شد كه هيات رييسه آن را براي بررسي ايرادات شوراي نگهبان مجددا به كميسيون امنيت ملي برگرداند تا با اصلاح ايرادات نظر شوراي نگهبان تامين شود.

وي ادامه داد: ايرادات شوراي نگهبان در كميسيون با حضور كارشناسان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و بسياري از ايرادات مطابق با نظر شوراي نگهبان اصلاح شد و هم‌ اكنون نيز در دستور كار تصويب در صحن علني مجلس قرار دارد.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس درباره معافيت برادر چهارم كه مورد ايراد شوراي نگهبان واقع شده بود، گفت: لغو معافيت برادر چهارم در خانواده‌اي كه سه برادر به خدمت سربازي رفته باشند مطابق با نظر شوراي نگهبان تاييد شد، كه بايد مجددا در صحن علني مجلس و با حضور تمام نمايندگان راي‌گيري شود.

نقوي در خاتمه خاطرنشان كرد: اگر لغو معافيت سه برادري در صحن علني مجلس هم تصويب شود، لغو خواهد شد.
    http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=85038

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behnums نمایش پست ها
    آقا این رفیقامون (نا رفیقامون) شرایطشون مث من بوده و معاف شدن اما درست درمون نمی گن چطوری معاف شدن. کسی می دونه:
    پدرم هفتاد سالشه، منتهی دو برادر دارم که سربازی رفته اند و ازدواج کرده اند و خارجه اند.
    با این اوضاع و احوال کسی می دونه چطور می شه معافی گرفت؟
    من هم شرایطم کاملا شبیه شماست؛ البته من دو تا برادر بزرگتر دارم که هر دو خارجند و همسر خارجی هم دارند.
    متاسفانه اکثر افرادی که جواب درست درمون نمیدن به این دلیله که اغلب از راه های دیگه ای اقدام می کنند (احتمالا غیر قانونی)؛ و دیگه جواب درست درمونی ندارن که بگن.
    همون طور که sunrise عزیز فرمودند، تقریبا با این شرایط معافیت کفالت غیر ممکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط h.behrouz نمایش پست ها
    بهروز عزیز؛ همون طور که احتمالا خودتون هم می دونید، گرفتن تابعیت یک کشور خارجی لزوما به معنی ترک تابعیت ایرانی نیست. اگر هم ایشون ترک تابعیت ایرانی کرده باشند، که پدرشون رو تغییر نداند. اسم شون که از شناس نامه پدر حذف نمی شه.
    در هر صورت دو برادر من هم تابعیت دوگانه دارند. اون طور که به من جواب دادند، با این شرایط نمیشه معافیت کفالت گرفت.
    حالا شما لطف کنید این فرد یا هر فرد دیگه ای که با این شرایط تونسته معافیت کفالت بگیره رو با من آشنا کنید.
    که این لطفی ست بسی بزرگ و فراموش ناشدنی...

نقل قول نوشته اصلی توسط adibnia نمایش پست ها
    بابا شما ماهارو روانی کردید به خدا

لغو «معافيت سه برادري» تاييد شد
    نماينده مردم ورامين در مجلس شوراي اسلامي گفت: نظر شوراي نگهبان درباره لغو معافيت سه برادري در كميسيون تاييد شد.

حسين نقوي، در گفت‌وگو با ايسنا، درباره روند بررسي طرح اصلاح موادي از قانون نظام وظيفه، تصريح كرد: اين طرح با اعمال برخي ايرادات توسط شوراي نگهبان رد شده و دوباره به هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي ارجاع شد كه هيات رييسه آن را براي بررسي ايرادات شوراي نگهبان مجددا به كميسيون امنيت ملي برگرداند تا با اصلاح ايرادات نظر شوراي نگهبان تامين شود.

وي ادامه داد: ايرادات شوراي نگهبان در كميسيون با حضور كارشناسان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و بسياري از ايرادات مطابق با نظر شوراي نگهبان اصلاح شد و هم‌ اكنون نيز در دستور كار تصويب در صحن علني مجلس قرار دارد.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس درباره معافيت برادر چهارم كه مورد ايراد شوراي نگهبان واقع شده بود، گفت: لغو معافيت برادر چهارم در خانواده‌اي كه سه برادر به خدمت سربازي رفته باشند مطابق با نظر شوراي نگهبان تاييد شد، كه بايد مجددا در صحن علني مجلس و با حضور تمام نمايندگان راي‌گيري شود.

نقوي در خاتمه خاطرنشان كرد: اگر لغو معافيت سه برادري در صحن علني مجلس هم تصويب شود، لغو خواهد شد.
    http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=85038

تابناک اجتماعی - پیرو انتشار خبری به نقل از یک نماینده مجلس درباره اغو معافیت 3 برادری، سردار کمالی، مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار تابناک، با رد لغو «معافیت 3 برادری» گفت: این نوع معافیت لغو نشده و همچنان تا پایان سال 1389 به قوت خود باقی است.

سردار موسی کمالی به خبرنگار تابناک گفت: بر خلاف اخباری که منتشر شده و باعث بوجود آمدن نگرانی و دغدغه مردم شده،، افرادی که 3 نفر از برادرانشان خدمت نظام وظیفه را به پایان رسانده اند، طبق مصوبه و ابلاغیه رهبر معظم انقلاب از خدمت مقدس سربازی معاف می شوند.

این مقام مسئول افزود: این ابلاغیه رهبری تا پایان سال 1389 معتبر بوده و تا کنون نیز حدود 350 هزار نفر برای دریافت این نوع معافیت ثبت نام کرده و مدارک آن ها در دست بررسی است و پس از تائید صحت مدارک آن ها، کارت معافیت صادر و از طریق پست به آدرس های اعلامی ایشان ارسال خواهد شد.

سردار کمالی درباره طرح مجلس درباره سربازی و ایراد شورای نگهبان به مصوبه مجلس گفت: در طرح مجلس معافیت 3 برادری به معافیت 2 برادری تبدیل شده بود - بدین صورت که در صورتی که 2 برادر خدمت نظام وظیفه را گذارنده بودند، برادر سوم از خدمت نظام وظیفه معاف می شد- که این مصوبه توسط شورای محترم نگهبان رد شده و همان معافیت 3 برادری طبق دستور و ابلاغیه مقام معظم رهبری به قوت خود باقیست.

مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مردم و خانواده ها نگران نباشند، افراد ثبت نام کرده مراحل صدور کارت معافیت آن ها در دست اقدام و ارسال بوده و افراد واجد شرایط معافیت 3 برادری نیز که ثبت نام نکرده اند، می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس+10 بدون هیچ نگرانی و مشکلی نسبت به دریافت معافیت خود اقدام نمایند
    http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=85117

Member mohhhamad آواتار ها

سلام
    ببین دوست خوبم
    این اطلاعات من برا حدود 7 ماه پیش بهزیستیه اون موقع که خودم درگیر اونجا وبدم
    معلولیت ویا بیماری که منجر به معلولیت شده باشه رو اونها قبول میکنند.
    مثلا اینطوری که بیماری باشه که خدای نکرده چشم نابینا بشه و...
    اینها قابل قبوله اما مثلا بیماری قلبی نه
    کمیسیون تشکیل میدن چند نوبت با یه درجه تشخیص معلولیت می دن متوسط و متوسط به بالا رو به نظام وظیفه معرفی میکنند
    این کاربر ،غیر فعال است.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)